Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

3 perce, Maverick087 írta:

Engem maga a hőfok nem zavar a normális tartományban persze, az ingadozása már inkább úgy, hogy eddig nem csinálta. Beállt valahol stabilan és kész... 

Az ingadozás szerintem normális, hiszen 102 foknál kapcsol be azt hiszem a ventilátor és ahogy írtad 94-95 foknál meg ki. Elméletileg teljesen jól működik a hűtőrendszered. Az, hogy ez a ciklus gyorsabban ismétlődik lehet esetleg attól, hogy a pumpa kevesebb vizet forgat meg? A lassabban keringő víz pedig hamarabb melegszik és hamarabb hűl le? Csak ötletelek...

Link to comment
Megosztás:

1 perc, BoMa írta:

Az ingadozás szerintem normális, hiszen 102 foknál kapcsol be azt hiszem a ventilátor és ahogy írtad 94-95 foknál meg ki. Elméletileg teljesen jól működik a hűtőrendszered. Az, hogy ez a ciklus gyorsabban ismétlődik lehet esetleg attól, hogy a pumpa kevesebb vizet forgat meg? A lassabban keringő víz pedig hamarabb melegszik és hamarabb hűl le? Csak ötletelek...

Ez lehet... Most lesz vezérlés cserélve, gyári szettet vettem mindenből, kiderül... A hűtőfolyadékot viszont cserélni fogom, mert töményre sikerült. Nem figyeltem a hígításra, így anno beleöntöttem 4,5L fagyállót a maradék 1,5 -1,6L volt csak deszt. víz az 50-50%-os keverék helyett. Ez mostanáig nem okozott semmi gondot, lehet most sem, de a hővezetése akkor sem optimális ilyen sűrűn.  

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Maverick087 írta:

Ez lehet... Most lesz vezérlés cserélve, gyári szettet vettem mindenből, kiderül... A hűtőfolyadékot viszont cserélni fogom, mert töményre sikerült. Nem figyeltem a hígításra, így anno beleöntöttem 4,5L fagyállót a maradék 1,5 -1,6L volt csak deszt. víz az 50-50%-os keverék helyett. Ez mostanáig nem okozott semmi gondot, lehet most sem, de a hővezetése akkor sem optimális ilyen sűrűn.  

Remélem, hogy megoldódik a probléma! A sűrű hűtőfolyadék is lehet ludas akkor...

Link to comment
Megosztás:

Nálam is ez az arányú keverék van, de előző töltetnél is kb pont ua működött a hűtésrendszer (pedig volt tavasszal egy termosztát csere is). Ellenben nekem ilyen időben 4km után 90-en áll a mutató, ha tovább megyek városi körülmények  közt, akkor talán az 5. km felé már kapcsolja is a hűtést. De télen is eléri a 90-et 5km-es távon... 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, SargaRigo123 írta:

Sziasztok!

 

Pár napja azt vettem észre, hogy a kormányt jobbra tekerve mintha nyüszítene a szervó. Csak jobbra, balra nem. A működésében nem vettem észre változást. Mi lehet ez? Mire készüljek?

Üdv,

Olajszintet ellenőrizted? Egyébként alapból van hangja a rendszer működésnek, így ennyi infoból nehéz bármi okosat mondani.Akkumulátorod állapota rendben? Mert ha gyengélkedik akkor az indításkori ABS visszajelző rakoncátlankodásán felül a szervo ami "sírással" jelez... 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

milyen hűtővíz hőmérsékletnél kellene a hűtőventilátornak elindulnia?  Astra G Z16XE 2001 Caravan Comfort

ODB 97-nél még az enyém nem indult el, igaz a műszerfalon még épp nem állt fűggőlegesen a mutató ami 90-ot jelentene.

Látom másnál is van ilyen anomália fentebb:)

az ODB vagy a műszer mutatja a valós hőmérsékletet vajon? Gondolom a hűtésvezérlő is az ODB adattal dolgozik nem?

Módosítva : jkornel
kiegészítés
Link to comment
Megosztás:

1 óra, jkornel írta:

Sziasztok,

milyen hűtővíz hőmérsékletnél kellene a hűtőventilátornak elindulnia?  Astra G Z16XE 2001 Caravan Comfort

ODB 97-nél még az enyém nem indult el, igaz a műszerfalon még épp nem állt fűggőlegesen a mutató ami 90-ot jelentene.

Látom másnál is van ilyen anomália fentebb:)

az ODB vagy a műszer mutatja a valós hőmérsékletet vajon? Gondolom a hűtésvezérlő is az ODB adattal dolgozik nem?

Igazából egyik sem kalibrált hőmérő, így mindegyik értéket (amit ECU-ból olvasol ki OBD-n keresztül vagy az óracsoport által mutatott) hozzávetőleges adat. Ha a függőleges állapotot (vagyis mutató szerint a 90-et elhagyja), akkor kapcsol a hűtés, ha 90-re visszaér akkor lekapcsol... Igen, a hűtésvezérlő modul az ECU szerint dolgozik. 

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, még mindig küzdök azzal a gonddal hogy mióta kicserélték a kipuffogóm flexibilis részét azóta hosszabb út során (rövid úton nem) kipuffogó szag jön az utastérbe. Azt tudni kell hogy a kipuffogó leömlőn is van egy kis repedés. A kérdésem hogy létezhet hogy mivel idáig alul a flexibilis részen volt egy nagyobb rés így ott távozott a kipuffogóház (ezért nem jött az utastérbe a szag), és most hogy azt lent lezárták így a leömlőn lévő repedésen több jön ki és az bekeveredik az utastérbe? Azért gyanakszom a repedésből jövő kipuffogó gázra mert mint írtam, hosszabb úton jön elő a dolog, amikor is ugye a jobban felmelegedő fém kitágul és jobban kinyílik a repedés...

Láttam neten egy videót: YouTube

Na most ebben egy spéci fémet tartalmazó ragasztó szerűséggel javítja a repedést a leömlőn, amire rá van írva hogy konkrétan ehhez is használható. Több mint 1000 fokos hőt is kibír (1300 Celsius), és bírja a hőtágulást.

A termék: https://www.amazon.com/J-B-Weld-37901-Temperature-Resistant/dp/B01IBOBY74/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&qid=1533172846&sr=8-2&keywords=exhaust+putty&linkCode=sl1&tag=chri0e2-20&linkId=deca2b5b6a5f47e0320bcde215acaf8e&language=en_US

Szerintetek ilyet Magyarországon hol lehetne beszerezni? Próbáltam nézelődni, de csak hasonlót találtam, ami nem teljesen ehhez van kitalálva.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2006-os Z14XEP (55e Km) azt vettem észre, hogy az olajbetöltő nyiíásnál, mintha olajos lenne, illetve motornál elöl az alsó felső illesztés között is mintha minimálisan olajos lenne.

Az én kocsim is érintett volt a "csapágyfedél csavaros visszahívással" kapcsolatban.

Mi adhatta meg magát  a tömítés?

Link to comment
Megosztás:

11 órája, ginola írta:

Sziasztok!

2006-os Z14XEP (55e Km) azt vettem észre, hogy az olajbetöltő nyiíásnál, mintha olajos lenne, illetve motornál elöl az alsó felső illesztés között is mintha minimálisan olajos lenne.

Az én kocsim is érintett volt a "csapágyfedél csavaros visszahívással" kapcsolatban.

Mi adhatta meg magát  a tömítés?

Nekem már volt ilyen.Olajsapka tömítés csere megoldotta.Töröld szárazra az érintett helyeket és figyeld utána.

Link to comment
Megosztás:

2 perce, TheBoss21 írta:

Szerintem bajonettzáras, tehát el kell fordítani valamelyik irányban , esetleg közben be is kell nyomni. Mivel látszik rajta egy kis bordás pöcök gyanítom ott kell fordítani.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 08. 20. at 14:35, Csabesz400 írta:

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy ha cserélek 1999-es astra g-ben (x16xel)  alapjárati motort. Hogyan tudom betanítani az ecu-t? Vagy nem is kell? Válaszokat előre is köszönöm!

Neked nem kell tanítani.

Az X16XEL még bowdenes gázzal rendelkezik, az ECU-t tanítani azoknál a motoroknál kell, amelyek elektromos gázosak, mert ott az alapjárati motor szerepét a fojtószelep látja el, és mivel nincs bowden, az ECU magától nem tudja mikor van nyitva illetve mikor zárva a fojtószelep (avagy mikor van alapjáraton), csak ha be van kalibrálva a fojtószelep potméter.

Link to comment
Megosztás:

5 perce, tgabika76 írta:

Neked nem kell tanítani.

Az X16XEL még bowdenes gázzal rendelkezik, az ECU-t tanítani azoknál a motoroknál kell, amelyek elektromos gázosak, mert ott az alapjárati motor szerepét a fojtószelep látja el, és mivel nincs bowden, az ECU magától nem tudja mikor van nyitva illetve mikor zárva a fojtószelep (avagy mikor van alapjáraton), csak ha be van kalibrálva a fojtószelep potméter.

Köszönöm a válaszodat, de akkor minek van elektromos csatlakozó a folytószelep házon? Igaz bowden van a gázpedál és a pillangószelep között. Akkor honnan tudja az ecu hogy mennyire nyomom a pedált? Még az f-es astra is potméteres volt.Visszafelé fejlődik az astra vonal? Bocs hogy próbálok laikusan gondolkozni. Igaz nem nagyon tülekednek a kérdésemre. Talán utálnak itt, igaz elötte az f-es topikban írtam mivel, az volt elötte (C16NZ). Ott azért volt segítség pár régi fórumozótól. 

De azért köszönöm a válaszodat!!!

Link to comment
Megosztás:

53 perce, Csabesz400 írta:

Köszönöm a válaszodat, de akkor minek van elektromos csatlakozó a folytószelep házon? Igaz bowden van a gázpedál és a pillangószelep között. Akkor honnan tudja az ecu hogy mennyire nyomom a pedált? Még az f-es astra is potméteres volt.Visszafelé fejlődik az astra vonal? Bocs hogy próbálok laikusan gondolkozni. Igaz nem nagyon tülekednek a kérdésemre. Talán utálnak itt, igaz elötte az f-es topikban írtam mivel, az volt elötte (C16NZ). Ott azért volt segítség pár régi fórumozótól. 

De azért köszönöm a válaszodat!!!

Két elektromos csatlakozó megy az ilyen típusú fojtószelepekre, az egyik az alapjárati motor csatlakozója - idle control valve - a másik a fojtószelep állás érzékelő - throttle position sensor. Angolul azért írtam ha rákeresnél a youtube-on több így a videó. A TPS szenzorod egyfajta potenciométer, a pillangószelep elmozdulását - helyzetét - jelenti vissza az ECU-nak. 

Link to comment
Megosztás:

14 perce, Maverick087 írta:

Két elektromos csatlakozó megy az ilyen típusú fojtószelepekre, az egyik az alapjárati motor csatlakozója - idle control valve - a másik a fojtószelep állás érzékelő - throttle position sensor. Angolul azért írtam ha rákeresnél a youtube-on több így a videó. A TPS szenzorod egyfajta potenciométer, a pillangószelep elmozdulását - helyzetét - jelenti vissza az ECU-nak. 

Igen, azt nem írtam le mert az egyértelmű hogy a az alapjárati motornak van saját csatlakozója. De a fojtószelep házba menő közvetlen csatira gondoltam. Akkor hogyan áll be az alapjárati motor kúpja a megfelelő helyzetbe? Mivel az új motor nincs a megfelelő pozícióba mint ami már benne van? 

Módosítva : Csabesz400
Link to comment
Megosztás:

12 perce, Csabesz400 írta:

Azért szerettem volna kicserélni, mert hideg indításnál kb. 2 percig 1300-1400-as fordulaton megy és +-100-a fordulattal ingadozik.Utánna 1 másodperc mulva 800-as fordulatra visszaesik szépen folyamatosan (kp 1 másodperc) Gondoltam kicserélem újra. 

Véleményem szerint ez nem hiba. Hidegindításkor alapból jobban dúsít utána pedig beáll magától, ez ilyen. Ha még nem tetted meg, akkor szedd le a fojtószelepházat, cseréld ki alatta a tömítést, tisztítsd ki az egészet, beleértve az alapjárati motor fészkét is. Én ezt meg szoktam ejteni fél évente. Ha más alapjárattal összefüggő gondod nincs akkor ne cseréld ki. 

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet,

Tegnap vettem egy használt Opel Astra G 1.4 Benzinest, mindössze 140k km-rel 2005-ös. Amikor hazahoztuk (kb 200km-t  mentünk vele) minden rendben volt az autóban viszont itthon másnap a Műszerfal sztrájkolni kezdett és alaphelyzetben pihennek a mutatók kivéve a fordulatszám mutatót ami rezeg alaphelyzetben. Ezt milyen hiba okozhatja mennyire komoly?

Miközben jöttük haza vele a Rádió is néha néha elnémült pár másodpercre, lehet összefüggés?

Elóre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

22 perce, Wector írta:

Üdvözlet,

Tegnap vettem egy használt Opel Astra G 1.4 Benzinest, mindössze 140k km-rel 2005-ös. Amikor hazahoztuk (kb 200km-t  mentünk vele) minden rendben volt az autóban viszont itthon másnap a Műszerfal sztrájkolni kezdett és alaphelyzetben pihennek a mutatók kivéve a fordulatszám mutatót ami rezeg alaphelyzetben. Ezt milyen hiba okozhatja mennyire komoly?

Miközben jöttük haza vele a Rádió is néha néha elnémült pár másodpercre, lehet összefüggés?

Elóre is köszönöm a segítséget!

Első körben az akkumulátor állapotát kellene ellenőrizni, ha esetleg cserére szorul, előtte ki kellene méretni a generátor által leadott töltést nehogy az új akksi tönkremenjen... 

Módosítva : Maverick087
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.