Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Köszi a választ Maverick087!

Leelenőrizzük majd az elektronikát bár a kocsi indításnál jól müködik, csak a műszerfal adta meg  magát, és a rádió az ami néha furcsán viselkedik.

 

Még az érdekelene , hogy a kocsiban elvan már kopva a Kézifék és a Váltó szoknya, ezt milyenre érdemes kicserélni? Honnan lehet venni jót?  Ezt megtudom csinálni otthon?

Köszönöm előre is!

 

Módosítva : Wector
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Wector írta:

Köszi a választ Maverick087!

Leelenőrizzük majd az elektronikát bár a kocsi indításnál jól müködik, csak a műszerfal adta meg  magát, és a rádió az ami néha furcsán viselkedik.

 

Még az érdekelene , hogy a kocsiban elvan már kopva a Kézifék és a Váltó szoknya, ezt milyenre érdemes kicserélni? Honnan lehet venni jót?  Ezt megtudom csinálni otthon?

Köszönöm előre is!

 

 A váltó gomb óvatosan húzva kicsit mozgatva lejön. A kézifék alatti burkolatot kipattintod, alatta két csavar. Azokat kiszedve a műanyag keretet is ki tudod venni a szoknyával együtt. Ha gyári akkor kábelkötegelő rögzíti. A kézifék szoknyát tartó keretet is ki kell pattintani, majd áthúzod a a markolaton. Lehet venni is, vagy ha van varrónő ismerősöd akkor veszel anyagot és megvarrja. nekem valami kétezer volt ismerősön keresztül mind a kettő.

Módosítva : palicska
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, palicska írta:

mennyire bonyolult házilag a hűtőcsere?

Hááát - azért néhány érdekes szerszám kell hozzá.
Meg persze - elől a légkondi nagy hűtője (kondenzátora) van rajta, hátul pedig az a bizonyos "nagy" propeller.

Én talán inkább nem nyúlnék hozzá, hiszen annyi szerviz van a Földön ...

Link to comment
Megosztás:

51 perce, palicska írta:

 A váltó gomb óvatosan húzva kicsit mozgatva lejön. A kézifék alatti burkolatot kipattintod, alatta két csavar. Azokat kiszedve a műanyag keretet is ki tudod venni a szoknyával együtt. Ha gyári akkor kábelkötegelő rögzíti. A kézifék szoknyát tartó keretet is ki kell pattintani, majd áthúzod a a markolaton. Lehet venni is, vagy ha van varrónő ismerősöd akkor veszel anyagot és megvarrja. nekem valami kétezer volt ismerősön keresztül mind a kettő.

Én egyszer 2-3 éve valahol a Helsinki út legelején valami Opel alkatrészboltban néztem. Nem igazán vészes az ára. Szétszedni - na az már inkább művészet.
(Megjegyzendő - nekem is már ki kellene egyszer végre cserélnem)

Link to comment
Megosztás:

6 órája, palicska írta:

Szép napot mindenkinek! Folyik a hűtőmből a víz. A kérdésem az hogy mennyire bonyolult házilag a hűtőcsere? További szép napot nektek!

Áprilisban cseréltettem, egyik napról a másikra a csöpögésből folyás lett, 1 liter 3km-en kifojt belőle... Még a lököst is kell bontani hozzá a kerékdobokkal együtt (állítólag). Szervizben Nissens hűtővel és fagyálló teljes cserével (a fagyállót én vittem) kereken 30000Ft-ot kértek és ez nem számít olcsó szerviznek a környékünkön... 

4 órája, Wector írta:

Még az érdekelene , hogy a kocsiban elvan már kopva a Kézifék és a Váltó szoknya, ezt milyenre érdemes kicserélni? Honnan lehet venni jót?  Ezt megtudom csinálni otthon?

Köszönöm előre is!

 

Hát Janinál jobbat nem tudok, pláne ár-érték arányban. Teljesen olyan mint a gyári, csak sokkal tartósabb. Nekem anno személyesen ki is cserélte (eredetileg egy városból valók vagyunk így összefutottunk és a tesco parkolóban egy kellemes baráti beszélgetés közben ki is cserélte a váltó és kézifékkar szoknyát is). Postáz is és részletes leírást is mellékel ha kérsz, vagy ha személyesen felkeresed pikk-pakk cseréli és tényleg olyan mint a gyári. 5 éve cserélte ki, most is pont olyan még. http://valtoszoknya.hu/

Volt anno egy fórumtársunk aki vezetett egy oldalt ahol sok ilyen okosság össze volt gyűjtve, de sajnos fogynak a régi fórumtársak és már az oldalt sem találom... Egyébként szerintem youtube-on is esélyes hogy megtalálod videóval.

 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

4 órája, palicska írta:

 A váltó gomb óvatosan húzva kicsit mozgatva lejön. A kézifék alatti burkolatot kipattintod, alatta két csavar. Azokat kiszedve a műanyag keretet is ki tudod venni a szoknyával együtt. Ha gyári akkor kábelkötegelő rögzíti. A kézifék szoknyát tartó keretet is ki kell pattintani, majd áthúzod a a markolaton. Lehet venni is, vagy ha van varrónő ismerősöd akkor veszel anyagot és megvarrja. nekem valami kétezer volt ismerősön keresztül mind a kettő.

Nem kell leszedni a váltógombot, sem bontani a keretet. Könnyen cserélhető! 

Janitól, postával, 3300 ft volt a szett. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, Janó32 írta:

Áprilisban cseréltettem, egyik napról a másikra a csöpögésből folyás lett, 1 liter 3km-en kifojt belőle... Még a lököst is kell bontani hozzá a kerékdobokkal együtt (állítólag). Szervizben Nissens hűtővel és fagyálló teljes cserével (a fagyállót én vittem) kereken 30000Ft-ot kértek és ez nem számít olcsó szerviznek a környékünkön... 

Hát Janinál jobbat nem tudok, pláne ár-érték arányban. Teljesen olyan mint a gyári, csak sokkal tartósabb. Nekem anno személyesen ki is cserélte (eredetileg egy városból valók vagyunk így összefutottunk és a tesco parkolóban egy kellemes baráti beszélgetés közben ki is cserélte a váltó és kézifékkar szoknyát is). Postáz is és részletes leírást is mellékel ha kérsz, vagy ha személyesen felkeresed pikk-pakk cseréli és tényleg olyan mint a gyári. 5 éve cserélte ki, most is pont olyan még. http://valtoszoknya.hu/

Volt anno egy fórumtársunk aki vezetett egy oldalt ahol sok ilyen okosság össze volt gyűjtve, de sajnos fogynak a régi fórumtársak és már az oldalt sem találom... Egyébként szerintem youtube-on is esélyes hogy megtalálod videóval.

 

https://sites.google.com/site/gastraokossagok/

  • Like 2
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

8 órája, Janó32 írta:

Szervizben Nissens hűtővel és fagyálló teljes cserével (a fagyállót én vittem) kereken 30000Ft-ot kértek és ez nem számít olcsó szerviznek a környékünkön...

Az szerinted sok érte? Valójában már maga a hűtő - árában - többe kellene kerüljön. (Avagy - azt bele se számoltad a megemlített összegbe? Így az csupán a munkadíj lenne?)

Nekem néhány éve a légkondi kondenzátorának cseréjekor (Opel Duna) - az utángyártott német hűtő került 80-ba! És persze arra jött még a munkadíj! No meg - a hűtőközeg feltöltése. (8 ezer)

Úgy kb. 2 hete a generátoromat /a hozzá való ékszíjjal és szíjfeszítővel/ cserélték ki a szervizben - majd 70 ezerért! És ráadásként - a régi generátort hiába kértem, azt vissza se kaptam!
Azt mondták/írták a reklamációmra - nekik van valami szerződésük egy céggel generátorok, önindítók, stb. felújítására, így azoknak neki le kell adják. Azt persze, hogy valójában az az enyém lenne, meg se kérdezték, de a kutyát sem érdekelte.
Avagy - állítólag megválthattam volna még pluszban - valami 16 ezer forintos betéti díjért. (Mivelhogy a beépített "új" generátor ezért volt nekem annyira olcsó? /46 ezer/.) Haha ...
Manapság bizony így húzzák le az autósokat!
(Az így ingyen beszerzett s felújított alkatrészt pedig mintegy új-ként - ismét szépen eladják.
A csapágyakat és szénkeféket valójában én is tudtam volna benne cserélni, miután ama "nyekergő" generátornak a gyakorlatban más egyéb baja nem volt!
)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, L.Fazakas írta:

Az szerinted sok érte? Valójában már maga a hűtő - árában - többe kellene kerüljön. (Avagy - azt bele se számoltad a megemlített összegbe? Így az csupán a munkadíj lenne?)

Nekem néhány éve a légkondi kondenzátorának cseréjekor (Opel Duna) - az utángyártott német hűtő került 80-ba! És persze arra jött még a munkadíj! No meg - a hűtőközeg feltöltése. (8 ezer)

Úgy kb. 2 hete a generátoromat /a hozzá való ékszíjjal és szíjfeszítővel/ cserélték ki a szervizben - majd 70 ezerért! És ráadásként - a régi generátort hiába kértem, azt vissza se kaptam!
Azt mondták/írták a reklamációmra - nekik van valami szerződésük egy céggel generátorok, önindítók, stb. felújítására, így azoknak neki le kell adják. Azt persze, hogy valójában az az enyém lenne, meg se kérdezték, de a kutyát sem érdekelte.
Avagy - állítólag megválthattam volna még pluszban - valami 16 ezer forintos betéti díjért. (Mivelhogy a beépített "új" generátor ezért volt nekem annyira olcsó? /46 ezer/.) Haha ...
Manapság bizony így húzzák le az autósokat!
(Az így ingyen beszerzett s felújított alkatrészt pedig mintegy új-ként - ismét szépen eladják.
A csapágyakat és szénkeféket valójában én is tudtam volna benne cserélni, miután ama "nyekergő" generátornak a gyakorlatban más egyéb baja nem volt!
)

Több helyen működik úgy  a generátor-önindító vásárlás, hogy a régit le kell adni, ez benne van az árban ( ezt kapja meg majd a következő vevő ha ő is így kéri ,felújítva, aki szintén leadja az ő rossz alkatrészét és így tovább.) Ezt ugye elvileg előre közlik. Így gyári alkatrészt kapsz sokkal olcsóbban mintha vadi újat vennél és azért jobb minőségben mintha valami után gyártottat. 

2901586-20180823-uwZhx4.png

Link to comment
Megosztás:

3 órája, L.Fazakas írta:

Az szerinted sok érte? Valójában már maga a hűtő - árában - többe kellene kerüljön. (Avagy - azt bele se számoltad a megemlített összegbe? Így az csupán a munkadíj lenne?)

Nekem néhány éve a légkondi kondenzátorának cseréjekor (Opel Duna) - az utángyártott német hűtő került 80-ba! És persze arra jött még a munkadíj! No meg - a hűtőközeg feltöltése. (8 ezer)

Úgy kb. 2 hete a generátoromat /a hozzá való ékszíjjal és szíjfeszítővel/ cserélték ki a szervizben - majd 70 ezerért! És ráadásként - a régi generátort hiába kértem, azt vissza se kaptam!
Azt mondták/írták a reklamációmra - nekik van valami szerződésük egy céggel generátorok, önindítók, stb. felújítására, így azoknak neki le kell adják. Azt persze, hogy valójában az az enyém lenne, meg se kérdezték, de a kutyát sem érdekelte.
Avagy - állítólag megválthattam volna még pluszban - valami 16 ezer forintos betéti díjért. (Mivelhogy a beépített "új" generátor ezért volt nekem annyira olcsó? /46 ezer/.) Haha ...
Manapság bizony így húzzák le az autósokat!
(Az így ingyen beszerzett s felújított alkatrészt pedig mintegy új-ként - ismét szépen eladják.
A csapágyakat és szénkeféket valójában én is tudtam volna benne cserélni, miután ama "nyekergő" generátornak a gyakorlatban más egyéb baja nem volt!
)

Sok? Láttál ilyet leírva bárhol? Pont erre utaltam, hogy gyakorlatilag pár ezerért kicserélték munkadíjban, nekik egy óra elég volt rá. Ennyiért ilyen összetett melóba bele sem fognék, hiába hiszek a csináld magad és egyéb takarékos -de ésszerű- megoldásokban. Továbbá miért kellene hogy többe kerüljön? Egy Nissens hűtő 22 körül van az alkatrész boltba az utcáról besétálva (értsd, nincs rajta kedvezmény).

A generátoros történetben sincs semmi meglepő, nem vagy kellően tájékozott a dolgok mikéntjéről. Ha szervizbe viszed, ott értelemszerűen nem a Te pénztárcád az elsődleges szempont, ők ebből próbálnak megélni. Persze a pofátlan lehúzás más, de esetedben nem ez történt. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Több helyen működik úgy  a generátor-önindító vásárlás, hogy a régit le kell adni, ez benne van az árban ( ezt kapja meg majd a következő vevő ha ő is így kéri ,felújítva, aki szintén leadja az ő rossz alkatrészét és így tovább.) Ezt ugye elvileg előre közlik. Így gyári alkatrészt kapsz sokkal olcsóbban mintha vadi újat vennél és azért jobb minőségben mintha valami után gyártottat. 

2901586-20180823-uwZhx4.png

Hogy megjártam két teljesen új ilyen delco remyvel. Télen reggeli hidegindításkor túltölti a rendszert, akksi visszajelző ég, szervó nem indul... Legalább 3 másik Astra tulajt ismerek aki így járt ezekkel, nyakamon is maradtak..... Aztán vettem egy Bosch-t azóta rendben van. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Maverick087 írta:

Hogy megjártam két teljesen új ilyen delco remyvel. Télen reggeli hidegindításkor túltölti a rendszert, akksi visszajelző ég, szervó nem indul... Legalább 3 másik Astra tulajt ismerek aki így járt ezekkel, nyakamon is maradtak..... Aztán vettem egy Bosch-t azóta rendben van. 

F-ben 3 féle generátor van a Delco Remy  a Bosch és a Hitachi, az első a leggyakoribb Hitachit még csak nem is láttam. Hidegben nekem is nagyobb a töltés, de csak pár tized volttal, ez csak valószinűleg fizikai jelenség. Más gond nem volt vele ,csak  egyszer csapágyat cseréltem. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Ma elvittük a szervízbe az Astra G-t amit tegnap vásároltam.

Az első szervízben meghallgatta a szerelő és azt mondta a motor totál káros és teljesen kikell cserélni ami lesz vagy 400k...

A fórumot már szerencsére olvasgattam és ennek nyomán biztoság kedvéért elvittem az Opelhez is megnézni.

Ott azt mondták a Verműlánc a ludas azt kell kicserélni ami kb 120k-ba fog kerülni.

Mit gondoltok hol érdemes vezérműláncot cserélni?

Már a biztoság kedvéért elvinném valahova teljes Átvizságásra hova érdemes? Szintén mennyek az Opelhez? Mennyibe kerül?

Elnézést a sok Kérdésért de ez az első autóm, új világ ez még nekem.

Link to comment
Megosztás:

17 perce, Wector írta:

Sziasztok,

Ma elvittük a szervízbe az Astra G-t amit tegnap vásároltam.

Az első szervízben meghallgatta a szerelő és azt mondta a motor totál káros és teljesen kikell cserélni ami lesz vagy 400k...

A fórumot már szerencsére olvasgattam és ennek nyomán biztoság kedvéért elvittem az Opelhez is megnézni.

Ott azt mondták a Verműlánc a ludas azt kell kicserélni ami kb 120k-ba fog kerülni.

Mit gondoltok hol érdemes vezérműláncot cserélni?

Már a biztoság kedvéért elvinném valahova teljes Átvizságásra hova érdemes? Szintén mennyek az Opelhez? Mennyibe kerül?

Elnézést a sok Kérdésért de ez az első autóm, új világ ez még nekem.

Ha valóban 140k km van a motorban, akkor azért csak nem kuka az egész (ha nem gyilkolták agyon). Igencsak olcsó ajánlatot kaptál, ennél többe szokott lenni a teljes láncos vezérlés csere (csak láncot ne cserélj, mindennel együtt szettben kell, a kerekeket is jobb cserélni). Arra is kíváncsi lennék, hogy mennyi az olajfogyasztása az autónak... Egyébként jobb lett volna a megvétel előtt átnézetni, Opel-nél van rá akció, 10k körül szokott lenni, kivéve ha valami egyéb akció van rá. Ehhez kell a jelenlegi és a leendő (jelölt) tulajdonos. Ott adnak komplett állapotlapot. Az első szervizben milyen hibaképre mondták hogy kuka a motor? 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

 

53 perce, Janó32 írta:

Ha valóban 140k km van a motorban, akkor azért csak nem kuka az egész (ha nem gyilkolták agyon). Igencsak olcsó ajánlatot kaptál, ennél többe szokott lenni a teljes láncos vezérlés csere (csak láncot ne cserélj, mindennel együtt szettben kell, a kerekeket is jobb cserélni). Arra is kíváncsi lennék, hogy mennyi az olajfogyasztása az autónak... Egyébként jobb lett volna a megvétel előtt átnézetni, Opel-nél van rá akció, 10k körül szokott lenni, kivéve ha valami egyéb akció van rá. Ehhez kell a jelenlegi és a leendő (jelölt) tulajdonos. Ott adnak komplett állapotlapot. Az első szervizben milyen hibaképre mondták hogy kuka a motor? 

Apum nézte át, azt mondta ért hozzá azért nem kértem az állapot felmérést, amit utólag már kicsit bánok. A kocsi egyébként így sem volt Drága, szóval még javítással is jól járhatok vele.

Első szervízben szimplán meghallgatta ahogy jár a motor és rávágta hogy ez totálkár. Benzines, de teljesen olyan a hangja mint egy Dízelnek.

 

Link to comment
Megosztás:

29 perce, Wector írta:

 

Apum nézte át, azt mondta ért hozzá azért nem kértem az állapot felmérést, amit utólag már kicsit bánok. A kocsi egyébként így sem volt Drága, szóval még javítással is jól járhatok vele.

Első szervízben szimplán meghallgatta ahogy jár a motor és rávágta hogy ez totálkár. Benzines, de teljesen olyan a hangja mint egy Dízelnek.

 

A láncosnál a kenőanyag minősége és elhasználtsága kiemelten fontos kérdés, tehát könnyen lehet hogy egy normális minőségű friss olajjal más hangokat adna. Ellenben ha  a lánc annyira oda van hogy csörög folyamatosan, akkor nincs más hátra mint a csere, bár elvileg ennyire hamar nem szokta megadni magát, inkább a 200k km-hez közeledve jellemző, de persze ez erősen használat és kenőagyag (minőség és csere intervallum betartás) függvénye... 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, zotya975 írta:

Több helyen működik úgy  a generátor-önindító vásárlás, hogy a régit le kell adni, ez benne van az árban ( ezt kapja meg majd a következő vevő ha ő is így kéri ,felújítva, aki szintén leadja az ő rossz alkatrészét és így tovább.) Ezt ugye elvileg előre közlik. Így gyári alkatrészt kapsz sokkal olcsóbban mintha vadi újat vennél és azért jobb minőségben mintha valami után gyártottat.

Nekem/velem bizony nem közölték előre! Viszont én már a munkafelvételkor ráirattam a munkalapra, hogy a cserélt és régi, rossz alkatrészeket kérem.
Reggel 8-ra vittem be a kocsit, és úgy fél kettő tájban hívott fel a munkafelvevő, hogy még nincs teljesen kész az autó, viszont a régi generátort - azt NEM ADJÁK vissza!

A gyakorlatban mindezt elég furcsa eljárásnak tartom, hisz a legutolsó - még az autómból kiszerelt rozsdás szar csavar is - egy az egyben DE az ÉN TULAJDONOM!
Hablatyoltak valami kedveznényes árról, hogy az majd beleszámít "ócsításnak" a végső árba, ám ahogy én utólag a számlát jól megnéztem - másutt (pl. egy autós-boltban) még a vadi új sem kerülhetne annyiba.
(Hiába az a "nagy" Bosch, avagy valami ahhoz nagyon hasonlító kínai utángyártott, a generátor az csupán egy generátor!)
Valamikor a Hullaiban (állami bontó) a roncsokból kiszerelt Skoda generátorokat (simán forgott, elektromosan be volt mérve) kerek 700 forintért adták! És nem kellett hozzá bevinni a régit, hogy majd a bolti árához képest (akkoriban valami 7800 Ft-ba fájt volna) olyannyira olcsó legyen. Így volt az én Skoda100-asomban a dinamó helyett 7 év után 43A-es generátor szerelve!
És bizony elment vele - még vagy jó 20 évig!

Ebben a régi Opel generátorban (jó alaposan beázott, majd utána még nyekergett is szegény) csupán a szénkeféket s a 2 csapágyat kellett volna kicserélnem. Simán kijött volna 5 ezerből - szinte az egész műsor!

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

6 órája, zotya975 írta:

Hidegben nekem is nagyobb a töltés, de csak pár tized volttal, ez csak valószinűleg fizikai jelenség.

Egyáltalán nem fizikai jelenség, hanem a feszültség-szabályzó gyárilag történő szándékosan beállítása (nyári-téli üzem).
Még "skodás korszakomban" csináltam egy szabályzó-elektronikát generátorhoz, s abban a BD249 áteresztő (kapcsoló) tranzisztorhoz maga a szabályozott vezérlés eleve olyan volt, hogy egy dióda-sorral (hőmérséklet kompenzáció) - /2, vagy 3 db. 1N4148-cal) a töltés kimenő feszültsége külön automatice be volt lőve - úgymond -  téli és nyári üzemre!

A mostani generátorokban azonban már modern IC-s elektronika oldja meg a dolgokat, általában gyárilag alapból, de benne van a generátor-házban magában!
Az én feszültség szabályzóm még egy teljesen külön egység volt a motortérben oldalt, s egy gyári (eredeti) PAL feszszabályzó házába lett betervezve!
Az még olyasmit is tudott - egy pót- érintkezőlábon keresztül (amely az önindító bendix-ével volt kapcsolatban), hogy például indításkor simán letiltotta a töltést.
Mert minek túlterhelni indításkor az akksit azzal, hogy alapból csak veszem kifele az áramot, ámde máris tolnám neki befelé a töltést ....
ameddíg az önindító üzemben volt, az akksi töltése valójában nem ment! (Egy kb. fél percet lazán kibírt töltés nélkül).
 

Link to comment
Megosztás:

 

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék az oxigénszenzorról jól tudom, hogy ez a lambdaszonda másik neve? Az oxigénszenzornak melyek a megfelelő értékei mVi?

Milyen értékek között kell mozognia, ha megfelelően működik?

A másik kérdésem az lenne, hogy bal első tompított izzó néha magától kialszik, ez mitől lehet? Az izzó teljesen jó benne.

Ha viszont megmozgatjuk akkor működik ismét egy ideig jól. Mitől lehet ez a hiba? Találkoztatok már ilyennel? Mit lehet csinálni ilyen esetben?

A válaszokat és a segítségét előre köszönöm.

Módosítva : Lóránd0607
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 08. 22. at 19:48, L.Fazakas írta:

Én egyszer 2-3 éve valahol a Helsinki út legelején valami Opel alkatrészboltban néztem. Nem igazán vészes az ára. Szétszedni - na az már inkább művészet.
(Megjegyzendő - nekem is már ki kellene egyszer végre cserélnem)

Üdv.! Kiss János gyártja , varja a két darabos szett ár 2900.-  Vatera / vátószoknya.

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Lóránd0607 írta:

 

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék az oxigénszenzorról jól tudom, hogy ez a lambdaszonda másik neve? Az oxigénszenzornak melyek a megfelelő értékei mVi?

Milyen értékek között kell mozognia, ha megfelelően működik?

A másik kérdésem az lenne, hogy bal első tompított izzó néha magától kialszik, ez mitől lehet? Az izzó teljesen jó benne.

Ha viszont megmozgatjuk akkor működik ismét egy ideig jól. Mitől lehet ez a hiba? Találkoztatok már ilyennel? Mit lehet csinálni ilyen esetben?

A válaszokat és a segítségét előre köszönöm.

Szia,

Jól tudod lambdaszonda a másik neve. A vizsgálata nem olyan egyszerű, hogy csak a szonda által közölt feszültségértéket vizsgáljuk, pl. az OBD2-es csatlakozón keresztül. Természetesen meghibásodhat olyan szinten a szonda, ami már hibakódot generál. pl. vezeték szakadás, szélsőségesen határon kívüli értékek stb. Az a baj, főleg a katalizátor előtti szondákkal ahol jobban ki vannak téve az égéstermékben lévő szennyeződéseknek, hogy eltolódhatnak a szonda által közölt felügyeleti jellemzők, pl. amplitúdó, reakcióidő. Ez többek között azt jelenti, hogy pl. a szonda nem fog olyan gyorsan reagálni a keverék változásra ezért elnyúltan ismeri fel a szegény és dús állapotot. 
Lambdaszondát diagnosztizálni oszcilloszkóppal lehet eredményesen, ahol a szonda által közölt jelet össze lehet hasonlítani egy referencia értékkel. 

A másik kérdésedre a válasz, valószínű kontaktos a csatlakozó vagy vezeték. Ha nincs a vezeték gégecsőben, vagy körbetekerve valami szigetelővel akkor próbáljatok keresni rajta sérülést, esetleg egy multiméteres vizsgálat ha értetek hozzá, előtte a negatív akkusarut kapjátok azért le.... 

Link to comment
Megosztás:

Üdv.!

Vízhőfok-jeladót cseréltem (x16szr) az újjal kicsivel többet jelez a műszerfalon. Eddig műszer szerint 85-87 fok körül volt a hűtővíz hőmérséklet, most 90 felett egy picivel 91-93. Elindul a hűtőventilátor de nem tudja visszahűteni, tartja a 91-93 fokot (alapjáraton és autópályán 110 körül is) igaz most jó 32 fokok vannak de eddig akkor sem fordult elő ilyen. Ha bekapcsolom a fűtést a vízhőfok csökken és a ventilátor lekapcsol. Előfordulhat hogy az új jeladó nem mér jól, vagy esetleg levegős maradhatott a rendszer a csere után?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, attila0022 írta:

Üdv.!

Vízhőfok-jeladót cseréltem (x16szr) az újjal kicsivel többet jelez a műszerfalon. Eddig műszer szerint 85-87 fok körül volt a hűtővíz hőmérséklet, most 90 felett egy picivel 91-93. Elindul a hűtőventilátor de nem tudja visszahűteni, tartja a 91-93 fokot (alapjáraton és autópályán 110 körül is) igaz most jó 32 fokok vannak de eddig akkor sem fordult elő ilyen. Ha bekapcsolom a fűtést a vízhőfok csökken és a ventilátor lekapcsol. Előfordulhat hogy az új jeladó nem mér jól, vagy esetleg levegős maradhatott a rendszer a csere után?

Febi jeladóm van. 1 éves. 100km/h-val jövök fél órát 30fokos melegben, a víz 94-95 fokos, ezt obd2-es csatlakozón keresztül nézem applikációval. 96-97foknál mondom azt hogy a mutató a 90-es beosztás közepén áll. A hütővizet most cseréltem, átmostam a rendszert 2-szer,50-50%-os arányban kevertem a fagyállót. 99foknál kapcsol mindkét ventillátorom, 94-nél leállnak. Ez az én rendszerem..... 

Milyen jeladót vettél? Hütőfolyadékod milyen? Hogyan légtelenítettél? 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.