Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

3 perce, Maverick087 írta:

Febi jeladóm van. 1 éves. 100km/h-val jövök fél órát 30fokos melegben, a víz 94-95 fokos, ezt obd2-es csatlakozón keresztül nézem applikációval. 96-97foknál mondom azt hogy a mutató a 90-es beosztás közepén áll. A hütővizet most cseréltem, átmostam a rendszert 2-szer,50-50%-os arányban kevertem a fagyállót. 99foknál kapcsol mindkét ventillátorom, 94-nél leállnak. Ez az én rendszerem..... 

Milyen jeladót vettél? Hütőfolyadékod milyen? Hogyan légtelenítettél? 

Meyle jeladó. A hűtőholyadék kb. egy éve lett cserélve termosztát csere volt opel szervízben volt nem tudom pontosan milyent tettek bele, rózsaszín az biztos. Alapjáraton légtelenítettem, fűtés + nyitott sapka csöveket is nyomkodtam kicsit. Kb egy újnyit töltöttem utána nem hiszem hogy sokkal több folyt ki amikor cseréltem a jeladót. Most kipróbáltam újra kicsit lehűlt a levegő (22 fok) most szépen le tudta hűteni ahogy kell. 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Lóránd0607 írta:

bal első tompított izzó néha magától kialszik, ez mitől lehet? Az izzó teljesen jó benne.
Ha viszont megmozgatjuk akkor működik ismét egy ideig jól. Mitől lehet ez a hiba?

Feltehetően érintkezési hiba.
Lehetséges, hogy ki kellene cserélni az izzó-foglalatot magát. Vagy az odavezető huzalok (3 db)  valamelyike nincs jól beleszorítva.
Annak azonban bőven elég egy forrasztópáka - kevés cínnel.
Lehet látni, ha füstös, kormos, vagy egy kissé megégett, mert a fényszóró izzók általában simán "felrántanak" 4-6 A-t (12V-on)! Annak viszont már nyoma van, ha túlzottan melegszik.
Lehetséges, hogy bőven elég az érintkezők (érintkező rugóknak) /pl./ egy laposfogóval történő összébbnyomása, avagy valamelyik irányba kissé megcsavarása.

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

Üdv,

sebességváltó "cicereg" a kar aljánál, amikor 1-üres, üres-2, 3-üres, üres-4-be váltok. Tehát jellemzően "föntről lefelé" mozgatva a kart.

Próbáltam wd40-nel piros csövön keresztül befújni minden elérhető mozgó műanyagot (alul, előre az alagút felé) - semmi.

Ötlet?



 

Link to comment
Megosztás:

20 órája, Maverick087 írta:

Febi jeladóm van. 1 éves. 100km/h-val jövök fél órát 30fokos melegben, a víz 94-95 fokos, ezt obd2-es csatlakozón keresztül nézem applikációval. 96-97foknál mondom azt hogy a mutató a 90-es beosztás közepén áll. A hütővizet most cseréltem, átmostam a rendszert 2-szer,50-50%-os arányban kevertem a fagyállót. 99foknál kapcsol mindkét ventillátorom, 94-nél leállnak. Ez az én rendszerem..... 

Milyen jeladót vettél? Hütőfolyadékod milyen? Hogyan légtelenítettél? 

A jeladón a csatlakozó színe számít? Nekem fehér volt benne és feketét vettem.. Utólag gondolkoztam rajta és néztem meg a többit és láttam van fehér, kék, fekete, szürke.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 08. 25. at 14:15, mitro írta:

Üdv,

sebességváltó "cicereg" a kar aljánál, amikor 1-üres, üres-2, 3-üres, üres-4-be váltok. Tehát jellemzően "föntről lefelé" mozgatva a kart.

Próbáltam wd40-nel piros csövön keresztül befújni minden elérhető mozgó műanyagot (alul, előre az alagút felé) - semmi.

Ötlet?



 

Milyen típusú váltód van? Bowdenek futnak előre a motortérbe vagy egy nagy rúd? 

Link to comment
Megosztás:

. Sziasztok. Lehet ide kellett volna irnom eloszor is. segitseget szeretnek kerni. Epp nyaralason vunk horvatban.. Indulas elott volt vezerles csere... Y17dt astra g. Miert lehet az hogy 1500as fordulaton tartva rangat vagyis ilyen hullamzon fel le mozog a fordulatszam mero. Alapjaraton is kicsit hullamzoan jar. Alapjaraton regota csinalta de ezt most vettem eszre. Ha nagyobb gazt adok elmulik.vagy ha alulrol nagy gazon gyorsitok nem rangat be.. Illetve 1600felett mar nem csinalja. Es akkor sem ha motorfekkel jon vissza. Csak ha nem akarom h tovabb lassuljon es kitartom a gazt. Pont 50 korul van 4.ben igy kellemetlen... Koszonom. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Mostanában rám jár a rúd. Az elmúlt héten már az autóra költöttem 120e felett. :( Szeretnék most már egy kicsit spórolni, de termosztátot (reggel nem megy 70 C fölé 25 km alatt) és valószínűleg vízpumpát is cserélnem kell (fogy a vizem és folyamatosan nedves a klímakompresszor háza). A kérdésem az lenne, hogy a termosztát csak házzal együtt cserélhető vagy esetleg külön is? Z16XEP-hez 12.000-től indulnak az árak házzal.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Bmájki írta:

Sziasztok! Mostanában rám jár a rúd. Az elmúlt héten már az autóra költöttem 120e felett. :( Szeretnék most már egy kicsit spórolni, de termosztátot (reggel nem megy 70 C fölé 25 km alatt) és valószínűleg vízpumpát is cserélnem kell (fogy a vizem és folyamatosan nedves a klímakompresszor háza). A kérdésem az lenne, hogy a termosztát csak házzal együtt cserélhető vagy esetleg külön is? Z16XEP-hez 12.000-től indulnak az árak házzal.

Ez egy fura árukapcsolás az Opeltől, nálam az 1.8-nál is így van. Igazából nekem lenne is hozzá külön termosztát (a régebbi Opel 2 literes benzinmotoroké jó hozzá), csakhogy a termosztátház tömítését nem lehet külön kapni, ezért kell megvenni a tizenpárezer forintos készletet a 4-5000Ft-os termosztát helyett. Egyetlen tömítés miatt. :angry:

Nem tudom hogy nálad is hasonló-e a helyzet, nem találtam külön csak termosztátot Z16XE-be, se olyat amivel helyettesíteni lehetne a belevalót (az alakja a lényeg, hogy belemenjen a termosztátházba, valamint a nyitási hőmérséklet, ideális esetben 92°C), de azt látom hogy a tömítést nálad se lehet külön kapni, az a termosztátház része. Márpedig az Opel olyan ügyesen csinálta meg, hogy bontáskor szinte biztosan el fog szakadni a régi tömítés, úgyhogy mindenképp szükséged lesz újra.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tgabika76 írta:

Ez egy fura árukapcsolás az Opeltől, nálam az 1.8-nál is így van. Igazából nekem lenne is hozzá külön termosztát (a régebbi Opel 2 literes benzinmotoroké jó hozzá), csakhogy a termosztátház tömítését nem lehet külön kapni, ezért kell megvenni a tizenpárezer forintos készletet a 4-5000Ft-os termosztát helyett. Egyetlen tömítés miatt. :angry:

Nem tudom hogy nálad is hasonló-e a helyzet, nem találtam külön csak termosztátot Z16XE-be, se olyat amivel helyettesíteni lehetne a belevalót (az alakja a lényeg, hogy belemenjen a termosztátházba, valamint a nyitási hőmérséklet, ideális esetben 92°C), de azt látom hogy a tömítést nálad se lehet külön kapni, az a termosztátház része. Márpedig az Opel olyan ügyesen csinálta meg, hogy bontáskor szinte biztosan el fog szakadni a régi tömítés, úgyhogy mindenképp szükséged lesz újra.

Én látok itt valami tömítés félét Z16XEP-hez (de anno termosztát cserénél Cromax-ban polcon volt Z16XE-hez is, igaz nem volt rá szükség, mert a Wahler termosztáthoz a dobozában van egy tömítés). https://cromax.hu/opel/astra_g_1998-2009_/hutorendszer/termosztat_es_alkatreszei/termosztat_tomitesei/?limitstart=0

De az tény, hogy azt a tömítést ami egyszer már szét lett nyomva és néhány ezer km-en keresztül kapta a hőterhelés már nem lehet újból felhasználni, csak több darabban jön le a felületről. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, tgabika76 írta:

Ez egy fura árukapcsolás az Opeltől, nálam az 1.8-nál is így van. Igazából nekem lenne is hozzá külön termosztát (a régebbi Opel 2 literes benzinmotoroké jó hozzá), csakhogy a termosztátház tömítését nem lehet külön kapni, ezért kell megvenni a tizenpárezer forintos készletet a 4-5000Ft-os termosztát helyett. Egyetlen tömítés miatt. :angry:

Nem tudom hogy nálad is hasonló-e a helyzet, nem találtam külön csak termosztátot Z16XE-be, se olyat amivel helyettesíteni lehetne a belevalót (az alakja a lényeg, hogy belemenjen a termosztátházba, valamint a nyitási hőmérséklet, ideális esetben 92°C), de azt látom hogy a tömítést nálad se lehet külön kapni, az a termosztátház része. Márpedig az Opel olyan ügyesen csinálta meg, hogy bontáskor szinte biztosan el fog szakadni a régi tömítés, úgyhogy mindenképp szükséged lesz újra.

Nálam mondjuk pont nem ment szét bontáskor 

kqniWdb.png

De, hogy ezt mire kibogarásztam volna a ház pereméből biztos megsérül.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, tgabika76 írta:

az Opel olyan ügyesen csinálta meg, hogy bontáskor szinte biztosan el fog szakadni a régi tömítés, úgyhogy mindenképp szükséged lesz újra.

Ha mindenképpen elszakad, akkor feltehetően papírból, vagy valami ahhoz nagyon hasonlító "szétázós" anyagból van.
De azt nem lehetne pl. egy sima DIPA rajzlapból kivágni, majd bezsírozva a helyére szerelni?
Még gyerekkoromban a "nagy motorosok", akik folyton szétszedegették a kerékpárjuk motorját (és sebváltóját), azok többnyire mind maguk csinálták meg a tömítést. Hol volt még akkoriban a klingerit meg a többi jófajta tömítésnek való anyag? Az autóknál a hengerfejhez általában szilvalekvárt használtak ... és szépen ment a motor! A vízcsapot meg "bőrözték"!

Bocsika, de csak utólag néztem meg - és láttam meg a képen. - A papir oda tényleg nem jó, ámde a kérdés megoldható ....

Módosítva : L.Fazakas
  • Szomorú 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, L.Fazakas írta:

Ha mindenképpen elszakad, akkor feltehetően papírból, vagy valami ahhoz nagyon hasonlító "szétázós" anyagból van.
De azt nem lehetne pl. egy sima DIPA rajzlapból kivágni, majd bezsírozva a helyére szerelni?
Még gyerekkoromban a "nagy motorosok", akik folyton szétszedegették a kerékpárjuk motorját (és sebváltóját), azok többnyire mind maguk csinálták meg a tömítést. Hol volt még akkoriban a klingerit meg a többi jófajta tömítésnek való anyag? Az autóknál a hengerfejhez általában szilvalekvárt használtak ... és szépen ment a motor! A vízcsapot meg "bőrözték"!

Bocsika, de csak utólag néztem meg - és láttam meg a képen. - A papir oda tényleg nem jó, ámde a kérdés megoldható ....

Könyörgöm valaki tegye el lábalól!

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az a problémám, hogy a váltókar alatti gyűrű (amit fel kell húzni hátramenethbe kapcsoláshoz) ami hátramenetkor felhúzott állapotban van, nem nagyon akar magától visszaugrani amikor kiveszem hátramenetből. Mostanában kicsit piszkálgatni kell, hogy hátramenet után más fokozatot tudjak kapcsolni. Nem emiatt ... voltam márkaszervízben és ezt megemlítettem ... kaptam rá 100ezer feletti árajánlatot váltóegység cserére. Vkinél jelentkezett már esetleg ezen hiba? Lehet ezt vhogy orvosolni házilag? 

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, L.Fazakas írta:

Ha mindenképpen elszakad, akkor feltehetően papírból, vagy valami ahhoz nagyon hasonlító "szétázós" anyagból van.
De azt nem lehetne pl. egy sima DIPA rajzlapból kivágni, majd bezsírozva a helyére szerelni?
Még gyerekkoromban a "nagy motorosok", akik folyton szétszedegették a kerékpárjuk motorját (és sebváltóját), azok többnyire mind maguk csinálták meg a tömítést. Hol volt még akkoriban a klingerit meg a többi jófajta tömítésnek való anyag? Az autóknál a hengerfejhez általában szilvalekvárt használtak ... és szépen ment a motor! A vízcsapot meg "bőrözték"!

Bocsika, de csak utólag néztem meg - és láttam meg a képen. - A papir oda tényleg nem jó, ámde a kérdés megoldható ....

Erre felénk a kerékpáron nincs motor.... azt másképp hívják.... A papírtömítés meg max Simson, MZ és egy szoci motorokon és társaikon volt csak jellemző.... Ha valamit leírsz legalább pontosan írd le még ha nem is ide tartozik...

Link to comment
Megosztás:

1 óra, astery írta:

Sziasztok!

Az a problémám, hogy a váltókar alatti gyűrű (amit fel kell húzni hátramenethbe kapcsoláshoz) ami hátramenetkor felhúzott állapotban van, nem nagyon akar magától visszaugrani amikor kiveszem hátramenetből. Mostanában kicsit piszkálgatni kell, hogy hátramenet után más fokozatot tudjak kapcsolni. Nem emiatt ... voltam márkaszervízben és ezt megemlítettem ... kaptam rá 100ezer feletti árajánlatot váltóegység cserére. Vkinél jelentkezett már esetleg ezen hiba? Lehet ezt vhogy orvosolni házilag? 

Köszönöm.

Hogy a viharba ne találkozott volna Astra tulajdonos ezzel a jelenséggel?... :-) Váltószoknyát alul a kerettel együtt gyorsan és egyszerűen fel kell bontani, ezt követően valami tartósabb/minőségibb (jó kúszóképességű de nyomásálló) kenőspray-el (aminek van csöve a kenőanyag célzott irányításához) befújni mindent, de leginkább felhúzod a csúszka részt, aláfújsz, majd ezt párszor megismétled és összerakod. Lehet hogy néhányszor majd még meg kell ismételni a mutatványt a későbbiekben, de többnyire nem és ez meg is oldja a problémát. Persze a szakszerviz megoldása biztosabb, de egy picit drágább is... :blink:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

20 órája, tgabika76 írta:

Ez egy fura árukapcsolás az Opeltől, nálam az 1.8-nál is így van. Igazából nekem lenne is hozzá külön termosztát (a régebbi Opel 2 literes benzinmotoroké jó hozzá), csakhogy a termosztátház tömítését nem lehet külön kapni, ezért kell megvenni a tizenpárezer forintos készletet a 4-5000Ft-os termosztát helyett. Egyetlen tömítés miatt. :angry:

Nem tudom hogy nálad is hasonló-e a helyzet, nem találtam külön csak termosztátot Z16XE-be, se olyat amivel helyettesíteni lehetne a belevalót (az alakja a lényeg, hogy belemenjen a termosztátházba, valamint a nyitási hőmérséklet, ideális esetben 92°C), de azt látom hogy a tömítést nálad se lehet külön kapni, az a termosztátház része. Márpedig az Opel olyan ügyesen csinálta meg, hogy bontáskor szinte biztosan el fog szakadni a régi tömítés, úgyhogy mindenképp szükséged lesz újra.

Sajnos XEP, a nyitás valahol 100 C körül van. A pontos méretét nem tudom így azt sem, hogy mivel helyettesíthető. Csak a tömítés külön 1500FT :mad:. Úgy látszik, nem úszom meg.

Köszi a segítséget mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, toma2105 írta:

Ilyes se hallottam még XD

A tömítő anyagok Rolls Royce-a, a mama szilvalekvárja.

Nézz csak bátran utána a régi autósoknál! Vagy az autós leiratoknál.  (mint pl. Surányi Endre - bizony eléggé régi autószerelős könyvében)
Bizony-bizony a minőségi szilvalekvár volt akkoriban a nagymenő.
Én se tudom, hogy valójában miért, de valójában meglehet, hogy a tömény cukros trutyi miatt, ám többnyire azt használták a századfordulón.

Nekem még van valahol itthon egy már kissé modernebb és izoproil-alkohollal higítható hengerfejre-kenecsem is (valamikor a '70-es években vettem és csehszlovák gyártmányú volt)

Link to comment
Megosztás:

3 órája, kobraCode írta:

Erre felénk a kerékpáron nincs motor.... azt másképp hívják.... A papírtömítés meg max Simson, MZ és egy szoci motorokon és társaikon volt csak jellemző.... Ha valamit leírsz legalább pontosan írd le még ha nem is ide tartozik...

Nálatok a motorkerékpárok mind motor nélkül vannak? Akkor azok szerintem mind csak biciklik a legjavából!

Papirtömítés volt pl. a Zündapp-okon, a Czetkákon, a régi Pannóniák szinte összes vállfajánál, de a Danubiákon és a Jawakon szintén (az MZ-kre már nem emlékszem)
Anyám bátyjánál Székesfehérváron a házuk udvarában volt ilyen autó és motorszerelő műhely, így én ott elég gyakran láttam, amikor rajzlapra rajzolgatták a motorblokk kontűrjét.
Legalábbis - a forgattyúsháznak és a váltóháznak az oldaltömítéseit.
A hengerfej az talán már kissé más volt, így oda valami drótos azbeszt meg más egyéb volt a módi. (mert ott bizony kissé melegebb van a papirnak,
báár - maga a grafitozás már önmagában csodákra képes.)

Link to comment
Megosztás:

4 perce, L.Fazakas írta:

Nálatok a motorkerékpárok mind motor nélkül vannak? Akkor azok szerintem mind csak biciklik a legjavából!

Papirtömítés volt pl. a Zündapp-okon, a Czetkákon, a régi Pannóniák szinte összes vállfajánál, de a Danubiákon és a Jawakon szintén (az MZ-kre már nem emlékszem)
Anyám bátyjánál Székesfehérváron a házuk udvarában volt ilyen autó és motorszerelő műhely, így én ott elég gyakran láttam, amikor rajzlapra rajzolgatták a motorblokk kontűrjét.
Legalábbis - a forgattyúsháznak és a váltóháznak az oldaltömítéseit.
A hengerfej az talán már kissé más volt, így oda valami drótos azbeszt meg más egyéb volt a módi. (mert ott bizony kissé melegebb van a papirnak,
báár - maga a grafitozás már önmagában csodákra képes.)

Segítek! Klingeritnek hívják!

Link to comment
Megosztás:

12 órája, L.Fazakas írta:

Ha mindenképpen elszakad, akkor feltehetően papírból, vagy valami ahhoz nagyon hasonlító "szétázós" anyagból van.
De azt nem lehetne pl. egy sima DIPA rajzlapból kivágni, majd bezsírozva a helyére szerelni?
Még gyerekkoromban a "nagy motorosok", akik folyton szétszedegették a kerékpárjuk motorját (és sebváltóját), azok többnyire mind maguk csinálták meg a tömítést. Hol volt még akkoriban a klingerit meg a többi jófajta tömítésnek való anyag? Az autóknál a hengerfejhez általában szilvalekvárt használtak ... és szépen ment a motor! A vízcsapot meg "bőrözték"!

Bocsika, de csak utólag néztem meg - és láttam meg a képen. - A papir oda tényleg nem jó, ámde a kérdés megoldható ....

 

4 órája, kobraCode írta:

Erre felénk a kerékpáron nincs motor.... azt másképp hívják.... A papírtömítés meg max Simson, MZ és egy szoci motorokon és társaikon volt csak jellemző.... Ha valamit leírsz legalább pontosan írd le még ha nem is ide tartozik...

 

8 perce, L.Fazakas írta:

Nálatok a motorkerékpárok mind motor nélkül vannak? Akkor azok szerintem mind csak biciklik a legjavából!

Papirtömítés volt pl. a Zündapp-okon, a Czetkákon, a régi Pannóniák szinte összes vállfajánál, de a Danubiákon és a Jawakon szintén (az MZ-kre már nem emlékszem)
Anyám bátyjánál Székesfehérváron a házuk udvarában volt ilyen autó és motorszerelő műhely, így én ott elég gyakran láttam, amikor rajzlapra rajzolgatták a motorblokk kontűrjét.
Legalábbis - a forgattyúsháznak és a váltóháznak az oldaltömítéseit.
A hengerfej az talán már kissé más volt, így oda valami drótos azbeszt meg más egyéb volt a módi. (mert ott bizony kissé melegebb van a papirnak,
báár - maga a grafitozás már önmagában csodákra képes.)

Utolsó hozzászólásom a témában, nem OFF-olok többet ígérem. 

Kérlek szépen olvasd már el mit írtál és értelmezd saját irományod! Segítek, félkövérre tettem a szavakat amit értelmezned kell! De ha nem megy akkor, kerékpár = bicikli, rajtok nincsen robbanómotor. Motorkerékpár vagy motorbicikli egyszerű nevén motor vagy segédmotoros kerékpár, moped - rajtuk van robbanómotor. ON

Link to comment
Megosztás:

1 óra, L.Fazakas írta:

Nézz csak bátran utána a régi autósoknál! Vagy az autós leiratoknál.  (mint pl. Surányi Endre - bizony eléggé régi autószerelős könyvében)
Bizony-bizony a minőségi szilvalekvár volt akkoriban a nagymenő.
Én se tudom, hogy valójában miért, de valójában meglehet, hogy a tömény cukros trutyi miatt, ám többnyire azt használták a századfordulón.

Nekem még van valahol itthon egy már kissé modernebb és izoproil-alkohollal higítható hengerfejre-kenecsem is (valamikor a '70-es években vettem és csehszlovák gyártmányú volt)

Utána néztem. Tényleg írnak róla régi motoros fórumokon. 

Úgy látszik túl fiatal vagyok ehhez. :D

Nem hallottam még róla. 

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.