Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

10 órája, Maverick087 írta:

Te MÉG nem hallottál, mi meg MÁR nem akarunk szocis tákolmányokról szóló anekdotákat olvasni, ugye L. Fazakas, már kértünk szépen :icon4::icon4: 

Hát persze! Például a Zündapp motor, mint "szocis tákolmány". Szerintem meg - bőven háború előtti!
Na mindegy! ... Okosoknak észt osztani - dőreség ...

Link to comment
Megosztás:

16 órája, kobraCode írta:

még ha nem is ide tartozik...

Szerintem a fórumon egy tömítésről esett szó. Az meg aztán előfordulhat bárhol, még - mint az élő példa mutatja - akár egy Opel autóban is!
Nem igazán a vízcsapról beszéltem, vagy mondjuk a WC Jakab szelepéről! (illetve - annak tömítéséről)

Link to comment
Megosztás:

12 órája, gezoli írta:

Segítek! Klingeritnek hívják!

Tényleg! ???
Azt gondolod, mintha én ezt nem tudtam volna! Pedig nagyon sokfélével találkoztam - még munkám során. Volt például savállóban, lúgállóban, grafitozottban, de később még hőálló teflonosban is! És csak simában, de huzal- (drótfonat) betétesben egyaránt.
Máig van itthon abból a teflonosból egy darabka ... (világoskék a szine)

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

12 órája, kobraCode írta:

 

 

Utolsó hozzászólásom a témában, nem OFF-olok többet ígérem. 

Kérlek szépen olvasd már el mit írtál és értelmezd saját irományod! Segítek, félkövérre tettem a szavakat amit értelmezned kell! De ha nem megy akkor, kerékpár = bicikli, rajtok nincsen robbanómotor. Motorkerékpár vagy motorbicikli egyszerű nevén motor vagy segédmotoros kerékpár, moped - rajtuk van robbanómotor. ON

És akkor a tandem? Vagy pl. a velocipéd, a tricikli?

Most hülyének nézel? Mintha én mindezt nem tudnám!
A Dongó segédmotorról és a hozzá hasonlóakról - (pl. jó néhány éve Fertőmeggyesen /ma Mörbisch/ láttam pontosan olyat.), - amelyek a sima biciklire felszerelhetőek - mi a véleményed? És az attól még nem igazán motor! Mert hogy egy kissé "motoros" ... (35-50 cm3)

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Régóta csattog már a Z14XE motor az astrámban, a hang véleményem szerint a légbeömlőből jön, ami fojtószelepház alatt van. Nem biztos hogy jól írom a pontos nevét az alkatrésznek, de már valahol olvastam is és találtam is videót a hibajelenségről. Találkozott már valaki ilyennel itt? Esetleg van rá megoldás a teljes cserén kívül?  Ezt a belső lemezt ami csattog vissza tudom ragasztani a helyére? Linkelek videót is, tudom hogy ez egy H astra de a hibajelenség fülre dettó ugyanaz. 

Videó

 

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, 

Miért lehet az, hogy a kocsival ha egy út után megállok -nem mindig de 10-ből 5x- és pár perc múlva indulok (pl, bevásárlás után) a fordulat és az alapjárat olyan 1500-1700 körülire ugrik és így is marad még 50-100km-es út után is. Majd ha leteszek a kocsit, vagy lehűl  a motortér akkor visszatud állni normál 8-900-ra. 

Volt 1 hónapja Alapjárati motor csere, mert erre gyanakodtam. legutóbb 2-3 éve EGR szelep, (Ezt most 2 hete át is mostam féktisztítóval), folytószelep házat is kitakarítottam, nem volt túl koszos, de még erre is gyanakodtam. 

Elfogytak az ötletek, valakinek valami tanács esetleg mit lehetne még megpróbálni, és mi okozhat ilyet?

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 09. 01. at 18:44, feel2006 írta:

Sziasztok, 

Miért lehet az, hogy a kocsival ha egy út után megállok -nem mindig de 10-ből 5x- és pár perc múlva indulok (pl, bevásárlás után) a fordulat és az alapjárat olyan 1500-1700 körülire ugrik és így is marad még 50-100km-es út után is. Majd ha leteszek a kocsit, vagy lehűl  a motortér akkor visszatud állni normál 8-900-ra. 

Volt 1 hónapja Alapjárati motor csere, mert erre gyanakodtam. legutóbb 2-3 éve EGR szelep, (Ezt most 2 hete át is mostam féktisztítóval), folytószelep házat is kitakarítottam, nem volt túl koszos, de még erre is gyanakodtam. 

Elfogytak az ötletek, valakinek valami tanács esetleg mit lehetne még megpróbálni, és mi okozhat ilyet?

Köszönöm

Ha kizárólag melegen jön elő a hiba, akkor próbálnék olyan alkatrész - elsősorban érzékelő - irányában elmenni amire a meleg hatással van és esetleg fals jelet adhat az ECU-nak. Nem tudom pontosan hogy neked MAF szenzor van-e vagy beszívott levegő hőmérséklet jeladó, de azt illetve a motorhőfok jeladót is megnézném, tehát ha van lehetőséged egy élőadat ellenőrzés nem ártana és nem is annyira költséges.....

Fojtószelepházat levetted teljesen és úgy takarítottad? Tömítés alatta rendben van? Minden furat tiszta, vákuumcsövek is? Fals levegőt nem szív sehol egy kis repedés okán.... stb.

Ezek jutottak eszembe......

Link to comment
Megosztás:

14 órája, Maverick087 írta:

Ha kizárólag melegen jön elő a hiba, akkor próbálnék olyan alkatrész - elsősorban érzékelő - irányában elmenni amire a meleg hatással van és esetleg fals jelet adhat az ECU-nak. Nem tudom pontosan hogy neked MAF szenzor van-e vagy beszívott levegő hőmérséklet jeladó, de azt illetve a motorhőfok jeladót is megnézném, tehát ha van lehetőséged egy élőadat ellenőrzés nem ártana és nem is annyira költséges.....

Fojtószelepházat levetted teljesen és úgy takarítottad? Tömítés alatta rendben van? Minden furat tiszta, vákuumcsövek is? Fals levegőt nem szív sehol egy kis repedés okán.... stb.

Ezek jutottak eszembe......

MAF szenzor ez lenne ami a képen látható egérmutatónál van? https://gtfkephost.hu/viewer.php?file=d6w1etvawh.jpg

Motorhőfok jeladóról nem tudok, van ilyen?

A fojtószelepházat nem szedtem le teljesen, csak a képen látható fekete levegő csövet a tetejéről ahol rácsatlakozik. 

ui. köszönöm a választ!

Link to comment
Megosztás:

8 órája, feel2006 írta:

MAF szenzor ez lenne ami a képen látható egérmutatónál van? https://gtfkephost.hu/viewer.php?file=d6w1etvawh.jpg

Motorhőfok jeladóról nem tudok, van ilyen?

A fojtószelepházat nem szedtem le teljesen, csak a képen látható fekete levegő csövet a tetejéről ahol rácsatlakozik. 

ui. köszönöm a választ!

Ha MAF szenzor (légtömeg mérő) lenne akkor ott lenne, de neked nem olyan van hanem beszívott levegő hőmérséklet érzékelő. Ennek a jeladónak a működése számomra is kicsit rejtély. Sokat figyeltem az általa közöl adatokat és hát nagyon sokszor nem egyezik meg a kinti levegő hőmérsékletével, itt 15-20 fokos eltérésekről is beszélek. Ez különösen akkor jön elő amikor hosszabb táv után leállítod az autót és a szívócső átforrósodik a meleg motortól és sokáig nem is akar lehűlni - hozzáteszem 1 éve cseréltem ezt a szenzort és van amikor a kinti 26 fok helyett, közöl 45-öt. Úgy gondolom hidegindításkor nagyobb a szerepe, ilyenkor szinte megegyezik az általa jelzett hőmérséklet a kintivel. 

Motorhőfok jeladónak kéne lennie, az méri a hűtőfolyadék hőmérsékletét, X14XE motornál nem tudom pontosan hol van, de google segítségével biztos megtalálod :)
Ha van lehetőséged élőadatot nézetni valakivel az lenne legcélravezetőbb, ne kezdj alkatrész cserélgetésbe. 

A fojtószelepházat teljesen le kéne szedni és úgy kitakarítani az összes rámenő csővel együtt. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 órája, Maverick087 írta:

Ha MAF szenzor (légtömeg mérő) lenne akkor ott lenne, de neked nem olyan van hanem beszívott levegő hőmérséklet érzékelő. Ennek a jeladónak a működése számomra is kicsit rejtély. Sokat figyeltem az általa közöl adatokat és hát nagyon sokszor nem egyezik meg a kinti levegő hőmérsékletével, itt 15-20 fokos eltérésekről is beszélek. Ez különösen akkor jön elő amikor hosszabb táv után leállítod az autót és a szívócső átforrósodik a meleg motortól és sokáig nem is akar lehűlni - hozzáteszem 1 éve cseréltem ezt a szenzort és van amikor a kinti 26 fok helyett, közöl 45-öt. Úgy gondolom hidegindításkor nagyobb a szerepe, ilyenkor szinte megegyezik az általa jelzett hőmérséklet a kintivel. 

Motorhőfok jeladónak kéne lennie, az méri a hűtőfolyadék hőmérsékletét, X14XE motornál nem tudom pontosan hol van, de google segítségével biztos megtalálod :)
Ha van lehetőséged élőadatot nézetni valakivel az lenne legcélravezetőbb, ne kezdj alkatrész cserélgetésbe. 

A fojtószelepházat teljesen le kéne szedni és úgy kitakarítani az összes rámenő csővel együtt. 

A beszívott levegő hőmérséklet jeladóban egy huzal van, ami különböző hömérsékleten különböző ellenállási adatokkal szolgál az ECU-nak. Ha a kartergáz visszavezetés után van bekötve akkor erre is tud rakódni trutyi. 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok segítséget szeretnék kérni körülbelül 1 hónapja jelentkezett a hiba alapjáraton teljesen mindegy hogy hideg vagy üzemi hőmérsékleten van a motor olyan hangja van mintha dízel motor lenne. Valaki esetleg tapasztalt hasonlót ?

Motorszam z14xep19fk0456
1.4 twinport benzin 

 

Link to comment
Megosztás:

13 perce, revcorps írta:

Sziasztok segítséget szeretnék kérni körülbelül 1 hónapja jelentkezett a hiba alapjáraton teljesen mindegy hogy hideg vagy üzemi hőmérsékleten van a motor olyan hangja van mintha dízel motor lenne. Valaki esetleg tapasztalt hasonlót ?

Motorszam z14xep19fk0456
1.4 twinport benzin 

 

Szia! 

Vezérműlánc, hidrotőke, twinport szelep. kb ilyen sorrendben érdemes vizsgálódni. 

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 2007-es ötajtós, 1.4-es astrámban szeretném a váltószoknyát kicserélni. Azt kérdezném, hogy a szoknyát kőrben lefogó alsó keret csak simán kipattintós vagy fogja vhol csavar. Első nekifutásra nem tudtam kiszedni ... néztem róla videót és ott mintha csak kipattintották volna a kézifék felőli oldalról, de nem tudom ez mennyire volt évjárat függő ... nem akrtam még nagyon eröltetni. Köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Asterx írta:

Sziasztok! 2007-es ötajtós, 1.4-es astrámban szeretném a váltószoknyát kicserélni. Azt kérdezném, hogy a szoknyát kőrben lefogó alsó keret csak simán kipattintós vagy fogja vhol csavar. Első nekifutásra nem tudtam kiszedni ... néztem róla videót és ott mintha csak kipattintották volna a kézifék felőli oldalról, de nem tudom ez mennyire volt évjárat függő ... nem akrtam még nagyon eröltetni. Köszönöm előre is.

A kézifékkar alatti fedlapot pattintsd ki (ahol az OBD csati van), ott látni fogod a a váltószoknya keret csavaros rögzítését. Azt kitekered és már barkácsolhatsz is... 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, Asterx írta:

Sziasztok! 2007-es ötajtós, 1.4-es astrámban szeretném a váltószoknyát kicserélni. Azt kérdezném, hogy a szoknyát kőrben lefogó alsó keret csak simán kipattintós vagy fogja vhol csavar. Első nekifutásra nem tudtam kiszedni ... néztem róla videót és ott mintha csak kipattintották volna a kézifék felőli oldalról, de nem tudom ez mennyire volt évjárat függő ... nem akrtam még nagyon eröltetni. Köszönöm előre is.

 

2 órája, Janó32 írta:

A kézifékkar alatti fedlapot pattintsd ki (ahol az OBD csati van), ott látni fogod a a váltószoknya keret csavaros rögzítését. Azt kitekered és már barkácsolhatsz is... 

Nem kell a fedlapot kippattintani! A hamutartó felőli odalon megmarkolva a szoknya két sarkát, lefelé húzva könnyen kiakasztható a keret!

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenkinek ... azért kérdeztem, hogy ez lehet-e évjárat függő mert a video alapján én is úgy láttam, hogy nem kell csavarni, de nem adta magát olyan könnyen ezért nem eröltettem. Hétvégén megnézem van-e csavar és ha nincs, akkor határozottabb leszek vele :) 

Módosítva : Asterx
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.