Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

17 perce, ginola írta:

Sziasztok

A képen az elfáradt szelepfedél tömítés hatására szivároghat az olaj?

Kizárólag eredeti GM-et érdemes belőle venni?

83927434874bb1a7e04f763226c92c91.jpg

Ez minimális olaj veszteség de én csak GM gyárit raknák helyette ,első sorban ellenőrizném a meghúzási nyomatékot ami 8Nm.

http://csergowebshop.hu/szo-kereso?text=5607467&t=n

Link to comment
Megosztás:

25 perce, Cs. Zoltán írta:

Vagy Victor Reinz, Elring. 

Akinek van valami hozzáférése spéci bőrlyukasztó-készlethez, az akár otthon ki is vághatja - pl. 2mm-es olajálló gumiból!
Szerintem nem a márka számít egy ilyen tömítésnél, hanem az hogy bírja ki azt az anyagot, ami ellen tömit, és legyen benne bizonyos rugalmasság (összenyomhatóság).
Bizony elég hülyén néz ki, ha olyan vékony a tömítés, hogy aztán kotyog véle az olajbetöltő fedél ... (bááár - duplán is lehet rakni, ha még elfér alatta: Ott nem túl nagy a nyomás!)

Link to comment
Megosztás:

46 perce, Cs. Zoltán írta:

Vagy Victor Reinz, Elring. 

Köszönöm a válaszokat!

Vezérműtengely csapágyfedél csavarok ellenőrzése után Elring került bele 2015-ben......

Cseréljem, vagy hagyjam így?

Hol tudok ehhez a csavarokhoz való nyomatékkulcsot venni, vagy akinek lenne Székesfehérváron?

Módosítva : ginola
Link to comment
Megosztás:

8 órája, L.Fazakas írta:

Akinek van valami hozzáférése spéci bőrlyukasztó-készlethez, az akár otthon ki is vághatja - pl. 2mm-es olajálló gumiból!
Szerintem nem a márka számít egy ilyen tömítésnél, hanem az hogy bírja ki azt az anyagot, ami ellen tömit, és legyen benne bizonyos rugalmasság (összenyomhatóság).
Bizony elég hülyén néz ki, ha olyan vékony a tömítés, hogy aztán kotyog véle az olajbetöltő fedél ... (bááár - duplán is lehet rakni, ha még elfér alatta: Ott nem túl nagy a nyomás!)

Bocsánat, de eléggé nagy hülyeséget írtam! Én az olajbetöltő nyílás dugója alá való kerek tömítésre gondoltam (a képen sárga színű).
Most olvasom alaposabban, hogy a teljes szelepfedél alá ... ami persze egy kissé más.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, L.Fazakas írta:

Bocsánat, de eléggé nagy hülyeséget írtam! Én az olajbetöltő nyílás dugója alá való kerek tömítésre gondoltam (a képen sárga színű).
Most olvasom alaposabban, hogy a teljes szelepfedél alá ... ami persze egy kissé más.

Kb. 2300 Ft-ba kerül a vadiúj gyári opel olajbetöltő sapka.... Fölösleges mókolni. Sz.rul csinálod meg úgy szétvágja az olajadat a motortérbe mint a sicc. 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, L.Fazakas írta:

Bocsánat, de eléggé nagy hülyeséget írtam! Én az olajbetöltő nyílás dugója alá való kerek tömítésre gondoltam (a képen sárga színű).
Most olvasom alaposabban, hogy a teljes szelepfedél alá ... ami persze egy kissé más.

 

2 órája, Maverick087 írta:

Kb. 2300 Ft-ba kerül a vadiúj gyári opel olajbetöltő sapka.... Fölösleges mókolni. Sz.rul csinálod meg úgy szétvágja az olajadat a motortérbe mint a sicc. 

Legtöbb esetben -mint pl esetemben- elég volt a gumi gyűrű cseréje, 480Ft a gyári... https://cromax.hu/motor/hengerfej_es_alkatreszei/olajbetolto_sapka_tomitogyuru/tomitogyuru_olajbetolto_sapka_ala_opel_36027

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Eddig a vízhőfok a középső vonal alatt volt kicsivel megszokott. Egyszer azt vettem észre menetközben, hogy elkezd felfelé menni ekkor bekapcsolt a vetillátor, nagy nehezen visszahűtötte rövid időre, azután újrakezdte. Hazaérve észrevettem, hogy a vízpumpa tetején lévő műanyag csonk letört. Azt most kicseréltem, feltöltöttem a rendszert, de valami nem oké még mindig. Kb. 6-7 percet járattam alapjáraton megint középső vonal, ventillátor bekapcsolt de viszont az alsó hűtőcső hideg és a fűtés is hideget fúj. Mi lehet a gond?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A videóban hallható klattyogást próbálom megfejteni, de mèg nem sikerült rájönni. Hideg motornál nincs hangja hanem 1-2 perc után kezdi el a hangot csakis alapjáraton hallatszik. Szerelő nem foglalkozott vele azt mondta majd ha rosszabb lesz akkor foglalkozzunk vele. Sok embernek volt már hasonlo hibája, de egyèrtelmű megoldást nem hallottam.

 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Jaszo írta:

Sziasztok,

A videóban hallható klattyogást próbálom megfejteni, de mèg nem sikerült rájönni. Hideg motornál nincs hangja hanem 1-2 perc után kezdi el a hangot csakis alapjáraton hallatszik. Szerelő nem foglalkozott vele azt mondta majd ha rosszabb lesz akkor foglalkozzunk vele. Sok embernek volt már hasonlo hibája, de egyèrtelmű megoldást nem hallottam.

 

Olyan hidrotőke kelepelés-szerű. 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 09. 12. at 20:37, ginola írta:

Hol tudok ehhez a csavarokhoz való nyomatékkulcsot venni, vagy akinek lenne Székesfehérváron? 

Valamikor a szervizekben nem volt nyomaték-kulcs, mégis meg tudták egy autóban/motorban az összes csavart húzni!
Amikor én például az S100-as motoromat újrageneráloztam (úgy 1980 körül), gondolod, hogy nyomaték-kulcsoztam a hajtókari csapágyaknál, a csapágyfedeleknél, no meg magánál a hengerfejnél?  Ugyan máá! Még magát a lendkereket /a fogaskoszorúcsere és kuplung-egység cseréjével/ sem igazán jelöltem soha össze és centíroztam ki.
Mégis úgy ment az autó (motor) utána (és a műszeres beállítások után), mint egy IGAZI Schaffhausen. S fogyasztott kb. 5,8-6,5 litert.       Miközben a gyári adat 7 liter volt!
 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, L.Fazakas írta:

Valamikor a szervizekben nem volt nyomaték-kulcs, mégis meg tudták egy autóban/motorban az összes csavart húzni!
Amikor én például az S100-as motoromat újrageneráloztam (úgy 1980 körül), gondolod, hogy nyomaték-kulcsoztam a hajtókari csapágyaknál, a csapágyfedeleknél, no meg magánál a hengerfejnél?  Ugyan máá! Még magát a lendkereket /a fogaskoszorúcsere és kuplung-egység cseréjével/ sem igazán jelöltem soha össze és centíroztam ki.
Mégis úgy ment az autó (motor) utána (és a műszeres beállítások után), mint egy IGAZI Schaffhausen. S fogyasztott kb. 5,8-6,5 litert.       Miközben a gyári adat 7 liter volt!
 

Ma már ez nem ilyen egyszerű, lásd pl. műanyag szelepfedél: ha túlhúzod elreped és folyik, ha nem húzod meg eléggé, akkor meg azért folyik.

 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 09. 14. at 21:06, p.zolo írta:

Sziasztok! Eddig a vízhőfok a középső vonal alatt volt kicsivel megszokott. Egyszer azt vettem észre menetközben, hogy elkezd felfelé menni ekkor bekapcsolt a vetillátor, nagy nehezen visszahűtötte rövid időre, azután újrakezdte. Hazaérve észrevettem, hogy a vízpumpa tetején lévő műanyag csonk letört. Azt most kicseréltem, feltöltöttem a rendszert, de valami nem oké még mindig. Kb. 6-7 percet járattam alapjáraton megint középső vonal, ventillátor bekapcsolt de viszont az alsó hűtőcső hideg és a fűtés is hideget fúj. Mi lehet a gond?

Mi az a "vízpumpa tetején lévő műanyag csonk"?? Egyébként akkor szokott hideget fújni ha levegő van a rendszeredben. Le kéne venni a kiegyenlítő tartály sapkáját és alapjáraton járati a gépet kicsit, közben vedd fel a fűtést maxra. 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Jaszo írta:

Sziasztok,

A videóban hallható klattyogást próbálom megfejteni, de mèg nem sikerült rájönni. Hideg motornál nincs hangja hanem 1-2 perc után kezdi el a hangot csakis alapjáraton hallatszik. Szerelő nem foglalkozott vele azt mondta majd ha rosszabb lesz akkor foglalkozzunk vele. Sok embernek volt már hasonlo hibája, de egyèrtelmű megoldást nem hallottam.

 

Hát nyisd már fel azt a motorháztetőt!! :confused: Így is kicsi a valószínűsége hogy megmondjuk mi a gond de nah....  

Link to comment
Megosztás:

9 órája, tgabika76 írta:

Ma már ez nem ilyen egyszerű, lásd pl. műanyag szelepfedél: ha túlhúzod elreped és folyik, ha nem húzod meg eléggé, akkor meg azért folyik.

 

A meghúzásnál a tömítést a rugalmasan összenyomhatósága adja.
Azért az ember kezében benne vagy egy olyan érzés, hogy mennyire nem kell "megtépni" a csavart. A műanyagot meg egyből ésszel húzni, mivel hajlamos hamar repedni ....

Nekem a klima kondenzátort például azért kellett cserélni, mert a benne levő menetes műanyag dugót az Opel Duna szerelője kajakra meghúzta (gondolom, nem volt a szervizben nyomatékkulcs, avagy kissé kezdő volt a gyerek).
Persze tán még félre is kapatta kissé, de itt a lényeg - a végén valami sziloplaszttal is kenegette, hogy egyáltalán tömítsen. Persze nem tömített, így a gáz szépen elszökött. Aztán mikor szóvá tettem mindezt a munkafelvevőnek, teljesen el volt képedve, hogy ki kente rá ezt a fekete trutyit?
Mondtam neki - én bizony meg tudom mutatni, ott őnáluk ki szerelte a klimát legutóbb!

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Maverick087 írta:

Mi az a "vízpumpa tetején lévő műanyag csonk"?? Egyébként akkor szokott hideget fújni ha levegő van a rendszeredben. Le kéne venni a kiegyenlítő tartály sapkáját és alapjáraton járati a gépet kicsit, közben vedd fel a fűtést maxra. 

Valószinűleg a termosztát ház tetején lévő műanyag csonkra gondolt ami el szokott törni, és amit fémre szoktak cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!! Nagyon ideges vagyok... Nemrég vettem egy G astrát és eddig semmi bajom nem volt vele...

Viszont amióta átállítottam a kormányt elfolyt a szervóolaj... Ez hogyan lehetséges??? (Kijebb húztam és lejebb állítottam a karomnak legmegfelelőbb irányba a kormányt.)

És a kormány tekeréskor nem kicsit kopog!!! (Gondolom kormánymű hiba...)

De viszont, ha visszaállítom a kormányt legfelülre (Ahogy volt) akkor semmi zaj és rendellenesség nem tapasztalható.

Amióta elfolyt a szervóolaj gyengébb a szervóhatás is.   Ameddig nem nyúltam a korményhoz tökéletes volt.

Ilyenkor mi van? :D VIDEÓ:  

 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, tibcso626 írta:

Sziasztok!! Nagyon ideges vagyok... Nemrég vettem egy G astrát és eddig semmi bajom nem volt vele...

Viszont amióta átállítottam a kormányt elfolyt a szervóolaj... Ez hogyan lehetséges??? (Kijebb húztam és lejebb állítottam a karomnak legmegfelelőbb irányba a kormányt.)

És a kormány tekeréskor nem kicsit kopog!!! (Gondolom kormánymű hiba...)

De viszont, ha visszaállítom a kormányt legfelülre (Ahogy volt) akkor semmi zaj és rendellenesség nem tapasztalható.

Amióta elfolyt a szervóolaj gyengébb a szervóhatás is.   Ameddig nem nyúltam a korményhoz tökéletes volt.

Ilyenkor mi van? :D VIDEÓ:  

 

Én nem hiszem hogy a kormány kihúzása miatt ment el az olajad, mert hát miért? Viszont a kormányoszlopot meg kell nézetni, van rajta két kardáncsukló abban 1-1 kardánkereszt, azok szét tudnak kopni.

A szervóolajod tényleg elfolyt egyébként? Kihúztad a kormányt és lezúdult a kocsi alá vagy hogy? 

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, Maverick087 said:

Én nem hiszem hogy a kormány kihúzása miatt ment el az olajad, mert hát miért? Viszont a kormányoszlopot meg kell nézetni, van rajta két kardáncsukló abban 1-1 kardánkereszt, azok szét tudnak kopni.

A szervóolajod tényleg elfolyt egyébként? Kihúztad a kormányt és lezúdult a kocsi alá vagy hogy? 

Köszi! Amíg nem nyúltam hozzá addig nem volt baj a szevóval. Kevés az esély,hogy 2 hiba pont egyszerre jelentkezzen!

Link to comment
Megosztás:

19 órája, Maverick087 írta:

Erre gondoltam, csak én úgy tudtam hogy azt semmilyen módon nem lehet javítani, az egész termosztátházat cserélni kell... 

Igen, arra gondoltam, csak nekem nem a termosztát házon van. Az nem lehet, hogy a termosztát nem nyit ki és azért megy folyamatosan 90 fölé a hőfok. Ezt azóta csinálja mióta letört az a csonk.http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=352IMG_20180916_193015.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.