Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Szia, 

Ezt úgy mondod mintha minden hétvégén eltörnél egyet :) Egyébként az állandó átmérőjű rugó hogyan fog passzolni az ütközőbe a végén? 
Vagy olyat szeretnél ami végig viszi a spirál teljes hosszában azt az átmérőt? 
 

 

download.php?file=20181118v00o61xmj.jpeg

 

download.php?file=20181118v00oud92b.jpeg

 

 

 

Módosítva : Maverick087
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

14 perce, Maverick087 írta:

Szia, 

Ezt úgy mondod mintha minden hétvégén eltörnél egyet :) Egyébként az állandó átmérőjű rugó hogyan fog passzolni az ütközőbe a végeken akkor?

 

download.php?file=20181118v00o61xmj.jpeg

 

download.php?file=20181118v00oud92b.jpeg

Ha nem is minden hétvégén, de mondjuk azt, hogy az autónak nem a legbiztosabb pontja :)

Az autó megvételekor már törött volt mindkettő, cserélve lett, ami alig bírt ki fél évet, ezért gondolkodok olyanba aminek főleg az anyagvastagsága egyforma legyen.

A kérdés arra vonatkozott volna, hogy ez mennyire cserélhető.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, norbee80 írta:

Alsó - felső ütközők, rugótányérok ahogy írtad is rendben vannak, "csak" a rugó van eltörve.

Még nem vettem meg őket, a kérdéses cserelehetőség miatt.

Rákérdezek valamelyik alkatrészesnél, talán megtudja mondani, hogy belerakható e a másik típusú rugó.

Be lehet rakni, csak annyi a különbség, hogy a kombi rugója megerősített. Ezt értsd a gyárira, mert az utángyártottban nem lennék biztos.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 11. 17. at 17:35, L.Fazakas írta:

Nekem van!   Nálam is cserélték tavaly a kocsi műszaki vizsgája előtt a jobb oldali "kutyacsontot", ami állítólag az első futómű stabilizátorának egyik rész-eleme.
És valójában NEM Skoda, mert annál csupán egy sima acélrúd volt az egész stabilizátor! Ezeknél az Opeleknél meg - mindenféle gömbfejek meg szilentblokkok ... és persze jó ÁRAK!

Erről lenne szó igaz?

4739711_original.jpg

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt!

Lehet nem jó topikba írom, de tegnap este beálltam a garázsba minden rendben , ma reggel nem indult be , nem nagyon forgatta az akksi , próbáltam tölteni de semmi . Nem rég volt a kulcs szétszedve , de az utána működött eddig immobilizerre gondoltam még de nem tudom annak minden esetben világít a kontroll lámpája ha baj van? 

Mi lehet még ? Gyertya , generátor, ? Honnan tudom hogy melyik lesz a ludas ?

Opel Astra g 1.4 16szelep

Módosítva : Opel2003
Link to comment
Megosztás:

4 órája, Opel2003 írta:

Jó reggelt!

Lehet nem jó topikba írom, de tegnap este beálltam a garázsba minden rendben , ma reggel nem indult be , nem nagyon forgatta az akksi , próbáltam tölteni de semmi . Nem rég volt a kulcs szétszedve , de az utána működött eddig immobilizerre gondoltam még de nem tudom annak minden esetben világít a kontroll lámpája ha baj van? 

Mi lehet még ? Gyertya , generátor, ? Honnan tudom hogy melyik lesz a ludas ?

Opel Astra g 1.4 16szelep

Akkumulátor, ahogy előttem is írták! Cseréld ki, aztán ki kell mérni a generátort is, hogy teszi-e a dolgát rendesen. Nehogy kinyírja az új akkudat. 

Módosítva : Maverick087
Link to comment
Megosztás:

10 órája, BoMa írta:

Erről lenne szó igaz?

Szeintem igen!
Én valójában nem láttam, csupán a szervizben mondták műszaki vizsga idején, hogy a jobb oldali "kutyacsontot" nagyon nem ártana kicserélni, mert állapota kissé siralmas ...
Aztán - ha nagyon erősen benézek a jobb első kerék mögé, talán néha még látom is, mert alkatrésznek - még annyira új, hogy jól látszik.
Talán - ha majd egyszer leveszem a kereket - többet megtudok róla. Látványban ...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 órája, gyurigyerek írta:

de inkább aksi. Próbáld meg előbb egy másik aksival.

Jön a tél és jön a hideg. De hány éves az az akksi?
Én - amikor az AC pumpát szerelgettem, a hét éves akksim simán bebizonyította - "eddig és ne tovább!" Így én aztán még a nyáron megvettem a kocsimba az újat.
(és CSAK huszonezerbe fájt)

Link to comment
Megosztás:

15 perce, L.Fazakas írta:

Jön a tél és jön a hideg. De hány éves az az akksi?
Én - amikor az AC pumpát szerelgettem, a hét éves akksim simán bebizonyította - "eddig és ne tovább!" Így én aztán még a nyáron megvettem a kocsimba az újat.
(és CSAK huszonezerbe fájt)

Gondolom a 120-as Skodán, mert az Astrához nem értesz! :hehe:

  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

Ha már akkumlátor... Nyáron kellett cserélnem, mert abszolút megadta magát (5éves Bosch). Cserénél mértek indítóáram felvételt is, ami elég magas értéket hozott, 300 feletti. Ez egy benzinesnél kb a duplája.

Szerintetek mennyire sürgessem az önindító cserét(?), felújítást(?)? 

Együtt lehet ezzel még élni, vagy a hirtelen halálra készülhetek? 

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

11 órája, gezoli írta:

Gondolom a 120-as Skodán, mert az Astrához nem értesz! :hehe:

HAHAHA!

Tévedések halmaza ....
1./ Nekem életemben SOHA nem volt 120-as Skodám! Csak S100-asom és utána az S105L tipus. (majd utána az ösztönös meglátás - soha többé Skodát!)
2./ Nekem lassacskán (a Suzuki Swift 1.3 után) immár 13 éve Opel Astrám van!

Ezt meg - csak hogy tudd! Inkább szerelni tudom.
Így a példának okáért - éppen a múlt héten cseréltem ki a sebességváltón a váltószoknyát. ("komoly" és kb. 10 perces meló)

Link to comment
Megosztás:

20 órája, Cs. Zoltán írta:

Ha már akkumlátor... Nyáron kellett cserélnem, mert abszolút megadta magát (5éves Bosch). Cserénél mértek indítóáram felvételt is, ami elég magas értéket hozott, 300 feletti. Ez egy benzinesnél kb a duplája.

Szerintetek mennyire sürgessem az önindító cserét(?), felújítást(?)? 

Együtt lehet ezzel még élni, vagy a hirtelen halálra készülhetek? 

Ha a kommutátor szeletei között feltelik a bronzkeféből lekopott porral, akkor nem csak az adott tekercs kap áramot hanem a szomszédosak is, ami csökkenti a hatásfokot és magasabb áramfelvételt eredményez. Ennek kitakarítása nem kerül pénzbe és látványos javulást hozhat. 

2979804-20181120-AYoAmc.jpg

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

12 órája, L.Fazakas írta:

Ha szépen ki tudod "műteni" az önindítót, annál többnyire csak a tisztítás a lényeg, meg esetleg a kopott bronzkefék cseréje.
(a sok okos mindig azzal jön - szénkefe. ...   Akkora áramra? Hmm.)

 

3 órája, zotya975 írta:

Ha a kommutátor szeletei között feltelik a bronzkeféből lekopott porral, akkor nem csak az adott tekercs kap áramot hanem a szomszédosak is, ami csökkenti a hatásfokot és magasabb áramfelvételt eredményez. Ennek kitakarítása nem kerül pénzbe és látványos javulást hozhat. 

A bendix is cserés, telente hajlamos benntragadni. A zsírozást nem javasolta a szerelőm. 

Mivel lehet a bronzkefe port kitakarítani? Ki kell kapargatni? 

 

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

9 órája, Cs. Zoltán írta:

 

A bendix is cserés, telente hajlamos benntragadni. A zsírozást nem javasolta a szerelőm. 

Mivel lehet a bronzkefe port kitakarítani? Ki kell kapargatni? 

 

Nem is szokták zsírozni, pont inkább higítóval, féktisztítóval letakarítani. de többnyire a behúzó tekercs ragad meg, ( pontosabban benne az a réz színű henger) nem a bendix. Igen, ki kell kapirgálni. 

2980386-20181121-INYYkV.jpg

Na jó homályos kép lett. 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Cs. Zoltán írta:

 

A bendix is cserés, telente hajlamos benntragadni. A zsírozást nem javasolta a szerelőm. 

Mivel lehet a bronzkefe port kitakarítani? Ki kell kapargatni? 

 

A Bendix alatt Te mit értesz?
A behúzómágnest, vagy magát a szabadonfutós fogaskereket?
A mágnes üregét persze nem árt szépen kipucolni majd vékonyan leolajozni (lehet akár nedvesség-taszító szilikonnal is), a Bendix-kereket azonban csakis olajjal. Valami vékonyka műszer-, avagy varrógép olajjal. A zsírzás oda valóban nem igazán jó!

A bronzkefe porát pedig -
csak mechanikusan (persze óvatosan - nehogy megsérüljenek a kommutátor rész-elemei), utána meg vizes csiszolópapírral (autófényezők szokták használni, finom szemcsés) szépen "átcsiszitelni", majd némi oldószerrel (valami higitóval, sebbenzinnel) szép tisztára mosni. Akkor utána még elmegy - legalább 10-15 évet.
Az önindító sikló-csapágyaira viszont nem mondanék semmit. Ha lehet pótlólagosan olyat kapni, na meg - ha már egyszer szét van szedve a motor - a cseréjét be lehet próbálni, de amennyit egy önindító (mint villanymotor) életében elforog? .... és ha nincsen tojásdadra szétnyomorodva ...

Link to comment
Megosztás:

6 perce, L.Fazakas írta:

A Bendix alatt Te mit értesz?
A behúzómágnest, vagy magát a szabadonfutós fogaskereket?
A mágnes üregét persze nem árt szépen kipucolni majd vékonyan leolajozni (lehet akár nedvesség-taszító szilikonnal is), a Bendix-kereket azonban csakis olajjal. Valami vékonyka műszer-, avagy varrógép olajjal. A zsírzás oda valóban nem igazán jó!

A bronzkefe porát pedig -
csak mechanikusan (persze óvatosan - nehogy megsérüljenek a kommutátor rész-elemei), utána meg vizes csiszolópapírral (autófényezők szokták használni, finom szemcsés) szépen "átcsiszitelni", majd némi oldószerrel (valami higitóval, sebbenzinnel) szép tisztára mosni. Akkor utána még elmegy - legalább 10-15 évet.
Az önindító sikló-csapágyaira viszont nem mondanék semmit. Ha lehet pótlólagosan olyat kapni, na meg - ha már egyszer szét van szedve a motor - a cseréjét be lehet próbálni, de amennyit egy önindító (mint villanymotor) életében elforog? .... és ha nincsen tojásdadra szétnyomorodva ...

Lehet kapni, én vettem is, de miután kicseréltem kiderült hogy nem méretpontos és nem megy bele a tengely, így vissza kellett tenni a régit. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, L.Fazakas írta:

A Bendix alatt Te mit értesz?
A behúzómágnest, vagy magát a szabadonfutós fogaskereket?
A mágnes üregét persze nem árt szépen kipucolni majd vékonyan leolajozni (lehet akár nedvesség-taszító szilikonnal is), a Bendix-kereket azonban csakis olajjal. Valami vékonyka műszer-, avagy varrógép olajjal. A zsírzás oda valóban nem igazán jó!

A bronzkefe porát pedig -
csak mechanikusan (persze óvatosan - nehogy megsérüljenek a kommutátor rész-elemei), utána meg vizes csiszolópapírral (autófényezők szokták használni, finom szemcsés) szépen "átcsiszitelni", majd némi oldószerrel (valami higitóval, sebbenzinnel) szép tisztára mosni. Akkor utána még elmegy - legalább 10-15 évet.
Az önindító sikló-csapágyaira viszont nem mondanék semmit. Ha lehet pótlólagosan olyat kapni, na meg - ha már egyszer szét van szedve a motor - a cseréjét be lehet próbálni, de amennyit egy önindító (mint villanymotor) életében elforog? .... és ha nincsen tojásdadra szétnyomorodva ...

Na végre! Tudsz Te értelmes, információgazdag hozzászólást is írni, ami szorosan a topic témájához kapcsolódik! Kérlek szépen tartsd meg ezt a tendenciát és akkor a fórum tagjai is elismerik a tudásod és tapasztalatod! Nem kell ide belekeverni állandóan a 40 éves technikát!

Köszönöm!

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.