Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

On 2018. 11. 30. at 2:24, freddy_ írta:

Wikipedia-n fent van. Az ANSI/SAE J563 szabvány határozza meg, de csak jelentős összegért lehet letölteni (ingyeneset nem láttam). Wikipedia szerint 12V-osban két méret létezik (A és B), mindkettőn belül tizedes tartomány van megadva. A két méret között is csak 5 tized milliméter a különbség. Nem tudom hány szivargyújtó foglalat beszállítója volt az Opelnek a G Astra-hoz, de nehezen tudom elképzelni, hogy különböző méretűeket tettek volna bele (még ha így is lenne, 5 tized milliméter különbség miatt nem kellene kicsússzon). Leginkább arra tippelnék, hogy esetleg nem 100%-osak az érintkezők az aljzatodban (nem új autót vettél és az előző tulajok beleerőltettek valamit) vagy amit próbálsz beletenni nem követi a szabványt. Én új autót vettem és alig használtam a szivargyújtót. Nálam benne maradnak a dolgok, de nem túl szorosan, könnyen kicsúszik. Azt tudom javasolni, hogy esetleg próbáld ki a dolgaid másik Astra G-ben vagy más autókban. Ha tényleg ez a probléma, akkor szerezz egy bontott szivargyújtó foglalatot (vagy hamutartót amiből kiszeded).

A szivargyújtó háza egy köralakú fémlemez, melynek 2 oldalán (180 fokonként) vannak vágatok s abból kialakított lemezfülek - a beledugott dugó biztos tartására. Lehet, hogy azokat a rugószerű (bár maga az anyag nem rugalmas) kellene egy kissé kipiszkálni, hogy ismét jól ellássa funkcióját.
Azzal nem ártassz semmit a dugaljnak, de lehet hogy utána szerencséd lesz.

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

14 órája, d00m írta:

Sziasztok!

Előre is szólnék hosszú lesz, csak mazochistáknak! :D

Motortípus: Z16XEP Évjárat: 2005 Km: 240.000

A problémám kb 3-4 évvel ezelőtt kezdődött, nagyságrendileg 170.000-180.000 km-nél.  Elsősorban rángatott és elég kellemetlen szag is jött a kipufogóból. Mostanra odáig jutottam, hogy már csak minimálisat rángat viszont akármit csinálok a motorhiba jelző lámpa pár száz km után kigyullad. Az elmúlt időszakban ezeket cseréltem benne, illetve a hibakódjaim:

  1. - Gyújtógyertya: Már gyári van sokáig NGK volt, semmit nem segített a rángatáson)
  2. - Gyújtótrafó: Néha úgy éreztem javított, de igazából semmit, jelenleg Delphi van benne.
  3. - Első lambdaszonda: Még a gyári volt benne, a hibakódok alapján erre lehetett gyanakodni ki is lett cserélve NGK-ra, de nem oldotta meg a rángatást.
  4. - Hátsó lambdaszonda: Szintén hibakód alapján gondoltam, gyári volt benne még. NGK ment bele szintén és lecsökkentette a rángatást minimálisra.
  5. - Injektorokon a gyűrűk ki lettek cserélve újra GM gyárira. Továbbá megcseréltem az 1-est az 4-sel. Az elmélet az volt, hogy mivel az 1-es hengerbe jelzet hibakódot ezért, ha áttesszük azt az injektort egy másikba, jelen esetben az utolsóba 4-b és utána a 4-es hengerben fog jelezni akkor a hiba vándorol és injektorprobléma. Amennyiben nem, akkor mechanikait mondott a szerelő. Nos a hibakód megmaradt az 1-es hengerben. P0170 Tüzelıanyag-korrekció (Bank 1) funkció-rendellenesség. Igaz ez ilyen netes hivatalos megfogalmazás, de azon a szerelő hibakód olvasó programjában 1. henger szerepelt a P0170nél A Bank1 mit jelent akkor pontosan?
  6. Benzinszűrő: Egyidőben történt a cseréje a hátsó lambda szondával és gyűrűk cseréjével. A szerelő szerint megérett a cserére, de még nem volt tragikus.
  7. Szelepfedélben lévő szelepfedél gumimembrán lett cserélve, az gyári már szét volt szakadva. Olajfogyasztás csökkentése reményében történt, nem jött be!
  8. - Hibakódok:
  • P0130 Lambda szonda (Bank 1, szonda 1) funkció-rendellenesség (első lambdaszonda cserénél megszűnt)
  • P0170 Tüzelıanyag-korrekció (Bank 1) funkció-rendellenesség (folyamatos hiba 3 éve, ahogy megjelenik elkezd rángatni, hátsó lambdaszonda és gyűrű csere óta alig)
  • P0300 Különböző hengerekben felismert gyújtáskimaradás
  • P0301 1. henger felismert gyújtáskimaradás (ez és a 300-as hiba megszűntek az első lambdaszonda csere után, hogy ki lettek törölve)
  • Olajat persze eszi, 1l/1000 km, a gyári könyvében 0,6 L normális még. :D Nagyságrendileg 150.000 km-től zabálja, előtte nem igazán vettem észre és nem is nagyon figyeltem. Olajlámpa egyszer nem gyulladt ki, de mint megtudtam ezek csak olajnyomást mérnek és nem szintet, király... :D GM LL-A-025/B-025 minősítésű 5W30-at GM minősítésűt kap és kapott mindig is, a periódusok 10.000 és 15.000 km között változtak. A probléma óta szigorú 10.000 km. Nagy jelentősége már nincs, mert gyakorlatilag egy kör alatt ráöntök 10 litert! :))) Fáradt olaj a motorban nincs sose az tuti.
  • Tünet még, ha nem 100-as (OMV) benzint tankolok, hanem kisebb oktánszámút kopogó hang jön a motorból, néha még  ezzel a benzinnel is. Főleg amikor kicsit alacsonyabb fordulatszámból "erőlködne" a motor. Jellemzően 2000 alatti, de néha felette is előfordul. Most áttértem 95-re (OMV, SHELL)újra kíváncsiságból és felerősödött és gyakoribb lett a hang.

 

A kérdésem az, hogy mi f.... baja lehet még? kb. 800 ezret költöttem rá ebben a 3 évben. Más alkatrészek is meghibásodtak és cserélni kéne. Úgy érezem a szopóroller végére értem már, és tényleg csak ez maradt meg. Így eladni se tudom az autót, ha akarnám. Ki veszi meg hibakóddal? Hozzátenném, hogy a hátsó lambdaszonda csere óta érezhetően visszajött a gyári ereje az autónak, mert előtte szerintem a rendszer visszavette. Az viszont fura, hogy visszajött a kódom, de az erő meg megmaradt, pedig eddig mindig el is ment azzal... Ti is mechanikus hibára gyanakodtok? Esetleg a szeleptányérok megégése okozhat ilyet? (valakitől hallottam) Vagy a hengerem kopott?

 

 

Ha valaki ennyi pénzt öl bele ebbe az autóba, annak már nem nagyon merek ajánlani semmit, pláne így látatlanban, de főtengely szimmering (az olajfogyasztás miatt) illetve főtengely jeladó (a motorproblémák miatt) volt cserélve? Volt itt egy másik "áldozat", neki a vezérlését cseszte el a szerelő. Több 100 000Ft -ot költött rá, pedig csak nem a megfelelő pozícióban volt a vezérműtengely...

Úgyhogy diagnosztika, mert anélkül marad a tippelgetés, ami a jelek szerint nem volt túl hatékony eddig. Első körben egy kompresszió végnyomás méréssel kb. ki lehet deríteni, hogy a motor mechanikusan rendben van-e. Ha nem, akkor lényeges, hogy csak egy henger problémás vagy az összes. Ha az összes, akkor itt is lehet jól sikerült vezérműszíj cserére vagy hasonló beavatkozás utóhatására gyanakodni. Ha csak 1-2 henger vacakol, akkor lehet henger veszteség/tömítettség mérést csinálni, amiből kiderül, hogy kb. merrefelé szökik a levegő (gyűrűk, szelepek, vízkör, stb). Ezeket akár te is meg tudod csinálni, gyors, egyszerű módszerek (bár félrevezető lehet a hibás mérési eredmény is...). Ha ezek nem derítenek ki semmit, akkor már bonyolultabb eljárásokra van szükség, lehet ECU hiba is, meg kb. bármi...is.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 11. 30. at 21:37, Maverick087 írta:

Elkezdtem kikeresni a hibakódokat Neked, ezt az oldalt szeretem: https://www.obd-codes.com/ (angol tudás előny) - aztán abbahagytam, miért? sztem nem tudunk segíteni....
Remélem csak kihagytad a felsorolásból, de én egy értelmes diagnosztizálási procedúrát nem látok abban amit leírtál. Ha kerestél volna egy normális szerelőt, de inkább olyan embert
aki profin olvas élőadatot és látja az összefüggéseket, sztem már meg lenne a hibád. Itt egyértelmű hogy a hibakódok puszta kiolvasásán túl jobban bele kell az embernek ásnia magát az adatokba. 

Javaslatom az hogy méress kompresszió végnyomást, az egy jó képet adna a motor állapotáról, aztán üzemanyagnyomást és élőadat vizsgálat. Ha jól tudom a motorkódod alapján, a vezérlőegységed is a problémásak közé tartozik. Érdemes lenne ezzel kapcsolatban is érdeklődnöd. "Opel Astra G Hungary csoportból tudom ajánlani: vezerlojavitas@gmail.com

 

Igen, kihagytam! Nem szándékosan, de annyi minden volt már az autóval, hogy felidézni se tudom. Önvédelmem érdekében elmondom, hogy 6 szerelőnél voltam már vele. Ennyire nem értenek hozzá, vagy ennyire pechesen választok? :D Szakszervízben sem tudom mennyivel lennék előrébb, olvastam már itt is meg számos opel fórumot és aki oda elvitte ugyanezeket a szarságokat diagnosztizálták nála ezeknél a hibáknál. Sőt döntő többségében trafót cseréled, vagy gyűrűket és jó lesz. Persze, nem lett.

Szóval volt hidegen és melegen is kompressziónyomás mérése a hengerekben. Az 1-es hengerben (ha szembeállsz az autóval balról az első, mondjuk gondolom tökmind1) volt a "problémás". A probléma pedig az volt, hogy hidegen később épült fel az ideális nyomás, mint a többiben. Csinált ilyen meleg kompresszió mérést is és úgy rendben voltak a dolgok azt mondta. Sőt állítása szerint megnézte nagy felbontású kamerával és nem látott semmit se. Mondjuk azt is mondta, hogy ezután már csak a motor teljes szétszedése lenne, hogy lássák a problémát. De akkor most a hengerbe belenézni anélkül is tudott? Vagy nem arra gondolt? Köszi az e-mail címet felveszem vele a kapcsoaltot szerintem, csak tudod az a baj hogy én itt lakok a világ legszélén borsod megyében és általában ahogy észrevettem a szakik pesten vannak vagy nagyon messze tőlem. Meg tudod ez is olyan, hogy hiába keresgéltem a neten ki a jó szerelő satöbbi annyira relatív ez és most, hogy döntsem el így? Puding próbája úgy is az evés.

Egyébként amit ráköltöttem az ugye szakaszosan volt nem egyben, 2-3 havonta és így azért nem volt olyan drasztikus nyilván, mint egyben. Fura, de érzelmileg még mindig kötődöm az autóhoz, nehezen fogok megválni tőle. Azért is szeretném rendbe hozni.  Néha persze bánom, hogy nem az B tervet választottam anno, egy Honda Civic 1.6 sportot még az űrhajós kinézet előttit. Feltételezem soha nem szembesültem volna ezekkel a problémákkal. 

 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 12. 01. at 11:25, nzozz írta:

Ha valaki ennyi pénzt öl bele ebbe az autóba, annak már nem nagyon merek ajánlani semmit, pláne így látatlanban, de főtengely szimmering (az olajfogyasztás miatt) illetve főtengely jeladó (a motorproblémák miatt) volt cserélve? Volt itt egy másik "áldozat", neki a vezérlését cseszte el a szerelő. Több 100 000Ft -ot költött rá, pedig csak nem a megfelelő pozícióban volt a vezérműtengely...

Úgyhogy diagnosztika, mert anélkül marad a tippelgetés, ami a jelek szerint nem volt túl hatékony eddig. Első körben egy kompresszió végnyomás méréssel kb. ki lehet deríteni, hogy a motor mechanikusan rendben van-e. Ha nem, akkor lényeges, hogy csak egy henger problémás vagy az összes. Ha az összes, akkor itt is lehet jól sikerült vezérműszíj cserére vagy hasonló beavatkozás utóhatására gyanakodni. Ha csak 1-2 henger vacakol, akkor lehet henger veszteség/tömítettség mérést csinálni, amiből kiderül, hogy kb. merrefelé szökik a levegő (gyűrűk, szelepek, vízkör, stb). Ezeket akár te is meg tudod csinálni, gyors, egyszerű módszerek (bár félrevezető lehet a hibás mérési eredmény is...). Ha ezek nem derítenek ki semmit, akkor már bonyolultabb eljárásokra van szükség, lehet ECU hiba is, meg kb. bármi...is.

Nem volt cserélve a szimering, de mondták már lehetőségnek. Azért ez is egy nagyobb költség, de nem a szimering árai miatt hanem a szétszerelés miatt. A vezérműszíjam, gondolom az egész vezérműtengelyes dolog ehhez tartozik 155.000 km-nél volt cserélve és 255.000-nél lenne a javasolt vagy ugye 10 év. Ezekben már olyan szíj volt és olyat is tetettem bele ami ezt kibírja. Nyilván a km hamarabb jött el és le is akartam cseréltetni 245.000 km-nél tehát 10-el hamarabb. Ez is lutri akkor amúgy, mert akit én jó szerelő(k)nek gondolok lehet egy szar? :D Szakszervizbe nem vinném, a gatyám is rámenne. Majd kiagyalok valamit akkor hol cseréltessem. 

Még nyáron volt egyébként egy olyan, hogy leállításnál erős levegő kifújó hang jött a motortérből. Ezt akkor meg is mutattam egy szerelőnek, mert nem itthon voltam hanem nyaralni ő is hallotta. Azóta egyszer se jött elő, mutattam itthoniaknak, de nem találtam semmit se. Egyébként fura, hogy említette meg egyikőtök sem a kopogó hangot amit írtam. Ez sem normális dolog az biztos.

Összességében most úgy vagyok vele szükségem van pár hónap pihenésre nekem is, meg a pénztárcámnak is. Havonta jártam szinte a szerelőkhöz. Most megvan a régi ereje megy szépen, nem füstöl büdöset és a fogyasztása is beállt. Az olajat zabálja, de most le fogom szarni egy ideig és majd csak jövőre mikor jön a jó idő viszem újra, persze ha csak addig nem kotlik meg alattam! 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, d00m írta:

 itt lakok a világ legszélén borsod megyében és általában ahogy észrevettem a szakik pesten vannak vagy nagyon messze tőlem

Ebben az országban sajnos - Trianon óta nincsenek távolságok! Még a legtávolabbi borsodi falu is - csupán kb. 350 km-re lehet Budapesttől!

Link to comment
Megosztás:

9 órája, d00m írta:

Nem volt cserélve a szimering, de mondták már lehetőségnek. Azért ez is egy nagyobb költség, de nem a szimering árai miatt hanem a szétszerelés miatt. A vezérműszíjam, gondolom az egész vezérműtengelyes dolog ehhez tartozik 155.000 km-nél volt cserélve és 255.000-nél lenne a javasolt vagy ugye 10 év. Ezekben már olyan szíj volt és olyat is tetettem bele ami ezt kibírja. Nyilván a km hamarabb jött el és le is akartam cseréltetni 245.000 km-nél tehát 10-el hamarabb. Ez is lutri akkor amúgy, mert akit én jó szerelő(k)nek gondolok lehet egy szar? :D Szakszervizbe nem vinném, a gatyám is rámenne. Majd kiagyalok valamit akkor hol cseréltessem. 

Még nyáron volt egyébként egy olyan, hogy leállításnál erős levegő kifújó hang jött a motortérből. Ezt akkor meg is mutattam egy szerelőnek, mert nem itthon voltam hanem nyaralni ő is hallotta. Azóta egyszer se jött elő, mutattam itthoniaknak, de nem találtam semmit se. Egyébként fura, hogy említette meg egyikőtök sem a kopogó hangot amit írtam. Ez sem normális dolog az biztos.

Összességében most úgy vagyok vele szükségem van pár hónap pihenésre nekem is, meg a pénztárcámnak is. Havonta jártam szinte a szerelőkhöz. Most megvan a régi ereje megy szépen, nem füstöl büdöset és a fogyasztása is beállt. Az olajat zabálja, de most le fogom szarni egy ideig és majd csak jövőre mikor jön a jó idő viszem újra, persze ha csak addig nem kotlik meg alattam! 

Ha tudod használni az autót és ha úgy ítéled meg hogy nem okozol nagyobb bajt akkor "pihenj" sztem is. Az olajat öntsed szorgalmasan az már úgy sem lesz jobb. Ez idő alatt gyűjtsed az infot, esetleg szerezz op-comot, próbálj diagnosztizálni (ez nem akkora költség és mindig hasznos kütyü). Ha látható olajszivárgásod nincs akkor az olajfogyasztás miatt a motort amúgy is szét kell borítani akkor meg tüzetesen át lehet mindent vizsgálni. De azért fontold meg hogy mennyit költesz MÉG továbbra is az autóra. Ahogy említetted más dolgok is várnak javításra és ha azt nézed 800000 Ft-ért már vehettél volna másik Astrát is.....

Link to comment
Megosztás:

48 perce, Maverick087 írta:

Ha tudod használni az autót és ha úgy ítéled meg hogy nem okozol nagyobb bajt akkor "pihenj" sztem is. Az olajat öntsed szorgalmasan az már úgy sem lesz jobb. Ez idő alatt gyűjtsed az infot, esetleg szerezz op-comot, próbálj diagnosztizálni (ez nem akkora költség és mindig hasznos kütyü). Ha látható olajszivárgásod nincs akkor az olajfogyasztás miatt a motort amúgy is szét kell borítani akkor meg tüzetesen át lehet mindent vizsgálni. De azért fontold meg hogy mennyit költesz MÉG továbbra is az autóra. Ahogy említetted más dolgok is várnak javításra és ha azt nézed 800000 Ft-ért már vehettél volna másik Astrát is.....

Vehetne, de semmi garancia rá hogy arra nem kell költeni,( akár többet mint erre) és akkor nem volt értelme az autó cserének. 

Link to comment
Megosztás:

8 perce, zotya975 írta:

Vehetne, de semmi garancia rá hogy arra nem kell költeni,( akár többet mint erre) és akkor nem volt értelme az autó cserének. 

Ez igaz. De ha vesszük ezt a 800000 Ft-ot, olajfogyasztás miatt lehet kell neki egy motorfelújítás... 150-200, plusz egyéb hibák - mondjuk arról nem mondott semmit - de lehet lakatolás, kopó alkatrészek 150-200 sztem hát már hova? Ha jól veszem ki a leírtakból ez a 800 nem az autó fenntartására ment el, hanem egy fennálló probléma elhárítására.  

Természetesen lehet mondani, hogyha megcsinálják neki akkor lesz egy olyan autója ami rendben van, csak a mai szerelőket megnézve - akiknél a diagnosztizálási képesség a béka segge alatt van - ez elég kockázatos. 

'99-es az én autóm, nagyon szeretem, sokat foglalkozom vele, de már kezdem elhinni hogy soha az életben nem lesz hibátlan... és nem azért
mert mindig valami más romlik el ( persze az is benne van) hanem mert a idióta szerelők után is kell dolgoznom. 

JAH - kicsit talán kapcsolódik ide - múlt héten adtál tippet a kopogásra. Elmentem a szerelőhöz, csápos emelővel felemelte, nézegeti, rángatja kérdezget engem, 3 perc múlva - nem tudom.... ennyi! Mondtam neki miket cseréltem, hogy kopog, mint kopog, még az agyát se kellett használnia de semmi. Kopogás maradt.....

Link to comment
Megosztás:

5 perce, Maverick087 írta:

Ez igaz. De ha vesszük ezt a 800000 Ft-ot, olajfogyasztás miatt lehet kell neki egy motorfelújítás... 150-200, plusz egyéb hibák - mondjuk arról nem mondott semmit - de lehet lakatolás, kopó alkatrészek 150-200 sztem hát már hova? Ha jól veszem ki a leírtakból ez a 800 nem az autó fenntartására ment el, hanem egy fennálló probléma elhárítására.  

Természetesen lehet mondani, hogyha megcsinálják neki akkor lesz egy olyan autója ami rendben van, csak a mai szerelőket megnézve - akiknél a diagnosztizálási képesség a béka segge alatt van - ez elég kockázatos. 

'99-es az én autóm, nagyon szeretem, sokat foglalkozom vele, de már kezdem elhinni hogy soha az életben nem lesz hibátlan... és nem azért
mert mindig valami más romlik el ( persze az is benne van) hanem mert a idióta szerelők után is kell dolgoznom. 

JAH - kicsit talán kapcsolódik ide - múlt héten adtál tippet a kopogásra. Elmentem a szerelőhöz, csápos emelővel felemelte, nézegeti, rángatja kérdezget engem, 3 perc múlva - nem tudom.... ennyi! Mondtam neki miket cseréltem, hogy kopog, mint kopog, még az agyát se kellett használnia de semmi. Kopogás maradt.....

 Na igen sajna a szelepszár szimering is hiába csak pár 100 forintos tétel, akkor is elég horror áron cserélik. Nekem 4 éve műszakin ment át a kocsim kopogó első futóművel, pedig direkt szóltam hogy ott valami nem stimmel ( keressék csak meg helyettem én meg kicserélem) de nem találtak semmit azt mondták hibátlan.   Később otthon találtam meg végül a lengőkar kilazult csavarját ami a bölcsőhöz rögzíti. Futómű ellenőrzéskor csak a szokásos pontokat nézik a nyúzópadon, szilentek, gömbcsuklók..stb a vicc az hogy ez egy szilenten átmenő csavar mégsem találták meg. 

Link to comment
Megosztás:

16 órája, d00m írta:

Nem volt cserélve a szimering, de mondták már lehetőségnek. Azért ez is egy nagyobb költség, de nem a szimering árai miatt hanem a szétszerelés miatt. A vezérműszíjam, gondolom az egész vezérműtengelyes dolog ehhez tartozik 155.000 km-nél volt cserélve és 255.000-nél lenne a javasolt vagy ugye 10 év. Ezekben már olyan szíj volt és olyat is tetettem bele ami ezt kibírja. Nyilván a km hamarabb jött el és le is akartam cseréltetni 245.000 km-nél tehát 10-el hamarabb. Ez is lutri akkor amúgy, mert akit én jó szerelő(k)nek gondolok lehet egy szar? :D Szakszervizbe nem vinném, a gatyám is rámenne. Majd kiagyalok valamit akkor hol cseréltessem. 

Még nyáron volt egyébként egy olyan, hogy leállításnál erős levegő kifújó hang jött a motortérből. Ezt akkor meg is mutattam egy szerelőnek, mert nem itthon voltam hanem nyaralni ő is hallotta. Azóta egyszer se jött elő, mutattam itthoniaknak, de nem találtam semmit se. Egyébként fura, hogy említette meg egyikőtök sem a kopogó hangot amit írtam. Ez sem normális dolog az biztos.

Összességében most úgy vagyok vele szükségem van pár hónap pihenésre nekem is, meg a pénztárcámnak is. Havonta jártam szinte a szerelőkhöz. Most megvan a régi ereje megy szépen, nem füstöl büdöset és a fogyasztása is beállt. Az olajat zabálja, de most le fogom szarni egy ideig és majd csak jövőre mikor jön a jó idő viszem újra, persze ha csak addig nem kotlik meg alattam! 

Két dolog a leírásoddal kapcsolatban: EGR szelep csere? Ezek a hibák simán lehetnek az EGR / Twinport rendszer hibái miatt is (lásd mint nekem szintén Z16XEP-s 2005-ös Astrával - GYIK-ben megtalálod). Másik - a Bank 1 nem azt jelenti, hogy első henger, hanem 1-es hengersor! A 4 hengeres Astrádban nyilván csak 1 hengersor van, így csak a Bank 1 lehet hibás :) Itt jóval komolyabb a bibi, mint amit a szimpla cserealkatrészekkel meg lehetne oldani. Ha már csereberélted az injektorokat, nem néztél rá véletlenül a szívósorra is? A Twinport lapátokat mozgató karzat is problémás alkatrész, de az EGR csatornák is - főleg egy ilyen korú kocsinál. Nekem anno a szervízben nagyon csúnyán néztek, hogy ugyan ne beszéljek már marhaságokat, biztos nem az EGR csatornák miatt lesz, mert a szelep tök új volt. Hát de! Amiatt rángatott, erőtlenkedett és morgott a kocsi, dobálta a P0170-et és egyebeket 300 km-enként. A többi hibakód is valószínűleg csak folyománya a dolgoknak, nem az oka - mondjuk gyujtáskimaradást okozhat rossz trafóhíd is - de szerintem itt nem az lesz a gond, mert hengerezést éreznéd rendesen, nem csak néha-néha.

Módosítva : K86Opel
Link to comment
Megosztás:

2 órája, K86Opel írta:

Két dolog a leírásoddal kapcsolatban: EGR szelep csere? Ezek a hibák simán lehetnek az EGR / Twinport rendszer hibái miatt is (lásd mint nekem szintén Z16XEP-s 2005-ös Astrával - GYIK-ben megtalálod). Másik - a Bank 1 nem azt jelenti, hogy első henger, hanem 1-es hengersor! A 4 hengeres Astrádban nyilván csak 1 hengersor van, így csak a Bank 1 lehet hibás :) Itt jóval komolyabb a bibi, mint amit a szimpla cserealkatrészekkel meg lehetne oldani. Ha már csereberélted az injektorokat, nem néztél rá véletlenül a szívósorra is? A Twinport lapátokat mozgató karzat is problémás alkatrész, de az EGR csatornák is - főleg egy ilyen korú kocsinál. Nekem anno a szervízben nagyon csúnyán néztek, hogy ugyan ne beszéljek már marhaságokat, biztos nem az EGR csatornák miatt lesz, mert a szelep tök új volt. Hát de! Amiatt rángatott, erőtlenkedett és morgott a kocsi, dobálta a P0170-et és egyebeket 300 km-enként. A többi hibakód is valószínűleg csak folyománya a dolgoknak, nem az oka - mondjuk gyujtáskimaradást okozhat rossz trafóhíd is - de szerintem itt nem az lesz a gond, mert hengerezést éreznéd rendesen, nem csak néha-néha.

A twinport szelep rudazat probléma az látszik is meg hallani is nem? 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsotokat szeretném kérni abban, hogy mitől párásodik a kocsi belülről? Azt mondta az autóboltos hogy opel betegség. Tavasszal vettem az autót 1999-es x16xel. Csavaros kivitelű a fűtés. Cseréltem benne pollenszűrőt egy hete. Akkor párásodik ha a fűtés felveszem a legmelegebb hőfokra. Tanácsot és ötletet megköszönném!

Link to comment
Megosztás:

13 órája, Maverick087 írta:

Ha tudod használni az autót és ha úgy ítéled meg hogy nem okozol nagyobb bajt akkor "pihenj" sztem is. Az olajat öntsed szorgalmasan az már úgy sem lesz jobb. Ez idő alatt gyűjtsed az infot, esetleg szerezz op-comot, próbálj diagnosztizálni (ez nem akkora költség és mindig hasznos kütyü). Ha látható olajszivárgásod nincs akkor az olajfogyasztás miatt a motort amúgy is szét kell borítani akkor meg tüzetesen át lehet mindent vizsgálni. De azért fontold meg hogy mennyit költesz MÉG továbbra is az autóra. Ahogy említetted más dolgok is várnak javításra és ha azt nézed 800000 Ft-ért már vehettél volna másik Astrát is.....

Ez egy odb olvasó lenne? Nem kizárt, hogy megveszem, de nincs olyan ami androiddal működik és jó fajta? Csak azért, mert nincs kedvem a notebookot hordozgatni az autóhoz. Egyébként köszi a tippet!

Link to comment
Megosztás:

12 órája, zotya975 írta:

Vehetne, de semmi garancia rá hogy arra nem kell költeni,( akár többet mint erre) és akkor nem volt értelme az autó cserének. 

 

Igen pontosan emiatt nem is tettem meg, honnan tudjam biztosan abban hány km van, vagy nincs-e nagyobb baja? Egyébként, ha tudnám amit most tudok és keresztül mentem rajt és tényleg gyakorlatilag egy időre mindenképpen belefáradtam, akkor eladom 3 éve és veszek egy honda civic sport 1.6-ost. De már mind1! Tegnap kaptam egy tippet valakitől, olyat ajánlottak aki csak motorfelújításokkal és diagnosztikával foglalkozik és sok tapasztalat van opelekkel is. Vagy ő mondja meg mi van vele, vagy senki most már úgy vagyok vele. Egy diagnosztikára el fogom vinni hozzá, kíváncsi vagyok mit mondd majd.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Csabesz400 írta:

Sziasztok!

Tanácsotokat szeretném kérni abban, hogy mitől párásodik a kocsi belülről? Azt mondta az autóboltos hogy opel betegség. Tavasszal vettem az autót 1999-es x16xel. Csavaros kivitelű a fűtés. Cseréltem benne pollenszűrőt egy hete. Akkor párásodik ha a fűtés felveszem a legmelegebb hőfokra. Tanácsot és ötletet megköszönném!

Hova van irányítva a fűtés tekerőd és a fúvókák? Nálam a szélvédő és az oldalablakok szeretnek párásodni. Szinte mindig a szélvédőre van állítva a tekerőm (csak szélvédő, különben nem kellően hatékony) plusz a két szélső fúvóka teljesen az ablakra ki oldalra és teljesen fel. Ha a meleg tartományba van állítva a hőmérsélet (meleg motorral), 2-3-as fokozatra a ventilátor, akkor belátható időn belül leviszi a párát. Ha gyorsan le kell vinni a párát, a legmelegebbre állítom és maximumra a ventilátort. A szívás akkor van, amikor még hideg a motor, nem fúj meleget és ki kellene látni. De ez a beállítás még hideg levegővel is ér valamit. Ha nem a szélvédőre van irányítva a fűtés, akkor nálam is párásodik, olyankor mindig visszateszem oda.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Csabesz400 írta:

Sziasztok!

Tanácsotokat szeretném kérni abban, hogy mitől párásodik a kocsi belülről? Azt mondta az autóboltos hogy opel betegség. Tavasszal vettem az autót 1999-es x16xel. Csavaros kivitelű a fűtés. Cseréltem benne pollenszűrőt egy hete. Akkor párásodik ha a fűtés felveszem a legmelegebb hőfokra. Tanácsot és ötletet megköszönném!

Télen minden autó bepárásodik, ha kinn nagyon hideg van, benne meg pl. 5 utas telilihegi az utasteret.
Lehetne persze valami vegyianyagos páraelszívót /elnyelőt/ alkalmazni, vagy néha-néha rátolni a légkondit ... és persze törölni, törölni, törölni. Kissé idegesítő, de sajna ez van ....

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

11 órája, Csabesz400 írta:

Sziasztok!

Tanácsotokat szeretném kérni abban, hogy mitől párásodik a kocsi belülről? Azt mondta az autóboltos hogy opel betegség. Tavasszal vettem az autót 1999-es x16xel. Csavaros kivitelű a fűtés. Cseréltem benne pollenszűrőt egy hete. Akkor párásodik ha a fűtés felveszem a legmelegebb hőfokra. Tanácsot és ötletet megköszönném!

Csak egy gyakorlati tipp, hátha. Mikor kicserélted a pollenszűrőt akkor kitakarítottad a helyét? Nekem nagyon sok szennyeződés szokott összegyűlni, mindig bedugom oda a porszívó végét és kiszívok mindent. A másik dolog, a pollenszűrőn van egy nyíl ami a levegő áramlás irányát mutatja. Azt figyelembe véve tetted a helyére?  

1 órával ezelőtt, L.Fazakas írta:

Télen minden autó bepárásodik, ha kinn nagyon hideg van, benne meg pl. 5 utas telilihegi az utasteret.
Lehetne persze valami vegyianyagos páraelszívót /elnyelőt/ alkalmazni, vagy néha-néha rátolni a légkondit ... és persze törölni, törölni, törölni. Kissé idegesítő, de sajna ez van ....

Ha 5-en ülnek benne valóban megeshet, de nekem 3 emberrel soha soha nem szokott és nem csinálok semmi extrát. A kocsit az utcán tartom, nem vágatom rá a légkondit, nem kenem át az üvegeket belülről borotvahabbal és mégsem párásodik. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Maverick087 írta:

Csak egy gyakorlati tipp, hátha. Mikor kicserélted a pollenszűrőt akkor kitakarítottad a helyét? Nekem nagyon sok szennyeződés szokott összegyűlni, mindig bedugom oda a porszívó végét és kiszívok mindent. A másik dolog, a pollenszűrőn van egy nyíl ami a levegő áramlás irányát mutatja. Azt figyelembe véve tetted a helyére?  

Ha 5-en ülnek benne valóban megeshet, de nekem 3 emberrel soha soha nem szokott és nem csinálok semmi extrát. A kocsit az utcán tartom, nem vágatom rá a légkondit, nem kenem át az üvegeket belülről borotvahabbal és mégsem párásodik. 

Ügyes lehetsz. És érdekes az autód.
Valójában az én kocsim is utcán áll, és én se kenem be mindenféle varázsszerrel meg cselekkel az üvegeket, de a légkondizást már kipróbáltam. Merő érdekesség és számomra elég meglepő volt, hogy pl. a kinti -10 C0-ban az ember tolja befelé a - 10 C0-t (miközben inkább fűteni kéne) de tényleg hatásos.
Mi rendszeresen CSAK hárman ülünk benne + a csomagok.
Pedig nyáron általában alaposan kiszárítom, és ha mondjuk olyan helyen tudom - ahol süt ezerrel a nap, no meg a majdnem 35 C- az a minimum hőmérséklet.
Mégsem elég jó a módszer, mivel télidőben az ember általában beviszi a vizet - mintegy hó-ként a cipőjén, és víz-ként a ruháján, na meg persze - az a folyamatos lehelgetés ...
Bár van az ajtós oldalzsebben kis zacskócska szilikagél ( nedvességszívó) ámde úgy vettem észre - az KEVÉS!

Link to comment
Megosztás:

1 perc, L.Fazakas írta:

Ügyes lehetsz. És érdekes az autód.
Valójában az én kocsim is utcán áll, és én se kenem be mindenféle varázsszerrel meg cselekkel az üvegeket, de a légkondizást már kipróbáltam. Merő érdekesség és számomra elég meglepő volt, hogy pl. a kinti -10 C0-ban az ember tolja befelé a - 10 C0-t (miközben inkább fűteni kéne) de tényleg hatásos.
Mi rendszeresen CSAK hárman ülünk benne + a csomagok.
Pedig nyáron általában alaposan kiszárítom, és ha mondjuk olyan helyen tudom - ahol süt ezerrel a nap, no meg a majdnem 35 C- az a minimum hőmérséklet.
Mégsem elég jó a módszer, mivel télidőben az ember általában beviszi a vizet - mintegy hó-ként a cipőjén, és víz-ként a ruháján, na meg persze - az a folyamatos lehelgetés ...
Bár van az ajtós oldalzsebben kis zacskócska szilikagél ( nedvességszívó) ámde úgy vettem észre - az KEVÉS!

2993819-20181204-GLpGII.jpg

Link to comment
Megosztás:

14 órája, Csabesz400 írta:

Sziasztok!

Tanácsotokat szeretném kérni abban, hogy mitől párásodik a kocsi belülről? Azt mondta az autóboltos hogy opel betegség. Tavasszal vettem az autót 1999-es x16xel. Csavaros kivitelű a fűtés. Cseréltem benne pollenszűrőt egy hete. Akkor párásodik ha a fűtés felveszem a legmelegebb hőfokra. Tanácsot és ötletet megköszönném!

Hello,

Ugyan nen hangzott még el a kérdés, de a külső-belső levegőkeringtető zsalu átvált? Ha kiveszed a kesztyűtartót látni fogod. Ha nem működik a megoldás itt a fórumon olvasható, vagy átállítod állandó külső állásba.

Nem vizes a padlókárpitod? Sajnos előfordul.

Ha klímás az autód akkor azzal is le lehet huzatni a párát. Szezonon kívül egyébként is javasolt hetente egyszer járatni kicsit az olaj miatt.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a segítséget, A belső keringtetőm jól működik mert hallani hogy a levegő kicsit mélyebb hangon búg mikor bekapcsolom a belső keringést. És csak akkor gyullad ki a lámpája ha nem a szélvédőre állítom a levegő zsalu kapcsolóját. A fűtőradiátor alatt a szőnyeg száraz. Amikor beraktam a pollenszűrőt, igen néztem a nyilat hogy az utastér felé nézett a nyíl. Van légkondi az autóban, de majd kipróbálom azt is, de nem hinném hogy télen azt kellene használni télen. De minden jó tanácsot ki fogok próbálni, mert nem hinném hogy ez normális hogy a kocsinak párásodni kellene.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Csabesz400 írta:

csak akkor gyullad ki a lámpája ha nem a szélvédőre állítom a levegő zsalu kapcsolóját.

Érdekes, de azért majd jobban megfigyelem az enyémben.
Ezeddig úgy vettem észre, gyárilag az a lámpa inkább azt kellene visszajelezze, hogy  a szellőző zsalu belső-, avagy külső-levegő szívás üzem-állapotában van.
Ha jól tudom, a gombban levő lámpa többnyire a "Belső keringetés" nyomógomb-állás esetében világít. (kivéve - amikor nem).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Y17DT g Astráról van szó. Kétszer azt tapasztaltam hogy indulás után a motor egy pillanatra leállt majd ment tovább. Menet közben az összes sárga lámpa véletlenszerűen kivillant majd kialudt. A világítás kívül belül elhalványult, majd kb. 10km után visszajött a fényerő. Nem mentem vele messzebbre, de talán ahogy melegedett úgy normalizálódott a dolog.

Köszönöm ha van tippje valakinek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.