Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

16 órája, euler30 írta:

Kedves L. Fazakas!

Nem jómódomban cseréltettem ki az egész gyújtás rendszert, hanem azért mert konkrét hibakód jelezte a nem jól működést, s ha egyszer gyertya csere kell akkor a trafót is kicseréltem, hogy jó időre le legyen a gond.

Szóval jelenlegi problémára megoldás menet:

Nyomáspróba és csövek egyenkénti ellenőrzése, a vízpumpa cserére szorul (gondolom). Ha ezek mellett is van vízfogyás és tegyük fel a csövek sértetlenek, akkor hogyan tovább

Havonta 2-3dl fogyogat nálam is. Esetemben vagy az említett vezérműfedél tömítés, vagy hengerfej, amire tippelek.

Nyomáspróbázni kell a hűtőkört, ill a vízpumpa csatlakozó idomját ellenőrizni. Ha ott műanyag, szivároghat, fémre cserélhetō! 

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 12. 09. at 21:40, Maverick087 írta:

download.php?file=20181209v00pjjni4.jpeg

Ezek a leírások honnan származnak? Azt sejtem, hogy jelen esetben innen: https://workshop-manuals.com/vauxhall/ , de emiatt azt is kérdezhetném, hogy az ottani szervizleírások honnan vannak? Elérhetők ezek valahonnan ingyen vagy valami elfogadható összegért? Amit linkeltem oldal az tök jó, de gyakran nagyon macerás benne megtalálni dolgokat, ezért szeretném egybe beszerezni ezeket, valami könyvszerű formában (papíron vagy digitálisan).

 

Köszönöm 

Link to comment
Megosztás:

2 perce, nzozz írta:

Ezek a leírások honnan származnak? Azt sejtem, hogy jelen esetben innen: https://workshop-manuals.com/vauxhall/ , de emiatt azt is kérdezhetném, hogy az ottani szervizleírások honnan vannak? Elérhetők ezek valahonnan ingyen vagy valami elfogadható összegért? Amit linkeltem oldal az tök jó, de gyakran nagyon macerás benne megtalálni dolgokat, ezért szeretném egybe beszerezni ezeket, valami könyvszerű formában (papíron vagy digitálisan).

 

Köszönöm 

Arról az oldalról szereztem én is amit linkeltél, képmetsző és feltöltöttem ide a képet, nem ismerem az eredeti forrást sajnos pedig jó lenne- 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, nzozz írta:

Ezek a leírások honnan származnak? Azt sejtem, hogy jelen esetben innen: https://workshop-manuals.com/vauxhall/ , de emiatt azt is kérdezhetném, hogy az ottani szervizleírások honnan vannak? Elérhetők ezek valahonnan ingyen vagy valami elfogadható összegért? Amit linkeltem oldal az tök jó, de gyakran nagyon macerás benne megtalálni dolgokat, ezért szeretném egybe beszerezni ezeket, valami könyvszerű formában (papíron vagy digitálisan).

 

Köszönöm 

Egy ilyen esetleg?

 

De jó, hogy sehogyan sem megy bele ...  Valami ötlet - egy ZIP fájl elküldéséhez?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Hétvégén úgy tűnt, az ékszíj feszítője leáldozni készül. Zörgött, zizegett, ahogy kell... Csúnya hangja volt. Másnap még csúnyább volt, majd egy viszonylag nagyobb (2500) fordulatra húzatva, teljesen rendbe jött. Ma is mentem vele, csendben volt.

Szombat este, havazott, amikor mentem, kb 60km/h-val, így arra gondolok (nem tudom lehet-e ilyen), hogy valami havas szutyok kerülhetett a görgőhöz, ami ott megragadt egy darabig.

Vagy pedig tényleg haldoklik a feszítőgörgőm... Tapasztalt esetleg valaki hasonlót?

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Cs. Zoltán írta:

Sziasztok! 

Hétvégén úgy tűnt, az ékszíj feszítője leáldozni készül. Zörgött, zizegett, ahogy kell... Csúnya hangja volt. Másnap még csúnyább volt, majd egy viszonylag nagyobb (2500) fordulatra húzatva, teljesen rendbe jött. Ma is mentem vele, csendben volt.

Szombat este, havazott, amikor mentem, kb 60km/h-val, így arra gondolok (nem tudom lehet-e ilyen), hogy valami havas szutyok kerülhetett a görgőhöz, ami ott megragadt egy darabig.

Vagy pedig tényleg haldoklik a feszítőgörgőm... Tapasztalt esetleg valaki hasonlót?

Nekem a nyáron azok után sivított, mikor a Gyömrői úton szakadó esőben belementem egy nagy pocsolyába. Utána elég érdekes hangok voltak a gépházban.
Aztán a szervizben kicserélték a generátort és ezt a szíjfeszítőt, s akkortól elmúlt minden. Hogy valójában melyikük volt benne a ludas, azt így utólag nem tudom.
A feszítőt viszont elkértem és otthon szépen széjjelszedtem, ám az egyszerű tényekből azt vettem észre, inkább a generátor visíthatott?
Na mIndegy, most van egy felesleges feszítőm ...
Amúgy lehet reá csak külön is azt a kis görgőt kapni s kicserélni a feszítőn magán.

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan gondom lenne hogy az astrámban (Y17DT 2004)a klímakompresszor csapáfya búg! Érdeklődnék, hogy valaki tudja e milyen csapágy való bele? Illetve: mitől lehet az hogy tavaszal feltöltetem gázzal és tél végére annyit esik hogy mar nem húz be a tekercs de gáz van benne?(jelzem telen is rendszeresen használom a klímat hogy ne száradjon ki a tömítése)

Válaszokat előre is köszi

Üdv: Tamás

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 12. 10. at 15:53, zotya975 írta:

 senkit nem érdekel opeléknál ( meg máshol sem) hogy 5-10 év után szívnak a tulajok a törött zsaluval, egyébbel. 

Azért találták ki a szervizeket!
Például a Suzukinál (amikor még nekem is volt) pont azon szenvedtek az autószerelők, hogy mindenki csak ablaktörlő gumi cseréjére hozza be a kocsiját. Abból persze - munkadíjban még a melegvizre valót se lehet megkeresni.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, L.Fazakas írta:

Azért találták ki a szervizeket!
Például a Suzukinál (amikor még nekem is volt) pont azon szenvedtek az autószerelők, hogy mindenki csak ablaktörlő gumi cseréjére hozza be a kocsiját. Abból persze - munkadíjban még a melegvizre valót se lehet megkeresni.

Ahova én járok Suzuki szervizben ( műszakiztatni) most éppen telt ház volt, ha náluk javíttattam volna az autót el sem tudták volna vállalni. 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, zotya975 írta:

Ahova én járok Suzuki szervizben ( műszakiztatni) most éppen telt ház volt, ha náluk javíttattam volna az autót el sem tudták volna vállalni. 

Bocsika, de teljesen más a műszaki vizsgáztatás, és megint más a CSAK autójavítás! A műszakira szinte minden hibásnak látszó dolgot kicserélnek, mert abból van bevételük.
Csak egy példa -
gondolod, hogy az önindítóban vagy generátorban kicserélik a kopott keféket? Áááá - kicserélik helyette az egész szerkezetet, mert az kapásból 60-80 ezer. Egy sima bronz vagy szén kefecsere meg csupán "párezres tétel" lenne! Nekem pl. legutóbb a generátoromat azért cserélték ki, mert nyikorgott és sivított! Holott - bőven elég lett volna benne CSAK a 2 golyóscsapágyat!

Én egyszer - még a nyáron - az AC szivattyút szerettem volna kicseréltetni. (Opel Astra G) De nem volt szabad kapacitásuk a szervizben, csak úgy bő 3 hét múltára.
Igaz, nem igazán vagyok opel szerelő, de kinn az utcán 2 nap alatt jól megoldottam a dolgot én magam!
Megspóroltam magamnak 2 és fél hetet, na meg persze - az anyag- és munkadíjat!

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

2 órája, L.Fazakas írta:

Bocsika, de teljesen más a műszaki vizsgáztatás, és megint más a CSAK autójavítás! A műszakira szinte minden hibásnak látszó dolgot kicserélnek, mert abból van bevételük.
Csak egy példa -
gondolod, hogy az önindítóban vagy generátorban kicserélik a kopott keféket? Áááá - kicserélik helyette az egész szerkezetet, mert az kapásból 60-80 ezer. Egy sima bronz vagy szén kefecsere meg csupán "párezres tétel" lenne! Nekem pl. legutóbb a generátoromat azért cserélték ki, mert nyikorgott és sivított! Holott - bőven elég lett volna benne CSAK a 2 golyóscsapágyat!

Én egyszer - még a nyáron - az AC szivattyút szerettem volna kicseréltetni. (Opel Astra G) De nem volt szabad kapacitásuk a szervizben, csak úgy bő 3 hét múltára.
Igaz, nem igazán vagyok opel szerelő, de kinn az utcán 2 nap alatt jól megoldottam a dolgot én magam!
Megspóroltam magamnak 2 és fél hetet, na meg persze - az anyag- és munkadíjat!

Generátor-önindító felújításkor a szervizek mindíg komplett kopóalkatrész cserét végeznek, két okból: egyrészt a kérdéses alkatrész ára kevesebb mint a kiszerelés-szétszerelés, összeszerelés, beszerelés munkadíja így ha mát ott hever az asztalon darabokban nem érdemes csak egy részét kicserélni. Másrészt ha csak csapágyat cserélnek a generátorban és 3 hónap múlva elmegy a töltés akkor a tulajdonos lenne legjobban felháborodva hogy miért nem cserélték ki a múltkor ha már látták hogy kopott. A szervízen múlik hogy ezt megbeszélik-e előre még szerelés előtt.

Az otthon végzett munka ( AC-pumpa csere) alapból mindíg olcsóbb mint a szervízes hiszen neked nem kell műhelyt fenntartani embereket alkalmazni, adózni, szerszámokra beruházni és ezek árát kitermelni plusz még hasznot is kihajtani a konkurenciával versenyezve. Csak két dolgot nem szabad elfelejteni: az egyik hogy az otthoni műhely ritkán olyan jól felszerelt mint egy szervíz, így egy berohadt csavar kiszedése nekem lehet fél nap, nekik meg fél perc, mert van légkulcs, Beta szerszámok amik nem törnek el, ésatöbbi. A másik hogy a beépített alkatrészre csak akkor kapsz gyártói garanciát ha azt szervíz építi be és nem én otthon az udvarban. Ennek tudatában szabad csak otthon autót vagy bármi mást szerelni. De igaz ez minden másra is a hamburger készítésre vagy a szobafestésre is stb. A saját munka  mindíg olcsóbb, minősége-tartóssága kérdéses. Én azt az elvet vallom hogy én is el tudom qrni ezért minek fizessek másnak, de ez csak az én hozzáállásom nem szentírás. 

1 órával ezelőtt, OpelAtti írta:

Sziasztok!

Ma reggel indultam volna bevásárolni, csak a kocsi nem indult.

Az önindító teker, de olyan mintha a motort nem forgatná meg.

Tegnap semmi baja nem volt. Hurrá............

Ha az önindító forog, de a motort nem forgatja meg első körben az önindítóban kell keresni a hibát ha a fogaskerék nem löködött be a lendkerékhez, eltört a villa vagy a stiftje, esetleg a bolygómű sérült  vagy a bendixben a szabadonfutó nem zár.  Nem túl valószínű, de ha az önindítóról vagy a lendkerékről ha letörnek fogak, akkor sem tudod megforgatni vele a motort.  Szerintem neked már nincs ablak a váltón így csak akkor látsz bármit is ha leveszed az önindítót.  

 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 12. 24. at 8:55, zotya975 írta:

 Beta szerszámok amik nem törnek el, ésatöbbi.

Hát persze!
Törtem én már el eredeti Beta szerszámot, pedig eléggé drága. Szerszámnak az se maga az atyaúristen, de annak lett kikiáltva, hogy jó drágán árulhassák a szerszámboltban.
Ráadás, de van nekem eredeti Beta kiscsavarhúzóm is, aminek folyton kimegy az éle ... (és akkor persze újra kell reszelni).

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elsősorban Boldog Karácsonyt minden fórumtagnak! :)

Azt szeretném megkérdezni, hogy a fényszóró állító csavarok mind a két fényszórónál ugyanabban az irányban emelnek tehát balra tekerés esetén, vagy tükörképe egymásnak a két szerkezet és a kaszni belseje felé kell tekerni mind a két esetben. Azért kérdezem mert a sofőr oldalit balra tekeréssel tudtam emelni, a másik viszont szét van barmolva így ha sikerül is megoldani, hogy valamerre tekerjem, jó lenne ha jó irányba tekerném és ne 20 perc tekergetés után derüljön ki hogy nem is jó irányba tekerem a csavart... :D

 

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

46 perce, BoMa írta:

Sziasztok!

Elsősorban Boldog Karácsonyt minden fórumtagnak! :)

Azt szeretném megkérdezni, hogy a fényszóró állító csavarok mind a két fényszórónál ugyanabban az irányban emelnek tehát balra tekerés esetén, vagy tükörképe egymásnak a két szerkezet és a kaszni belseje felé kell tekerni mind a két esetben. Azért kérdezem mert a sofőr oldalit balra tekeréssel tudtam emelni, a másik viszont szét van barmolva így ha sikerül is megoldani, hogy valamerre tekerjem, jó lenne ha jó irányba tekerném és ne 20 perc tekergetés után derüljön ki hogy nem is jó irányba tekerem a csavart... :D

 

Köszi előre is!

Ugyanarra kell tekerni mindegyiket. De falhoz kell állni az autóval, és akkor egyből meglátod hogy mozdul-e és merre. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

13 órája, Maverick087 írta:

Sziasztok, 

Továbbra is keresem a hátsó futómű kopogásának okát. Megtaláltam? Kinek mi a véleménye? Jobb és bal oldali hídszilentek (lehet letördelem a szerelő kezeit?) 

download.php?file=20181226v00pbwu13.jpeg

 

Ezen a képen (és az autó ezen oldalán) bizony elég furcsán néznek ki a dolgok! Báár - attól hogy kissé girbe-gurba, még csillapíthat valamit ...

 

 

Link to comment
Megosztás:

14 órája, Maverick087 írta:

Sziasztok, 

Továbbra is keresem a hátsó futómű kopogásának okát. Megtaláltam? Kinek mi a véleménye? Jobb és bal oldali hídszilentek (lehet letördelem a szerelő kezeit?) 

 

 

 

 

Valószinűleg nem vette le a hidat a szilentcseréhez, olyan célszerszáma nem volt amivel ott a helyen be lehetne préselni, így úgy kalapálta be és párszor melléütött. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Valószinűleg nem vette le a hidat a szilentcseréhez, olyan célszerszáma nem volt amivel ott a helyen be lehetne préselni, így úgy kalapálta be és párszor melléütött. 

Egyszer voltam ennél a szerelőnél és többszörösen befürödtem vele, csak sajnos minden később derült ki, vissza már nem megyek.... Elég jól felszerelt műhely - apám ismeri - úgy látszik a szilent ki-be nyomó készlet kimaradt, pedig sztem egy univerzális készlettel simán megoldható lett volna. Sajnos ilyen tapasztalatok okán kezd el otthon az ember egyedül szerelni...

Azt már meg sem említem hogy a szilent M12x115-ös csavarját 90Nm+30+15 fokkal kell meghúzni, az ilyen "nyúló" kötőelemeket csak egyszer lenne "szabad" felhasználni.... persze hogy vissza rakta ugyanazt...... 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Maverick087 írta:

Egyszer voltam ennél a szerelőnél és többszörösen befürödtem vele, csak sajnos minden később derült ki, vissza már nem megyek.... Elég jól felszerelt műhely - apám ismeri - úgy látszik a szilent ki-be nyomó készlet kimaradt, pedig sztem egy univerzális készlettel simán megoldható lett volna. Sajnos ilyen tapasztalatok okán kezd el otthon az ember egyedül szerelni...

Azt már meg sem említem hogy a szilent M12x115-ös csavarját 90Nm+30+15 fokkal kell meghúzni, az ilyen "nyúló" kötőelemeket csak egyszer lenne "szabad" felhasználni.... persze hogy vissza rakta ugyanazt...... 

Sajnos ez tényleg így van. Az első és az utolsó autószerelős élményem az első műszaki előtt volt ahol lengőkar szilentet kellett cserélni. Az egy dolog hogy 4 hétig volt a szerelőnél az autó mert nem volt ideje hozzányúlni, és közben a műszaki is lejárt de amikor nagy nehezen elkezdte lánggal égette ki a lengőkarból a gumit, mert kinyomni nem tudta megfurkálni meg lusta volt. A festék meg ugye szereti ha lánggal melengetik. Igazából ez adta a kezdő lökést a fórumozáshoz is. 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 12. 27. at 12:31, Maverick087 írta:

az ilyen "nyúló" kötőelemeket csak egyszer lenne "szabad" felhasználni.... persze hogy vissza rakta ugyanazt...... 

Nem mindegy, mennyit nyúlik?
Valójában nem kell teljes elszakadásig meghúzni! Egyébként pedig - a csavar azon helyen inkább tengelyükre keresztirányú nyírási hatásnak vannak kitéve, mint hosszirányú húzásnak ...

Régebben, amikor a nyomatékkulcsot még hírből sem ismerték (legfeljebb az autógyárban), mindent "csak úgy" összeraktak, összecsavaroztak - és mégis minden működött!
Én a teljes motorgenerált és kuplungjavítást (ferrodótárcsákkal, kinyomócsapággyal, a fogaskoszorú cseréjével) - szétszedtem, majd összeraktam. Utána még vagy 20 évig ment!
Spéciszerszám, nyomatékkulcs és persze új csavarok nélkül!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.