Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

On 2019. 01. 10. at 10:01, Fulmen írta:

Üdv! Fentiekre lenne valakinek valami tippje?

Nem balmenetes, hanem simán E szabvány (úgy emlékszem M10-es), ám gyárilag a tulsó feléről kissé bele szokták "zömíteni", így persze elég nehezen (vagy inkább SEHOGYSE) indul meg. Én nemrég szedtem le a kiskereket, a csavarba a hátsó részéről bele kellett fúrnom, hogy elgyengítsem az anyagot - magában a furatában.
Teljesen úgy voltam vele - vagy kijön, vagy beleszakad. Nekem azonban - szerencsémre kijött.
Visszafelé szerelve - bármiféle M10-es csavar megfelel, egyáltalán nem kötelező az a hülye német szabványú külső imbuszosat odatenni. Jó oda egy sima imbusz, de még maga a hatlapfejű magyarországi is simán elmegy. A hely megvan hozzá ...

 

"A görgő csavarjának mekkora a meghúzási nyomatéka? "
Ezt pedig felejtsd már el! Meghúzod, oszt kész! Hátulról pedig ütsz rá egyet - pl. egy pontozóval....
Nem mindegy annak a meghúzásnak, hogy mekkora erővel? Csak tartson! Az egész görgő egy vállon forog, tehát megszorulni sohasem fog.

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

Vezérlés csere után a habosodásom teljesen megszűnt. A víz sem fogy. A vezérlés alatti tömítésen, annak ellenére, hogy bő 3 éve márkaszervízben cserélték, jól látható szakadás volt, közvetlenül a vízpumpa alatti részen.

Ami nem tetszik, sőt aggaszt a műveletet követően:

Alapjáraton nem olyan kiegyensúlyozott a motor járása. Csörgő hangot is hallok, ilyenkor a kipufogóba is bele dohog. Szerelőm, természetesen nem hallja. 

Gyertya csere is volt (fqr8leu2), Bosch: made in Germany!! 

Gyújtáshibára gyanakszom. Szerdán du viszem Opelékhoz műszeres diagnosztikára. Ideges leszek, ha kiderül, hogy a vezérlést cseszte el a szerelőm! 

Egyébként remekül megy, 4000 fölé is simán gyorsul. Talán nem okozok kárt vele, ha egyelőre így is használom... 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 01. 04. at 9:42, kukori írta:

Sziasztok!

Astra G Z14XEP, 2005-ös, 180e km. Sajnos az utóbbi kb. fél évben elég gyakran előjön a rángatás, jellemzően menet közben, pl. 40-50 km sebességnél, olyan apró rángatózás, amikor gyorsítok, akkor gyorsul szépen, nem is rángat, de ha elveszem a lában a gázról, akkor rángat egy kicsit. Nem nagyon, de szinte folyamatosan érezhető, apró rángatások. Hibakód nincs, műszerfalon sem világít semmi, ELM-el kiolvasva sincs semmilyen hibakód. Érdekes, hogy nem mindig csinálja, pl. az elmúlt egy hónapban nem csinálta, most mentünk pályán kb. 2x300 km-t, ami ugye eleve jó a városi rövidebb távok után és pont most kezdte el ismét. Alapjárat hibátlan, gyújtani mindig elsőre, azonnal gyújt. Gond nélkül megy 140-el pályán, olajat szinte nem is fogyaszt (Fusch 5w30, 10e km vagy 1 év). Kiegyenlítő tartályból szokott néha 1-1,5 dl folyadék hiányozni, de nem látok szivárgást.

EGR kb. két éve adott hibakódot, az is volt a baj, kapott egy gyári bontott darabot, azóta nincs is hibakód.

Gyertyák kb. 3-4 éve cserélve, gyári GM, vezérléssel együtt (ami szintén gyári), 35e km lehet benne, most így fejből. Üzemanyagszűrő egy éve cserélve, gyári GM.

Szerelő kb. egy éve tisztította a pillangószelepet. Azóta egy másik (nem túl jó szerelő) azt mondta, hogy nagyon el van kopva a pillangószelep, az ad eleve valami csattogó hangot.

Tanácstalan vagyok, hogy mi lehet a hiba? Sajnos a megbízható szerelőmhöz nem tudom elvinni, mert elköltöztünk. Szerintetek mi okozhatja a hibát? Olvasgatva a fórumon:

- gyertyákat cserélni (nem nagy tétel, megpróbálom, de gyanítom nem ez lesz)

- EGR: ha nincs hibakód, attól még okozhatja a hibát? Érdemes esetleg venni egy új EGR-t? XEP-re tudtommal nem lehet lefalazni, kifordítani.

- pillangószelep (és a csattogása): vegyek egy bontottat és rakjam fel azt? Okozhatja ez a fenti hibát? Talán a csattogás is megszűnne, amit én nem tudok megállapítani, hogy ilyen kell, hogy legyen vagy tényleg csattog.

- gyújtótrafó? De akkor lenne hibakód, nem?

Esetleg hozzáértő fórumtárs Gödhöz (viszonylag) közel, aki meg tudná pl. most hétvégén nézni, mondjuk meghallgatni, kipróbálni?

Köszönöm előre is!

Sziasztok !

 

Csak annyit szeretnék hozzá fűzni, hogy sajnos nekem is pontosan ezek a tünetek jelentkeztek az autómon most már több mint 1 éve és sajnos az egr csere nem oldotta meg a problémát. Ha találtatok azóta megoldást erre a gáz elvételes apró rángatásra. Szuper kíváncsi lennék rá.  Próbálok vele együtt élni mert több szerelőnek is mutattam a problémát és fogalmuk sem volt, hogy merre kéne elindulni, valamint az autó ettől a hibától eltekintve tökéletes állapotban van. A probléma  csak az , hogy aki már tapasztalta az tudja , hogy kevés idegesítőbb dolog van egy rángató autónál.

Módosítva : ricspusk
Link to comment
Megosztás:

Ma ránézettem a CO szintre, mert hamarosan esedékes a műszaki. Alapjáraton CO: 0,25 ; emelt fordulaton CO: 0,3-0,4 ; HC értéke: 50-60, hibakód nincs (és nem is volt).

Benzin fogyasztás: 6,8 Liter/100 km, olajfogyasztás: 3 dl/1000 Km.

4 évvel ezelőtt lambda szonda-csere történt, mert már akkor is a határon mozgott a CO értéke, és akkor valahogy sikerült neki, de legutóbb is nyögve nyelősen ment csak át műszakin.

Van egy kevés hidrotőke hang melegen, de ha az okozna gondot (nagyobb szelephézag), akkor a HC is magasabb lenne, nem?

Lehet kapni bontott katalizátort (ami kb lutri kategória), illetve utángyártottat, 75-80 ezer Ft-ért.

Szerintetek is katalizátor hiba/fáradás? Érdemes azt közvetlenül tisztítani?

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

25 perce, gedikart írta:

Ma ránézettem a CO szintre, mert hamarosan esedékes a műszaki. Alapjáraton CO: 0,25 ; emelt fordulaton CO: 0,3-0,4 ; HC értéke: 50-60, hibakód nincs (és nem is volt).

Benzin fogyasztás: 6,8 Liter/100 km, olajfogyasztás: 3 dl/1000 Km.

4 évvel ezelőtt lambda szonda-csere történt, mert már akkor is a határon mozgott a CO értéke, és akkor valahogy sikerült neki, de legutóbb is nyögve nyelősen ment csak át műszakin.

Van egy kevés hidrotőke hang melegen, de ha az okozna gondot (nagyobb szelephézag), akkor a HC is magasabb lenne, nem?

Lehet kapni bontott katalizátort (ami kb lutri kategória), illetve utángyártottat, 75-80 ezer Ft-ért.

Szerintetek is katalizátor hiba/fáradás? Érdemes azt közvetlenül tisztítani?

A benzin-levegő keverékért felelős érzékelők , vízhőfok jeladó, Map, Maf..stb is lehet oka a labda értéket nem tudod? 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

A benzin-levegő keverékért felelős érzékelők , vízhőfok jeladó, Map, Maf..stb is lehet oka a labda értéket nem tudod? 

Ezt maximum cserével tudnám kizárni, egyszerre cserélni az összeset: vízhőfok-jeladó, beszívott levegő hőmérséklet-jeladó, illetve MAF szenzor. Ezek együttes cseréje után pedig ismét megméretni a CO szintet. Az autó egyébként jól megy, opcom(-féle) van itthon, de az sem jelez hibát.

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

1 óra, gedikart írta:

Ezt maximum cserével tudnám kizárni, egyszerre cserélni az összeset: vízhőfok-jeladó, beszívott levegő hőmérséklet-jeladó, illetve MAF szenzor. Ezek együttes cseréje után pedig ismét megméretni a CO szintet. Az autó egyébként jól megy, opcom(-féle) van itthon, de az sem jelez hibát.

Vagy beszívott levegő hőmérséklet jeladód van vagy MAF szenzorod. Egyébként a működésük monitorozható op-commal így a fals működés viszonylagosan szűrhető. Azért mondom hogy viszonylagosan mert a beszívott levegő hőmérséklet jeladó pl. "vicc kategória". A reggeli első indításkor mér esetleg pontosan, utána a motor hője annyira forrósítja a szívócsövet hogy eltolódik a jel. Nyáron vezetsz 30 fokban, megállsz, ez a jeladó 3 perc múlva már 65 fokos hőmérsékletet fog adni az ECU-nak. 

Módosítva : Maverick087
Link to comment
Megosztás:

10 órája, vargaur írta:

Sziasztok Opel asztra G 1.4 es  alap járataban pulzál a müszer fal,a motor is egyenetlenül jár miért, uj az aksi és a generátor is tölt.

 

Ingadozik gondolom az alapjáratod és ezáltal a műszerfal megvilágítása is?! Ezt akartad mondani? Milyen motor? Mennyit ingadozik az alapjárat? Nagy fogyasztók ( reflektor, hátsó ablak fűtés, kormány eltekerés) kapcsolása esetén nem ejti be jobban az alapjáratot? Generátor volt cserélve, felújítva? 

Módosítva : Maverick087
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy Astra y1,7gt Isuzu Diesel autómmal van probléma.. Adagolóvezérlő lett javítva de nem megy a motor most sem. Mielőtt próbáltam P0251 hibakód volt most nincs semmi. Az az érdekes,hogy ha nem volt rajta az adagolóvezérlő akkor hozta a P0251 hibát de most egyszerűen nem hozza sem vezérlővel sem az nélkül. Ha kiveszem a relét akkor teleszórja minden hibával de a P0251 akkor sincs pegig szerintem ott kéne lennie.. Ennek mi lehet az oka valaki tudna segíteni??Köszönöm!

Módosítva : patexati
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, patexati írta:

Sziasztok! Egy Astra y1,7gt Isuzu Diesel autómmal van probléma.. Adagolóvezérlő lett javítva de nem megy a motor most sem. Mielőtt próbáltam P0251 hibakód volt most nincs semmi. Az az érdekes,hogy ha nem volt rajta az adagolóvezérlő akkor hozta a P0251 hibát de most egyszerűen nem hozza sem vezérlővel sem az nélkül. Ha kiveszem a relét akkor teleszórja minden hibával de a P0251 akkor sincs pegig szerintem ott kéne lennie.. Ennek mi lehet az oka valaki tudna segíteni??Köszönöm!

Típushibás lehet az ECU-d. Lásd bemásolt hírdetés... 

 

Delco, Simtec hibrid vezérlőegységek javítása, felújítása garanciával, rövid határidővel.

A hiba meghatározásához szükség van a kiolvasott pontos hibakódokra.

Típusok:
Opel, Z14XE
Opel, Z16XE
Opel, Z16XEP
Opel, Y16XE
Opel, Z16Yng
Opel, Z16SE
Opel, Y17DT
Opel, X18XE1
Opel, Z18XE

Jellemző hibák:

- hűtőventillátorok reléinek vezérlési hibája: P1481, P1482, P1483
- üzemanyag szivattyú relé vezérlés hiba P0230
- gázpedál áramkör hiba: P1120, P1121, P1122
- fojtószelep vezérlési hiba: P0120, P0220, P1550, P1500
 - EGR hiba P0403
- főtengely és vezérműtengely jeladó hiba: P0335, P0340
 - MAP szenzor hiba
- visszafogott üzemmód, vezérlőegység funkció korlátozva: P1550, P0607
- gyújtáshiba: P0351, P0352, P0353, P0354
- CAN kommunikációs hiba: U2100, U2103, U2104, U2106, U2107, U2108
- kommunikációs hiba a műszeregységgel / központi elektronikával P1615, P1616
- hűtőközeg hőmérséklet érzékelő, alacsony feszültség P1116 (Z16Xep)
- P0251 befecskendezés vezérlő mágnesszelep hibás működés. ( Y17DT)
- P0216 előtöltés szabályzó szelep hiba. ( Y17DT)

Árainkról és egyéb vezérlők javításáról érdeklődni privát üzenetben vagy a info@vezerlojavitas.hu e- mail cimen lehet.
#vezerlojavitasteam

Link to comment
Megosztás:

51 perce, gyurigyerek írta:

Ezek szerint nem lett tökéletes.

Hol csináltattad, kivel?

Én csináltam! Na ne a konyhaasztalra gondolj és  pillanatforrasztóra.Bemérve van 90% minimum,hogy jó.. Ha nem jó miért nem hozza a hibát ez érdekel engemet és akkor sem ha nincs rajt. Lesz egy hét múlva egy tartalék EDU is de ha nem látja vagy hiányolja a motorvezérlő akkor azzal sem megy szerintem..

Link to comment
Megosztás:

Üdv. A termosztát vonalában felül olajfolyás, egészen az olajteknőig csurgott. A vezérlés háza, szíj, fogaskerék is olajos. Vezérmű szimeringre gondolok. Ha csak a vezérmű fedélnél engedne, akkor nem lenne trutyis a vezérlés háza belül, szerintem.

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=781IMG_20190115_092534.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=615IMG_20190115_092438.jpg

 

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, patexati írta:

Én csináltam! Na ne a konyhaasztalra gondolj és  pillanatforrasztóra.Bemérve van 90% minimum,hogy jó.. Ha nem jó miért nem hozza a hibát ez érdekel engemet és akkor sem ha nincs rajt. Lesz egy hét múlva egy tartalék EDU is de ha nem látja vagy hiányolja a motorvezérlő akkor azzal sem megy szerintem..

Nem vonom kétségbe a szakértelmedet, de én mindenképpen felvenném a kapcsolatot olyannal aki komolyan ilyen javításokkal foglalkozik. Akit ajánlottam megbízható és garanciát vállal a munkájára - nekem személyes tapasztalatom nincs vele de nagyon dicsérik. 

 

Még egy kis reklám amit találtam: 

 

Opel y17dt/dtl motorkódú diesel adagolóvezérlők javítása, felújítása, akár 36 hónap teljes körű garanciával. 
- A javításkor, felújításkor beépítésre kerülő alkatrészekre örökélettartam garanciát vállalunk.
- Javítható cseredarab esetén azonnal elvihető a javított vezérlő. 
-A javítás szakszerűen a hibás alkatrészek cseréjével, a típushibák kiküszöbölésével történik, vákuumos , vízmentes lezárással. 
-A vezérlők tesztelve kerülnek értékesítésre. 
-Végleg javíthatatlan vezérlő esetén másik beszerzésében is tudok segíteni.

A gépjármű hibájának tünetei: az autó nem indul, esetleg beindul és leáll, gyenge, a hibakódok: P0251.

Javítás után a motor egyenletesebben halkabban jár, stabilabb jobb menetteljesítményt nyújt.

Csere darab esetén nem kell az EDU-t a motorvezérlőhöz illeszteni (programozni) egyszerűen csak a régi darab helyére felszerelni, csatlakoztatni.

Árainkról és egyéb vezérlők javításáról érdeklődni privát üzenetben vagy a info@vezerlojavitas.hu e-mail cimen lehet.
#vezerlojavitasteam

Módosítva : Maverick087
Link to comment
Megosztás:

14 perce, Maverick087 írta:

Nem vonom kétségbe a szakértelmedet, de én mindenképpen felvenném a kapcsolatot olyannal aki komolyan ilyen javításokkal foglalkozik. Akit ajánlottam megbízható és garanciát vállal a munkájára - nekem személyes tapasztalatom nincs vele de nagyon dicsérik. 

 

Még egy kis reklám amit találtam: 

 

Opel y17dt/dtl motorkódú diesel adagolóvezérlők javítása, felújítása, akár 36 hónap teljes körű garanciával. 
- A javításkor, felújításkor beépítésre kerülő alkatrészekre örökélettartam garanciát vállalunk.
- Javítható cseredarab esetén azonnal elvihető a javított vezérlő. 
-A javítás szakszerűen a hibás alkatrészek cseréjével, a típushibák kiküszöbölésével történik, vákuumos , vízmentes lezárással. 
-A vezérlők tesztelve kerülnek értékesítésre. 
-Végleg javíthatatlan vezérlő esetén másik beszerzésében is tudok segíteni.

A gépjármű hibájának tünetei: az autó nem indul, esetleg beindul és leáll, gyenge, a hibakódok: P0251.

Javítás után a motor egyenletesebben halkabban jár, stabilabb jobb menetteljesítményt nyújt.

Csere darab esetén nem kell az EDU-t a motorvezérlőhöz illeszteni (programozni) egyszerűen csak a régi darab helyére felszerelni, csatlakoztatni.

Árainkról és egyéb vezérlők javításáról érdeklődni privát üzenetben vagy a info@vezerlojavitas.hu e-mail cimen lehet.
#vezerlojavitasteam

Igen én ezt tudom de ezt nem vállalja mert korábban javítva volt és elég rossz a nyák állapota így kéne egy rossz és azt felújítani .Olyat szeretnek mi sem javítva sem szétégve nincs csak átforrassza átméri ez ám a biznisz ..Vegyek 40 ezerért egy rosszat és 40 ezer a javítás.. Na ez nem...Angliából küldenek bontottat megnézem azzal.. 10 ezerért vannak kint ilyenek..Inkább veszek kettőt hármat azt csinálok még cseredarabot is.. Továbbra is az érdekel,hogy miért nincs hibakód EDU nélkül erre nem tudom a választ.. 

Módosítva : patexati
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, patexati írta:

Igen én ezt tudom de ezt nem vállalja mert korábban javítva volt és elég rossz a nyák állapota így kéne egy rossz és azt felújítani .Olyat szeretnek mi sem javítva sem szétégve nincs csak átforrassza átméri ez ám a biznisz ..Vegyek 40 ezerért egy rosszat és 40 ezer a javítás.. Na ez nem...Angliából küldenek bontottat megnézem azzal.. 10 ezerért vannak kint ilyenek..Inkább veszek kettőt hármat azt csinálok még cseredarabot is.. Továbbra is az érdekel,hogy miért nincs hibakód EDU nélkül erre nem tudom a választ.. 

Mit javítottál? Csak átforrasztottad? Többe lesz a leves, mint a hús... 

Link to comment
Megosztás:

Átmértem,feteket cseréltem forrasztásokat ellenőriztem mindkét oldalon mikroszkóposan,,főáramköröket bevizsgáltam megerősítettem,feteket a hűtőtönkre rögzítettem új szilikon szigeteléssel és a gyárinál stabilabb megoldással,élesztettem lemértem a feszültségeket,szignáljellel meghajtottam szkópon néztem jelalakot.. A kérdésemre nem kaptam választ miért nincs P0251 hibakód??

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 01. 14. at 16:54, gedikart írta:

1. Benzin fogyasztás: 6,8 Liter/100 km, olajfogyasztás: 3 dl/1000 Km.

 

2. Szerintetek is katalizátor hiba/fáradás? Érdemes azt közvetlenül tisztítani?

1. Nem sok az egy kicsit fogyasztásnak?
Majdnem 1 literrel több a normálisnál! (nekem valamikor a "kőkorszaki" Skoda S100-asom, s az utána jövő S105-ösöm nem evett ennyit százon. És az már legalább 25 éve volt!)

2. A katalizátoron mit tudsz tisztítani? Szét se szedhető igazán.
Amúgy az egy porceláncsőre rágőzölögtetett spéci fém (wolfram, platina, palládium, réz, - vagy valami ilyesmi)
Azt gyakorlatilag nem igazán lehet "háztájiban" tisztítani - szerintem. (Bár mi a cégnél regeneráltuk, de az - abban az esetben - egy egészen másik dolog volt.)

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.