Jump to content
hemi

Általános műszaki problémák!

Recommended Posts

17 órája, huggybear írta:

Sziasztok!

Ma megtankoltam az autót, elég keveset tudtam használni januárban, viszont annál jobban meglepett az eredmény, ugyan is 9.2 litert(!!) számoltam fogyasztásnak. Tény, hogy sokat rövidtávozok, 7 km egy irányba és vissza plusz némi város minden nap, valamint egyszer mentem egy oda-vissza 100 km-es távot (ennek javítania kellene az értéket), de ez akkor is borzalmasan sok. A Z16XEP H Astra eszik ennyit hidegen rövid távon. Mióta megvan az autó (2015/09) szerintem nem jött ki 7 liter feletti érték. Mi mehetett tönkre, mit tudtok tanácsolni? Előre is köszi. G.

Semmi. Csodák nincsenek, a sok rövid táv és a hideg nagyon meg tudja dobni a fogyasztást. Nekem a Z18XE még nyáron is 9 liter felett eszik ha csak városban használom (amúgy 7,8, szóval ez majd' másfél liter pluszban, pedig még hideg sincs), és anno a C12NZ-vel (igen, 1.2-es!) is meg tudtam etetni 12 litert(!) 100-on pusztán attól hogy napi 2x3km-t mentem vele télen... Én nem aggódnék a helyedben, csak ha tavasszal, rendes körülmények között használva sem csökken vissza a fogyasztás normális szintre. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Üdv.
Kipufogó rezgéscsillapítót kell cserélni az autón. Mellékeltem képeket a jelenlegiről (számomra még gyárinak tűnik). Az új alkatrészt be lehet építeni hegesztés nélkül, beékelve a két cső közé (ahol szélesedik a perem)? Az első csövön látok alul egy minimális hegesztést, de a hátsó részen nem igazán. Fotók:

http://kepkezelo.com/images/t7k5lxg9bj0d1qc88iry.jpg
http://kepkezelo.com/images/2kbq7p168fs64nn48jd8.jpg
http://kepkezelo.com/images/cft8mtm53w6vmlssy5se.jpg
http://kepkezelo.com/images/dybx76ovqiqp0lfxd9hh.jpg

Módosítva : gedikart

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
7 órája, BpeterB írta:

Köszi,

azt látom, hogy Torx, de a csavar fejmérete lenne a kérdés, nem az átmérő és a hossz...

Köszi!

E10

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
6 órája, gedikart írta:

Üdv.
Kipufogó rezgéscsillapítót kell cserélni az autón. Mellékeltem képeket a jelenlegiről (számomra még gyárinak tűnik). Az új alkatrészt be lehet építeni hegesztés nélkül, beékelve a két cső közé (ahol szélesedik a perem)? Az első csövön látok alul egy minimális hegesztést, de a hátsó részen nem igazán. Fotók:

http://kepkezelo.com/images/t7k5lxg9bj0d1qc88iry.jpg
http://kepkezelo.com/images/2kbq7p168fs64nn48jd8.jpg
http://kepkezelo.com/images/cft8mtm53w6vmlssy5se.jpg
http://kepkezelo.com/images/dybx76ovqiqp0lfxd9hh.jpg

Ezt még nem cserélném,küldj egy email cimet adok infot hogy csináltam

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
6 órája, tgabika76 írta:

Semmi. Csodák nincsenek, a sok rövid táv és a hideg nagyon meg tudja dobni a fogyasztást. Nekem a Z18XE még nyáron is 9 liter felett eszik ha csak városban használom (amúgy 7,8, szóval ez majd' másfél liter pluszban, pedig még hideg sincs), és anno a C12NZ-vel (igen, 1.2-es!) is meg tudtam etetni 12 litert(!) 100-on pusztán attól hogy napi 2x3km-t mentem vele télen... Én nem aggódnék a helyedben, csak ha tavasszal, rendes körülmények között használva sem csökken vissza a fogyasztás normális szintre. 

Köszi a visszajelzést. Az megvan, hogy rövidtáv, tél, megnövekedett fogyasztás, de 3 tél óta van már nálam az autó, ugyan ilyen használatban és soha nem volt 7 liter feletti fogyasztásom, ezért lepődtem meg ennyire. Jövő hét végén megyek egy 800 km-es hosszabb távot, ott letesztelem majd. Gondolom ha valami nem oké, akkor az hosszú távon is jelentkezik majd. G.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
39 perce, astra 1 írta:

Ezt még nem cserélném,küldj egy email cimet adok infot hogy csináltam

Köszi, kifúj alul és nem foltoznám, hanem csere. A kérdés az, hogy szükséges-e hegeszteni vagy a peremes részek közé beilleszhető-e az új felxi rész.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
6 perce, gedikart írta:

Köszi, kifúj alul és nem foltoznám, hanem csere. A kérdés az, hogy szükséges-e hegeszteni vagy a peremes részek közé beilleszhető-e az új felxi rész.

co val hegeszteni kell (45x200  átm 65mm )  vastagabb cső nem fér el .

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
8 órája, BpeterB írta:

Köszi,

azt látom, hogy Torx, de a csavar fejmérete lenne a kérdés, nem az átmérő és a hossz...

Köszi!

Ha ki birod szedni, soha többé ne tedd vissza! Jó oda a sima európai szabvány hatlapfejes M6-os csavar.
Én például néhány éve a légkondi pollenszűrőjénél kűzdöttem ki nagynehezen az 5,5-es kulcsméretű csavarokat - a szűrőház fedeléből, azóta nálam simán keresztfejes fémcsavarok vannak helyette. Azokat onnan bármikor ki lehet szedni, no meg aztán - 5,5-ös csőkulcsom (és crowa fejem vagy csillagkulcsom) pedig soha sem volt és nincsen! Meg sok hely se a szerelgetéshez!
Valójában a bordásszíj feszítő szerkezet csapágyazott kiskerekét rögzítő csavar helyére is sima imbuszfejes csavart tettem.
Egyrészt - sohasem látszik, másrészt - legalább bármikor szét lehet szedni.
Azokat a hülye "Opel szabványú és hülye-fejű" csavarokat pedig jó ideje hanyagolom.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
19 órája, astra 1 írta:

co val hegeszteni kell (45x200  átm 65mm )  vastagabb cső nem fér el .

Köszi, megfontolom az új első kipufogó vételt,  mert 15 ezerért lehet kapni már újat. A felxi rész csak 3 ezer Ft, viszont hegesztetni kell (szintén költség), viszont összességében időigényesebb művelet.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek mitől lehet, hogy kb 140-től elkezdi valami rázni a kasztnit és a kormányt is és a rázkódás mértéke a sebesség növelésével arányosan nő. 160-ig próbáltam, de ott már érezhetően vibrál az egész kasztni. Amit kizárnék azok a kerekek, mivel most a téli szett van fent, de ez a jelenség tavaly nyáron is megvolt a nyári gumikkal. (téli - nyári külön felnin van)

Ami érdekes, hogy úgy 130-ig ebből semmit nem lehet érezni és mivel ritkán megy az autó pályán, eddig nem is foglalkoztam vele, csak azért zavar, nehogy valami nagyobb gond legyen belőle. Amire gondolni tudok, az a féltengely, méghozzá a belső csukló, hogy már  van egy kis kopása és ez okozhat ilyet egy bizonyos fordulat (sebesség) felett. Valaki találkozott már ilyennel vagy tudtok valami típus hibáról ami összefügghet ezzel a hibajelenséggel?

Van még egy "hiba", meleg motornál alapjárat ingadozik, olyan 750-1000-es fordulat között. Erről már több helyen olvastam, hogy a fojtószelepházat kell megtisztítani? Az autó többnyire városban megy, lehet, hogy az állandó alacsony fordulat és  a sok hideg indítás miatt elkoszosodott? (Z18XE - 236e km) Ez a tisztítás mekkora meló, mennyire kell szétszedni? Ettől függetlenül az autó tökéletesen indul, a fogyasztásán nem vettem észre változást és még mindig nem kell rátölteni olajat két csere között. (12000km -max jelöléstől a feléig megy le, ami kb 0,5L)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
13 órája, norbee80 írta:

Sziasztok!

Szerintetek mitől lehet, hogy kb 140-től elkezdi valami rázni a kasztnit és a kormányt is és a rázkódás mértéke a sebesség növelésével arányosan nő. 160-ig próbáltam, de ott már érezhetően vibrál az egész kasztni. Amit kizárnék azok a kerekek, mivel most a téli szett van fent, de ez a jelenség tavaly nyáron is megvolt a nyári gumikkal. (téli - nyári külön felnin van)

Ami érdekes, hogy úgy 130-ig ebből semmit nem lehet érezni és mivel ritkán megy az autó pályán, eddig nem is foglalkoztam vele, csak azért zavar, nehogy valami nagyobb gond legyen belőle. Amire gondolni tudok, az a féltengely, méghozzá a belső csukló, hogy már  van egy kis kopása és ez okozhat ilyet egy bizonyos fordulat (sebesség) felett. Valaki találkozott már ilyennel vagy tudtok valami típus hibáról ami összefügghet ezzel a hibajelenséggel?

Van még egy "hiba", meleg motornál alapjárat ingadozik, olyan 750-1000-es fordulat között. Erről már több helyen olvastam, hogy a fojtószelepházat kell megtisztítani? Az autó többnyire városban megy, lehet, hogy az állandó alacsony fordulat és  a sok hideg indítás miatt elkoszosodott? (Z18XE - 236e km) Ez a tisztítás mekkora meló, mennyire kell szétszedni? Ettől függetlenül az autó tökéletesen indul, a fogyasztásán nem vettem észre változást és még mindig nem kell rátölteni olajat két csere között. (12000km -max jelöléstől a feléig megy le, ami kb 0,5L)

Próbáld meg első körben centíroztatni a kerekeket.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok 

1.4 16v-n kellene cserélnem szelepfedél tömítést. Aki cserélt már attól kérdezném hogy valami spéci szerszám igénye van-e a dolgonak vagy neki állhatok otthon? Pasztázni gondolom pluszba nem kell a tömítést.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Minden g astraban van ilyen ventillátor vezérlő?
22891840_9jm25vlur.jpg

elektrooborudovanye_kuzova_rele_ventylya

Módosítva : joco320d

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2019. 02. 09. at 21:05, norbee80 írta:

Sziasztok!

A hibát okozhatja nem megfelelő dísztárcsa és/vagy nem megfelelő guminyomás is. Ha van lehetőség akkor szedd le a dísztárcsát(ha van) és állítsd be a gyári guminyomást és úgy próbáld ki a nagyobb sebességet.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2019. 02. 10. at 14:08, joco320d írta:

Minden g astraban van ilyen ventillátor vezérlő?

Nem. 2001-ig biztosan van, és a Twinportokban (2004-től) biztosan nincs, de nem tudom pontosan hol volt a váltás. Amelyikben nincs, ott azt hiszem 2db relével oldották meg a ventillátorok vezérlését.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
7 órája, Fulmen írta:

A hibát okozhatja nem megfelelő dísztárcsa és/vagy nem megfelelő guminyomás is. Ha van lehetőség akkor szedd le a dísztárcsát(ha van) és állítsd be a gyári guminyomást és úgy próbáld ki a nagyobb sebességet.

Megnézem, de ahogy írtam a hiba leírásában, a nyári felni/gumival is csinálta. A nyárigumi alufelnin van és az is felrakás előtt, tavasszal volt centríroztatva és a most fent lévő téli pedig szezon előtt volt szerelve. Egyik szettnél sem látszott, hogy bármelyik felni ütne és még súlyból is keveset kellett rátenni.

Épp ezért írtam, hogy a kerekeket majdnem, hogy ki is zárnám mint hiba forrás, de sajnos sok ötletem nincs, hogy mi más okozhat ilyet.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok! Tud valaki segíteni Dabas, Dunaharaszti, Diósd környékén a gyári rádió TID-ről való letanítása ügyében? Szeretném, ha az új rádióval mindig a dátumot mutatná, de nem szeretnék vagdosni. Köszönöm!!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Hello!

Van egy 2003-as Opelem, amiben sajnos már másodszorra jött elő a csappantyús probléma (akkor eltört, most még csak megrepedt). Korábbi hozzászólásokban találtam egy linket, ahol a problémára található megoldás, de sajnos az oldal már nem elérhető ( https://sites.google.com/site/opelrepair/szelloztetes). Valakinek megvannak ezek a leírások, vagy valami új megoldás a problémára?

Előre is köszi!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2019. 02. 01. at 19:08, huggybear írta:

Köszi a visszajelzést. Az megvan, hogy rövidtáv, tél, megnövekedett fogyasztás, de 3 tél óta van már nálam az autó, ugyan ilyen használatban és soha nem volt 7 liter feletti fogyasztásom, ezért lepődtem meg ennyire. Jövő hét végén megyek egy 800 km-es hosszabb távot, ott letesztelem majd. Gondolom ha valami nem oké, akkor az hosszú távon is jelentkezik majd. G.

Sziasztok!

Istennek hála nincs baj a verdával, 5 liter körül evett hosszú távon, így hát tényleg a hideg meg a kevés használat eredményezte. Még mindig nem értem ezelőtti teleken miért nem volt ilyen, de lényeg, hogy minden ok. G.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Ha a toronyszilent feletti műanyag már nem a kasztnin fekszik hanem felette van 1-2 centivel az nem jó igaz? Ideje szilentet/csapágyat cserélnem? Árban nem mindegy hogy komplett csapágyszett vagy csak a szilent lesz cserélve, ezért kérdem. :)

Módosítva : BoMa

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, hogy esetleg valaki találkozott-e már hasonló hibával, hol lehet a hiba forrása, és hogyan volna orvosolható.
https://www.youtube.com/watch?v=NcyLy4CwnQ8&t=
A videó a jelenlegi hibákat járja körül (itt-ott néhány hibával), az autó múltjáról, mely a hiba feltárásával kapcsolatban hasznos lehet, a videó leírásában meséltem.
A hiba átmeneti "maszek" orvoslása magam is tudom, hogy elég hajmeresztő, de sajnos épp nehéz anyagi körölmények között vagyok, a közlekedéshez muszáj volt az autó, ezért is kerestem gyors "maszek" áthidalást. (Némi személyes: nem régiekben külföldre költöztem, sajnos az eredeti terveim borultak és a munkavállasás zötyökösebb úton sikerült. Ezen átmeneti időszakban tartalékaim feléltem, és a helyi szakszervísz 1700 eurós becslése sem győzött meg, hogy az amúgy sem értékes autót helyben javíttassam. Házi szerszámok igen csak korlátozottak, és ennyire futotta, hogy kb még 3 hónap életet tudtam az autóba lehelni, és most akadt el a "tudomány")
Köszönöm, ha valaki időt szán rá, hogy megnézze, és esetleg valami hasznos tanácsot tudna adni, hogyan lehetne újra lábra állítani a járgányt. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.