Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

4 órája, Steve01 írta:

Ma reggel indítottam, és egyből felált az olaj nyomás. Mi a franc lehet vele? 

 

12 órája, Steve01 írta:

Nekem ma csinálta először, (kétszeri hidegindítás) két alkalommal, egyszer kb 4 órát állt, utána 1,5 órát. De 15-20perces állás után semmi gond nincs. Én is a lánc zörrenésére figyeltem fel, és akkor látom hogy nem aludt ki a kis piros lámpa. Lehet olajat, meg szűrőt kéne cserélnem, és megoldódna a probléma?  Ha nem, akkor olajnyomás mérés, a szűrőkosár ki lett pucolva (nem volt lerakódás) 5000km el ezelőtt.

Az olajcsere (+szűrőcsere természetesen) nem oldja meg, legalábbis nálam nem tette. Én a visszacsapószelep hibájára tippelek, valamilyen szinten kiürül (a normálisnál jobban), visszafolyik az olajrendszerben lévő olaj, ezért amíg a következő indításnál a szivattyú ezt vissza nem tölti, addig nincs olajnyomás. Mutattam volna ábrát, hogy miről van szó, de az ecat24.com nem működik/megszűnt/stb, ami elég nagy probléma, mert az összes gyári alkatrészről volt ott ábra, cikkszám, stb ami igen hasznos tudott lenni...

A nyomáshatároló hibáját inkább az üzemmeleg, járó motor melletti lánccsörgés jelezné szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlöm a tagokat! A jelenség : kb 10-15 perces pályamenet után (140-150 km/h) beérve a városba lassú sebességnél, olyan mintha erőtlenebb lett volna a motor és olyan “traktoros” lett a hangja! Valamint felnyitva a motorháztetőt eléggé rázkódott a motor! Leállit, beindit és minden a régi, semmi hibajelenség! Nem csinált soha ilyen jelenséget! Szerintetek mi lehetett vagy hol keressem a hibát? Köszi a hasznosat!

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Steve01 írta:

Ma reggel indítottam, és egyből felált az olaj nyomás. Mi a franc lehet vele? 

Reggel óta most indítottam be, és kellett 3másodperc neki mire felált az olajnyomás. Lehet hülyén hangzik, de hidegen, első indításnál nem csinálja. Csak most ebben a melegebb időben, ha áll egy órát már idő kell neki mire felál az olajnyomás. De 15perc állás után, semmi gond. (mintha sűrübb olaj kellene neki, de persze ez hülyeség) 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, nzozz írta:

 

Az olajcsere (+szűrőcsere természetesen) nem oldja meg, legalábbis nálam nem tette. Én a visszacsapószelep hibájára tippelek, valamilyen szinten kiürül (a normálisnál jobban), visszafolyik az olajrendszerben lévő olaj, ezért amíg a következő indításnál a szivattyú ezt vissza nem tölti, addig nincs olajnyomás. Mutattam volna ábrát, hogy miről van szó, de az ecat24.com nem működik/megszűnt/stb, ami elég nagy probléma, mert az összes gyári alkatrészről volt ott ábra, cikkszám, stb ami igen hasznos tudott lenni...

A nyomáshatároló hibáját inkább az üzemmeleg, járó motor melletti lánccsörgés jelezné szerintem.

Használd ezt: https://opel.7zap.com/hu/car/t98/

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ma sikerült méréseket végeznem az egr szelepen és a rá csatlakoztatott kábelen.

A kábelnek jónak kell lenni, mert minden feszültséget sikerült kimérni rajta ami szükséges.

A szelepen tekercsellenállást mértem

Az 1-5 pin között a szükséges 8 ohm helyett 10-11 ohm.

A 2-3 pin között 2.75 kohm ( ez benne van a tűreshatárba 40%- ez a potenciométeres jeladó testje és feszültség közt van).

De a 2-4 és 3-4 között 0 ellenállást sikerült mérni pedig itt együtt annyinak kellene lenni ( a kettőn összesen), mint 2-3 között.

Tehát értelmezésem.szerint a potenciométeres jeladó megadta magát, a motorvezerlő nem.tudja hogy a szelep nyitva van-e és ha nyitva van akkor mennyire. Erre utal a hibakód is egr szelep visszacsatolási hiba!

Szóval az egr kuka jöhet az új...... :-(

 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, totya írta:

Üdvözlöm a tagokat! A jelenség : kb 10-15 perces pályamenet után (140-150 km/h) beérve a városba lassú sebességnél, olyan mintha erőtlenebb lett volna a motor és olyan “traktoros” lett a hangja! Valamint felnyitva a motorháztetőt eléggé rázkódott a motor! Leállit, beindit és minden a régi, semmi hibajelenség! Nem csinált soha ilyen jelenséget! Szerintetek mi lehetett vagy hol keressem a hibát? Köszi a hasznosat!

Motor típus? Évjárat? Hibakód van? (ha azonnal rá kéne vágnom valamit akkor arra tippelnék hogy nem megy az egyik hengered - nekem volt ilyen tapasztalatom) 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Maverick087 írta:

Motor típus? Évjárat? Hibakód van? (ha azonnal rá kéne vágnom valamit akkor arra tippelnék hogy nem megy az egyik hengered - nekem volt ilyen tapasztalatom) 

Z14XEP 2004es autó. 70.000km-el, már ha számít vmit. Én is a hengerre gondoltam! Az meg gyertya vagy trafó csere?! Ja és semmi hibalámpa nem volt!

Link to comment
Megosztás:

36 perce, totya írta:

Z14XEP 2004es autó. 70.000km-el, már ha számít vmit. Én is a hengerre gondoltam! Az meg gyertya vagy trafó csere?! Ja és semmi hibalámpa nem volt!

Nekem volt hozzá P0351-es hibám is. Gyertyákat ellenőrizd első körben, főleg ha az előírt km-ren és időn túl vagy velük. Ha ez nem jön be esetleg lehet kölcsönbe trafót kérni vagy újat venni, én Delphit választottam. De ez még mindig eléggé találgatás szintű autójavítás. 

Vedd ki a trafót, keress rajta fizikai sérülés nyomait. Láttam már repedt trafót, volt amelyiknek megégett a pipája és letestelt stb....

Mikor vetted az autót? Esetleg tárolt hibakód amiről nem tudsz? 

Link to comment
Megosztás:

18 perce, Maverick087 írta:

Nekem volt hozzá P0351-es hibám is. Gyertyákat ellenőrizd első körben, főleg ha az előírt km-ren és időn túl vagy velük. Ha ez nem jön be esetleg lehet kölcsönbe trafót kérni vagy újat venni, én Delphit választottam. De ez még mindig eléggé találgatás szintű autójavítás. 

Vedd ki a trafót, keress rajta fizikai sérülés nyomait. Láttam már repedt trafót, volt amelyiknek megégett a pipája és letestelt stb....

Mikor vetted az autót? Esetleg tárolt hibakód amiről nem tudsz? 

Én vettem újonnan 15 éve! Ok megnézem majd a trafót vagy lehet veszek egy másikat, ha megint előjön a hiba! Köszi szépen!

Link to comment
Megosztás:

Urak, kormányburkolat eltávolításához tudtok valami jó kis videót, segédletet? A ferrit gyűrűt kéne cserélnem a gyújtáskapcsolónál.
Első körben egyetlen csavart találtam a kormány alján, de nemigen láttam jól, hogy milyen feje van. Tartok tőle, hogy valami spéci. :(

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, cac írta:

Urak, kormányburkolat eltávolításához tudtok valami jó kis videót, segédletet? A ferrit gyűrűt kéne cserélnem a gyújtáskapcsolónál.
Első körben egyetlen csavart találtam a kormány alján, de nemigen láttam jól, hogy milyen feje van. Tartok tőle, hogy valami spéci. :(

A kormányt tekerd el jobbra és balra is90°ban. Látni fogsz alatta még két kupakot, alatta van két csavar. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

16 órája, vaszabi79 írta:

Sziasztok.

Ma sikerült méréseket végeznem az egr szelepen és a rá csatlakoztatott kábelen.

A kábelnek jónak kell lenni, mert minden feszültséget sikerült kimérni rajta ami szükséges.

A szelepen tekercsellenállást mértem

Az 1-5 pin között a szükséges 8 ohm helyett 10-11 ohm.

A 2-3 pin között 2.75 kohm ( ez benne van a tűreshatárba 40%- ez a potenciométeres jeladó testje és feszültség közt van).

De a 2-4 és 3-4 között 0 ellenállást sikerült mérni pedig itt együtt annyinak kellene lenni ( a kettőn összesen), mint 2-3 között.

Tehát értelmezésem.szerint a potenciométeres jeladó megadta magát, a motorvezerlő nem.tudja hogy a szelep nyitva van-e és ha nyitva van akkor mennyire. Erre utal a hibakód is egr szelep visszacsatolási hiba!

Szóval az egr kuka jöhet az új...... :-(

 

Igaz hogy z22se, de hasonló lehet a Te egr szeleped is. Ha van benne dióda, nem tudod kimérni Ohmikusan. 

acdn-z22se-com_userpix_13_egr_cheater_ve

A:1, B:2, C:3, D:4, E:5

Itt inkább feszültséget kellene mérni.

14,4V járó motornál, töltéssel az akku feszültsége. Gyújtást kap a D:4-es lábra, ami egy ellenállás osztóra megy. 14,4-0,6 ez a dióda nyitófeszültsége, ennyivel kevesebb kerül az ellenállásokra. 13,8/4,8 az ellenállások értéke. 2,875*1,5= +4,3125V körül van nyitott állapotban. A relé meghúzott állapotban feszültséget ad a C:3 pontra. Egy beállított értéket, ez a Zenner dióda. Ilyenkor a C:3 ponton +4,7V.

Módosítva : DarthVödör
Link to comment
Megosztás:

4 órája, DarthVödör írta:

Igaz hogy z22se, de hasonló lehet a Te egr szeleped is. Ha van benne dióda, nem tudod kimérni Ohmikusan. 

acdn-z22se-com_userpix_13_egr_cheater_ve

A:1, B:2, C:3, D:4, E:5

Itt inkább feszültséget kellene mérni.

14,4V járó motornál, töltéssel az akku feszültsége. Gyújtást kap a D:4-es lábra, ami egy ellenállás osztóra megy. 14,4-0,6 ez a dióda nyitófeszültsége, ennyivel kevesebb kerül az ellenállásokra. 13,8/4,8 az ellenállások értéke. 2,875*1,5= +4,3125V körül van nyitott állapotban. A relé meghúzott állapotban feszültséget ad a C:3 pontra. Egy beállított értéket, ez a Zenner dióda. Ilyenkor a C:3 ponton +4,7V.

Hú ez nekem kínai.

Köszönöm a segítséget de ez nekem nagyon magas (valaha régen hallgattam elektrotechnikát de az régen volt) :-)

Sajnos hiába méregetem, mert folyamatosan dobálja a hibakódot, biztos hogy valami elektromos hibája van..... :-(

Maga a szelep tiszta, a szelepszár mozog és zár de 10 percenként dobálja a "gázvisszavezetés  szelep alacsony feszültség és visszacsatolás hiba" hibakódokat.

Szerinted mit tudnék még ellenőrizni(kicsit butábbaknak megfogalmazva) hogy biztosra tudjam, hogy a szelep rossz?

Bár fél áron tudok szerezni gyári újat de feleslegesen nem tenném.

Köszönöm.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy mennyire igaz az a pletyka, hogy ha minőségi olajjal és szűrőkkel persze elég gyakran (pl 5000 km-ként) cserélek olajat, akkor azzal a vezérműlánc élettartamát tudom meghosszabbítani? Nem vagyok padlógázzal közlekedő, de nagypapis stílusú sem, olyan erős középutat képviselem. A kocsi egy G astra 2009 1.4 twinport (Z14xep), januárban esett át teljes vezérlés szervizen (lánc, vezető papucsok, ház tömítés stb..). Az olaj amit szoktam használni: castrol 5w-40 titanium fst, hengst vagy bosch szűrővel.

Vélemény?

 

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Bors77 írta:

Üdvözlök mindenkit!

Szeretném megtudni Z14XE tulajoktól, milyen lambda szonda van a motorban eredetileg mert nekem egy vezetékes van benne.

Ez jó vagy sem?

A csatlakozónál 1 vezeték van mindössze. Előtte X14XE motor volt benne.

Ez szerint az X14XE-ben 9118698 Gm számú kell, ami 4 vezetékes. https://opel.7zap.com/hu/car/t98/g/0/93-1/ Z14XE-t már nem találtam meg a rajzon. De legjobb tudomásom szerint az egy vezetékes szondát csak az Euro 2-es motorokon ( g astrában talán csak az X16SZR) alkalmazták, ez ha jól tudom már Euro 4-es ( vagy jobb)ahol a fűtött, több vezetékes szondának kellene lennie. 

Link to comment
Megosztás:

Ez szerint az X14XE-ben 9118698 Gm számú kell, ami 4 vezetékes. https://opel.7zap.com/hu/car/t98/g/0/93-1/ Z14XE-t már nem találtam meg a rajzon. De legjobb tudomásom szerint az egy vezetékes szondát csak az Euro 2-es motorokon ( g astrában talán csak az X16SZR) alkalmazták, ez ha jól tudom már Euro 4-es ( vagy jobb)ahol a fűtött, több vezetékes szondának kellene lennie. 

Akkor ezek szerint nem belevaló az oxigén szenzor és ami a legszebb gyújtás ráadásakor a check engine sem működik. Tehát lehet rossz bármi hibakódot nem fog dobni. Gyanús is volt, hogy az EGR lezárása után semmilyen hiba nem jelentkezett.

Köszönöm a segítséget 

 

Link to comment
Megosztás:

6 hours ago, zotya975 said:

Ez szerint az X14XE-ben 9118698 Gm számú kell, ami 4 vezetékes. https://opel.7zap.com/hu/car/t98/g/0/93-1/ Z14XE-t már nem találtam meg a rajzon. De legjobb tudomásom szerint az egy vezetékes szondát csak az Euro 2-es motorokon ( g astrában talán csak az X16SZR) alkalmazták, ez ha jól tudom már Euro 4-es ( vagy jobb)ahol a fűtött, több vezetékes szondának kellene lennie. 

Akkor ezek szerint nem belevaló az oxigén szenzor és ami a legszebb gyújtás ráadásakor a check engine sem működik. Tehát lehet rossz bármi hibakódot nem fog dobni. Gyanús is volt, hogy az EGR lezárása után semmilyen hiba nem jelentkezett.

Köszönöm a segítséget és elnézést a nem megfelelő chat használat miatt

Ui: esetleg lehet olyan, hogy az x14xe elektronikája van a z14xe motoron?

Módosítva : Bors77
Link to comment
Megosztás:

37 perce, Bors77 írta:

Akkor ezek szerint nem belevaló az oxigén szenzor és ami a legszebb gyújtás ráadásakor a check engine sem működik. Tehát lehet rossz bármi hibakódot nem fog dobni. Gyanús is volt, hogy az EGR lezárása után semmilyen hiba nem jelentkezett.

Köszönöm a segítséget és elnézést a nem megfelelő chat használat miatt

Ui: esetleg lehet olyan, hogy az x14xe elektronikája van a z14xe motoron?

Nem tudom pontosan neked hol van a motorvezérlő ( úgy tudom a motortérben) de a rajta található számsort a google keresőbe beírva kidobja hogy milyen motorkodú autóba való. Sajna nem ismerem őket annyira hogy meg tudjam mondani ezt fejből. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.