Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Astra G 1,4 16v (Z14XE) lenne a probléma oka, 4 hónapja van nálam.
Pár napja indítás után hideg motornál elindult a hűtőventilátor, leállítottam elindítottam jó volt.
Következő nap megint ugyanez, de már nehezen indul
Másnap reggel semmi gond.
Most már índítás után megint, de ha leállítom a motort akkor is megy a ventilátor, alacsonyabb fordulaton. (akku sarut levettem).
Fórumokat olvasgatva jól gondolom, hogy a motorvezérlő lehet a hibás?
Köszönöm a segítséget előre is.

Módosítva : Szoky
Link to comment
Megosztás:

1 óra, Szoky írta:

Sziasztok!

Astra G 1,4 16v (Z14XE) lenne a probléma oka, 4 hónapja van nálam.
Pár napja indítás után hideg motornál elindult a hűtőventilátor, leállítottam elindítottam jó volt.
Következő nap megint ugyanez, de már nehezen indul
Másnap reggel semmi gond.
Most már índítás után megint, de ha leállítom a motort akkor is megy a ventilátor, alacsonyabb fordulaton. (akku sarut levettem).
Fórumokat olvasgatva jól gondolom, hogy a motorvezérlő lehet a hibás?
Köszönöm a segítséget előre is.

Pár fontos dolgot kifelejtettél:

1., ez még hűtőmodulos autó (van egy hűtővezérlő a lökhárító szemből nézve jobb sarka alatt), vagy sima relé vezérli a ventillátorokat a motortéri relédobozban

2., klímás az autó vagy sem?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tgabika76 írta:

Pár fontos dolgot kifelejtettél:

1., ez még hűtőmodulos autó (van egy hűtővezérlő a lökhárító szemből nézve jobb sarka alatt), vagy sima relé vezérli a ventillátorokat a motortéri relédobozban

2., klímás az autó vagy sem?

Szia!
Első kérdés  Passz.
Klímás, de nem működik (azt mondták) , nem is próbáltam
Majd jövőhéten megnézetem szerelővel.
Köszi

Módosítva : Szoky
Link to comment
Megosztás:

10 órája, nzozz írta:

Törött vezérműtengyellyel beindult illetve üzemelt az autó? 

Szerintem azért mert neki nincs semmi a tengely akku felőli oldalán, rotor-elosztó-jeladó, a töréstől a vezérlés felé eső hengerek rendesen üzemelnek. 3 henger még gond nélkül viszi az autót, és ha nem pont zárt szelepeknél állt meg a csonk, akkor még a kompresszió sem fékezi. Nem ennél a típusnál volt gond a veztengely csapágycsészék lefogatásával? Rémlik mintha az egyik motornál fel szoktak lazulni .

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2019. 04. 07. at 12:12, zotya975 írta:

Szerintem azért mert neki nincs semmi a tengely akku felőli oldalán, rotor-elosztó-jeladó, a töréstől a vezérlés felé eső hengerek rendesen üzemelnek. 3 henger még gond nélkül viszi az autót, és ha nem pont zárt szelepeknél állt meg a csonk, akkor még a kompresszió sem fékezi. Nem ennél a típusnál volt gond a veztengely csapágycsészék lefogatásával? Rémlik mintha az egyik motornál fel szoktak lazulni .

Hát végülis... bár elég nagy mázli kell hozzá egy ilyen jellegű hibánál, hogy pont az utolsó hengernél történjen meg ez... :D Kíváncsi volnék rá, hogy okozott-e ez valamilyen kárt a hengerfejben. Amúgy ha törik a tengely, akkor szerintem zárva fognak maradni a szelepek, mert a szeleprugó visszahúzza őket és mondjuk a vezérmű szíj/lánc szakadással ellentétben itt semmi nem fogja a nyitott állás felé mozdítani őket.

A Z14XEP gyártási (összeszerelési) hibája volt a meg nem húzott vezérműtengely csapágycsésze. Fellazulásról nem tudok. 

Link to comment
Megosztás:

De igen, gyártási hiba volt, ezek az alvázszámok érintettek (az alsó sor fontos, abból kiderül hogy nem csak a Z14XEP s hibás, hanem a többi Twinport is, amennyire emlékszem az összes ilyen motor ami Aspern-ben, Ausztriában készült egy bizonyos időintervallumban): 

Modell Gyár Alvázszámtól Alvázszámig
 

Astra H Bochum 5 2 127191 5 2 243170
Astra H Antwerpen 5 5104564 5 5 256209
Astra H Ellesmere Port 5 8 076219 5 8 173158
Agila Gliwice 5 G 068130 5 G 115860
Astra G Gliwice 5 G 066872 5 G 115858
Meriva A Zaragoza 5 4 211396 5 4 395995
Combo C Azambuja 5 3 033004 5 3 071565
Corsa C Zaragoza 5 4 206462 5 4 395998
Corsa C Eisenach 5 6 068545 5 6 121411
Tigra B Heuliez 5 E 000001 5 E 042126


Csak az alvázszám-listán szereplő, Z10XEP (RPO kód LJ4), Z12XEP (RPO kód LB4), Z14XEP (RPO kód LJ2) vagy Z14XEL (RPO kód LKA) motorral felszerelt járműveket kell átszerelni.

Link to comment
Megosztás:

52 perce, tgabika76 írta:

De igen, gyártási hiba volt, ezek az alvázszámok érintettek (az alsó sor fontos, abból kiderül hogy nem csak a Z14XEP s hibás, hanem a többi Twinport is, amennyire emlékszem az összes ilyen motor ami Aspern-ben, Ausztriában készült egy bizonyos időintervallumban): 

Modell Gyár Alvázszámtól Alvázszámig
 

Astra H Bochum 5 2 127191 5 2 243170
Astra H Antwerpen 5 5104564 5 5 256209
Astra H Ellesmere Port 5 8 076219 5 8 173158
Agila Gliwice 5 G 068130 5 G 115860
Astra G Gliwice 5 G 066872 5 G 115858
Meriva A Zaragoza 5 4 211396 5 4 395995
Combo C Azambuja 5 3 033004 5 3 071565
Corsa C Zaragoza 5 4 206462 5 4 395998
Corsa C Eisenach 5 6 068545 5 6 121411
Tigra B Heuliez 5 E 000001 5 E 042126


Csak az alvázszám-listán szereplő, Z10XEP (RPO kód LJ4), Z12XEP (RPO kód LB4), Z14XEP (RPO kód LJ2) vagy Z14XEL (RPO kód LKA) motorral felszerelt járműveket kell átszerelni.

Nekem W0L0TGF-elkezdődik, erről lehet tudni valamit hogy hol készült?  ( 2006-os 1.4XEP)

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Steve01 írta:

Nekem W0L0TGF-elkezdődik, erről lehet tudni valamit hogy hol készült?  ( 2006-os 1.4XEP)

A W0L0TGF kezdetű kódsor az alvázszám. Habár ebből is meg lehet tudni hol végezték az autó összeszerelését, de neked a motorszám kell, mert az gyakran egészen máshonnan származik, mint maga az autó. Például az én Bertonemat Grugliasco-ban (Olaszország) a Bertone székhelyén szerelték össze, de magyar (szentgotthárdi) motor van benne. :cool:

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlöm a fórumtársakat! 

Újabb kérdésem lenne. Z14XE motor füstöl. Hidegen nem füstöl, erős. Alapjárat nem ingadozik, nem fullad le, olajban nincs víz, vízben nincs olaj.

A kiegy. tartályból 2 hónap alatt 5-7 mm víz hiányzik. A füstje eléggé büdös és világos színű. Olaj nem fogy.

Biztos, hogy hengerfejes vagy csak tömítést kell cserélni? Vagy egyik sem?

Link to comment
Megosztás:

22 órája, Bors77 írta:

Üdvözlöm a fórumtársakat! 

Újabb kérdésem lenne. Z14XE motor füstöl. Hidegen nem füstöl, erős. Alapjárat nem ingadozik, nem fullad le, olajban nincs víz, vízben nincs olaj.

A kiegy. tartályból 2 hónap alatt 5-7 mm víz hiányzik. A füstje eléggé büdös és világos színű. Olaj nem fogy.

Biztos, hogy hengerfejes vagy csak tömítést kell cserélni? Vagy egyik sem?

2 hónap alatt 5-7 milliméter nem számottevő mennyiség. Igazából ebből nem vonható le semmilyen következtetés. A büdös füst inkább olajra utal, ami lehet kopott lehúzógyűrű is. A szelepszár szimering problémás motor inkább hosszabb állás utáni indításkor nyom nagy füstöt. 

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, zotya975 said:

2 hónap alatt 5-7 milliméter nem számottevő mennyiség. Igazából ebből nem vonható le semmilyen következtetés. A büdös füst inkább olajra utal, ami lehet kopott lehúzógyűrű is. A szelepszár szimering problémás motor inkább hosszabb állás utáni indításkor nyom nagy füstöt. 

Igazából én is így gondolom, nem lehet hengerfejes de viszont egy cseppet benzinszagú az olaj és mikor indítom akkor is tömény benzinszag terjeng a kocsi körül. Át fogom nézni tüzetesebben a motort.

Köszönöm a választ

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Kellene egy kis segítség. 2004 óta vannak G astráim, de eddig még gond nem volt velük. Most jött elő egy olyan dolog, hogy melegben lámpánál világítani kezd a motorvisszajelző lámpa. Elindulás után kb fél perccel kialszik. Hibakód: P1482  Ventilátor relé 2  -nyitott áramkör -szakaszos. Álló helyzetben felmelegítve valóban látszik, hogy nem indul el a ventilátor. Kérdés az lenne, hol találok rá erre a kis relére? Próbáltam utána nézni a neten, de nem találtam használható infót. Az aksi mellett van egy fekete dobozban 3 relé (egy fekete és 2 fehér) illetve a homlokfal felé egy másik dobozban 3 db és egy biztosíték (egy fekete, 2 rózsaszín). Ezek között lenne? Ja motorkód Z14XE. Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

Nem túl aktív a világ erre mostanság.  :)  HA esetleg valaki rákeres, mert hasonló gondja van, ami eddig kiderült:

Az aksi melletti dobozban lévő 3 db reléről van szó (egy fekete, két fehér). A relé 2 és relé 3 a két fehér. Gyújtás levesz, két relét felcserél, gyújtás vissza, járatás a motorellenőrző felvillanásáig és újra hibakód olvasás. Amennyiben a hibakód szerint mostmár a 3-as relé miatt sír nem a 2-es mint korábban, meg is van a gond, kell egy új relé! (Érdemes megszámozni őket még a csedrélgetés előtt). DE ha úgy jártok, mint én,. hogy továbbra is a relé 2 miatt sír, na akkor gond van, mert nem a relé a hibás. Egyenlőre itt tartok. Amint kiagyalom, hogy hogyan tovább és fejlemény van, megosztom veletek. (már csak azért is , mert erről a témáról nem sok mindent találtam.)

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

12 órája, G astra írta:

Nem túl aktív a világ erre mostanság.  :) 

Tudod ennek az az oka, hogy erősen felhígult az oldal az elmúlt egy-másfél évben. Egyre több olyan új fórumozó telepedett itt meg, akik miatt a régiek (értsd, régi Opel/Astra tulajok a valós tapasztalataikkal) távol tartják magukat az oldaltól és inkább más elfoglaltságot keresnek/találtak maguknak... Én is pont így vagyok ezzel és rá kellett jönnöm, hogy mekkora idővesztegetés volt leállni vitázni az ilyen arcokkal, napi szinten ide "jönni" és a sületlenségeiket olvasni-tűrni. Emiatt hetente-havonta ha ide tévedek (többiek már ennyit sem), és ezzel épült le a színvonal, valós fórum, a kölcsönös segítségnyújtás-eszmecserék.... Mennyi régi Z14XE tulaj járt ide 2015-16 környékén, de ők már nem járnak ide... 

Link to comment
Megosztás:

Sajnálom. Az idők változnak, és jellemzően nem a jó irányba. :(  Lassan ,,mi" is elkopunk mint az astráink.. :)  Érdemes lenne talán máshol megpróbálni összeszervezni a társaságot, ahol lehet szelektálni a tagokat.... Egyébként anno én is azért léptem le innen pár évre. Minden esetre menni kell előre! Így tesz az én jószágom is! Ma beszéltem egy szakival, szerinte vagy a reléfoglalatnál csatlakozás, esetleg a relé és a vezérlő közti kábel... 

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Janó32 írta:

Tudod ennek az az oka, hogy erősen felhígult az oldal az elmúlt egy-másfél évben. Egyre több olyan új fórumozó telepedett itt meg, akik miatt a régiek (értsd, régi Opel/Astra tulajok a valós tapasztalataikkal) távol tartják magukat az oldaltól és inkább más elfoglaltságot keresnek/találtak maguknak... Én is pont így vagyok ezzel és rá kellett jönnöm, hogy mekkora idővesztegetés volt leállni vitázni az ilyen arcokkal, napi szinten ide "jönni" és a sületlenségeiket olvasni-tűrni. Emiatt hetente-havonta ha ide tévedek (többiek már ennyit sem), és ezzel épült le a színvonal, valós fórum, a kölcsönös segítségnyújtás-eszmecserék.... Mennyi régi Z14XE tulaj járt ide 2015-16 környékén, de ők már nem járnak ide... 

Azért még mindíg nagy előnye a fórumnak hogy valamilyen szinten szűri az embereket, én pont ezért vagyok csak itt ( +még egy fórumon)és nem pölö a fészbúkos csoportokban.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A középső dob úgy gondolta, hogy megadja magát, és ereszt. Van valaki, aki próbálta otthon kicserélni a középső dobtól hátrafelé az egész kipufogót? A Bárdi és a Cromax kínálatából mazsolázgatok, a dobokkal nincs is probléma, ellenben a kiegészítőkkel annál inkább. A két kereskedőnek nem egyeznek meg a cikkei, ezért vagyok bajban. A gumi felfüggesztő elemek megegyeznek mind vagy van köztük különbség? Videókból és a kocsi alá nézve is úgy vettem ki, hogy a hátsó dob és a középső dob 2 csavar, 2 rugó illetve 1 tűzgyűrű tartja, a Bárdinál nincs tűzkarika, a Cromaxnál pedig nem írja a kocsimhoz ezt az alkatrészt (Z14XE, F48), ahogy a 7zap portál sem. Akkor már volt cserélve a dob, csak nem gyári módon van összeillesztve? A 7zap oldalon néztem volna, hogy az első cső hogy illeszkedik a középső dobra, de ott nem nagyon találtam meg, hogy mivel kellene ezt hivatalosan rögzíteni, valamint a két nagykernél se jövök rá, hogy mi megy mihez. Aki csinált ilyet, leírná esetleg, hogy milyen tömítések, egyéb alkatrészek kellenek?

 

A másik, ehhez kapcsolódó problémám, hogy a benzintartály "árnyékolólemeze" 3 csavarral van rögzítve és az acél-alumínium korróziója miatt, már alig tart, félek, hogy szerelés közben leesik. Ennek rögzítését, hogy lehet megoldani? Próbáltam volna új lemezt keresni, de sehol se láttam.

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 04. 22. at 12:13, Vardar írta:

Sziasztok!

A középső dob úgy gondolta, hogy megadja magát, és ereszt. Van valaki, aki próbálta otthon kicserélni a középső dobtól hátrafelé az egész kipufogót? A Bárdi és a Cromax kínálatából mazsolázgatok, a dobokkal nincs is probléma, ellenben a kiegészítőkkel annál inkább. A két kereskedőnek nem egyeznek meg a cikkei, ezért vagyok bajban. A gumi felfüggesztő elemek megegyeznek mind vagy van köztük különbség? Videókból és a kocsi alá nézve is úgy vettem ki, hogy a hátsó dob és a középső dob 2 csavar, 2 rugó illetve 1 tűzgyűrű tartja, a Bárdinál nincs tűzkarika, a Cromaxnál pedig nem írja a kocsimhoz ezt az alkatrészt (Z14XE, F48), ahogy a 7zap portál sem. Akkor már volt cserélve a dob, csak nem gyári módon van összeillesztve? A 7zap oldalon néztem volna, hogy az első cső hogy illeszkedik a középső dobra, de ott nem nagyon találtam meg, hogy mivel kellene ezt hivatalosan rögzíteni, valamint a két nagykernél se jövök rá, hogy mi megy mihez. Aki csinált ilyet, leírná esetleg, hogy milyen tömítések, egyéb alkatrészek kellenek?

 

A másik, ehhez kapcsolódó problémám, hogy a benzintartály "árnyékolólemeze" 3 csavarral van rögzítve és az acél-alumínium korróziója miatt, már alig tart, félek, hogy szerelés közben leesik. Ennek rögzítését, hogy lehet megoldani? Próbáltam volna új lemezt keresni, de sehol se láttam.

A toldás nekem úgy lesz megoldva, hogy egybe nyomjuk a csöveket és bilincset neki. A tankvédő csavarjait mikor lazítottam beletört. Oda csavar lett heggesztve, de aval csak óvatosan, nemhogy tüzijáték lesz :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 perce, Zig írta:

A toldás nekem úgy lesz megoldva, hogy egybe nyomjuk a csöveket és bilincset neki. A tankvédő csavarjait mikor lazítottam beletört. Oda csavar lett heggesztve, de aval csak óvatosan, nemhogy tüzijáték lesz :D 

Én nem tudom, hogy mi az optimális neki, de végül inkább szerelőhöz viszem, oldja meg ő, ahogy akarja, számlát kapok, baj van, akkor ő legyen a hibás ;) A lemezre én is ezt olvastam megoldásnak, csak reméltem, hogy van más is :/

 

Ellenben a kocsi alatt a kormánymű jobb és bal oldalán is egy-egy aranyos olajfoltot láttunk a szerelővel. Szerinte a tömszelence és/vagy a szimering adta meg magát, szépen ereszt, hagyjam így, töltögessen utána a szervóolajat, aztán majd egyszer kileheli a lelkét. Javításnak kb. 50.000 forintot mondott. Itt a fórumon visszaolvasgattam, kb. hasonló dolgokat olvastam én is, de arról nem találtam sehol se infót, hogy mennyi idő lehet még benne a kormányműben. Van itt valaki akinek több éve így ereszt a szervóolaja? Illetve a porvédő gumiharang cseréje/gyűrűinek meghúzása az ront a problémán? Mennyire árt az, ha az olaj a gumiharangban gyűlik fel?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Vardar írta:

Én nem tudom, hogy mi az optimális neki, de végül inkább szerelőhöz viszem, oldja meg ő, ahogy akarja, számlát kapok, baj van, akkor ő legyen a hibás ;) A lemezre én is ezt olvastam megoldásnak, csak reméltem, hogy van más is :/

 

Ellenben a kocsi alatt a kormánymű jobb és bal oldalán is egy-egy aranyos olajfoltot láttunk a szerelővel. Szerinte a tömszelence és/vagy a szimering adta meg magát, szépen ereszt, hagyjam így, töltögessen utána a szervóolajat, aztán majd egyszer kileheli a lelkét. Javításnak kb. 50.000 forintot mondott. Itt a fórumon visszaolvasgattam, kb. hasonló dolgokat olvastam én is, de arról nem találtam sehol se infót, hogy mennyi idő lehet még benne a kormányműben. Van itt valaki akinek több éve így ereszt a szervóolaja? Illetve a porvédő gumiharang cseréje/gyűrűinek meghúzása az ront a problémán? Mennyire árt az, ha az olaj a gumiharangban gyűlik fel?

7 éve és több mint 100e km óta van meg a kocsi. Amikor megvettem már akkor is eresztette a szervo olajat, na nem annyira hogy tócsa legyen a kocsi alatt. Most is kb ugyan annyira fogy mint amikor megvettem. kb 2-3-4000km-eneként kell rátöltenem 0,5-1dl olajat. És ez már 7 éve ilyen.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek! 

Egy kis segítséget szeretnék kérni, hátha valaki okosabb mint az Opel szalonosok. :D 
Egy 2004-es G Astrával furikázok, most már lassan másfél éve nálam van. A probléma a következő, a műszerfalon az olajvisszajelző lámpa bizonyos esetekben villog, vibrál.
Korábban is előjött már a probléma, aútópályás, hosszabb utas terhelés után, gyanítom én, hogy valamilyen módon a túlmelegedéssel lehet kapcsolatba hozni. Az érdekes az, hogy a nagy terhelés után kereszteződésbe, körforgóba érve, ha meg kell állnom, csak 1000-es fordulat alatt villog a lámpa, amint gázt adok abbahagyja. Vagy mondjuk ha kiszállok egy cigire és alapjáraton hagyom akkor is villog, de ha ezután beülök és normál utas körülmények között hajtok tovább, a későbbi megálláskor már nem villan fel, mintha visszahűlne! 
Az utóbbi időben észrevettem, hogyha városi dugóban szenvedtettem az autót egy idő után ugyancsak előjön a vibrálás, 1000-es fordulat alatt ,gázadáskor abbamarad.

Valakinek esetleg ötlete, hogy mivel lehet a probléma? 

Köszi a segítséget előre is!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.