Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Buék mindenkinek !

Ennek örömére megkaptam újév alkalmából ezt a témakört B)

Elég durván végzi nálam a dolgot, 1500-nál padlógázt nyomva érezhetően "szenvedve" pörög fel, fordulaton nincs gond.

Indításnál sincs, pöpecül beröffen, majd 3 mp múlva megáll. Remélem a tisztítás segít a dolgon.

Jut eszembe, légszűrő is elég régi benne.. ;)

Szép estét !

Ma újra előjött a probléma. Mikor felmelegedett az autó, jött a rángatás-mizéria.

Tegnap este még semmi baja sem volt, sőt, január 1 óta sem. Légtömegmérő csere + szűrőház tisztításon túlvagyok, nem segít.

Az az érdekes, hogy a múltkor is és most is hidegindításnál jött elő. Valami le tud fagyni ebben a rendszerben? Az automata szivatóra gyanakszom,valamit az kefélhet el.

Link to comment
Megosztás:

ja bocs, félreérthető B)

No problem, egyébként milyen gyártmányú légtömegmérő van benne? Ha nem gyárit tettél bele az is szivatós tud lenni, de inkább menetközben válik erőtlenné az autó.

Amit nézz meg: gyertyák, trafóhíd csatlakozása (elektromos), üzemanyagszűrő, esetleg AC-relé érintkezése....

Link to comment
Megosztás:

No problem, egyébként milyen gyártmányú légtömegmérő van benne? Ha nem gyárit tettél bele az is szivatós tud lenni, de inkább menetközben válik erőtlenné az autó.

Amit nézz meg: gyertyák, trafóhíd csatlakozása (elektromos), üzemanyagszűrő, esetleg AC-relé érintkezése....

köszi, megnézem

egyébként az a gond, hogy indításkor teljesen flottul megy, néhány mp.-ig amíg tartja az alapjárati motor 1000-en, miután elengedi, akkor áll le, vagyis gyújtást kizárnám, nem hagy ki a motor, stb.

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenkinek! Van egy olyan gondom,hogy időnként hideg motornál,kb.3km megtétele után 1 henger kihagy, kigyullad a hibajelző lámpa a műszerfalon. leállítom, újraindítás után megy tovább rendesen,dea lámpa természetesen világít tovább! Mitől hagy ki egy henger? de egyébként csak hideg időben csinálja ezt télen. Kérlek ,ha tudtok segítsetek! Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenkinek! Van egy olyan gondom,hogy időnként hideg motornál,kb.3km megtétele után 1 henger kihagy, kigyullad a hibajelző lámpa a műszerfalon. leállítom, újraindítás után megy tovább rendesen,dea lámpa természetesen világít tovább! Mitől hagy ki egy henger? de egyébként csak hideg időben csinálja ezt télen. Kérlek ,ha tudtok segítsetek! Előre is köszi!

Milyen motor ez?

Trafóhíd?

Link to comment
Megosztás:

Tegnap kiszereltem a gyertyákat, de mivel egyelőre nincs másik, ezért ugyanazokat tettem vissza egy gyökérkefés kefélés után. Eredmény: minden henger elindult egyszerre. De a nagy hideg miatt a gyertyákat összefogó nagy darab alkatrész (ez lenne a trafóhíd?) kábelcsatlakozásánál egy kis fül letört. Talán nem csúszik ki így sem a kábel.

Télire érdemes lehet egy alacsonyabb hőértékű gyertyát beletenni? Ilyenkor úgysincs agyonpörgetve a motor.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem olyan problémám van:

azaz több is, vagyis kettőB)

1. Az autó bal eleje elég rendesen recseg! Picit fémes, picit műanyagos hagja van! Most jött elő télen, ahogy hideg lett. Nyáron minden ok!

Kutyacsont cserélve, toronycsapágy cserélve tegnap, nem ezek voltak a probléma forrásai!

Kérdezném, hogy mi lehet? Ja és csak akkor, amikor az autó jobbra kanyarodik, illetve bukkanóra megy fel a bal eleje.

Arra gondoltam, hogy teleszkóp, de az meg tök jó, meg lett mérve. vagy valamelyik gömbfej? Semmi sem lóg, most volt állapotfelmérésen meg műszakin.

Az agyamra megy!;)

2. Ma lejtőn lefelé amikor gurultam motorfékkel, aztán lámpánál megálltam, az alapjárat nem állt be, hanem le akart fulladni, de visszaszabályzott, felpörgött 1500ig, aztán megint ugyan az 3x!

Következő megállásnál megint! Szóval nem tudom ez is mitől lehet!

Kérem valaki segítsen, mert már elég sokba van a kocsi úgy, hogy "jó" alkatrészek lettek kicsélve!

Köszönöm

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Na helóka hazaértem, mert melózni is kell egy kicsit! A kolegáim is arra tippelnek, hogy trafóhíd lesz a hiba. Közben az egyik fickó azt mondta, hogy megnézi nekem gépen! Most elmentem, hazajöttem vele és szépen ment a motor, semmi gond nem volt! Az egyik havernak, napi 20 alkalommal csinálja ugyanezt! Köszi szépen a segítségeket!!! Holnap megnézegetem a dolgokat. ÜDV: Laci

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem olyan problémám van:

azaz több is, vagyis kettő B)

1. Az autó bal eleje elég rendesen recseg! Picit fémes, picit műanyagos hagja van! Most jött elő télen, ahogy hideg lett. Nyáron minden ok!

Kutyacsont cserélve, toronycsapágy cserélve tegnap, nem ezek voltak a probléma forrásai!

Kérdezném, hogy mi lehet? Ja és csak akkor, amikor az autó jobbra kanyarodik, illetve bukkanóra megy fel a bal eleje.

Arra gondoltam, hogy teleszkóp, de az meg tök jó, meg lett mérve. vagy valamelyik gömbfej? Semmi sem lóg, most volt állapotfelmérésen meg műszakin.

Az agyamra megy!;)

2. Ma lejtőn lefelé amikor gurultam motorfékkel, aztán lámpánál megálltam, az alapjárat nem állt be, hanem le akart fulladni, de visszaszabályzott, felpörgött 1500ig, aztán megint ugyan az 3x!

Következő megállásnál megint! Szóval nem tudom ez is mitől lehet!

Kérem valaki segítsen, mert már elég sokba van a kocsi úgy, hogy "jó" alkatrészek lettek kicsélve!

Köszönöm

Gábor

Valószínűleg lengőkar szilent lesz.Fázós fajta ezek szerint.Műhelyben soha nem fogtok rájönni, hogy mi ropog, mert mihelyt meleg éri, egyből elhallgat.Nyomkodd meg a bal elejét bátran erőből és akkor is hallani fogod.Sokat nem tudsz tenni ellene, max ha jól körbefújkálsz mindent szilikonnal.Egyébként idővel magától is elhallgat. :D Főleg, hogy nyakunkon a tavasz :blush:

Link to comment
Megosztás:

2. Ma lejtőn lefelé amikor gurultam motorfékkel, aztán lámpánál megálltam, az alapjárat nem állt be, hanem le akart fulladni, de visszaszabályzott, felpörgött 1500ig, aztán megint ugyan az 3x!

Következő megállásnál megint! Szóval nem tudom ez is mitől lehet!

Kérem valaki segítsen, mert már elég sokba van a kocsi úgy, hogy "jó" alkatrészek lettek kicsélve!

Köszönöm

Gábor

Sziasztok!

Nos akartam kérdezni, de megelőztek :blush:

erre a jelenségre keresem a megoldást én is, kb 2 hete kezdődött, főleg ha csak városban járok. Olyannyira felfokozódott az elmúlt pár napban, hogy vagy 3 szor fulladt már le, mert annyira mélyre ejtette az alapjáratot, hogy nem tudta visszaemelni. alapjárati motorra gondolok, talán pucolni kéne, csak nem tudom hol találom. Az előzőn (F astra) csináltam már tisztítást, de az egy 8 szelepes 1.4 volt, ez meg nagyon más B) .

Meg tudjátok erősíteni vagy cáfolni a gyanúmat?

Köszönettel ;)

Link to comment
Megosztás:

Valószínűleg lengőkar szilent lesz.Fázós fajta ezek szerint.Műhelyben soha nem fogtok rájönni, hogy mi ropog, mert mihelyt meleg éri, egyből elhallgat.Nyomkodd meg a bal elejét bátran erőből és akkor is hallani fogod.Sokat nem tudsz tenni ellene, max ha jól körbefújkálsz mindent szilikonnal.Egyébként idővel magától is elhallgat. :lol: Főleg, hogy nyakunkon a tavasz :D

Aha, az pontosan melyik is? Ugye nem a kutyacsont? Nyomkodtam én az elejét, persze nem annyira erősen, csak ránehezkedtem, de nem adott hangot!

Most mérges vagyok, hogy megvettem a toronycsapágyat 4 ezer HUF, plusz most állíttathatom be a futóművet is! B)

Nem baj, lassan új lesz minden az autón.;)

Nekem volt egyébként a motorvezérlő hibám is. De jóapám nagyon ######ogányosan megycsinálta. A műszakivizsgán néztek is, hogy mi lett oda aplikálva

Egy centivel el lett hozva a blokktól+ egy az alsó csati kábelköte ge egy rugón tud mozogni, hogy ne törjön ki az érintkező.

Kemény volt megforrasztani, de sikerült. Az a taknyos anyag elég szar benne, de ki lehetett kaparni. Aztán kapott hőálló rugalmas ragasztót.

Azóta (koppkoppkopp) tökéletes.

Jaj, jut eszembe, voltam kiolvastatni a computert és azt mondta a szervízes gyerek, hogy át van írva a motorvezérlő 1.6-ra, mert

le van dugózva az EGR szelep és azt nem engedi az 1.4-es moci, mert folyton világítana a kontroll lámpa. De így, hogy átírták, nem gáz, mert az újakban benne sincs az a sz@r, mert sok volt a meghibásodás.

Tudtok erről valamit, vagy baromság az egész?? A vezérlőmet csak 1.6 alatt látja a műszer.

bocsi, ha hosszú voltam.:blush:

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Aha, az pontosan melyik is? Ugye nem a kutyacsont? Nyomkodtam én az elejét, persze nem annyira erősen, csak ránehezkedtem, de nem adott hangot!

Most mérges vagyok, hogy megvettem a toronycsapágyat 4 ezer HUF, plusz most állíttathatom be a futóművet is! B)

Ma már közel nem volt olyan hideg, mint az elmúlt napokban.Menet közben még mindig csinálja?

Link to comment
Megosztás:

Ma már közel nem volt olyan hideg, mint az elmúlt napokban.Menet közben még mindig csinálja?

Ma is recsegett, de nem annyira az tény. Nem tudom, tényleg olyan, mintha jobb időben nem lenne annyira durva.

Egész nyáron semmi baja nem volt, csak mikor bejöttek a "nagy" hidegek!

Én már gyanakodtam kormány összekötő gömbfejre, kormányműre, de az nem lehet, mert minden ok a kormánnyal. Mármint az Astrában!B)))

Vagy féltengely. Nem tudom.

És tényleg nem produkálta szervízben, vagyis melegben.

Link to comment
Megosztás:

Ma is recsegett, de nem annyira az tény. Nem tudom, tényleg olyan, mintha jobb időben nem lenne annyira durva.

Egész nyáron semmi baja nem volt, csak mikor bejöttek a "nagy" hidegek!

Én már gyanakodtam kormány összekötő gömbfejre, kormányműre, de az nem lehet, mert minden ok a kormánnyal. Mármint az Astrában!B)))

Vagy féltengely. Nem tudom.

És tényleg nem produkálta szervízben, vagyis melegben.

Nekem is volt ilyen jelenség, és a szervizben szilikonzsír sprayt fújtak a szilentek gumijaira és megszűnt, azóta sem jött elő. Egyébként tényleg nagyon zavaró.

Link to comment
Megosztás:

Ma is recsegett, de nem annyira az tény. Nem tudom, tényleg olyan, mintha jobb időben nem lenne annyira durva.

Egész nyáron semmi baja nem volt, csak mikor bejöttek a "nagy" hidegek!

Én már gyanakodtam kormány összekötő gömbfejre, kormányműre, de az nem lehet, mert minden ok a kormánnyal. Mármint az Astrában!B)))

Vagy féltengely. Nem tudom.

És tényleg nem produkálta szervízben, vagyis melegben.

Igazából én sem tudtam kifigyelni , mert az aknára állás után kb 3 percig tudtunk hangot kicsalni belőlle.Utánna hiába nyomkodtuk a lökös majd a földet érte, meg sem nyikkant.Viszont rá egy évre már nem volt semmilyen hangja.

Ha visszaolvasol, valamelyik topikban egyszer már megoldottunk egy ilyen problémát.Akkor mindent befújt a srác szilikon spray-vel.Mármint szilenteket, gondolom gömbfejeket, stb.Ezután örömmel közölte, hogy megszűnt a hang.

Link to comment
Megosztás:

Ma is recsegett, de nem annyira az tény. Nem tudom, tényleg olyan, mintha jobb időben nem lenne annyira durva.

Egész nyáron semmi baja nem volt, csak mikor bejöttek a "nagy" hidegek!

Én már gyanakodtam kormány összekötő gömbfejre, kormányműre, de az nem lehet, mert minden ok a kormánnyal. Mármint az Astrában!B)))

Vagy féltengely. Nem tudom.

És tényleg nem produkálta szervízben, vagyis melegben.

Szia Vaga!

Nekem tavaly télen,/ ha átmentem egy fekvőrendőrön/ iszonyatosan nyöszörgött az autóm!

A stabilizátor gumik cseréjével megoldottam a problémát!

Remélem segítettem egy ötlettel!

Link to comment
Megosztás:

Szia Vaga!

Nekem tavaly télen,/ ha átmentem egy fekvőrendőrön/ iszonyatosan nyöszörgött az autóm!

A stabilizátor gumik cseréjével megoldottam a problémát!

Remélem segítettem egy ötlettel!

Nah, akkor itt a megoldás B) Hiába hallatszik úgy, mintha fém a fémmel surlódna, mégiscsak egy gumi nyöszörgését hallod!De ha rám hallgatsz, akkor nem bántod!Fölösleges pénzkidobás szerintem.Ez nem károsítja az autódat, nem befolyásol semmit, csupán égő és kellemetlen, ha a belvárosban egy nyöszörgő Astrában feszítesz.Egyébként nekem ezt csak egy télen csinálta nagyon dúrván, aztán megszűnt.Hidd el nem kell sokat várni, hogy kicsit jobb idő legyen és megszűnik minden hang.0 fok körüli hőmérsékletnél már egyébként sem csinálta.

Link to comment
Megosztás:

"... lámpánál megálltam, az alapjárat nem állt be, hanem le akart fulladni, de visszaszabályzott, felpörgött 1500ig, aztán megint ugyan az 3x!

Következő megállásnál megint! Szóval nem tudom ez is mitől lehet!..."

Sziasztok!

Nos akartam kérdezni, de megelőztek :lol:

erre a jelenségre keresem a megoldást én is, kb 2 hete kezdődött, főleg ha csak városban járok. Olyannyira felfokozódott az elmúlt pár napban, hogy vagy 3 szor fulladt már le, mert annyira mélyre ejtette az alapjáratot, hogy nem tudta visszaemelni. alapjárati motorra gondolok, talán pucolni kéne, csak nem tudom hol találom. Az előzőn (F astra) csináltam már tisztítást, de az egy 8 szelepes 1.4 volt, ez meg nagyon más B) .

Meg tudjátok erősíteni vagy cáfolni a gyanúmat?

Köszönettel :D

:blush: ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.