Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

"... lámpánál megálltam, az alapjárat nem állt be, hanem le akart fulladni, de visszaszabályzott, felpörgött 1500ig, aztán megint ugyan az 3x!

Következő megállásnál megint! Szóval nem tudom ez is mitől lehet!..."

Sziasztok,

Nem akarok senkit elkeseríteni, de én több mint 1 éve küzdök ezzel a problémával és azóta sem sikerült megoldani. Motorfékkel gurulok, aztán ahogy csökken a fordulat 1200 és 1500 között kinyomom a kuplungot és az alapjárat egy pillanatra 4-500-ra zuhan. Aztán magához tér rögtön, de nyáron klímával úgy leáll, mint a vöcsök.

Az enyém egy 2004-es Z14XE, 160 ezer km-rel. Más bajom nincs vele, kb. 10000km alatt 1 liter olajat fogyaszt. Ezt mondjuk nehéz volt megszokni egy japán autó után, de már reflexből felnyitom néha az elejét és megnézem a szintet. Már írtam itt erről a hibáról a fórumban, de akkor nem nagyon volt ötlete senkinek, meg ilyen hibája sem volt másnak. Most kicsit reménykedem, hátha valamelyikünk rátalál a megoldásra...

Ebben a motorban nincs külön alapjárat szabályozó, úgyhogy azt nem kell keresni. Az enyém pont olyan évjárat, amiben EGR sincs, tehát az sem lehet a baj okozója. (Korábban valaki írta, hogy az EGR kiírtásához 1,6-os sw kell, hát én nem hinném, hogy ez így van, mert az enyémben gyárilag nincs.)

Cseréltem üzemanyag szűrőt, kipróbáltam befecskendező tisztító adalékokat. Kipucoltam a fojtószelepházat többször is, a kis kartergáz furatra is ügyeltem a pillangószelep alatt. Kartergáz csöveket leszedtem, átmostam. Kivillogtatás szerint a hibatároló üres. Az agyamra megy ez a hiba, de továbbra is megvan. Mindig csak melegen és mindig csak motorfék után, amikor kinyomom a kuplungot és esik a fordulat és rá kellene szabályoznia. Nagyon szeretnék már megoldást találni, arra gondoltam, hogy elviszem az autót egy márkaszervízbe és kérek egy műszeres ellenőrzést (esetleg sw frissítést, ha van értelme). Csak azt nem szeretném, ha feleslegesen lehúznának egy csomó pénzre. Most éppen a lambda szondára gyanakszom, de gyanakodva gondolok a fojtószelep potméterre is. Ha tudnám, hogy az enyémben van-e szívócső-nyomás érzékelő, akkor biztosan azt is gyanusnak találnám. Néha arra is gondolok, hogy ez talán valahogy összefügg a kartergázzal, mert az azért már van nekem egy kicsike. Az egyetlen dolog amiben biztos vagyok, hogy ez nem gyújtás probléma. Valahol a keverékképzésben van a zavar, de nem tudom hol. Az autó egyébként jól indul, jól megy, nagyon jó a fogyasztása és stabil az alapjárata. Kivéve ezt a zuhanást.

Egy szó mint száz, teljesen tanácstalan vagyok... B)

Ha valakinek bármi ötlete van, akkor ne tartsa magában.

Üdv.: Tobzos

Link to comment
Megosztás:

...Nagyon szeretnék már megoldást találni, arra gondoltam, hogy elviszem az autót egy márkaszervízbe és kérek egy műszeres ellenőrzést (esetleg sw frissítést, ha van értelme). Csak azt nem szeretném, ha feleslegesen lehúznának egy csomó pénzre. ...

Félelmeid ilyen tekintetben nem alaptalanok. Kollégám vitte múlt héten a kocsiját márkaszervízbe sárga lámpás hibával. Valamit hablatyoltak neki és 15e bevizsgálási díjat fizettettek vele. Másnap ugyanazt csinálta. Szerintetek őszinte volt a mosolya? B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nem akarok senkit elkeseríteni,

Egy szó mint száz, teljesen tanácstalan vagyok... B)

Ha valakinek bármi ötlete van, akkor ne tartsa magában.

Üdv.: Tobzos

hello, ha motorfék után, de még 1500-as fordulat körül nyomsz egy gázpedált, ránt az autó?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nem akarok senkit elkeseríteni, de én több mint 1 éve küzdök ezzel a problémával és azóta sem sikerült megoldani. Motorfékkel gurulok, aztán ahogy csökken a fordulat 1200 és 1500 között kinyomom a kuplungot és az alapjárat egy pillanatra 4-500-ra zuhan. Aztán magához tér rögtön, de nyáron klímával úgy leáll, mint a vöcsök.

Az enyém egy 2004-es Z14XE, 160 ezer km-rel. Más bajom nincs vele, kb. 10000km alatt 1 liter olajat fogyaszt. Ezt mondjuk nehéz volt megszokni egy japán autó után, de már reflexből felnyitom néha az elejét és megnézem a szintet. Már írtam itt erről a hibáról a fórumban, de akkor nem nagyon volt ötlete senkinek, meg ilyen hibája sem volt másnak. Most kicsit reménykedem, hátha valamelyikünk rátalál a megoldásra...

Ebben a motorban nincs külön alapjárat szabályozó, úgyhogy azt nem kell keresni. Az enyém pont olyan évjárat, amiben EGR sincs, tehát az sem lehet a baj okozója. (Korábban valaki írta, hogy az EGR kiírtásához 1,6-os sw kell, hát én nem hinném, hogy ez így van, mert az enyémben gyárilag nincs.)

Cseréltem üzemanyag szűrőt, kipróbáltam befecskendező tisztító adalékokat. Kipucoltam a fojtószelepházat többször is, a kis kartergáz furatra is ügyeltem a pillangószelep alatt. Kartergáz csöveket leszedtem, átmostam. Kivillogtatás szerint a hibatároló üres. Az agyamra megy ez a hiba, de továbbra is megvan. Mindig csak melegen és mindig csak motorfék után, amikor kinyomom a kuplungot és esik a fordulat és rá kellene szabályoznia. Nagyon szeretnék már megoldást találni, arra gondoltam, hogy elviszem az autót egy márkaszervízbe és kérek egy műszeres ellenőrzést (esetleg sw frissítést, ha van értelme). Csak azt nem szeretném, ha feleslegesen lehúznának egy csomó pénzre. Most éppen a lambda szondára gyanakszom, de gyanakodva gondolok a fojtószelep potméterre is. Ha tudnám, hogy az enyémben van-e szívócső-nyomás érzékelő, akkor biztosan azt is gyanusnak találnám. Néha arra is gondolok, hogy ez talán valahogy összefügg a kartergázzal, mert az azért már van nekem egy kicsike. Az egyetlen dolog amiben biztos vagyok, hogy ez nem gyújtás probléma. Valahol a keverékképzésben van a zavar, de nem tudom hol. Az autó egyébként jól indul, jól megy, nagyon jó a fogyasztása és stabil az alapjárata. Kivéve ezt a zuhanást.

Egy szó mint száz, teljesen tanácstalan vagyok... B)

Ha valakinek bármi ötlete van, akkor ne tartsa magában.

Üdv.: Tobzos

Motorhőmérséklet jeladót nézted már...? ;)

Link to comment
Megosztás:

hello, ha motorfék után, de még 1500-as fordulat körül nyomsz egy gázpedált, ránt az autó?

Nem tudom ez miért szempont, de még olyan 1200 körüli gázra is reagál, bár lehet kicsit késik, ennyire még nem figyeltem. Az enyém is ugyanezt csinálja, szóval én is ötleteket várnék.

Köszönet.

Link to comment
Megosztás:

JA, 1500-nál még simán normálisan reagál, akár dinamikus gyorsításra is, de ha motorfékkel lassulva kinyomom a kuplungot, akkor bizony képes akár lefulladni is. Azt vettem észre, hogy ha elég magasról (2000 körül) nyomok kuplungot, vagy egészen alacsonyról (1100-1200) akkor néha nem hogy nem fullad le, de normálisan (viszonylag) megtartja 800-on a fordulatot.

Link to comment
Megosztás:

Ebben a motorban nincs külön alapjárat szabályozó, úgyhogy azt nem kell keresni. Az enyém pont olyan évjárat, amiben EGR sincs, tehát az sem lehet a baj okozója. (Korábban valaki írta, hogy az EGR kiírtásához 1,6-os sw kell, hát én nem hinném, hogy ez így van, mert az enyémben gyárilag nincs.)

Alapjárati léptető motornak kell benne lennie,másképp hogyan képezne alapjáratot?

Szerintem nagy eltérés nem lehet az X14XE és a Z14XE között,bár lehet tévedek.

Másrészt csak megnézném,van-e benne AGR-mert nem lehetetlen,hogy ott van valahol.

Ilyen leállásokat szerintem 3 dolog okozhat:

-alapjárati léptető motor koszolódása

-EGR koszolódása/szorulása

-valahol falsot tud szívni,akár az alapjárati motor tömítése mellett,nekem ott volt gond.Gumialaktrészeit átnézni tüzetesen a szívó oldalnak és az összes vákumcsövet is.

Link to comment
Megosztás:

Alapjárati léptető motornak kell benne lennie,másképp hogyan képezne alapjáratot?

Szerintem nagy eltérés nem lehet az X14XE és a Z14XE között,bár lehet tévedek.

Másrészt csak megnézném,van-e benne AGR-mert nem lehetetlen,hogy ott van valahol.

Ilyen leállásokat szerintem 3 dolog okozhat:

-alapjárati léptető motor koszolódása

-EGR koszolódása/szorulása

-valahol falsot tud szívni,akár az alapjárati motor tömítése mellett,nekem ott volt gond.Gumialaktrészeit átnézni tüzetesen a szívó oldalnak és az összes vákumcsövet is.

Namost akkor van alapjárati motor vagy nincs? B)

Ha van, akkor első körben én arra gyanakodnék, akkor viszont csak egy kis felvilágosítás kéne, hogy hol találom, és hogyan tudom szét, de legfőképp összerakni, ill. mire kell vigyázni, ami esetleg fokozottan törékeny, vagy hajlásveszélyes.

Link to comment
Megosztás:

Motorhőmérséklet jeladót nézted már...? B)

Az ötlet nem rossz, de a jeladó rendben van, mivel csak egy van az autóban és a műszerfalon sem működne, ha rossz lenne. 85 fok-nál üzemmeleg, a ventilátor 90-nél kapcsol a műszer alapján. Ez szerintem rendben van.

A kipufogócsonk repedése nem okozhat ilyen gondot? Csak mert a kollégámén most az volt és egyidősek az autók. Mondjuk akkor a zöldkártyán meg kellett volna buknom...

Link to comment
Megosztás:

JA, 1500-nál még simán normálisan reagál, akár dinamikus gyorsításra is, de ha motorfékkel lassulva kinyomom a kuplungot, akkor bizony képes akár lefulladni is. Azt vettem észre, hogy ha elég magasról (2000 körül) nyomok kuplungot, vagy egészen alacsonyról (1100-1200) akkor néha nem hogy nem fullad le, de normálisan (viszonylag) megtartja 800-on a fordulatot.

Nálam is pontosan ugyanez van, mintha elkésne a motor az alapjárat visszaadásával...

Nekem csak klímával fullad le, de ez baromi idegesítő.

Link to comment
Megosztás:

Alapjárati léptető motornak kell benne lennie,másképp hogyan képezne alapjáratot?

Szerintem nagy eltérés nem lehet az X14XE és a Z14XE között,bár lehet tévedek.

Másrészt csak megnézném,van-e benne AGR-mert nem lehetetlen,hogy ott van valahol.

Ilyen leállásokat szerintem 3 dolog okozhat:

-alapjárati léptető motor koszolódása

-EGR koszolódása/szorulása

-valahol falsot tud szívni,akár az alapjárati motor tömítése mellett,nekem ott volt gond.Gumialaktrészeit átnézni tüzetesen a szívó oldalnak és az összes vákumcsövet is.

Nincs benne alapjárati motor, hiába mondják rengetegen, de ebben nincs ilyen. A fojtószelep csinálja az alapjáratot, meg a fojtószelep mozgatását amúgy is ugyanaz a kis motor végzi gázbowden hiányában. Szerintem pont ez a különbség az X és a Z motor között.

EGR sincs az enyémben, ebben is biztos lehetsz. Az enyém 2004-ben gyártott lengyel darab, ebbe nem raktak szerencsére. Az kéne még csak... B)

A fals levegő viszont jó ötlet, ez nekem is eszembe jutott! Körbe is hallgatóztam a motortérben, de ez nem vezetett megoldásra. Ha netán a fékszervó felől szívna falsot, annak mi lenne a jele?

Link to comment
Megosztás:

1200-nál nálatok hogy van motorfék? Nekem 1500-ig van, utána valami alapjárat körüli benzint ad neki, mert érezni hogy megáll a lassulás.

Namost ezt 100%-ra nem mondom, mert az előzőnél nekem is olyan 1500 körül mintha elkezdett volna "szabadon futni", de ennél nem vettem észre ilyen különbséget. Talán 1500-nál kevésbé intenzív a motorfék, de ha mondjuk már 2000-nél kigurítom, és mondjuk harmadikban olyan 25-30-nál ráengedem a kuplungot, akkor érezhetően fog rajta kicsitn noha tényleg nem olyan intenzív mint 1800-2000 körül.

Ez a folytószelepház tényleg lehet ludas? Mert engem igencsak foglalkoztat a dolog, főleg hogy nekem mondjuk 2 naponta egyszer le is fullad, mi lesz ha a klíma is menni fog, hát nem lesz alapjáratom.

Ami még feltünt, de nem tudom, hogy csak véletlen egybeesés, vagy mi? Ma, hogy nem volt nagy hideg, egyszer sem fulladt le, sőt, üzemmelegen is többször normálisan megfogta és megtartotta az alapjáratot motorfék után.

Ez utalhat valamire?

Egyébként a hét végén alámegyek, mert mintha hallanék valami kipufogóhangot a motor felől, főleg leállításkor. Lehet haluzok, de már minden megüti a fülem, úgyhogy meglesem.

Link to comment
Megosztás:

Nincs benne alapjárati motor, hiába mondják rengetegen, de ebben nincs ilyen. A fojtószelep csinálja az alapjáratot, meg a fojtószelep mozgatását amúgy is ugyanaz a kis motor végzi gázbowden hiányában. Szerintem pont ez a különbség az X és a Z motor között.

EGR sincs az enyémben, ebben is biztos lehetsz. Az enyém 2004-ben gyártott lengyel darab, ebbe nem raktak szerencsére. Az kéne még csak... B)

A fals levegő viszont jó ötlet, ez nekem is eszembe jutott! Körbe is hallgatóztam a motortérben, de ez nem vezetett megoldásra. Ha netán a fékszervó felől szívna falsot, annak mi lenne a jele?

Ha nincs benne alapjárati léptető motor akkor miért árulnak hozzá?(x 14 xe)

http://www.bfwauto.hu/alapjaratszab_opel.htm

Link to comment
Megosztás:

Hihetetlen, hogy senki nincs akinek volt, de már nincs ilyen gondja, és tud valami közelebbit.

A folytószelepházat mivel érdemes kipucolni? Arra is használ a féktisztító? B)

Bocs ha hülyeséget kérdeztem, de a féktisztító olyan kis univerzális dolog, ami szinte mindenen segít ;)

Link to comment
Megosztás:

Hihetetlen, hogy senki nincs akinek volt, de már nincs ilyen gondja, és tud valami közelebbit.

A folytószelepházat mivel érdemes kipucolni? Arra is használ a féktisztító? B)

Bocs ha hülyeséget kérdeztem, de a féktisztító olyan kis univerzális dolog, ami szinte mindenen segít ;)

Igen univerzális, mert gyorsan elpárolog, és sem gumit, se mást nem károsít, illetve jól tisztít.

Link to comment
Megosztás:

Hihetetlen, hogy senki nincs akinek volt, de már nincs ilyen gondja, és tud valami közelebbit.

A folytószelepházat mivel érdemes kipucolni? Arra is használ a féktisztító? B)

Bocs ha hülyeséget kérdeztem, de a féktisztító olyan kis univerzális dolog, ami szinte mindenen segít :blush:

HÚÚÚ,mi még tavaly ősszel takarítottuk haverommal(mikor az AGR-t zártuk le,még az F Astrán),de már meg nem mondom mivel(lehet féktisztítóval vagy sima benzinnel) ;)

Link to comment
Megosztás:

Ez magyarázhatná, hogy melegebb időben miért kevésbé intenzív az ingadozás meleg motornál. Vagy rosszul gondolkodom?

Rosszul! B)

Az 1.4 - 1.6- os motorokban nincs légtömegmérő..., MAP szenzor van! ( Delphi vezérlés)

Légtömegmérőt csak a Te motorodhoz raktak, mert az Siemens vezérlés.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.