Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

T I_S!

LB jelű lengéscsillapítóval szerelték többek között az Astra G-t

FERDEHÁTÚ, LÉPCSŐSHÁTÚ, CARAVAN karosszériával és X18XE1,Z18XE MOTOROKkal,

bal oldalon.

Alkatrész sz.: 72119046

Katalógus sz.: 3 44 108

Már nem kapható, 93170465 3 44 050 ALKALMAZANDÓ.

A számok a nem alkatrész kereskedelemben forgalmazott GM alkatrész azonosító számai.

Link to comment
Megosztás:

T I_S!

LB jelű lengéscsillapítóval szerelték többek között az Astra G-t

FERDEHÁTÚ, LÉPCSŐSHÁTÚ, CARAVAN karosszériával és X18XE1,Z18XE MOTOROKkal,

bal oldalon.

Alkatrész sz.: 72119046

Katalógus sz.: 3 44 108

Már nem kapható, 93170465 3 44 050 ALKALMAZANDÓ.

A számok a nem alkatrész kereskedelemben forgalmazott GM alkatrész azonosító számai.

Köszönöm szépen. Akkor ha jól értem irányadó számok, de csak márkaszervíz tudja beszerezni, kereskedelemben szabadon vásárolva nem kapok ilyen számút.

Link to comment
Megosztás:

T I_S!

Igen, csak a márkaszerviz tudja beszerezni és beszerelni.

Ha a márkaszerviznél vásárolod, 93170465 3 44 050-t kapsz.

De, azon az áron műszakilag magasabb színvonalú terméket (gázost) tudsz vásárolni

a Bárdi, Unix, Fota, Fridcar... boltjaiban.

Ja, és CSAK párban illik cserélni!

Link to comment
Megosztás:

T I_S!

Igen, csak a márkaszerviz tudja beszerezni és beszerelni.

Ha a márkaszerviznél vásárolod, 93170465 3 44 050-t kapsz.

De, azon az áron műszakilag magasabb színvonalú terméket (gázost) tudsz vásárolni

a Bárdi, Unix, Fota, Fridcar... boltjaiban.

Ja, és CSAK párban illik cserélni!

Természetes, nem is párban, hanem mind a 4 cserés. Köszönöm, akkor jól értettem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A szívargyújtóm ma a kocsimban felmondta a szolgálatot! Nagyon fontos nekem mert arról használom az ülésmelegitőt, és az Fm modulátorom is arról megy. Hogy tudom én házilag megbütykölni, vagy mit tudok vele kezdeni?

1. Emeld ki egy kis csavarhúzóval a hamutartó előtti, kb 1,2-2 cm széles kis fedőlapot.

2. Nyitsd ki a hamutartót, a tetején a rugós lapot hajtsd le és torx kulccsal csavard ki a 2 jobb oldali csavart.

3. Emeldd ki a hamutartót, húzdd le a szivargyújtó és az izzó csatlakozóját.

Így a kezedben lesz a hamuzó a szivargyújtóval, arra már nem emléxem hogy a szivargyújtót hogy kell kivenni a hamutartóból, de ha kell megnézem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A szívargyújtóm ma a kocsimban felmondta a szolgálatot! Nagyon fontos nekem mert arról használom az ülésmelegitőt, és az Fm modulátorom is arról megy. Hogy tudom én házilag megbütykölni, vagy mit tudok vele kezdeni?

Biztosítéktáblát nézted már? Vagy maga az aljzat szállt el?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat!! Holnap megnézem , a biztosítéktáblával fogom kezdeni.Egyébként az FM modulátor vágta taccsra valószínűleg! Mégegyszer Köszönöm szépen a válaszokat!!! ;)

A 36-os számú bizti. Az nem bizti, hogy a modulátor vágta volna ki a 20A-es biztosítékot (annak kéne ott lenni!). B) Valószínűbb lesz az aljzat hibája

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenki!

Egy kis problémám akadt a géppel. 2004-es Z16XE motor. Kidobott egy hibát (P0302 és P0300), ami többszörös gyújtáskimaradás a 2-es hengerben. Kicseréltem a gyertyákat, a trafót de egyik sem segített rajta. Megcseréltük a 2-es, 3-as befecskandezőt, de ugyanúgy a 2-esre hozza a problémát. Ahogy néztük valami oknál fogva kisebb szikrát ad a kérdéses hengernél, így alapjáraton még megy mind a 4 henger, aztán magasabb fordulaton már nem képes begyújtani a benzint. A vezetékeket is megnéztük, azok is OK.

Van valakinek bármi tippje mi lehet a baj? Néhányan már kilátásba helyezték, hogy motorelektronika, csak bízni tudok benne, hogy tévednek.

Mindne tippet szívesen veszek.

Előre is kösz a segítséget!

Üdv!

Pont nekem is ez a problémával csak mindig 4 hengerrel csinálta a kedves.

mi is probáltunk trafot, gyertyát cserélni de még rosszab lett azota 2-3-4 na meg csoportos kimaradást jelez.

Lehet hogy az uj gyári trafó gyárilag hibás majd kiderül ha megjön a szakvélemény mivel visszavitem a boltba.

addig nem használom.

Link to comment
Megosztás:

Majd, ha sikerült a végére járni a dolognak, légyszi tudasd velem, mi is volt a gond. Persze, szólok, ha én is tudok valamit.

Mellesleg, már nekem is eszembe jutott, hogy az új trafó is rossz, de aztán belepróbáltam egy másik Astrából, azzal is adta a hibát. Miután visszaraktuk az eredeti kocsiba, ott jól működött. Tényleg abszolút tanácstalan vagyok.

Esetleg, ha valaki tud bontott elektronikát szóljon!

Pont nekem is ez a problémával csak mindig 4 hengerrel csinálta a kedves.

mi is probáltunk trafot, gyertyát cserélni de még rosszab lett azota 2-3-4 na meg csoportos kimaradást jelez.

Lehet hogy az uj gyári trafó gyárilag hibás majd kiderül ha megjön a szakvélemény mivel visszavitem a boltba.

addig nem használom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Indulás után surrog (dörzsölésszerű hang) a dobfék fékezéskor (főleg a jobb-hátsó). Kb. 8-10 fékezés után szépen fokozatosan kimegy a hang. Koszos? Vagy rozsdás? Csak 50.000 km, de mondjuk gettó utakon.

Mi a teendő?

Csalán

nem hallgatni! ez a legfontosabb!!! párás időbe ne húzd be a kézit csak sebességbe és főleg... mi a jó istent keresel vezetés közben a jobb hátsó keréknél??? ;) ...látjátok erre való a sport dob, ha az lenne fent nem is hallaná, hogy surrog vmi... B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Indulás után surrog (dörzsölésszerű hang) a dobfék fékezéskor (főleg a jobb-hátsó). Kb. 8-10 fékezés után szépen fokozatosan kimegy a hang. Koszos? Vagy rozsdás? Csak 50.000 km, de mondjuk gettó utakon.

Mi a teendő?

Csalán

Ki kell takarítani a dobot!

Link to comment
Megosztás:

A dob tükrös felületén felületi korrózió keletkezik a pára következtében, ami néhány fékezés után lekopik.

Ne hallgass Qpackra! ;) Ezért ne vegyél sportdobot.Gettó utakon egy idő után amúgyis elnyomja a lengéscsillapító kopogása a kerékcsapágy morgását, ami viszont azonos frekvencián dolgozik a vászonszakadt gumik dohogásával, ezért a repedt fékdobok surlódása szinte hallhatatlanná válik B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.