Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

14 órája, Tla írta:

Köszönöm, délután megpróbálom. Azt olvastam, hogy úgy próbáljam ki, hogy lehúzom a csövet, befogom a szivattyú végét, gyújtásra teszem, és ha nem bírom lefogni, kinyomja az ujjam mellett a benzint, akkor biztos jó a pumpa. Szerintem az lesz a hibás, mert csak halk kattanások vannak ha a kulcsot elfordítom, nem hallom, hogy zúgna. Még egyszer köszönöm.

Szerintem ne, felesleges lehúzni a csövet, ha kopott a szivattyú akkor eleinte csak néha fog leállni. Ha éppen megy, akkor nyom megfelelően, a megállás a gond. Ha megáll néha nem indul el, mert kopott, aztán egyre gyakrabban nem indul, csak kis koccintásra. Ha beindult nincs gond.

Ami írtam - a kalapácsos próbát - akkor kell megtenni mikor éppen nem akar elindulni, ez a legbiztosabb módja, hogy a pumpa a ludas. A feszültség meglétét le lehet lámpázni, csati lehúz, izzó ráköt majd indít, ha világít akkor van fesz. és a motortérben levő relé is jó. Ha nincs fesz akkor relé vagy biztosíték vagy szakadás.

Ha megakadtál jelezd, ha tudok segítek.

Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎06‎.‎09‎. at 21:11, kocka írta:

Szerintem ne, felesleges lehúzni a csövet, ha kopott a szivattyú akkor eleinte csak néha fog leállni. Ha éppen megy, akkor nyom megfelelően, a megállás a gond. Ha megáll néha nem indul el, mert kopott, aztán egyre gyakrabban nem indul, csak kis koccintásra. Ha beindult nincs gond.

Ami írtam - a kalapácsos próbát - akkor kell megtenni mikor éppen nem akar elindulni, ez a legbiztosabb módja, hogy a pumpa a ludas. A feszültség meglétét le lehet lámpázni, csati lehúz, izzó ráköt majd indít, ha világít akkor van fesz. és a motortérben levő relé is jó. Ha nincs fesz akkor relé vagy biztosíték vagy szakadás.

Ha megakadtál jelezd, ha tudok segítek.

Szia! Köszönöm a tanácsot, megpróbálom, csak most sok meló miatt autó hanyagolva lett. Hétvégén fontos lesz elindítanom, mert szükség lenne a kocsira. Majd megírom, mire jutottam.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Tla írta:

Sziasztok. Lelámpáztam a csatlakozót, feszültség van. Hétfőn megyek benzinpumpáért.

Csak akkor vegyél ha biztos, hogy az a rossz, mielőtt megveszed vedd ki az eredetit és nézd meg alaposan, én kettőt adtam vissza az üzletben mert nem belevaló volt, lötyögött a helyén.

Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎06‎.‎19‎. at 19:21, kocka írta:

Csak akkor vegyél ha biztos, hogy az a rossz, mielőtt megveszed vedd ki az eredetit és nézd meg alaposan, én kettőt adtam vissza az üzletben mert nem belevaló volt, lötyögött a helyén.

Szépen belepakoltam egy nejlonszatyorba és elvittem magammal. Még a gyári eredeti (!) volt benne, a bosch-száma után kaptam egyet, pont jó volt, viszont a hozzá kapott szűrőt nem lehetett betenni, úgyhogy tisztára mostam és visszatettem az eredetit. Egyébként három éve vettük 190000 km-rel, jót mosolyogtam, hogy na persze, 200000 alatt van :), aztán hengerfejezésnél néztem a hengereket olyan ép, karc- és vállmentes, hogy a szerelő is csodálkozott, most meg az eredeti benzinpumpa, hogy lehet, hogy szerencsénk van vele. Talán hétvégi autó lehetett, vagy második kocsi, fene tudja, de ecotechez képest az olaj se nagyon fogy, olaj csere óta már majdnem 14000-et futott, és egyszer kellett utána önteni 3-4 dl.-t. Castrol magnatec-et használok, szerintem megéri. Egyébként betettem a benzinpumpát, összeraktam, az első indítás kicsit nehézkes volt, de amikor elkapta már gyönyörűen muzsikált. Megjártam vele Pestet, a környéken is szaladgáltunk vele, úgy néz ki minden rendben, holnap a feleségem mehet vele melózni, csütörtökön ki tudom vinni a fiam a reptérre. Köszönöm a segítséget Üdvözlettel:Laci

Link to comment
Megosztás:

Az X20XEV nemnagyon szokta enni az olajat. Az 1,6-os is csak azért, mert puha gyűrűk vannak benne, amik megkopnak, de így cserébe a hengerfal nem sérül. Az 1,6-os is ha meg van gyűrűzve, szelepszár szimmeringezve, akkor az se eszi az olajat.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Adam1 írta:

Az X20XEV nemnagyon szokta enni az olajat. Az 1,6-os is csak azért, mert puha gyűrűk vannak benne, amik megkopnak, de így cserébe a hengerfal nem sérül. Az 1,6-os is ha meg van gyűrűzve, szelepszár szimmeringezve, akkor az se eszi az olajat.

Akkor ez az olajfogyasztás szerinted jó, vagy sok? Mert a hengereket láttam, de ugye a gyűrűket nem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Opel Vectra B 1.6-os autóm. Olyan problémám van vele, hogy mikor kigyullad a kontroll lámpa, akkor a gázpedál benyomásra nem reagál.

Csak alapjáraton tudok tovább menni vele. Kb. 20 perc újraindítás után rendesen üzemel, de utána újra kezdődik a probléma. Van amikor napokig, hetekig nem jön elő ez a hiba.

Ki lett cserélve a gázpedál egy bontott használtra, de akkor is pár nap múlva előjött a hiba. Vajon a gázpedállal van a baj, esetleg mással lehet a probléma?

Kérném segítségeteket!

Előre is köszönöm!!!

 

Link to comment
Megosztás:

10 hours ago, Charlifiu said:

Sziasztok!

Van egy Opel Vectra B 1.6-os autóm. Olyan problémám van vele, hogy mikor kigyullad a kontroll lámpa, akkor a gázpedál benyomásra nem reagál.

Csak alapjáraton tudok tovább menni vele. Kb. 20 perc újraindítás után rendesen üzemel, de utána újra kezdődik a probléma. Van amikor napokig, hetekig nem jön elő ez a hiba.

Ki lett cserélve a gázpedál egy bontott használtra, de akkor is pár nap múlva előjött a hiba. Vajon a gázpedállal van a baj, esetleg mással lehet a probléma?

Kérném segítségeteket!

Előre is köszönöm!!!

 

Szia!

Első lépésként el kéne vinni egy hibakód kiolvasásra. Ha megvan a hibakód, akkor már el tudsz indulni, hogy merre felé kell keresni a hibát. 

 

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

A hiba kódok:0120 Fojtószelep/gázpedál helyzet érzékelő/kapcsoló A áramkör tartomány/teljesítőképesség hiba és 1550 Power window master circuit short to ground ,sajnos ezt csak angolul találtam valaki tudna segíteni hogy ezek milyen hibákat jelenthetnek,köszi előre is a válaszokat

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
On 2015. augusztus 24. at 10:13, josepapap írta:

Sziasztok!

Van egy 1999-es X16XEL Vectra B-nk. Az utóbbi időben kb. 1 hónapja ha teli tankoljuk, és amig fél alá nem ér, komoly benzinszaga van a kocsinak, hátul valamint elöl is. Üzemanyagfolyás nincs, nem látható. Sérülve nem volt, javítva az üzemanyagrendszer nem volt. Szerelő sem jött rá, igaz, nem ezzel, hanem tompa döbbenés miatt lett elvíve hozzá, mivel indítás és, pár perc haladás után hátulról ismeretlen dübbenő hang hallható mind a mai napig. Fogyasztáson nem látszik semmi nagyobb változás. Mivel ez az első Vectránk, így kíváncsian tapogatózok, hogy mi lehet. Tippem, hogy az aktív szenes szűrő eltömődött vagy valamelyik cső hibás, aztán a tankszellőztető szelep el van tömődve. De egyik sincs meg. Hol keressem? Szerintetetk hol keresgéljem a hibát? Segítséget előre is köszönöm.

Sziasztok Opelesek!

Ismét vissztértem, a fenti hiba újból előjött, benzinszag, benzinszag, benzinszag... Sajnos, de még egy két dolog vele együtt.

Alapjáraton, jár a motor, üzemi hőmérsékletet elérve, az alapjárati fordulatszám beesik, chek lámpa felvillan, majd visszaáll az alapjárat. És ez innentől ismétlődik kb. 1-2 perces időközökkel. Egy idő után lefullad, és csak az akksisaru levétele után lehet újra elindítani. Ilyenkor képes napokig hibátlanul működni. A hiba random jelentkezik. Próbáltam futott km alapján megállapítani, tankolás, stb, de semmi rendszeresség. Annyi szerelő látta, hogy lassan, már azt nem tudom, hogy mit is cseréltek ki ezidáig. Egyik másik szerelő, biztos, hogy az általam fizetett összegekből van nyaralni... :-)

A másik, vagyis harmadik hiba, hogy menet közben, hirtelen gázadásra megtorpan az autó, de ez is csak üzemmeleg (90oC) körüli hőmérsékletnél, majd egy hatalmas rántással elkezd gyorsulni.

Mi lehet a gond? EGR cserélve, új és régi (tisztítva) cserebelélve, ugyanez a hiba. Olajcsere, szűrők cseréje elvégezve. Gyújtótrafó csere, gyertya csere megvolt. Üzemanyag rendszer mindene új, kivéve a tank. Hibakód, nincs.

Alapjáratnál esetleg az alapjárati szabályzó talán elkokszolódva? Vagy az alapjárat beesését eredményezheti, hogy a hűtőventillátor elindul, vagy a hőmérsékletjeledó, légtömeg vagy léghőmérsékletmérő a szívóoldalon? Tehetettlen vagyok, mert többet áll és van szerelőnél az autóm (110 ezer km-el) minta 250ezrett futott Octaviám.

Köszi előre is az ötleteket.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 14. at 6:40, Tla írta:

Szia! Köszönöm a tanácsot, megpróbálom, csak most sok meló miatt autó hanyagolva lett. Hétvégén fontos lesz elindítanom, mert szükség lenne a kocsira. Majd megírom, mire jutottam.

Akkor minél előbb cseréltesd a pumpát, mi 2 hete jártunk így, ütögetésre sem indult...csere...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Segítséget szeretnék kérni mégpedig a következővel kapcsolatban: fordulatszám mérő óra mutatja az alapjáratot és max ezres fordulatig mutat.(a kocsin semmi valtozast nem veszek eszre)Ezidáig jo volt semmi gond nemvolt vele.

Valakinek esetleg valami tapasztalata vagy ötlete?

Előre is köszönöm :) lemaradt: 1995 x17Dt 

Módosítva : Absolute
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 08. 12. at 10:37, josepapap írta:

Sziasztok Opelesek!

Ismét vissztértem, a fenti hiba újból előjött, benzinszag, benzinszag, benzinszag... Sajnos, de még egy két dolog vele együtt.

Alapjáraton, jár a motor, üzemi hőmérsékletet elérve, az alapjárati fordulatszám beesik, chek lámpa felvillan, majd visszaáll az alapjárat. És ez innentől ismétlődik kb. 1-2 perces időközökkel. Egy idő után lefullad, és csak az akksisaru levétele után lehet újra elindítani. Ilyenkor képes napokig hibátlanul működni. A hiba random jelentkezik. Próbáltam futott km alapján megállapítani, tankolás, stb, de semmi rendszeresség. Annyi szerelő látta, hogy lassan, már azt nem tudom, hogy mit is cseréltek ki ezidáig. Egyik másik szerelő, biztos, hogy az általam fizetett összegekből van nyaralni... :-)

A másik, vagyis harmadik hiba, hogy menet közben, hirtelen gázadásra megtorpan az autó, de ez is csak üzemmeleg (90oC) körüli hőmérsékletnél, majd egy hatalmas rántással elkezd gyorsulni.

Mi lehet a gond? EGR cserélve, új és régi (tisztítva) cserebelélve, ugyanez a hiba. Olajcsere, szűrők cseréje elvégezve. Gyújtótrafó csere, gyertya csere megvolt. Üzemanyag rendszer mindene új, kivéve a tank. Hibakód, nincs.

Alapjáratnál esetleg az alapjárati szabályzó talán elkokszolódva? Vagy az alapjárat beesését eredményezheti, hogy a hűtőventillátor elindul, vagy a hőmérsékletjeledó, légtömeg vagy léghőmérsékletmérő a szívóoldalon? Tehetettlen vagyok, mert többet áll és van szerelőnél az autóm (110 ezer km-el) minta 250ezrett futott Octaviám.

Köszi előre is az ötleteket.

Sziasztok,

A következő ellenőrzéseket és javítgatásokat tettem meg a fent leírtakkal kapcsolatban.

Továbbra is kellene egy kis HELP! :-)

Alapjárati motor kitakarítva.Hideg meleg motor érzékelő (vízhőfok érzékelő (kék csatis) - új berak, ellenállása mindkettőnél különböző hőfokokon megmérve, mindkettő stimmel. A réginek is ugyanazokon a hőfokokon ugyanaz az ellenállása.

Lambda szonda - kimérve, hibátlan. Vákuumcsövek, és fék rásegítő membránja is hibátlan, nincs lyuk sehol.

Hiba továbbra is fennáll. Sajnos. Városban mentünk egy próba kört a cserék és a tisztítások után, és ismét leállt a kocsi, rángatott. Hazafele ismét. De csak a városban, országúton ilyet nem tapasztaltam. Ezért gondolom, hogy valami köze lehet a motor hőmérséklethez.

Én szétválasztanám a hibajelenségeket a rángatást és a lefulladás/leállást, megpróbálom így kitalálni, melyik jeladó a hibás.

Megfigyelés: ha műszer eléri a 90 oC-ot, akkor kinyit a termosztát, a venti 95 oC körül elindul, és ebben a pillanatban le is fullad az autó. Városi közlekedésben csak! Tehát lefullad, és nem lehet elindítani, csak akksi saru levét után.

Arra gondoltam, hogy nem lehet esetleg az, hogy a ventillátor kapcsoló nem jó hőmérsékleten indítja a ventit, lehet, hogy túl későn. Vagy a termosztát túl lassan nyit ki?

Nincs valami védelmi funkció az elektronikában a Vectrának, mint a nagy hidraulikus gépeinknél, hogy ha elér egy bizonyos hőmérsékletet a gép hidraulikája és nem győzi hűteni a hűtője, akkor vészüzemmódba kapcsol, és addig ott marad, amíg a rendszer nem érzékeli, hogy megfelelő az olaj hőmérséklete.

Amit kimértünk és furcsának találok, az a szívó oldalon légszűrő után található a beáramló levegő hőmérséklet érzékelő 2 kilóohm-os ellenálláson van folyamatosan. Ha jól tudom ennek is hőmérséklet függvényében kellene változni, vagy rosszul gondolom? De ez nem hiszem, hogy ez okozná a lefulladást. Ennek inkább a keverék előállításához van köze, bár lehet, hogy ebben is tévedek.

Szóval jelenleg itt tartok a javítgatással.

A benzin szag forrása meg lett. A tank csatlakozásnál a visszatérő ágnál található speciális csatinál motor járása alatt benzingőz távozik, némi benzinnel, de annak mértéke igen csekély. Olyan spec csatlakozót viszont nem sikerült találnom, csak a gyári létezik, az is szettben. Ezzel még futok egy kört.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.
Lenne egy olyan kérdésem, hogy amikor hidegen be indítom az autót ami pöcre indul akkor ugye egy kis ideig dolgozik az akkumulátor jobb oldalán található szekunderlevegő befújó ez segíti elő a könyv leírása alapján a katalizátor felmelegítését hamarabb.. Na szóval ebben a kis szekunderlevegő befújóban hallani totál hangosan a kipufogó hangot (oda dolgozik bele a kipufogó gáz)  Ilyet nem csinált az elmúlt 5 év alatt mióta megvan a kocsi. Normális ez? Vagy az EGR szeleppel lenne a gond?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni! Van egy Vectra B 2.0 16V Automata 1999 kis autóm. Nem rég került hozzám sajnos a motor elpusztított állapotban volt de javítottam így talpra ált. (2 hónapJ) Eddig nem nagyon mentem vidékre de most mentem egy hosszabb utat vele és a gond az hogy 70-110 között erősebb gyorsításnál remeg az kaszni! De nagyon ! Felni gumik újak és ellenőriztetve ,futóműben nem log semmi és bealítva ! Ha kis terhelésen vagy csak gurulok nem érezhető. Ha kanyarodok akkor is mérséklődik a jelenség. Váltó vagy féltengely? Volt már sok b vectram de automata még nem.

Köszönöm: Zümi

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 08. 26. at 21:14, Zumiteam írta:

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni! Van egy Vectra B 2.0 16V Automata 1999 kis autóm. Nem rég került hozzám sajnos a motor elpusztított állapotban volt de javítottam így talpra ált. (2 hónapJ) Eddig nem nagyon mentem vidékre de most mentem egy hosszabb utat vele és a gond az hogy 70-110 között erősebb gyorsításnál remeg az kaszni! De nagyon ! Felni gumik újak és ellenőriztetve ,futóműben nem log semmi és bealítva ! Ha kis terhelésen vagy csak gurulok nem érezhető. Ha kanyarodok akkor is mérséklődik a jelenség. Váltó vagy féltengely? Volt már sok b vectram de automata még nem.

Köszönöm: Zümi

Szia, 

Szerintem a feltengely csuklonál keresd a hibát,  vagy amennyiben a kormányon is érezhető akkor kerekcsapag, kerekagy.  Terhelés alatt persze inkább a csukló jelensége szokott lenni. Ellenőrizd a gumiharangok állapotát,  nincsdnek e szakadva,  pótold a zsírt.  Ha továbbra is jelentkezik akkor feltengely.  Bár a feltengely kanyarokban hallható,  csapagyhoz hasonlóan. 

 

Üdv, 

P

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On Sunday, August 28, 2016 at 1:09, kadett17dforever írta:

Szia, 

Szerintem a feltengely csuklonál keresd a hibát,  vagy amennyiben a kormányon is érezhető akkor kerekcsapag, kerekagy.  Terhelés alatt persze inkább a csukló jelensége szokott lenni. Ellenőrizd a gumiharangok állapotát,  nincsdnek e szakadva,  pótold a zsírt.  Ha továbbra is jelentkezik akkor feltengely.  Bár a feltengely kanyarokban hallható,  csapagyhoz hasonlóan. 

 

Üdv, 

P

SZIA! 

 

Feltengely belső harangok ki voltak szakadva mikor az autó  hozzám került csere megvolt zsír pótoltam gyár GM zsírral. Kanyarban nem ropog nem morog csendben fut bár hogy fordulok,  ami még érdekes mikor a kocsi eleje belibeg egy úton található hullámos út hiba miatt akkor is jelentkezik a morgo hang. Elvileg akkor belső csukló kuka? 

Köszi Zümi 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot kérnék.  Vectra B Y20DTH-s (2000 évjárat) a vasam. Múlt héten be-be villant a diagnosztika lámpa. Amikor világított akkor a motorteljesítménye is érezhetően lecsökkent. Mikor "magasabb" 2-2500 as fordulaton járt egy kicsit menet közben akkor elaludt és a motor is megindult. Elvittem kiolvastatni, azt mondta a szerelő, hogy EGR szelep. Mostanra viszont már azt csinálja az autó, hogy állandóan "leszabályoz", ha világít ha nem. Kérdésem az lenne, hogy konkrétan mit csinál amikor "leszabályoz" és ezen segít-e egy egyszerű EGR szelep csere?

 

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.