Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

  • 2 months later...
On 17/01/2018 at 17:10, nevesincsen1975 írta:

Sziasztok!

Ismét segítséget szeretnék kérni,x17dt motorkódú 1,7 isuzu 1996-os vectra olyat produkál kis szünet után,hogy álló autónál a kilométer óra szerint haladok és néha felvillan az ABS lámpám!

Ha valakinek ötlete van,hogy hol keressem a hibát,kérem írja meg!

Szia, 

Vagy kéreknel lévő ABS szenzor nem tudja venni a jelet az abs gyűrűről. Ez lehet rossz jeladó vagy koszos a gyűrű. Rosszabb esetben pedig ABS vezérlő. Egy obd diagnosztika után már behatarolhato a hibaforras a hibatarolo alapján. 

 

Üdv, 

P. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok.

Van egy 1999-es 1.8 16v b2 vectra caravan amiben a tankszellőző és beömlő csövet kellene cserélnem de annyira szűkös a tank és a hátsó futómű közötti hézag, hogy lehetetlenség még aknában is cserélni. Ha a tankot engedném lejjebb akkor is felakadnának a csövek a hátsóhíd középtartójánál ezért azt tervezem, hogy megemelem a kasznit de csak annyira, hogy a kerekek még a földön maradjanak, majd a hátsó híd középtartó 4 csavart kitekerném annyira, hogy megnőjön a hézag a kaszni és a híd között hátha lesz akkora hely, hogy beférjek a csövekhez. Szerintetek ez kivitelezhető, vagy más módszer kellene?

Üdv; Zoli 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Zoltán56 írta:

Sziasztok.

Van egy 1999-es 1.8 16v b2 vectra caravan amiben a tankszellőző és beömlő csövet kellene cserélnem de annyira szűkös a tank és a hátsó futómű közötti hézag, hogy lehetetlenség még aknában is cserélni. Ha a tankot engedném lejjebb akkor is felakadnának a csövek a hátsóhíd középtartójánál ezért azt tervezem, hogy megemelem a kasznit de csak annyira, hogy a kerekek még a földön maradjanak, majd a hátsó híd középtartó 4 csavart kitekerném annyira, hogy megnőjön a hézag a kaszni és a híd között hátha lesz akkora hely, hogy beférjek a csövekhez. Szerintetek ez kivitelezhető, vagy más módszer kellene?

Üdv; Zoli 

Fék csövek a hídnál engednek annyit? Lehet hogy a rugókat jobb lenne kivenni előtte feszíti rendesen a hidat lefelé. 

Link to comment
Megosztás:

Szia. A rugó összehúzás nekem is eszembe jutott miután a kérdést már megírtam bár lehet, hogy az kevés lenne és ki kéne szerelni, és a kipufogó középdob a hátramenő csőve lehet, hogy nem enged annyit amekkora helyre lenne szükségem. Köszi az infót. Üdv; Zoli

Módosítva : Zoltán56
Link to comment
Megosztás:

Szia/sztok!

Olyan problemam van, hogy olajcseret kovetoen masnap nem indult az autom!

Ez egy b1 vectra 96-os 2 ezres benzines, az also es felso jelado kicserelve, de meg mindig semmi, szikra van es forgat ha gyujtast adok de ennyi, a benzin szivatyu sem reagal, a szerelo szerint a gyujtaskapcsolo kovetkezik de o is tapogatozik mint vak a sotetben, sajnos gepre is hiaba rakta, holnap mar villamosagis nezi meg! Valakinek hasonlo problema vagy esetleg konkret otlet?

Link to comment
Megosztás:

23 perce, Andras11 írta:

Szia/sztok!

Olyan problemam van, hogy olajcseret kovetoen masnap nem indult az autom!

Ez egy b1 vectra 96-os 2 ezres benzines, az also es felso jelado kicserelve, de meg mindig semmi, szikra van es forgat ha gyujtast adok de ennyi, a benzin szivatyu sem reagal, a szerelo szerint a gyujtaskapcsolo kovetkezik de o is tapogatozik mint vak a sotetben, sajnos gepre is hiaba rakta, holnap mar villamosagis nezi meg! Valakinek hasonlo problema vagy esetleg konkret otlet?

Ha nem indul a szivattyú, esetleg azt is lehetne ellenőrizni, meg mondjuk AC relét.  Ja és keress másik szerelőt. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Ha nem indul a szivattyú, esetleg azt is lehetne ellenőrizni, meg mondjuk AC relét.  Ja és keress másik szerelőt. 

Első körben szivattyú relé a motortérben, ezt át lehet hidalni, vagy kilámpázni. Ha ráadod a gyújtást, hallanod kell a szivattyút. Nálam is volt már csere.  Vedd le a tank feletti takarót ( hátsó ülés alatt) és indítózás közbe óvatosan kocogtasd meg a benzinszivattyú fedelét, Ha a végét járja ilyenkor elindul, de cserélni kell.

Link to comment
Megosztás:

7 perce, kocka írta:

Első körben szivattyú relé a motortérben, ezt át lehet hidalni, vagy kilámpázni. Ha ráadod a gyújtást, hallanod kell a szivattyút. Nálam is volt már csere.  Vedd le a tank feletti takarót ( hátsó ülés alatt) és indítózás közbe óvatosan kocogtasd meg a benzinszivattyú fedelét, Ha a végét járja ilyenkor elindul, de cserélni kell.

Van amikor polaritás fordítással indul meg, mondjuk ez csak arra jó hogy ne állj az út szélén, mert ahogy írja a végét járja. 

Link to comment
Megosztás:

16 perce, kocka írta:

Első körben szivattyú relé a motortérben, ezt át lehet hidalni, vagy kilámpázni. Ha ráadod a gyújtást, hallanod kell a szivattyút. Nálam is volt már csere.  Vedd le a tank feletti takarót ( hátsó ülés alatt) és indítózás közbe óvatosan kocogtasd meg a benzinszivattyú fedelét, Ha a végét járja ilyenkor elindul, de cserélni kell.

Kedves zotya es kocka, koszonom az tuti hogy masik szerelo lesz, mar egy hete csinalja, a relet mas is mondta, de hat egy szerelo kikeri maganak hogy mas megmondja a tutit! :/

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Az érdekelne ha kiszerelem a teljes hátsó futóművet de csak a stabilizátor felfogató gumikat cserélem újakra feltéve ha az összes szilent jó a visszaszerelést követően kell-e futómű állításra vinnem vagy nem. A híd négy tartócsavarjai elvileg ugyanoda kerülnek vissza és ha a lengőkarokban nem kell szilenteket cserélnem és nem szedem szét őket a szerelés miatt változik a futómű geometriája? 

Üdv; Zoli 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!

X16SZR motoros B1 Vectrában tönkrement a aktív szénszűrő és a tankszellőztető szelep is úgy néz ki.... Bontottat már próbáltam, de azok is rosszak...

Van valakinek esetleg jó és működő eladó????

 

Olvastam több helyen, hogy "felújítható" az aktív szénszűrő házi megoldással...

Ehhez kérnék először segítséget...

- Hol tudok aktív szenet venni? 

- Milyen fajta szivacs jó bele?

- Tankszellőztető szelep javítható? Újba sajnos 12.000 Ft... rosszból már van kettő bontott...

 

Előre is köszi az infókat, tanácsokat :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Információt szeretnék kérni a Bosal tömítő pasztával kapcsolatban. Sajnos az öntvény könyök és a leömlő cső között új tömítés és a csavarok teljes meghúzása után is kifújást tapasztaltam. Ha bekenném mindkét alkatrészt Bosal tömítő pasztával a későbbiek folyamán mennyire lesz szerelhető ? Azt olvastam, hogy hőre keményedik de mennyire köt össze az öntvénnyel ? 

Köszönettel; Zoli

Link to comment
Megosztás:

8 perce, Zoltán56 írta:

Sziasztok.

Információt szeretnék kérni a Bosal tömítő pasztával kapcsolatban. Sajnos az öntvény könyök és a leömlő cső között új tömítés és a csavarok teljes meghúzása után is kifújást tapasztaltam. Ha bekenném mindkét alkatrészt Bosal tömítő pasztával a későbbiek folyamán mennyire lesz szerelhető ? Azt olvastam, hogy hőre keményedik de mennyire köt össze az öntvénnyel ? 

Köszönettel; Zoli

Én kipufogócsövek illesztésénél szoktam használni, simán szerelhető.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 02. 03. at 20:24, Zoltán56 írta:

Köszönöm a gyors választ akkor majd bekenve szerelem össze és nem indítom be a kocsit csak másnap, remélem addigra megköt bár elég hideg van a garázsban.

 

Halihó!

Ha van egy jó fémipari barátod, tudna segíteni a leömlőcsonk felfekvő felületének síkolásában! Mi alfák 2,4 JTD leömlőit javítottuk így. A sok hőtágulástól elvetemednek és képesek eltépni a tőcsavarokat a hengerfejben. Sokat segít egy nagy köszörűkorong is, az oldalával csodákat lehet tenni síkolás-ügyileg.

Nyilván ez macerásabb, időigényesebb, de hosszú távon valami ilyesmi megoldást keresnék a problémára.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ugyan ez nem műszaki kérdés de arra lennék kíváncsi, hogy motorkód az ugye a forgalmiban lévő motorszám első hat karaktere ? Az autó 1999.05. havi a motorszám pedig X18XE120H80638 . A hat számjegy elve szerint akkor nekem X18XE1 a motorkódom és nem X18XE ami feltételezésem szerint a régebbi típusé. Jól gondolom ? 

Köszönettel; Zoli

Link to comment
Megosztás:

23 órája, Zoltán56 írta:

Sziasztok.

Ugyan ez nem műszaki kérdés de arra lennék kíváncsi, hogy motorkód az ugye a forgalmiban lévő motorszám első hat karaktere ? Az autó 1999.05. havi a motorszám pedig X18XE120H80638 . A hat számjegy elve szerint akkor nekem X18XE1 a motorkódom és nem X18XE ami feltételezésem szerint a régebbi típusé. Jól gondolom ? 

Köszönettel; Zoli

Így van.

Általában a motorkód a motorszám első 5 karaktere szokott lenni, az X18XE és az X18XE1 a kevés kivételek egyike, és ráadásul Vectra B-be szerelték mindkettőt (A B1-be csak az X18XE-t, a faceliftes B2-be meg az X18XE1-et). A dolog akkor lesz kulcsfontosságú, ha alkatrészt keresel, ugyanis bár a két motor neve hasonló és mindkettő 1.8-as, igazából közük sincs egymáshoz. A régebbi X18XE nagyblokkos, viszonylag rövidebb löketű, és más a motorvezérlője is mint a kisblokkos X18XE1-nek, ráadásul a blokk méretéből adódóan se a kuplung/váltó, se a leömlő vagy a szívósor nem megy rá a másik motorról.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a tájékoztatást. A csergőnél alváz szám alapján való kereséskor írta ki az x18xe1 motorkódot és akkor döbbentem rá, hogy esetleg rossz kódszámmal kerestem eddig, igaz csak az alkatrész árakat nézegettem. Amikor vásároltam, a forgalmit kérte az eladó és az alapján vettem gyertyát, tankszellőző és betöltő csövet, motorolajat és szűrőt. A gyertyákat cseréltem eddig, a többi még hátravan. A diagnosztizáló műszernél is szerepel mindkét motorkód, most már tudom melyiket kell választanom. Másfél éve van nálam a kocsi de csak idén januárba tudtam használatba venni a garázst és aknára állni, ezért halogattam a szerelni valókat. Még egyszer köszönöm az infót, üdv; Zoli

  

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám van a kocsival,hogy hideg,párás időben induláskor alacsonyabb fordulatszámot mutat a kijelző ha ilyenkor gázt adok akkor olyan hangot ad mintha ékszíj csúszna.

Valaki meg tudná mondani,hogy a fordulatszám jelzése és bármelyik ékszíj közt van-e kapcsolat?Vagy másfelé keressem a hiba okát?

A kocsim 1996-os vectra b (x14dt ISUZU)

Link to comment
Megosztás:

5 órája, nevesincsen1975 írta:

Sziasztok!

Olyan problémám van a kocsival,hogy hideg,párás időben induláskor alacsonyabb fordulatszámot mutat a kijelző ha ilyenkor gázt adok akkor olyan hangot ad mintha ékszíj csúszna.

Valaki meg tudná mondani,hogy a fordulatszám jelzése és bármelyik ékszíj közt van-e kapcsolat?Vagy másfelé keressem a hiba okát?

A kocsim 1996-os vectra b (x14dt ISUZU)

Én úgy tudom dieselnél a fordulatjelet a generátorról veszi, így ha csúszik az ékszíj, akkor a fordulat is kevesebb lesz.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.