Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Egy régi trükk, 30 éve anno Zsigulinál alkalmaztam, és bejött, ha néha megcsúszik a szíj, így nem kellett ráfeszíteni
Denaturált szeszben fel kell oldani egy kis gyantát és beecsetelni a lötyivel az ékszíj belső felületét.
Igaz, most már nem tenném.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok.

Az a problémám, hogy a hátsó féknyergeket szeretném leszerelni mivel a féktárcsát csak így tudom levenni, de merev fékcsövekkel szerelték mindkét oldalon és a fékcsövek megbontása nélkül talán nem is lehet leszerelni a féknyergeket. Már próbáltam de a merev hajlított cső nem enged annyit, hogy lejöjjön a tárcsa. Van erre valami jó trükk, vagy bontanom kell a fékcsövet majd összeszerelés után légteleníteni? Több kocsim volt már az évtizedek alatt, köztük több opel is de ilyennel még nem találkoztam mert mindegyiknél flexibilis cső volt a féknyergekbe szerelve. Valami ötlet? 

Köszönettel; Zoli

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Mennyire gyakori B vectránál ( 2000, B2 1.8) a kormánymű probléma?

Kormányt oda vissza rángatva kopogás jön belőle. Nem gombcsukló, nem futómű, 99% hogy kormánymű. De még csápos emelőn is megvizsgáljuk, jelenleg csak találgatok, gondoltam beírok addig.

Ha beigazolódik hogy kormánymű, akkor csere vagy felújítás?  Egy végig szervizkönyves 180.000km-es autóról van szó. Minden része kiváló állapotban van, szóval nem értem a dolgot. Az első enyhén leélt 300.000km-es B1-esembe semmi baja nem volt 5 év alatt a kormányműnek.

Ja és aha csere, gondolom nem lesz egyszerű. Elég szűk a hely, és jól körbe is van építve.

 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok, egy barátom vectrája vacakol, és próbálok neki segíteni, eddig kevés sikerrel.

Hibajelenség: Időnként nincs erő a kocsiban, alig gyorsul.

Amit eddig néztünk:

-gázpedál megkapja mindkét szálon az 5V-ot, és ECU-ig eljut a jel a két potmétertől. Gyújtáson obd2-es programmal a throttle position kb 11-100%-ig változik a gázpedál állásától függően.

-amint kocsit elindítjuk, a throttle position érték nem megy feljebb 34%-nál, tehát 11-34% között mozog. Így nyilván érthető, hogy alig akar gyorsulni...

Hogyan tovább? Találkozott valaki már ilyen jelenséggel? A segítséget előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Adott egy 98 as b vectra caravan 2.0 dti. Inditaskor nem indult el sem a fordulatszám sem a km óra majd egy óra autópálya és újra működött. Hazaerve leállítás után csomagok stb újra indítás hiba megint adott. Volt már ilyen valakinél merre kezdjek nézelődni? Csati érzékelő stb? Tippek előre is köszönöm! 

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok. Van egy Opel vectrám 2000es diesel, x20dth motorkódos. A történet a következő. Tavaly debrecenben indítottam volna és nem indult, nemtudtuk mibaja, másnap beindult elsőre és szépen lábán hazajött(70km). Rá pár napra menet közben 2x rángatott, irány a szerviz ahol annyit mondtak hogy rádugták a gépet semmi baja, ha ilyet csinál figyeljem a fordulatszámot hogy teljesen leesik vagy ugrál. Na azóta eltelt fél év az autó nem produkált semmit. Na de majd most. Pár napja előjött a rangatós jelenség (énszerintem az egyik hengernek vagy nem fecskendez be vagy rosszkor) elvittem szerelőhöz kicserélte a főtengely jeladót, de ugyan úgy csinálja bár nem mindig, ha alapjáraton jön rá az 5perc akkor leáll a motor, ha menet közbe akkor csak ránt egyet, de így nem merek elindulni nagyobb távra meg ugye a motort se szeretném hogy károsodjon. Annyit még hozzáteszek az adagoló kb .9 hónapja lett felujitva, hibakódot nem mutat. Kérdés mi lehet a probléma?

Módosítva : Vadkan95
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Tegnap hagyott ott két év alatt először a Zőccség.

Felüljáróra felfelé elfogyott a nyomaték, majd megállt. 15-20 perc után sikerült beindítani, majd hazajöttem vele, 3000 fordulat felett lepadlóztam, és meg akart halni. :)

Bontom a tápszivattyú-benzinszűrő környékét, remélem ott lesz a baj. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! 

Kis segítséget szeretnék kérni. B Vectrámhoz keresek bal oldali fényszórómosót ami rejtélyes módon kitört a helyéről... Egy helyen találtam a neten 10ezer forintért. Ha esetleg valaki tudna olcsóbb megoldást nagyon szépen megköszönném!

 

Előre is köszi! Attila

Módosítva : Éjjtítí
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 05. 05. at 7:33, Los_M írta:

Sziasztok!

Tegnap hagyott ott két év alatt először a Zőccség.

Felüljáróra felfelé elfogyott a nyomaték, majd megállt. 15-20 perc után sikerült beindítani, majd hazajöttem vele, 3000 fordulat felett lepadlóztam, és meg akart halni. :)

Bontom a tápszivattyú-benzinszűrő környékét, remélem ott lesz a baj. :)

Sziasztok!

Azt hittem már megírtam, de majd most... Csak ha valaki hasonló bajt észlelne, egy támpont lehet a diagnózisban.

So well üzemanyagszűrő és üzemanyagszivattyú volt a bűnös. Főként a szivattyú alján lévő szűrőkosár, annyira meg volt telve ganéval, hogy mikor megszívta magát, felcuppant az eltömődött szövet  a szívócsonkra. Új szűrő (WK512) és szivattyú beszerelése megoldotta a problémát.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Sajnos nem tudom,hogy lehet külön témát indítani. :( Ezért muszáj egy válaszként leírnom a problémámat.

 Komoly gondom van a Vectrámmal. :(  Remélem tud valaki segíteni!

Pár napja motorhiba jelzésem van. Na de nem ilyen egyszerű a dolog. 1f642.png:) A tünet: Alapjáraton (az alapjárati fordulatszámot elérve)kb 2-3mp után hibajelzés érkezik. Ha elindulok, az első gázadásra megtorpan az autó, majd megy tovább normálisan. nem rángat, semmi rendelleneset nem tapasztalok a teljesítményében. Ha elindultam, kb 5mp múlva megszűnik a hibajelzés. Ha kilököm üresbe ,az alapjárati fordulatszám helyett 1200-1500 között marad a fordulatszám. Változó, hogy hol állandósul,de ott nem ingadozik. Amikor megállok és a VSS szenzor jele jelzi, hogy megálltam, elindul a fordulatszám az alapjárati felé, és kb 880-on állandósul is. De 2-3 mp múlva megérkezik a hiba. Mivel vagyok annyira hülye, hogy én OBD kábellel járok ,ezért rádugtam a gépet, és a képen látható információkat kaptam. ISMERETLEN DTC. (Kép mellékelve) Na ettől aztán nem lettem okosabb. 1f641.png:( Mivel P0100 a hibakód, ezért  a MAF szenzornál kezdtem el kutakodni... Generáltam szenzor hibát különböző szenzorok lehúzásával, amelyek szépen meg is jelennek a hibakód listában. Ha a motor alapjáraton ketyeg, a hibakódot hiába törlöm, tehát a hiba állandó jelleggel jelen van. Ráadásul 2db is. : ( Ha leállítom a motort, és törlöm a hibakódot, akkor minden ok, amíg el nem indítom.Tehát nem bennragadt hibakódról van szó. Valakinek ilyen tapasztalata esetleg? Ötlet, hogy mi lehet a gond? Az autó előzményeiben annyi van, hogy egyszer még 4-5 éve kellett egy vezérmű jeladót cserélnem.Nem ezt produkálta a hiba, így azt gondolnám,hogy az rendben lehet... Ami eddig történt: Új MAF szenzor beszerelve. Nincs változás. :( Ebből arra következtetek,hogy a régi is rendben van. A MAF utáni cső cserélve. Repedt volt ,a fals levegő kizárása érdekében cseréltem. Változás nincs. A MAF 1-es lába az autodata előírása szerint testen van. (1,2 Ohm, ezt betudom a gyengébb érintőcsúcs érintkezésének) Lehúzott csatlakozóval a 2-es és 4-es láb között 4,8V van, ami azonnal megszűnik,ahogy rádugom a MAF-ra.

A 2-es és 4-es lábak között gyújtáson, álló motornál 0,3V-nak kellene lenni. Már itt kezdődik a probléma. 19mV van. :(

Mindkét pin az ECU-hoz csatlakozik.  Kábelezés rendben, nincs szakadás, vagy oxidáció. Azt gyanítom,hogy valamilyen másik érzékelő lehet hibás, és ezért nem kap az ECU oldaláról megfelelő feszültségeket. Na de melyik? :O :(

Remélem tud valaki segíteni!

Köszönöm mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...

Sziasztok!

Van egy 1.7 TD Isuzu Vectrám utánizzítás problémákkal. A szervízkönyvében azt olvastam hogy 55 C -os hűtővíznél vagy 18 km/h-nál  bontja az utánizzítást. De csak a kb. 55 C-os víznél bontja ami városi használatban nem túl szerencsés mivel a teljes utánizzítási idő kb. 6 perc. Esetleg van hasonló Vectrája valakinek ? Mivel lehet a gond? Van külön izzításvezérlő.

Esetleg ehhez a típushoz van valakinek komplett szerelési útmutatója?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 2 months later...
On 2019. 04. 09. at 23:08, inferno írta:

Sziasztok. 

Ha esetleg van valakinek 1.8 benzines B Vectra szerlesi utmutato, amolyan biblia, kerem a segitseget a hozzajutasban. Lehet elektronikus formatum vagy nyomtatott. 

Koszi. 

Hali,

Aktuális még? Mind2 van :D Ugyanaz van nekem is, 1.8 X18XE. Mi a gondod, mert most én is szenvedek vele :(

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Nincs gond. Most vettem azt tovirol hegyire ismerni szeretnem. 20 eve Ladazom, azt is ismerem az utolso csavarig. Ha van elado konyv formatumba azt valasztanam. A beszkennelt cuccok minosege nem igazan hasznos. 

Módosítva : inferno
Link to comment
Megosztás:

Valaki nem tudja esetleg, hogy kiszedheto-e Vectra B-bol a gyari kartamasz az elso ulesek kozul?Kiszedtem a kozepet amit a 4 lemez csavar tart, de nem tunik ugy, hogy szetszedheto. Engem zavar meg a sebesseg valtasban is. Szeretnek megszabadulni tole mihamarabb. 

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

Sziasztok 

Van egy b vectram 1997 es 1.8 16v x18xe motorkodos el szakadt a keresztbordas szijam volt szerelonel hengerfej fel ujitva dugok meg gyuruzve de most hogy visza kaptam olyanokat csinal hogy holl be indull holl nem. Nem mindig halom az ac t sem es az oninditois neha csak susog es nem halyt  mi lehet a problema elore is koszonom 

Dani

Link to comment
Megosztás:

19 órája, Danika106 írta:

Sziasztok 

Van egy b vectram 1997 es 1.8 16v x18xe motorkodos el szakadt a keresztbordas szijam volt szerelonel hengerfej fel ujitva dugok meg gyuruzve de most hogy visza kaptam olyanokat csinal hogy holl be indull holl nem. Nem mindig halom az ac t sem es az oninditois neha csak susog es nem halyt  mi lehet a problema elore is koszonom 

Dani

Szia, hát én azt mondanám hogy első körben vissza kellene vinni a szerelőnek, mert nyilván fizettél a javításért és kaptál egy nem mindíg működő autót érte. Amúgy így messziről, nem túl sokat lehet mondani. Az önindító hiba hogy ha forog, de nem kezdi el hajtani a főtengelyt. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

B vectra x20dth     2.0 dti   Az a problémám velle hogy menet közben a sebességfokozat mindegy bizonyos gyorsitásnál mindig rán egyett.Oka Ismeretlen számomra. A másik pedig az hogyha vizszintes helyen állok meg egy kb8 óra hossza és nem indul be....  huzásra indul. ez gyorsabb ha egy kicsit magasabban állok meg orral felfelfelé... HA oral lefelé állok meg akkor indul... Fullra takoltan is

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok. még új vagyok itt a fórumon de van egy hatalmas problémám már 2 éve kűzdök vele.Szóval ingadozik az alapjárat kipufogónál hallani hogy puffog.hibakódot kiolvastam lambda szonda csere után már nem világított a lambdaszonda hiba, de ugyanúgy szar az alapjárat és puffog.fordulaton minden szép és jónak tünik.cseréltem azóta gyújtásmodul,gyújtásjeladót,gyújtókábeleket,elosztófedelet, rotort, trafót, és azóta meg is lett gyűrűzve új hidrotőkéket kapott és mindezek ellenére ugyanaz a probléma.benzincsöveket cseréltem, vákuumcsöveket átnéztem és minden jónak tünik viszont egy hibakód még mindig van benne ez a 24es sebességjeladó hibát jelzi, viszont kétlem hogy ennek köze lenne hozzá bár már azon sem lepődnék meg.

Ha valaki tud megoldást vagy találkozott ezzel a problémával örülnék ha tudna segíteni.

a válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! Van egy Opel F Astrám 1.6 8szelepes C16Nz motorkóddal ellátott autóm,és olyan problémám lenne hogy amikor be nyomom a kuplungot akkor le áll, ha rá inditok pöcre indul és megy tovább alapjaratimotort már ki takarítottam pillangó szelepet nem láttam koszosnak csöveket àtneztem esetleg valakinek van valami ötlete hogy mi lehet a probléma eddig csak 1x 2x csinálta de mostanában már elégsűrűn jelen van a jelenség.köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Garos írta:

Sziasztok! Van egy Opel F Astrám 1.6 8szelepes C16Nz motorkóddal ellátott autóm,és olyan problémám lenne hogy amikor be nyomom a kuplungot akkor le áll, ha rá inditok pöcre indul és megy tovább alapjaratimotort már ki takarítottam pillangó szelepet nem láttam koszosnak csöveket àtneztem esetleg valakinek van valami ötlete hogy mi lehet a probléma eddig csak 1x 2x csinálta de mostanában már elégsűrűn jelen van a jelenség.köszönöm a válaszokat.

Menet közben jelentkezik ez a hiba? Hibakód nincs tárolva? 

Link to comment
Megosztás:

Igen menet közben de ha rinditok megy tovább mint ha mise történt volna és sajnos mostanában elég sűrűn nincs tárolt hiba sőt ez nem is tudna hibát tárolni mert nincs benne memória 93 évjárat

Módosítva : Garos
Link to comment
Megosztás:

19 perce, Garos írta:

Igen menet közben de ha rinditok megy tovább mint ha mise történt volna és sajnos mostanában elég sűrűn nincs tárolt hiba sőt ez nem is tudna hibát tárolni mert nincs benne memória 93 évjárat

Alapból mindegyik motorvezérlője tudja tárolni a hibakódot már az első 91-es gyártástól. A menet közben kuplung kinyomásakor történő leállást leggyakrabban az útjeladó hibája okozza. Ez az óraegység hátuljába van beépítve és a kilométer óra spirál hajtja. Ha benyomod egyszerre a középkijelző két gombját kb 3-4 másodpercre akkor kijelzi a pillanatnyi sebességet 53km/h -ig . Ha ehelyett menet közben "00km/h" jeleneik meg akkor gyanús hogy ez a jeladó ment tönkre. A videón ezt tesztelik, de mivel itt az autó áll, alapból nem írja ki a sebességet:

 

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.