Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni, hátsó futómű felső- és alsó kormányrúd szilent (kerék felől) kotyog, kicserélném de nem tudom, hogy kell-e hozzá spec kinyomó, vagy csak egyszerűen üssem ki és az új szilentet tegyem bele?

Milyen szilentet vegyek gyárit vagy utángyártottat?

Előre is köszi a választ,

hapsikam :?:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni, hátsó futómű felső- és alsó kormányrúd szilent (kerék felől) kotyog, kicserélném de nem tudom, hogy kell-e hozzá spec kinyomó, vagy csak egyszerűen üssem ki és az új szilentet tegyem bele?

Milyen szilentet vegyek gyárit vagy utángyártottat?

Előre is köszi a választ,

hapsikam :?:

Üsd ki.Ha kijön egyáltalán úgy.Amúgy gyárit, mindenféleképpen.Lehet, hogy drágább, de talán tartósabb is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megvettem az új autómat! Vectra B 2.0DTI16V kombi.

Azt szeretném kérdezni van-e valahol kezelési utasítása?

Vagy ha valakinek megvan hogyan lehetne belőle nekem is?!

Köszi!

És még valami: A kézifékkarom gombja nam króm. Lehet krómosra cserélni és hogy? lehet kapni csak gombot vagy ....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megvettem az új autómat! Vectra B 2.0DTI16V kombi.

Azt szeretném kérdezni van-e valahol kezelési utasítása?

Vagy ha valakinek megvan hogyan lehetne belőle nekem is?!

Köszi!

És még valami: A kézifékkarom gombja nam króm. Lehet krómosra cserélni és hogy? lehet kapni csak gombot vagy ....

Akkor ideje lecserélni az avatart is! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Víz:

Nekem az Astra X14NZ a 90sem érte el városban, de fenntvoltam vele pesten a hét elején és páján sem érte el e 90-et. Túlhút a hideg levegő. A céges Campó is ezt csinálta nem melegedett be kartonpapírt tettem a hútő elé és láss csodát! A Vectra X20DTH a mutató el se mozdul de már fűt (digit klímás) de a mutatóm kb 80-ig megy fel itt a városban, pedig ma meleg volt(25,5C)

Link to comment
Megosztás:

Víz:

Nekem az Astra X14NZ a 90sem érte el városban, de fenntvoltam vele pesten a hét elején és páján sem érte el e 90-et. Túlhút a hideg levegő. A céges Campó is ezt csinálta nem melegedett be kartonpapírt tettem a hútő elé és láss csodát! A Vectra X20DTH a mutató el se mozdul de már fűt (digit klímás) de a mutatóm kb 80-ig megy fel itt a városban, pedig ma meleg volt(25,5C)

Wolfi szerint a dizelek nem melegszenek annyira,inkább beállnak egy fix hőfokra!Szal más mint a benyás egy kicsit!

Link to comment
Megosztás:

Van ám még gondom.

Ma alámásztam, hogy lecseréljem a váltóolajat. de nincs leeresztő csavar, deknivel kell leengedni de nem vittem deknitömítést. Az a Baja, hogy felengedett pedálnál valami forgó alkatrész csörgő-sűrlódó hangot ad. Azt mondja a helyi opeles erő, hogy a váltóban van 5db csapágy és azok közül valamelyik, de célszerű mindet cserélni. Ötletetek?

Ja és a tempomat visszejelzőben nem volt izzó, tettem és nem világít ha tempomattal megyek!

Miért?

Link to comment
Megosztás:

Sztem nem kell benne olajat cserélni. A surlódó hang bizti, hogy csapágy, de sztem nem érdemes foglalkozni vele, mert kicserélik, attól nem bizti hogy jó is lesz. Ja és szereztem vectra kezelési útmutatót, de ebben még nincs benne a digit klíma, de a magazinon van b omi kat. abban benne van. Ahogy engedi az időm beszkennelem.

Link to comment
Megosztás:

Amennyire én tudom, az Opel váltóolajai az autó egész élettartamára szólnak (kézi váltónál legalábbis biztosan, automatát nemtom), már a Calibránál is azt írják hogy csak akkor kell cserélni ha meg van bontva a váltó, és szvsz ez így van Vectránál meg Astránál meg bármi másnál is.

Link to comment
Megosztás:

Bizony. Váltóban nem kell cserélni az olajat. Én egyszer cseréltem, mert folyt, ezért szét kellett szednem, és nyilvánvalóan nem raktam vissza ugyanazt az olajat - már ami maradt belőle. De a leeresztéshez tényleg szét kell szedni. A betöltés már általában egyszerűbb, arra sok autón van nyílás, sőt még nivocsavar is... ...asszem... :roll:

Link to comment
Megosztás:

Van ám még gondom.

Ma alámásztam, hogy lecseréljem a váltóolajat. de nincs leeresztő csavar, deknivel kell leengedni de nem vittem deknitömítést. Az a Baja, hogy felengedett pedálnál valami forgó alkatrész csörgő-sűrlódó hangot ad. Azt mondja a helyi opeles erő, hogy a váltóban van 5db csapágy és azok közül valamelyik, de célszerű mindet cserélni.  

Én első körből a kuplungot, és tsait nézném át ha eljön az ideje, aztán kezdeném macerálni a váltót.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.