Jump to content
OPEL FÓRUM
Sign in to follow this  
hemi

Általános műszaki problémák!

Recommended Posts

Posted (edited)

Ezt jó tudni köszönöm az infót. Esetleg képet tudnál csatolni hogy pontosan hol találom és hogy nézki.

Edited by Garos

1 óra, Garos írta:

Ezt jó tudni köszönöm az infót. Esetleg képet tudnál csatolni hogy pontosan hol találom és hogy nézki.

Alapból látszani kell az óraegység hátulján, de volt belőle több típus is, nem biztos hogy ilyen:

http://365DSC00010_2_.jpg

Van egy tárcsa amit a bowden forgat és van egy jelfogó ami az a T-alakú műanyag biszbasz. Ez konkrétan arra való, hogy ettől tudja a motorvezérlő hogy az autó mozgásban van, ezért hívják út vagy sebesség jeladónak. Ilyenkor magasabban tartja az alapjárati fordulatszámot hogy kuplung kinyomásakor váltáskor a motor ne álljon le. 

10 órája, Garos írta:

A 171-es hibakód az mit jelent? Azt tárolta az f Astrám.?

A középkijelzőnek saját hibakódjai vannak amik nem függnek össze a motorvezérlővel,  és a motor tényleges működésével. A 171-es hibakód: Outside temp sensor failure: high signal =Külső hőérzékelő hiba: magas jel  Ugye a kijelzőn látható a külső hőmérséklet, ennek a problémáját jelzi csak ez a kód. 

Ha megszeretnéd nézni van-e tárolt hibakódja a motorvezérlőnek: https://www.opelforum.hu/topic/1823-hibakód-leolvasás/ A leírásból már sajna hiányzik a kép:

http://438Diag_csati.jpg

Akkor a képen látható módon össze kötöm és mutatja a kijelzőn a hiba kódokat? Azt esetleg meg tudod nekem mondani hogy ha felkapcsolom a világítást miért sötètedik el a kilyelző?

55 perce, Garos írta:

Akkor a képen látható módon össze kötöm és mutatja a kijelzőn a hiba kódokat? Azt esetleg meg tudod nekem mondani hogy ha felkapcsolom a világítást miért sötètedik el a kilyelző?

Gyujtást kell adni és számolni a motorvezérlő ikonnak a felvillanásait a leírásban szereplő módon. Nézd meg nincs-e letekerve a világítás kapcsoló alatti potméter. 

És a 100 feletieket pl.: 175 1villanàs.....7villanàs.....5 villanás? Így fogja mutatni. Esetleg még abban tudnál segíteni hogy a hátsó ajtó karpitott hogyan tudom le szedni és az ablak tekerőt.es meg esetleg egy videót vagy képeket tudnál nekem küldeni hogy azt a sebesség jeladó-t hogy kell ki varázsolni?

2 órája, Garos írta:

És a 100 feletieket pl.: 175 1villanàs.....7villanàs.....5 villanás? Így fogja mutatni. Esetleg még abban tudnál segíteni hogy a hátsó ajtó karpitott hogyan tudom le szedni és az ablak tekerőt.es meg esetleg egy videót vagy képeket tudnál nekem küldeni hogy azt a sebesség jeladó-t hogy kell ki varázsolni?

Igen pont úgy villogja ki ahogy írod. A hátsó kárpitnál az ajtó alsó élén vannak csavarok és a kapaszkodó alatt ha jól rémlik ( mindegyik jól látszik) a tekerőt Omega gyűrű fogja amit egy drótkampóval lehet kihúzni és utána lejön a tekerő. Ezután a kárpitot el kell húzni az ajtótól, már csak műanyag patentok fogják. 

http://962P9080030.jpg

A műszeregység majd az útjeladó kiszedéséhez, használhatod ezt a leírást: https://www.opelforum.hu/topic/1797-műszeregység-csere-bere/, de ha neked rendesen kiírta a sebességet a középkijelző, akkor valószinűleg jól működik, így kár kibontani. 

Nem tudja valaki milyen fajta izzó kell opel f Astra kilométer óra vilagitashoz.?

Valaki tudna nekem abban segíteni hogy a jobb hátsó ajtót központi zár miért nem nyitja ki, kàbeleknek semmi baja Szerintem le fagy a motor mert ha az utastér be melegszik tökéletesen működik de ha hideg van akkor nem nyílik ebben tudna segíteni valaki.

9 órája, Garos írta:

Valaki tudna nekem abban segíteni hogy a jobb hátsó ajtót központi zár miért nem nyitja ki, kàbeleknek semmi baja Szerintem le fagy a motor mert ha az utastér be melegszik tökéletesen működik de ha hideg van akkor nem nyílik ebben tudna segíteni valaki.

Simán lehet, nekem is csinálta a Calibránál. A legtöbb amit tehetsz hogy amikor egyszer sikerül kinyitni, akkor leveszed az ajtókárpitot és megjáratod/megkened a zár működtető rudazatokat egy kis fújható zsírspray-vel vagy legrosszabb esetben WD-40-el.

Fordulatszám jeladónak van hiba kódja? Csak azért hogy biztosan azért csinálja e azt az opelom hogy ha a be nyomom a kuplungot akkor le áll  menetközben rá inditok akkor megy tovább. 1.6 GL C16Nz motorkóddal rendelkezik.

Edited by Garos