Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sztem nem kell benne olajat cserélni. A surlódó hang bizti, hogy csapágy, de sztem nem érdemes foglalkozni vele, mert kicserélik, attól nem bizti hogy jó is lesz. Ja és szereztem vectra kezelési útmutatót, de ebben még nincs benne a digit klíma, de a magazinon van b omi kat. abban benne van. Ahogy engedi az időm beszkennelem.

Az Omiét már letöltöttem, Ha be szkenneled az nagyon fain lesz! :P

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

A kuplungom szerintem OK holnap megmutatom Hagalex szerelőjének.

A nívócsavart meglazítottam és mint állat csurgott az olaj gyors vissza, szerintem túl van töltve. A Tis is írja hogy hasonló hangot adhat a túltöltéskor. Azt nem tudom még hogy F18 vagy F23 van alatta.

Szintén a tis szerint F23 Opeles helyi erő F18ra voksol. ?

Link to comment
Megosztás:

A kuplungom szerintem OK holnap megmutatom Hagalex szerelőjének.

A nívócsavart meglazítottam és mint állat csurgott az olaj gyors vissza, szerintem túl van töltve. A Tis is írja hogy hasonló hangot adhat a túltöltéskor. Azt nem tudom még hogy F18 vagy F23 van alatta.

Szintén a tis szerint F23 Opeles helyi erő F18ra voksol. ?

S, mi van a váltóra írva? :?: :P

Link to comment
Megosztás:

A kuplungom szerintem OK holnap megmutatom Hagalex szerelőjének.

A nívócsavart meglazítottam és mint állat csurgott az olaj gyors vissza, szerintem túl van töltve. A Tis is írja hogy hasonló hangot adhat a túltöltéskor. Azt nem tudom még hogy F18 vagy F23 van alatta.

Szintén a tis szerint F23 Opeles helyi erő F18ra voksol. ?

akkor csurgSD ki a felesleget!!

Link to comment
Megosztás:

A régebbi Opeleknél (nemtom a fiatalabbaknál is így van-e) az volt a gyakorlat, hogy rá van írva a váltóra a típusa/kódja, azon a részen ahol a váltókar rudazata becsatlakozik a váltóházba. Ha ott jó alaposan letörlöd a koszt, akkor elvileg meg kell látnod a kódot a váltóházba beleütve.

Link to comment
Megosztás:

98-as x20 DTH Vectrám van, a váltó felől hidegen zörgó kopogó hangot hallok fölengedett kuplungnál. valamelyik csapágy az 5 közül? Foglalkozzak a témával vagy használjam aztán majd kiderül mi zörög?

Tomi023 is ilyen gondal küzd, de neki is azt javallották, hogy ha majd nagyon fog zörögni, akkor szóljon, és kicserélik.Asszem v.mi 6 számjegyű az összeg, de baráti alapon talán 50e.-ből kijön.Szvsz amíg nem durva, kár bántani.

Link to comment
Megosztás:

A zörgés.

Felengedett kuplungnál kívülről hallhatő surlódó, zörgés forduélat függő.

Benyomott pedálnál semmi hangja. Menet közben semmi rendellenességet nem mutat, a váltó jó, pontos. Mondtak olyat, hogy lehet a nyelestengely csapágya mert nincs megfelelően rőgzítve és a diesel szétrázza, de lehet a másik 4 csapágy is. Most a Valkai szerelő kolléga utánajár az áraknak és majd ha lesz pénzem felújítjuk a váltóm.

kb 50e Huf a csapágyak +munkadíj, de lehet szimeringek és szinkrongyűrűk is cserések amit csak szétszedéskor lát az ember.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

HI!!! van egy nagy problémám SEGITSETEK!!!!!!!!! Tönkrement a szervopumpa a vectrámba(2.0 DTI 16V x20dth) kicserélték. szernecsére tudtam szerezni egy gyári opelt olcson(zsir ÚJ) mert ugye csak ez jooo ebbe a tipusba, semmi más. Futott 20ezer km-t de megint olyan a hangja mint az állat és habosodik az olaj. megint gatterra fog menni. De nem hiszem el hogy ezek csak ennyit tudnak. Mivel 150ezer forint. Segitsetek kérlek. nem akarok 4 havont 150-ért szivattyukat vásárolni elöre is köszi...E-mail: wazeee@freemail.hu

Link to comment
Megosztás:

Szia uhuhu! köszönöm az infót de egy elég vékony Castrol olaj van a szervóban! az nem lehet hogy nagyon meg lett feszítve a hosszbordásszíj? és emiatt ennyi idő alatt elgörbült a szervopumpa tengelye?

ok. ez is lehet a baj.

a szervoba speciális szervoolaj kell. piros szinü, asszem dextron II-es, de ez nem biztos...

ezen nem érdemes sporolni....

olaj csere, mert a nem belevalo olaj nem csak a szervot, hanem a kormánymüvet is tönkreteszi!!!

Link to comment
Megosztás:

ok. ez is lehet a baj.

a szervoba speciális szervoolaj kell. piros szinü, asszem dextron II-es, de ez nem biztos...

ezen nem érdemes sporolni....

olaj csere, mert a nem belevalo olaj nem csak a szervot, hanem a kormánymüvet is tönkreteszi!!!

Van ám gyári szervóolaj is!Igaz kicsit "drága".

Link to comment
Megosztás:

okés de vén ugy tudom hogy a bele valo olaj lett töltve. ezzel nem lehet gond. arra tudtok válaszolni hogy ebbe a tipusba miért csak agyárit lhet kompletten rakni és miért nincs ehhez is valamiféle felújjító készlet? másszor pedig ha már ennyire gyenge konstrukciót hoztak össze mi a fenéért nem olcsóbb? egyébkéntakkor sem hiszem el hogy kb 20000 km-enként cserélni kellene! ha valaki tud megoldást küldjön egy mailt pliz köszi! tasi303@freemail.hu

Link to comment
Megosztás:

Asszem baj lesz!

Ma kigyulladt a légzsák kontroll lámpám és folyamatosan világít. Semmi rendelleneset nem tettem az autóval csk úgy mentem vele. Hiába indítottam újra nem aludt el. Ha ráadom a gyújtást elalszik kb 5s múlva és kb 2s múlva újra felvillan és így marad.

Mi lehet ez?

Link to comment
Megosztás:

hali mindenkinek,

1999-es 1.6 16v vectra b-n van.

tegnap ledobta a generatorekszijjat,es beragadt az also gorgom,ami meghjtja a generatort. a kocsi nem is indul el,mivel a jelado letiltja az inditast.

elofordult mar ilyen este valakinel? sajna a szerelom, csak vasarnap er ra megnezni,de addig tukon ulok....

szte nincs komolyabb hiba,csak kilazult a gorgo,es az ek miatt megszorult.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.