Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

2 órája, gyuri80 írta:

Üdv ! Szeretnék segítséget kérni c14nz motorkódú motorban cseréltem hidrotőkéket ( csattogó szelephangot adott, Pufóban fura pukkadozás) Maradt ugyanaz a helyzet.Kopottnak láttam a himbákat őket is kicseréltem. A helyzet jobb lett, de még mindig megvan mindkét jelenség , csak csendesebb lett. A kérdés az lenne mennyi időre van szükség hogy a hidrotőkék beálljanak. A cseréjüket egy itteni topik alapján végeztem. Megvoltak lágyítva a tőkék. (kézzel össze tudtam nyomni őket) Válaszokat előre is köszönöm. Tisztelettel Gyuri

Pár kilóméter után már be kell állni a tőkéknek a rendes magasságra, ha rendesen megvan az olajnyomás, és nincsenek eldugulva az olajjáratok amik a tőkékhez vezetnek. 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, gyuri80 írta:

Üdv ! Szeretnék segítséget kérni c14nz motorkódú motorban cseréltem hidrotőkéket ( csattogó szelephangot adott, Pufóban fura pukkadozás) Maradt ugyanaz a helyzet.Kopottnak láttam a himbákat őket is kicseréltem. A helyzet jobb lett, de még mindig megvan mindkét jelenség , csak csendesebb lett. A kérdés az lenne mennyi időre van szükség hogy a hidrotőkék beálljanak. A cseréjüket egy itteni topik alapján végeztem. Megvoltak lágyítva a tőkék. (kézzel össze tudtam nyomni őket) Válaszokat előre is köszönöm. Tisztelettel Gyuri

Nagy valószínűséggel már maguk a szelepek sem zárnak jól, becsiszolás nélkül viszont sosem lesz igazán 100%-os. Ahhoz viszont hengerfejet kell bontani. 

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat! Jó pár kilométer intenzív autózás után a szelephang javult viszont a pufóban megmaradt a fura pukkadozás.Gondolom valamelyik kipufogószelep nem zár jól, vagy esetleg több szelep nem zár jól. Valószínűleg hengerfej felújítás lesz belőle. Köszönöm még egyszer a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

14 órája, gyuri80 írta:

Köszönöm a válaszokat! Jó pár kilométer intenzív autózás után a szelephang javult viszont a pufóban megmaradt a fura pukkadozás.Gondolom valamelyik kipufogószelep nem zár jól, vagy esetleg több szelep nem zár jól. Valószínűleg hengerfej felújítás lesz belőle. Köszönöm még egyszer a segítséget!

Amúgy nem tudom mennyire pukkadozik, de nekem is csinálta és kb minden ismimnek a 8 szelepes motor szerintem mind csinálja valamennyire. Bár nekem hengerfejes lett a kocsim hengerfejbe új lesz minden a vez tengelyen kívül majd ezután kíváncsi leszek! :)

Módosítva : Kispotter
Link to comment
Megosztás:

Szia.Szeretném megkérdezni,az alapjáratom egyenletesen ment és egyik pillanatról a másikra felpörgött a motor kigyulladt a sárga lámpa .Utána mint ha semmi sem történt volna saját magától visszaált az alapjárat.De most meg azt csinálja,hogy az alapjárat felmegy 1500-as fordulatra utána lemegy 1100-ra.Szóval ingadozik majd beáll 950-1000 fordulatra.Lehet,hogy az alapjárati motor haldoklik.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, hazi1966 írta:

Szia.Szeretném megkérdezni,az alapjáratom egyenletesen ment és egyik pillanatról a másikra felpörgött a motor kigyulladt a sárga lámpa .Utána mint ha semmi sem történt volna saját magától visszaált az alapjárat.De most meg azt csinálja,hogy az alapjárat felmegy 1500-as fordulatra utána lemegy 1100-ra.Szóval ingadozik majd beáll 950-1000 fordulatra.Lehet,hogy az alapjárati motor haldoklik.

Ha van sárga lámpa akkor van tárolt hibakód is, olvasd ki: https://www.opelforum.hu/topic/1823-hibakód-leolvasás/

Diagcsati fajták a kiolvasáshoz: 2891221-20180807-Kze6zC.jpg

Ha a listában nem találod a hibakódod megnézheted itt is: http://www.topbuzz.co.uk/info/fault_codes/fault_codes.htm#gm ( felfelé-lefelé tudsz görgetni nem tudom miért nem a legelejét hozza be)

Link to comment
Megosztás:

57 perce, hazi1966 írta:

Hali.Csak azt nem értem az egészbe,hogy a sárga lámpa már nem világít ki,de az alapjáratom ugyanazt produkálja.A motor egyenletesen jár,viszont az alapjáratom fel le sétál.

Hát ezt passzolom, de ha kiolvasod a hibatárolót, lehet közelebb jutunk hozzá.....vagy nem.

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Megint a segítségeteket kérném. Adott egy F Astra 1.6 16v x16xel motorkódú autó. A hibajelenség az hogy gyújtás ráadásakor a műszerfal visszajelzői halványan világítanak, ha leveszem a gyújtást és visszarakom már normális fényerővel világítanak. Ha indítózni próbálok elalszik az összes visszajelző. ha lekötöm az önindító vezetékeit szintén ez a helyzet, akár az akksiról kikötöm szintén. megpróbáltam kivillogtatni de hibakód elég furcsa. Megvillogja a 12 őt ami a diagnosztika utána 30 picit hosszabb szünet 02. és csak ezt ismételgeti. Ha valakinek van ötlete előre is köszönöm. Tisztelettel Gyuri

Link to comment
Megosztás:

44 perce, gyuri80 írta:

Üdv! Megint a segítségeteket kérném. Adott egy F Astra 1.6 16v x16xel motorkódú autó. A hibajelenség az hogy gyújtás ráadásakor a műszerfal visszajelzői halványan világítanak, ha leveszem a gyújtást és visszarakom már normális fényerővel világítanak. Ha indítózni próbálok elalszik az összes visszajelző. ha lekötöm az önindító vezetékeit szintén ez a helyzet, akár az akksiról kikötöm szintén. megpróbáltam kivillogtatni de hibakód elég furcsa. Megvillogja a 12 őt ami a diagnosztika utána 30 picit hosszabb szünet 02. és csak ezt ismételgeti. Ha valakinek van ötlete előre is köszönöm. Tisztelettel Gyuri

Test vagy táp hiba lehet valahol. Akár az Ecunál is az anyósoldali lábtérben. De megnézheted a biztosítékokat is, a kínai ipar remekei, lehet valamelyik megviccelt. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 
Astrámon kellene kipufogót cserélnem ugyan is eszeveszettül zörög már ( És megnéztem nem ér hozzá semmihez maga a hátsó dob zörög, de nagyon) Javítva is volt már ki volt rohadva de kifúj megint. Bosal-t néztem ki. Találtam is és olyan kérdésem lenne ez jó lesz-e az enyémhez? 

Hátsó dob

Középső dob

Középső dobom is odavan így azt is cserélném. Ügye jól gondolom ha megveszem hegeszteni, hajlítani nem kell semmit ezek gyári dolgok és csak csavarozni illetve a bakokhoz rögzíteni kell? Valamint az tuti kelleni fog bilincs a hátsó dobhoz mert az is lerohadt. A középső dobhoz milyen tömítés kellene nekem? Gondolom ahol csatlakozik a katalizátorral ott van valami tömítés is. Ezek közül melyik fog kelleni? Új csavarok is kellenek majd vagy van esély, hogy nincsenek szétrohadva és az újat vissza tudom rakni velük? Esetleg még ha már megveszem valami módszer amivel tartósabbá tehetem? Lefújni hőálló ezüsttel vagy ilyesmire gondolok van-e valami trükk.Esetleg még ha valaki megtenné belinkelhetné a cromax oldalán milyen csavarok kellenek majd oda nekem az már nem oszt nem szoroz. Előre is köszönöm a válaszokat! 

Módosítva : Kispotter
Link to comment
Megosztás:

33 perce, Kispotter írta:

Sziasztok! 
Astrámon kellene kipufogót cserélnem ugyan is eszeveszettül zörög már ( És megnéztem nem ér hozzá semmihez maga a hátsó dob zörög, de nagyon) Javítva is volt már ki volt rohadva de kifúj megint. Bosal-t néztem ki. Találtam is és olyan kérdésem lenne ez jó lesz-e az enyémhez? 

Hátsó dob

Középső dob

Középső dobom is odavan így azt is cserélném. Ügye jól gondolom ha megveszem hegeszteni, hajlítani nem kell semmit ezek gyári dolgok és csak csavarozni illetve a bakokhoz rögzíteni kell? Valamint az tuti kelleni fog bilincs a hátsó dobhoz mert az is lerohadt. A középső dobhoz milyen tömítés kellene nekem? Gondolom ahol csatlakozik a katalizátorral ott van valami tömítés is. Ezek közül melyik fog kelleni? Új csavarok is kellenek majd vagy van esély, hogy nincsenek szétrohadva és az újat vissza tudom rakni velük? Esetleg még ha már megveszem valami módszer amivel tartósabbá tehetem? Lefújni hőálló ezüsttel vagy ilyesmire gondolok van-e valami trükk.Esetleg még ha valaki megtenné belinkelhetné a cromax oldalán milyen csavarok kellenek majd oda nekem az már nem oszt nem szoroz. Előre is köszönöm a válaszokat! 

5 ajtósban annyira nem vagyok képben hogyan fel hátul felfogatva, caravannal kell egy füles bilincset venni, ami ráakasztható az egy darab gumibakra. A katalizátor-középdob között nincs tömítés, kúpos felületek szorulnak össze , ha kifúj pölö Bosal pasztát kell venni, és azzal tömíteni. Igazából felesleges kivülről festegetni mert belülről rohad ki a kondenzvíztől.  gyártmánytól függően szokott lenni a hátsó dob alsó sarkán egy furat ahol ki tud csepegni a víz, és talán tartósabb lesz a  dob. A furat nélkül ugye megtelik és majd a cső végén távozik. Az enyémen nem volt, fúrtam rá,  ettől szép csúnya "mellékhangja "lett, mert ugye itt is szól nem csak a csövön. 

Link to comment
Megosztás:

15 órája, Kispotter írta:

Sziasztok! 
Astrámon kellene kipufogót cserélnem ugyan is eszeveszettül zörög már ( És megnéztem nem ér hozzá semmihez maga a hátsó dob zörög, de nagyon) Javítva is volt már ki volt rohadva de kifúj megint. Bosal-t néztem ki. Találtam is és olyan kérdésem lenne ez jó lesz-e az enyémhez? 

Hátsó dob

Középső dob

Középső dobom is odavan így azt is cserélném. Ügye jól gondolom ha megveszem hegeszteni, hajlítani nem kell semmit ezek gyári dolgok és csak csavarozni illetve a bakokhoz rögzíteni kell? Valamint az tuti kelleni fog bilincs a hátsó dobhoz mert az is lerohadt. A középső dobhoz milyen tömítés kellene nekem? Gondolom ahol csatlakozik a katalizátorral ott van valami tömítés is. Ezek közül melyik fog kelleni? Új csavarok is kellenek majd vagy van esély, hogy nincsenek szétrohadva és az újat vissza tudom rakni velük? Esetleg még ha már megveszem valami módszer amivel tartósabbá tehetem? Lefújni hőálló ezüsttel vagy ilyesmire gondolok van-e valami trükk.Esetleg még ha valaki megtenné belinkelhetné a cromax oldalán milyen csavarok kellenek majd oda nekem az már nem oszt nem szoroz. Előre is köszönöm a válaszokat! 

Arra még felkészülhetsz h a katalizátor és a középső dob közti csatlakozásnál a csavar olyan szinten bele lesz rohadva h beleszakad, nekem a classic-on is rottyon volt el tudom képzelni milyen lehet 20+ os korában. :cool:

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Gergőőő írta:

Arra még felkészülhetsz h a katalizátor és a középső dob közti csatlakozásnál a csavar olyan szinten bele lesz rohadva h beleszakad, nekem a classic-on is rottyon volt el tudom képzelni milyen lehet 20+ os korában. :cool:

Hát kábé..én oda tettem új csavart, bele is hegesztettem hogy ne kelljen ellentartani összerakáskor.

2900378-20180821-Bj1lwN.jpg

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Újra a segítségeteket szeretném kérni! Van egy barátomnak egy b corsája amin elszakadt a vezérműtengelyben eltört a fogaskerék rögzítő csavarja. A vezérlés szétment a vezérműtengelyt sem szeretné javítani. Ez a motor még a rotoros gyújtáselosztóval , és központi injektorral volt szerelve. Kerítettünk egy másik hengerfejet amin már holtponti jeladós gyújtás , és hengerenkénti injektorral van szerelve. kábelestől vezérlőstől megvan mindenestől. Két csati van amit számomra homály fed . Az egyik a mostani vezetékkötegben van ami gyújtás ráadásakor elveszi a testetdb3d3b5582e0ad00322524f8487e907e.jpg  A másik az új korbácson  van és az egyik pólusa az akksi pozitívjára megy a másik valahová be a kapcsolótáblába       1b7324e4ad5924a2c1d7880037d9c801.jpg Ha esetleg valaki eltudná mondani hogyan tudjuk ezeket a különbségeket megoldani nagyon hálásak lennénk. A válaszokat előre is köszönöm ! Tisztelettel Gyuri

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.