Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

26 perce, ekotek írta:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni mert egymagam már nem boldogulok. Egy hete vezérlést, alatta szimmeringeket cseréltem az autón, valamint végeztem ezzel egyidejűleg egy motormosást is. Ezek után azt vettem észre menet közben hogy motorfék üzemben 1200 fordulatot (gondolom ekkor kapja vissza a befecskendezést) elérve a motor elkezd rángatni de iszonyatosan. Azt hittem kiszakad a helyéről. Valamint az alapjárat is olyan "habogós", mintha túldúsulna. Gyertyakábelt, gyertyát cseréltem, kifújattam, hátha gyújtás, hőfokjeladót cseréltem, lambdaszondát is széthúztam hátha keverékképzés de a helyzet változatlan. Stekkereket széthúzkodtam amihez hozzáfértem(szívócsövet is levettem) hátha beáztak de nem. Amúgy pedig menet közben semmi baja, megy mint előtte. A következő a folytószelep lesz amit kiszedek hátha oda került víz, csak az jóval macerásabb meló.

Ha valakinek van ötlete szívesen veszem. Köszi

A tűzfalon levő MAP szenzort is megmostad? Vagy még a pillangószelep potméterre gondolnék.

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 11. 14. at 20:02, nyemi írta:

A tűzfalon levő MAP szenzort is megmostad? Vagy még a pillangószelep potméterre gondolnék.

Igen, az is kapott rendesen, megpróbáltam lelkiismeretesen lemosni a motort. :-):blink: Attól lehet? A stekker porszáraz volt, megnéztem.

A potméter nekem is az utolsó ötletem, hétvégén kibányászom a helyéről.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, ekotek írta:

Igen, az is kapott rendesen, megpróbáltam lelkiismeretesen lemosni a motort. :-):blink: Attól lehet? A stekker porszáraz volt, megnéztem.

A potméter nekem is az utolsó ötletem, hétvégén kibányászom a helyéről.

Lehet méricskélni, bár ugye igazából nem tudom pontosan mit kell mutatnia. 

Olyan 55 másodpercnél kezdődik a lényeg amikor az alapjárati 0.53Voltról szép lassan fordítva a pillangószelepet ( gázt) felmegy 4.44Voltig, ami már a padlógáznak felel meg. 

Link to comment
Megosztás:

14 órája, ekotek írta:

Igen, az is kapott rendesen, megpróbáltam lelkiismeretesen lemosni a motort. :-):blink: Attól lehet? A stekker porszáraz volt, megnéztem.

A potméter nekem is az utolsó ötletem, hétvégén kibányászom a helyéről.

A MAP szenzor is be tud ázni  főleg ha nagynyomású vizet kapott felülről. Mert a tetején légző furatok vannak.

mapsensor.jpg

Nem is tudom mit lehetne vele kezdeni . Esetleg kirázni vizet belőle, aztán felrakni a radiátora száradni,  csatlakozóval felfele.

A csekk lámpa nem jelez hiba kódot?

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

Elhozta öcsém az X14NZ-jét mert bacakodott neki, a hiba: néha nehezen indul, csak gázra kapja el, akkor is fuldoklik, szinte ki akar esni a motor a helyéről úgy rázkódik, menet közben ritkán leáll, hibalámpa véletlenszerű a hibától független :vízhőfok jeladó. A hiba nem köthető semmihez, hidegen-melegen is előfordul, néha naponta néha egy hétig semmi, amúgy az autó jól megy. A hiba fellépése után a kipufogó elég rendesen feketét köp mint egy diesel. Mivel mindenem van a motorhoz  ezért kicseréltem: alapjárati motort, pillangószelep potit, Map-szenzort, gyujtásmodult, gyujtótrafót, a trafóról jövő főkábelt, elosztót, rotort, Hall jeladót. Szikra van, benzint porlaszt befelé, legalábbis amikor néztük akkor igen. Bár ez utóbbi nem tuti, mert injektor csere ( ja azt is ) után nem indult el, akkor mondjuk lehet tele volt benyával.  Aztán a végén tünetmentes lett, a próbakörön sem volt semmi, szépen jár a motor jól húz. Elindult hazafelé, aztán hívott hogy ugyanúgy megint előjött a hiba. A jövő héten veszek neki kétvezetékes jeladót ( mivel a hiba pillanatnyi és nem köthető a hibalámpához nem gondolom hogy összefüggés van) és kicserélem neki még a benzinpumpát, AC-relét . Neki immos az enyém meg nem az volt, akkor gondolom az ECU-nem lesz jó? 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Neki immos az enyém meg nem az volt, akkor gondolom az ECU-nem lesz jó? 

Bár sosem próbáltam, de miért ne működne a te régi ecu-d az ő perifériáival? Csak annyi h a nem immós ecu nem használja az immó áramköreit ami a gyújtáskapcsolónál van. Én tuti megpróbálnám. :D

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Gergőőő írta:

Bár sosem próbáltam, de miért ne működne a te régi ecu-d az ő perifériáival? Csak annyi h a nem immós ecu nem használja az immó áramköreit ami a gyújtáskapcsolónál van. Én tuti megpróbálnám. :D

Mindenképpen meg fogom, mert úgyis le lesz bontva a lábtér az AC relé csere miatt. 

Link to comment
Megosztás:

13 órája, zotya975 írta:

Elhozta öcsém az X14NZ-jét mert bacakodott neki, a hiba: néha nehezen indul, csak gázra kapja el, akkor is fuldoklik, szinte ki akar esni a motor a helyéről úgy rázkódik, menet közben ritkán leáll, hibalámpa véletlenszerű a hibától független :vízhőfok jeladó. A hiba nem köthető semmihez, hidegen-melegen is előfordul, néha naponta néha egy hétig semmi, amúgy az autó jól megy. A hiba fellépése után a kipufogó elég rendesen feketét köp mint egy diesel. Mivel mindenem van a motorhoz  ezért kicseréltem: alapjárati motort, pillangószelep potit, Map-szenzort, gyujtásmodult, gyujtótrafót, a trafóról jövő főkábelt, elosztót, rotort, Hall jeladót. Szikra van, benzint porlaszt befelé, legalábbis amikor néztük akkor igen. Bár ez utóbbi nem tuti, mert injektor csere ( ja azt is ) után nem indult el, akkor mondjuk lehet tele volt benyával.  Aztán a végén tünetmentes lett, a próbakörön sem volt semmi, szépen jár a motor jól húz. Elindult hazafelé, aztán hívott hogy ugyanúgy megint előjött a hiba. A jövő héten veszek neki kétvezetékes jeladót ( mivel a hiba pillanatnyi és nem köthető a hibalámpához nem gondolom hogy összefüggés van) és kicserélem neki még a benzinpumpát, AC-relét . Neki immos az enyém meg nem az volt, akkor gondolom az ECU-nem lesz jó? 

Az ilyen random előforduló hibáknál, elsősorban vezeték szakadásra vagy érintkezési hibára gondolnák. A test vezetékek rendben vannak a vezérmű kerék mellet?  Meg kéne rángatni őket nehogy a szigetelés alatt el legyen valamelyik szakadva. Az  imóba a kapcsolási rajz alapján, kilométeróra  jeladó jele is átmegy  és úgy  megy az ecu-ba. Ebből kisebb gondok lehetnek.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, nyemi írta:

Az ilyen random előforduló hibáknál, elsősorban vezeték szakadásra vagy érintkezési hibára gondolnák. A test vezetékek rendben vannak a vezérmű kerék mellet?  Meg kéne rángatni őket nehogy a szigetelés alatt el legyen valamelyik szakadva. Az  imóba a kapcsolási rajz alapján, kilométeróra  jeladó jele is átmegy  és úgy  megy az ecu-ba. Ebből kisebb gondok lehetnek.

A vezetékeket csak olyan szinten néztem hogy amik le lettek cserélve ( szinte minden) ott ugye lett mozdítva, lehúzva-visszadugva. A legvégén ha már elfogynak a lehetőségek átrakhatom az én régi kábelkorbácsom is, mert a kábelkötegen belül van több gyári közösítés esetleg valamelyik kontakthibás. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 perce, zotya975 írta:

A vezetékeket csak olyan szinten néztem hogy amik le lettek cserélve ( szinte minden) ott ugye lett mozdítva, lehúzva-visszadugva. A legvégén ha már elfogynak a lehetőségek átrakhatom az én régi kábelkorbácsom is, mert a kábelkötegen belül van több gyári közösítés esetleg valamelyik kontakthibás. 

Én nem szedtem még szét a kábelköteget, de a kapcsolási rajz alapján , igen lennie kell kötéseknek benne . A test vezetéken és a képen látható szenzorokhoz menő vezetékekben.

k-t-sek.jpg

Ha már látszik az imo X13 csatlakozón keresztül kommunikál az ecu-val a kapcsolási rajz alapján.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 11. 16. at 22:34, zotya975 írta:

Lehet méricskélni, bár ugye igazából nem tudom pontosan mit kell mutatnia. 

Olyan 55 másodpercnél kezdődik a lényeg amikor az alapjárati 0.53Voltról szép lassan fordítva a pillangószelepet ( gázt) felmegy 4.44Voltig, ami már a padlógáznak felel meg. 

Az a helyzet hogy mérni csak kiszerelés tudnám, de olyan helyen van hogy elment a kedvem a kiszedésétől is. Amellett pedig úgy el van dugva a poti hogy nem gondolnám hogy beázott.

Most a MAP szenzort szárítom, S majd a végén, ha minden kötél szakad,akkor a poti.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 11. 17. at 8:17, nyemi írta:

A MAP szenzor is be tud ázni  főleg ha nagynyomású vizet kapott felülről. Mert a tetején légző furatok vannak.

mapsensor.jpg

Nem is tudom mit lehetne vele kezdeni . Esetleg kirázni vizet belőle, aztán felrakni a radiátora száradni,  csatlakozóval felfele.

A csekk lámpa nem jelez hiba kódot?

Csak a lambdat meg a víz hőfokot, de ezeket azért mert próbaképpen lehúztam őket.

Most szárítom a szenzort, nem gondoltam hogy beázhat.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, zotya975 írta:

Elhozta öcsém az X14NZ-jét mert bacakodott neki, a hiba: néha nehezen indul, csak gázra kapja el, akkor is fuldoklik, szinte ki akar esni a motor a helyéről úgy rázkódik, menet közben ritkán leáll, hibalámpa véletlenszerű a hibától független :vízhőfok jeladó. A hiba nem köthető semmihez, hidegen-melegen is előfordul, néha naponta néha egy hétig semmi, amúgy az autó jól megy. A hiba fellépése után a kipufogó elég rendesen feketét köp mint egy diesel. Mivel mindenem van a motorhoz  ezért kicseréltem: alapjárati motort, pillangószelep potit, Map-szenzort, gyujtásmodult, gyujtótrafót, a trafóról jövő főkábelt, elosztót, rotort, Hall jeladót. Szikra van, benzint porlaszt befelé, legalábbis amikor néztük akkor igen. Bár ez utóbbi nem tuti, mert injektor csere ( ja azt is ) után nem indult el, akkor mondjuk lehet tele volt benyával.  Aztán a végén tünetmentes lett, a próbakörön sem volt semmi, szépen jár a motor jól húz. Elindult hazafelé, aztán hívott hogy ugyanúgy megint előjött a hiba. A jövő héten veszek neki kétvezetékes jeladót ( mivel a hiba pillanatnyi és nem köthető a hibalámpához nem gondolom hogy összefüggés van) és kicserélem neki még a benzinpumpát, AC-relét . Neki immos az enyém meg nem az volt, akkor gondolom az ECU-nem lesz jó? 

A hőfokjeladó lett volna az első amit megpróbálok. Az tud nagyon durva dolgokat művelni. Második körben én is kontakt problémára gondolnék, valahol valami szakadás lehet. Az immós helyére lehet immótlan ecut rakni, csak fordítva lenne probléma. Ha kicserélitek, én benne is hagynám, egy problémával kevesebb lesz az autóba beépítve.

 

Link to comment
Megosztás:

31 perce, wookie írta:

A hőfokjeladó lett volna az első amit megpróbálok. Az tud nagyon durva dolgokat művelni. Második körben én is kontakt problémára gondolnék, valahol valami szakadás lehet. Az immós helyére lehet immótlan ecut rakni, csak fordítva lenne probléma. Ha kicserélitek, én benne is hagynám, egy problémával kevesebb lesz az autóba beépítve.

 

Csak az a gond hogy ebből nekem sincs tartalék, mert a régit tekertem át az új hengerfejbe, a vízleengedéssel meg nem akartam játszani. Jövő héten veszek neki és hétvégén elviszem. 

Link to comment
Megosztás:

Mégiscsak kiszedtem a folytószelepet, közben szárítottam a MAP szenzort.

Poti érték 2,2-6,9- ig, illetve a másik lábon mérve 7,8-2,2-ig változik. Illetve nincs benne ugrálás, érték lineárisan változik.

Vízhőfok jeladó értéke üzemmelegen 0,25 kohm.

Újabb érdekesség: az egyenetlen alapjárat lambdaszondát lehúzva kisimul, visszadugva előjön.

Ja és a rángatás maradt.:doze:

Módosítva : ekotek
Link to comment
Megosztás:

2 órája, nyemi írta:

0100.jpg

X16XEL-ről beszélünk ugye? Mert akkor van  még levegő hőmérséklet szenzorod is. Sőt még kopogás érzékelőd is.

Igen, X16XEL a drága. :icon3:

Jaja, mindezek vannak, de nem tudom hogy melyik és miért okozhat ilyen hibát.(mármint a sok biszbasz közül).

Olyan mintha elvennék a benzint, a következő pillanatban meg rá adnák és ezt egymás után(vagy ugyanez a gyújtással). Kopogás érzékelő az csak gyújtási időpontot állít,a gyújtást el nem veheti teljesen ugye? Feltételezve hogy ha az lenne a ludas. Mondjuk ha széthúzom a csatiját akkor ki tudom zárni a képletből.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, nyemi írta:

Én nem szedtem még szét a kábelköteget, de a kapcsolási rajz alapján , igen lennie kell kötéseknek benne . A test vezetéken és a képen látható szenzorokhoz menő vezetékekben.

 

Ha már látszik az imo X13 csatlakozón keresztül kommunikál az ecu-val a kapcsolási rajz alapján.

A pirossal bekarikázott kötések valójában úgy vannak, hogy egy érintkezőbe kettő vezeték van összesajtolva. Ezek nem igazán szoktak kontakthibásak lenni.
Továbbá az X13-as csatlakozó az ALDL csatlakozó, később OBDII. Tehát semmi köze az immo-hoz.
Az indításgátló a sebességjeladó és a check engine izzó vezetékein keresztül kommunikál az ECU-val, illetve az utóbbi miatt tudja villogtatni a check engine lámpát. Az X13-as csatlakozó 3-as vezetékén lehet kommunikálni magával a kódfelismerővel, ami gyújtáskapcsolónál van.

Link to comment
Megosztás:

23 órája, zotya975 írta:

Elhozta öcsém az X14NZ-jét mert bacakodott neki, a hiba: néha nehezen indul, csak gázra kapja el, akkor is fuldoklik, szinte ki akar esni a motor a helyéről úgy rázkódik, menet közben ritkán leáll, hibalámpa véletlenszerű a hibától független :vízhőfok jeladó. A hiba nem köthető semmihez, hidegen-melegen is előfordul, néha naponta néha egy hétig semmi, amúgy az autó jól megy. A hiba fellépése után a kipufogó elég rendesen feketét köp mint egy diesel. Mivel mindenem van a motorhoz  ezért kicseréltem: alapjárati motort, pillangószelep potit, Map-szenzort, gyujtásmodult, gyujtótrafót, a trafóról jövő főkábelt, elosztót, rotort, Hall jeladót. Szikra van, benzint porlaszt befelé, legalábbis amikor néztük akkor igen. Bár ez utóbbi nem tuti, mert injektor csere ( ja azt is ) után nem indult el, akkor mondjuk lehet tele volt benyával.  Aztán a végén tünetmentes lett, a próbakörön sem volt semmi, szépen jár a motor jól húz. Elindult hazafelé, aztán hívott hogy ugyanúgy megint előjött a hiba. A jövő héten veszek neki kétvezetékes jeladót ( mivel a hiba pillanatnyi és nem köthető a hibalámpához nem gondolom hogy összefüggés van) és kicserélem neki még a benzinpumpát, AC-relét . Neki immos az enyém meg nem az volt, akkor gondolom az ECU-nem lesz jó? 

Kétvezetékes jeladót mindenképp cserélj. Egyébként megmérted az ellenállásait? Jó lenne egy OP-COM, amivel kiolvashatod a vízhőfok értékét, amit érzékel. Általában ez már árulkodó jel. Második tippem a kontakthiba, de a kétvezetékes jeladó a nevéből adódóan nem a motor testelésétől függően működik. Tehát emiatt nem lehet hibaüzenet rá. Harmadik tippem az ECU.

Link to comment
Megosztás:

Két kérdésem nekem is lenne! 

Hol van a pillangószelep potméter? 

A másik, beindítom a motort és 1500-2000 fordulat között van az alapjárat, ha melegszik utána szép.1000, kicsit alatta) (mitől lehet?)

Egész sokminden új a motortérben, tisztítva lett minden amit itt leírtatok a fórumban.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, daykiller írta:

Kétvezetékes jeladót mindenképp cserélj. Egyébként megmérted az ellenállásait? Jó lenne egy OP-COM, amivel kiolvashatod a vízhőfok értékét, amit érzékel. Általában ez már árulkodó jel. Második tippem a kontakthiba, de a kétvezetékes jeladó a nevéből adódóan nem a motor testelésétől függően működik. Tehát emiatt nem lehet hibaüzenet rá. Harmadik tippem az ECU.

Kicserélem, nem mértem , pedig a kezemben volt a műszer.

59 perce, Lajos12 írta:

Két kérdésem nekem is lenne! 

Hol van a pillangószelep potméter? 

A másik, beindítom a motort és 1500-2000 fordulat között van az alapjárat, ha melegszik utána szép.1000, kicsit alatta) (mitől lehet?)

Egész sokminden új a motortérben, tisztítva lett minden amit itt leírtatok a fórumban.

A videón pont azt méregetem szóval ott van: 

A fojtószelepház jobb oldalán. 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, ekotek írta:

Igen, X16XEL a drága. :icon3:

Jaja, mindezek vannak, de nem tudom hogy melyik és miért okozhat ilyen hibát.(mármint a sok biszbasz közül).

Olyan mintha elvennék a benzint, a következő pillanatban meg rá adnák és ezt egymás után(vagy ugyanez a gyújtással). Kopogás érzékelő az csak gyújtási időpontot állít,a gyújtást el nem veheti teljesen ugye? Feltételezve hogy ha az lenne a ludas. Mondjuk ha széthúzom a csatiját akkor ki tudom zárni a képletből.

A kopogás érzékelő egy piezó kristályos mikrofon ami relatíve "nagy" és  meredek feszültséggel dolgozik . Ő maga nem hiszem hogy beázott de a csatlakozását mindenképp nézd meg (fújd ki levegővel). Még az EGR szelepben (Y18) is van helyzetérzékelő potenciométer, ami nem hiszem, hogy beázott de csatlakozóját azért néz meg. Több tippem   nincs.

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

14 órája, daykiller írta:

A pirossal bekarikázott kötések valójában úgy vannak, hogy egy érintkezőbe kettő vezeték van összesajtolva. Ezek nem igazán szoktak kontakthibásak lenni.
Továbbá az X13-as csatlakozó az ALDL csatlakozó, később OBDII. Tehát semmi köze az immo-hoz.
Az indításgátló a sebességjeladó és a check engine izzó vezetékein keresztül kommunikál az ECU-val, illetve az utóbbi miatt tudja villogtatni a check engine lámpát. Az X13-as csatlakozó 3-as vezetékén lehet kommunikálni magával a kódfelismerővel, ami gyújtáskapcsolónál van.

Nem akarok vitatkozni de van egy ECU-m  csatlakozókkal  pár centis  vezetékekkel. Csináltam egy rajzott hogy mit is derítettem ki.

14nz.jpg

-A  C14-es kivezetés(fekete-fehér) tápfeszültsége a MAP szenzornak és fojtószelep érzékelő potinak. Egy vezetéket látok a csatlakozón, valahol a kötegben szétágazik kétfelé.

-D1-D2-A11-A12 Test vezetékek  és az ECU-n belül is összekötve! D1 vagy A12 elég testelni de ha mindkettő megkapja az se baj (4-re a másik 3-as test pontra megy!).

A B3-D6 test vezetékek külön kapnak testet ezeket mindenképp le kell ellenőrizni(a motoron levő , 4-re a másik 3-as test pontra megy, rajz szerint!  Vezérmű keréknél(?)).

-A B3-D1-nél vannak a csatlakozóban duplán a test vezetékek, és  gyújtás árnyékolásai vannak rákötve.

-A B1-C16 állandó +12V (30)  ECU-n belül is összekötve.

-A6-D5  a HALL tápfeszültsége a kapcsolt +12V-ról (15) ECU-n belül 100Ω keresztül kapja meg.

-Az A11-D2 -ről ECU csatlakozójánál csak egy -egy vezeték jön le , szóval csak lenni kell valahol elágazásoknak, hogy mind a négy szenzor megkapja testet.

IMO.jpg

Ő  csak villogtatni tudja  a csekk lámpát  szerintem , mert ha azon kommunikálna villogna a lámpa.

imo1.jpg

Inkább   a "G"  kivezetésen mer oda ECU  "G"-je is be van kötve. Nem?

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, nyemi írta:

Nem akarok vitatkozni de van egy ECU-m  csatlakozókkal  pár centis  vezetékekkel. Csináltam egy rajzott hogy mit is derítettem ki.

 

-A  C14-es kivezetés(fekete-fehér) tápfeszültsége a MAP szenzornak és fojtószelep érzékelő potinak. Egy vezetéket látok a csatlakozón, valahol a kötegben szétágazik kétfelé.

-D1-D2-A11-A12 Test vezetékek  és az ECU-n belül is összekötve! D1 vagy A12 elég testelni de ha mindkettő megkapja az se baj (4-re a másik 3-as test pontra megy!).

A B3-D6 test vezetékek külön kapnak testet ezeket mindenképp le kell ellenőrizni(a motoron levő , 4-re a másik 3-as test pontra megy, rajz szerint!  Vezérmű keréknél(?)).

-A B3-D1-nél vannak a csatlakozóban duplán a test vezetékek, és  gyújtás árnyékolásai vannak rákötve.

-A B1-C16 állandó +12V (30)  ECU-n belül is összekötve.

-A6-D5  a HALL tápfeszültsége a kapcsolt +12V-ról (15) ECU-n belül 100Ω keresztül kapja meg.

-Az A11-D2 -ről ECU csatlakozójánál csak egy -egy vezeték jön le , szóval csak lenni kell valahol elágazásoknak, hogy mind a négy szenzor megkapja testet.

 

Ő  csak villogtatni tudja  a csekk lámpát  szerintem , mert ha azon kommunikálna villogna a lámpa.

 

Inkább   a "G"  kivezetésen mer oda ECU  "G"-je is be van kötve. Nem?

Akkor tisztázzuk. Régebbi, ALDL csatlakozós Astráknál és Vectráknál a "G" kivezetés az mindennel közös kommunikáció. Ott sem egymással kommunikálnak, hanem a Tech1 vagy 2-vel tudnak. Ha megnézed a régebbi, 94-es rajzokat, amikből te is képeket közölsz, ott ha megnézel bármilyen eszközt, ami kommunikálni képes, akkor látod, hogy van egy közös kivezetésük, ami a G-re megy. Na ez az OBD2-vel változott. Ott már minden eszköz külön szálon kommunikál a rádugott diagnosztikai eszközzel. A motorvezérlő a 6-os, az immo a 3-as érintkezőn.
Mutatom:

immo97_1.pngins97_2.pngx16szr97_3.png

Tehát ebből is látszik, hogy az X13/3-as érintkező az OBD2-be megy. Régen ez volt a "G". Motorvezérlőnél az X13/6. Ez is régen a G volt.

Illetve bejelöltem, hogy van az immo bekötve. 6-os lábán jön be a sebességjeladótól a vezeték, a hetesen megy tovább a motorvezérlőbe, illetve a 2-es láb párhuzamosan a check engine lámpára kötve. Előbbi a motorvezérlő B10, utóbbi a D10 lábra van kötve. A példában egy X16SZR motorvezérlő van.

Tehát, ha kiveszed az immo-t a gyújtáskapcsolótól és netalántán be is indulna a motor, nem lenne sebességjel a motorvezérlőnek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.