Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

3 órája, zotya975 írta:

Nekem most valami nevenincs akku van benne, 2010-ben került bele, most 9 éves. Annyit csinálok, hogy télen ha keveset megyek vele pár hetente ráteszem töltőre, nyáron meg kitekerem a dugókat, és utána öntök deszt vizet. 

Igen, kis odafigyeléssel meghosszabbítható az akksi élettartama :-) Főleg, ha a cellákat lehet töltögetni.

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 08. 05. at 0:05, kacs írta:

A kábeleket én sem "önszántamból" cseréltem, hanem a szerelőm javaslatára, mikor korábban is gyújtásproblémám volt.

Sajnos a próbát nem tudtam megejteni, mert tegnap reggel teljesen meghalt az akksim :-(  Holnap rendelek egy újat 9 év után :-)  Ha már akksi! Mi a vélemény az Exide-ról? Most van jelentős árengedménnyel 17.600 pénzért 53 AH-s.

Exidet nem ajànlottàk nekem. Nekem volt is, és elég hamar beadta az unalmast. Most a hondàbol kivett gyari japán. 7éves 75ah-s akksival járok, pöcc röff télen nyáron  ès25 ezer Ft lehet venni már 

Módosítva : Palca01
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Palca01 írta:

Exidet nem ajànlottàk nekem. Nekem volt is, és elég hamar beadta az unalmast. Most a hondàbol kivett gyari japán. 7éves 75ah-s akksival járok, pöcc röff télen nyáron  ès25 ezer Ft lehet venni már 

Már tegnap megrendeltem...azt lehet tudni, hogy aki nem ajánlotta annak mi volt az indoka? Én nem olvastam rosszakat róla. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, kacs írta:

Már tegnap megrendeltem...azt lehet tudni, hogy aki nem ajánlotta annak mi volt az indoka? Én nem olvastam rosszakat róla. 

Akksi boltban mondta az eladó hogy nem sokáig forgalmazza már az exidet mert az alsóbb kategóriás akkumulátorjukkal sok vevői panasz èrkezett. 

Nekem 2 èvig bírta. A legkevesebb ideig a többi Akksi utàn. 

A banner szintèn 2 èvig volt jó úgy mint az exide, jàsz akku 5 èvig. Ez a mostani japàn 3 éve van benne, hasznàltan, 7 éves az akksi.

Ès az autó 15 éve ugyanúgy van hasznàlva. Kint àll tèlen nyàron

Link to comment
Megosztás:

44 perce, Palca01 írta:

Akksi boltban mondta az eladó hogy nem sokáig forgalmazza már az exidet mert az alsóbb kategóriás akkumulátorjukkal sok vevői panasz èrkezett. 

Nekem 2 èvig bírta. A legkevesebb ideig a többi Akksi utàn. 

A banner szintèn 2 èvig volt jó úgy mint az exide, jàsz akku 5 èvig. Ez a mostani japàn 3 éve van benne, hasznàltan, 7 éves az akksi.

Ès az autó 15 éve ugyanúgy van hasznàlva. Kint àll tèlen nyàron

Köszi az infót, remélem azért nem két évet fog bírni :blink:...mondjuk nem az "alapot" rendeltem, hanem a Premium-ot.. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, hazi1966 írta:

Sziasztok.Hogyan tudnám levenni a hátsó dobot 1993.Opel Astra f 1.6 C16NZ.Az a bajom vele ,hogy a dob kiperemesedett nem jön le.Hátsóféket akarok cserélni mindkét oldalon de egyik felén sem tudom levenni a dobokat. Mit javasoltok

 

A hátsó oldalán van egy gumidugó, azt ki lehet venni, és ott belepiszkálni, de még soha nem csináltam, nem tudom  mit kell tenni, majd jön valaki és elmondja  pontosan. 

A leírás szerint: " Ha a fékdobot nem lehet levenni, akkor az valószinűleg berágódott. Ebben az esetben a következőképpen kel eljárni: vegyük ki a féktartó hátsó oldalán a dugót és a féktartót csavarhúzóval nyomjuk a kézifékpofa kar felé, amig a fékpofára fel nem fekszik. Ezáltal a fékpofa visszaállítórugója visszahúzható, és a fékdob levehető".

Csak én annyira nem tudom ezt értelmezni. 

 

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel F Astra 1.4 benzin. Amikor gyújtást adok rá akkor érdekes hangot hallottam az alapjárati motor felől. Kiszereltem és a hangot az adta ki. Tehát a kérdésem az lenne hogy normális ha gyújtás hatására az alapjárati motor megmozdul?(nem jár ki-be, csak egy pontig megy és megáll) Eddig nem tapasztaltam a hangot.

Link to comment
Megosztás:

41 perce, Bencus97 írta:

Sziasztok!

Opel F Astra 1.4 benzin. Amikor gyújtást adok rá akkor érdekes hangot hallottam az alapjárati motor felől. Kiszereltem és a hangot az adta ki. Tehát a kérdésem az lenne hogy normális ha gyújtás hatására az alapjárati motor megmozdul?(nem jár ki-be, csak egy pontig megy és megáll) Eddig nem tapasztaltam a hangot.

Nem emlékszem hogy ilyen lett volna, ugye általában alapjáraton jár a motor amikor leállítod, és úgy is indítod el, így nem kell neki mozognia sehová. De ha vársz holnapig, megnézem hogy nekem gyujtásra mozdul-e. 

Link to comment
Megosztás:

Azt megköszönném!!!! Gyujtáselosztó fedelet és rotort cseréltem, nem tudom köze van e a dolgokhoz, de jó ideje nem lett kicserélve az a két dolog. Illetve 4,5 éve az enyém az autó én még nem tapasztaltam azt hogy gyújtásra hangot adna ki maga az alapjárat motor.(Tudod ez a kis motorhang ami ki és be nyomja azt a kisrudat amin a rugó is van.)

Módosítva : Bencus97
Link to comment
Megosztás:

15 órája, zotya975 írta:

Nem emlékszem hogy ilyen lett volna, ugye általában alapjáraton jár a motor amikor leállítod, és úgy is indítod el, így nem kell neki mozognia sehová. De ha vársz holnapig, megnézem hogy nekem gyujtásra mozdul-e. 

Mozog nekem is! És ahogy mondod. És szerintem azért teszi mert indítás után felpörgeti egy picit a motort és úgy áll vissza. Legalább is nekem ilyen! 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Bencus97 írta:

Érdekes. Eddig soha nem hallottam az alapjarati motornak a működési hangját amikor gyújtást adok az autóra. 

Megnéztem, igaz nekem már c14se van, ( hülye vagyok kiment a fejemből) de gyújtás ráadásakor ez is mozgatja egy kicsit a kúpot kifelé, amikor leveszem meg visszahúzza. 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 08. 08. at 11:40, hazi1966 írta:

Sziasztok.Hogyan tudnám levenni a hátsó dobot 1993.Opel Astra f 1.6 C16NZ.Az a bajom vele ,hogy a dob kiperemesedett nem jön le.Hátsóféket akarok cserélni mindkét oldalon de egyik felén sem tudom levenni a dobokat. Mit javasoltok

 

A dobot kívülről nézve, van egy furat amin "át tudsz nyúlni" egy vékony csavarhúzóval. Ha megfelelő pozícióba tekered az egészet, akkor azon keresztül hozzáférsz az utánállítóhoz, ott vissza tudod tekerni annyira a pofákat, hogy le tudd húzni a dobot. A linken nyíló képen jobb oldalt a fogazott kereket tudod tekergetni. Kb. Foganként, úgyhogy nem 5 másodperces történet, de kevésbé igénytelen, mint a másik, sajnos általános lekalapálós verzió.

 

Link to comment
Megosztás:

7 perce, Dáwid írta:

A dobot kívülről nézve, van egy furat amin "át tudsz nyúlni" egy vékony csavarhúzóval. Ha megfelelő pozícióba tekered az egészet, akkor azon keresztül hozzáférsz az utánállítóhoz, ott vissza tudod tekerni annyira a pofákat, hogy le tudd húzni a dobot. A linken nyíló képen jobb oldalt a fogazott kereket tudod tekergetni. Kb. Foganként, úgyhogy nem 5 másodperces történet, de kevésbé igénytelen, mint a másik, sajnos általános lekalapálós verzió.

 

Nekem is volt már vállas, de eddig körbekocogatva finoman lefelé mozgatva közben a kézifék kötelet rángatva hogy mozduljanak a pofák mindíg lejött. Aztán ha már lent van elszoktam csiszolni a vállat, ami van hogy csak rozsda, mert a külső fél centi nincs koptatva. Ezt a visszatekerést csak elméletben tudom, próbálni még nem próbáltam. 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, zotya975 írta:

Nekem is volt már vállas, de eddig körbekocogatva finoman lefelé mozgatva közben a kézifék kötelet rángatva hogy mozduljanak a pofák mindíg lejött. Aztán ha már lent van elszoktam csiszolni a vállat, ami van hogy csak rozsda, mert a külső fél centi nincs koptatva. Ezt a visszatekerést csak elméletben tudom, próbálni még nem próbáltam. 

Egyszer régen, amikor még dobom volt hátul, végignéztem ahogy egy szagember leszedi a dobot. Úgy szétverte az élét, hogy még úgy is fájt, hogy csere miatt lett leszedve. Ott már nem kocogtatásról volt szó :hehe::hehe: 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Dáwid írta:

Egyszer régen, amikor még dobom volt hátul, végignéztem ahogy egy szagember leszedi a dobot. Úgy szétverte az élét, hogy még úgy is fájt, hogy csere miatt lett leszedve. Ott már nem kocogtatásról volt szó :hehe::hehe: 

Suzukin kínlódtam egyszer órákig, pedig ott elöl kellet bepiszkálni az után állítónak. 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 07. 27. at 12:58, zotya975 írta:

A 34-es az a: 

34 Manifold Absolute Pressure (MAP) sensor Low voltage

 

Map szenzor, a másik kettő passzol. De túl sok hibakód ez egyszerre, nem lett mostanában valami bontva, vákumcsövek, lehúzva..stb? Az alapjáarti motort, ki elehts zedni ha olajsáros a kúp, akkor megtakarírtani féktisztítóval azt is, meg a fészkét is. A Map szenzornál azt lehet ellenőrizni hogy jó helyen van-e a vákumcsőve, ha igen nincs -e kirepedve. 

http://448K_p_010.jpg

Itt látszik melyiknek kell lennie a MAP-csővének, piros karikával jelezve az alapjárati motor. Az alapjárati motort meg is tudod járatni, kiszereled, visszadugod a csatira, és mitnha hibakódot olvasnál összezárod a két pint a diag csatiban. Majd gyujtást adsz, és a kúpot szépen ki-be kell mozgatnia akadás mentesen:

 

A sebesség érzékelő vagy útjeladó aminek a 24-es a hibakódja az óraegység hátuljában van, ez adja a jelet a motorvezérlőnek innen tudja hogy a kocsi mozgásban van, hibája esetéán szokott túlzottan leesni a fordulatszám kuplung kinyomásakor például váltáskor. Ellenőrizhető, ha menet közben ( lehetőleg lépésben haladva forgalommentes úton hogy ne legyen belőle baleset) egyszerre benyomod a középkijelző két gombját 3-4 másodpercre, és kiírja a pillanatnyi sebességet 53km/h-ig. 

Visszatérve erre. El fogtok küldeni lassan innen emiatt, de sajnos a probléma még mindig nem oldódott meg. Vákumcsőveket átnéztem, alapjárati motort kitisztítottam, gyújtóelosztófedél valamint rotor, illetve üzemanyagszűrőt is cseréltem. Észrevételezésem a tünetről, magas fordulatszámnál vagy gyors sebességnél adja ki a check engine lámpát. Ilyenkor semmin érezhetőt nem prpdukál az autó viszont leváltásnál érezhetően a jobb kéznél valamint bal lábánál egy kis remegés mely a fordulatszám lecsökkenéséhez kapcsolható. Majd lassuláshoz mérten igazodik vissza a motor alapjárata. 

Módosítva : Bencus97
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.