Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

15 perce, Kispotter írta:

Szerintem rosszkor van a szikra. Magyarul elugrott a vezérlés. Főleg ha rotoros a gyújtás. Bár szerintem DIS kockásnál is ezt csinálja ha elmegy a vezérlés.

Nekem amikor halódótt a trafó akkor is visszapöffent a szívótorokba. Ha elosztó-rotoros, akkor az elosztó alu háza és a hengerfej összejelölése után fel kell lazítani az Y csavarját és tekergetni kellene az elosztót. A vezérlés elugrása is okozhatja ezt így azt sem árt ellenőrizni ahogy írtad. 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok. Úgy tűnik csak hengerfej probléma lesz a folyamatos hűtőviz melegedés oka. Elég kemények a víz csövek. Reménykedtem benne hogy nem az lesz de minden más végig lett zongorázva már. 

Egyenlőre a hidegben elvagyok vele 95 fokot tartja. Február környékén megcsináltatom. Csak most volt egy komplett első futómű felújítás elől hátul új tárcsák. Sajnos az egyik nyereg is beadta az unalmast. A 4 lengéscsillapitóval együtt. Szóval a kocsi ára ottmaradt hirtelen. Egy pozitív dolog van bennem. 15 éve nem volt ilyen jó a futómű tényleg álom. És sikerült szereznem 14 es g astra disztárcsát

Link to comment
Megosztás:

28 perce, Palca01 írta:

Sziasztok. Úgy tűnik csak hengerfej probléma lesz a folyamatos hűtőviz melegedés oka. Elég kemények a víz csövek. Reménykedtem benne hogy nem az lesz de minden más végig lett zongorázva már. 

Egyenlőre a hidegben elvagyok vele 95 fokot tartja. Február környékén megcsináltatom. Csak most volt egy komplett első futómű felújítás elől hátul új tárcsák. Sajnos az egyik nyereg is beadta az unalmast. A 4 lengéscsillapitóval együtt. Szóval a kocsi ára ottmaradt hirtelen. Egy pozitív dolog van bennem. 15 éve nem volt ilyen jó a futómű tényleg álom. És sikerült szereznem 14 es g astra disztárcsát

Próbáld meg hogy a kiegyenlítő kupakját nem csavarod rá teljesen, vagy ha van plusz kupakod, azt kibelezed, kiveszed belőle a nyomástartó szelepet. Ilyen hidegben ha nem állsz sokat dugóban nem valószinű hogy emiatt forrna a víz, viszont a csövek nem fognak eldurranni. 

Link to comment
Megosztás:

3 perce, zotya975 írta:

Próbáld meg hogy a kiegyenlítő kupakját nem csavarod rá teljesen, vagy ha van plusz kupakod, azt kibelezed, kiveszed belőle a nyomástartó szelepet. Ilyen hidegben ha nem állsz sokat dugóban nem valószinű hogy emiatt forrna a víz, viszont a csövek nem fognak eldurranni. 

Köszi. Igen ez a terv. Szerinted mennyi reális ára egy x18xe felújításának? Nyilván már akkor szelepek egy gyűrű is újat kapna. Csak azért kérdem hogy legyen valami támpontom. Mert nyilván megcsináltatom de már igyis olyan összegeknél járok..... De nincs szívem eldobni. Már ha lehet így mondani csak a hengerfej probléma van és teljesen rendben a kocsi

Módosítva : Palca01
Link to comment
Megosztás:

2 perce, Palca01 írta:

Köszi. Igen ez a terv. Szerinted mennyi reális ára egy x18xe felújításának? Nyilván már akkor szelepek egy gyűrű is újat kapna. Csak azért kérdem hogy legyen valami támpontom. Mert nyilván megcsináltatom de már igyis olyan összegeknél járok..... De nincs szívem eldobni. Már ha lehet így mondani csak a hengerfej probléma van és teljesen rendben a kocsi

Hát szerintem kompresszió méréssel fel tudod mérni a motor állapotát, ha egyforma a 4 henger és az olajat sem eszi, olyan nagy gond nincs. A hengerfej levétele után úgyis látszik a henger állapota, igazából gyűrűt sem kell feltétlenül cserélni. Legtöbbször a hengertej tömítés adja meg magát, de a síkolás előtt úgyis nyomáspróbázni kell ekkor kiderül, de van hogy már a leszedéskor egyértelműen látszik hogy sérült a tömítés. A szelepszár szimeringeket érdemes cserélni, mert nem nagy összeg, és most van rá lehetőség , a szelepeket ha kell becsiszolni. Felénk a Szakál -Metál 30-50-ért csinál egy komplett hengerfej felújítást, új csavarok, tömítés, olaj, vezérlés, hűtőfolyadék, szerintem 100 körül megáll, ha úgy csináltatod, ha te csinálod jóval olcsóbb. Én csak sikoltatni vittem el céghez a többit én csináltam, az csak 8 ezer forint volt. 

Link to comment
Megosztás:

13 perce, zotya975 írta:

Hát szerintem kompresszió méréssel fel tudod mérni a motor állapotát, ha egyforma a 4 henger és az olajat sem eszi, olyan nagy gond nincs. A hengerfej levétele után úgyis látszik a henger állapota, igazából gyűrűt sem kell feltétlenül cserélni. Legtöbbször a hengertej tömítés adja meg magát, de a síkolás előtt úgyis nyomáspróbázni kell ekkor kiderül, de van hogy már a leszedéskor egyértelműen látszik hogy sérült a tömítés. A szelepszár szimeringeket érdemes cserélni, mert nem nagy összeg, és most van rá lehetőség , a szelepeket ha kell becsiszolni. Felénk a Szakál -Metál 30-50-ért csinál egy komplett hengerfej felújítást, új csavarok, tömítés, olaj, vezérlés, hűtőfolyadék, szerintem 100 körül megáll, ha úgy csináltatod, ha te csinálod jóval olcsóbb. Én csak sikoltatni vittem el céghez a többit én csináltam, az csak 8 ezer forint volt. 

Köszi az infót. Én 200 e árat kaptam de abba vannak gyűrűk szelepek. Jobb lenne olcsóbban megúszni :) Miskolc környékén lehet keresnem kellene egy új szerelőt 

Link to comment
Megosztás:

3 perce, kimi1012 írta:

Cech enige néha ki gyullad. És ha ki veszem a lambdaszondat meg rázom csörög valami. És a fogyasztás is több 

 

Szondát otthon sajna nem lehet kimérni, így vagy elviszed valakihez, vagy kicseréled hátha tényleg rossz. De a hibakódot ki kellene olvasni-olvastatni, mert több is van neki.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
3 órája, Stevy írta:

Amúgy az mitől függ, hogy a gömbcsuklós, vagy ez kör alakú műanyag van ? Kis/nagy blokk ? Nekem 1.4-en a gömbcsuklós verzió van, otthoni 1.6-ot még nem néztem.:huh: 

Szerintem nem függ a motortól, egyszerűen csak ezzel vagy azzal szerelték. Amikor vettem mindíg odafordították a monitort hogy melyik kell. 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, joecockroach írta:

Esetleg évjáratfüggő lehet. A stabrúd vége másabb a gömbcsuklósnak.

Gondoltam rá én is, de nekem faceliftes van, és gömbcsuklós, Zotyának meg facelift előtti volt, és az is az, úgyhogy elvetettem ezt a gondolatot. :-)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
25 perce, Mikulás74 írta:

Üdv Urak, ha az ablakmosó tartályban max 3 napig marad meg a lötty, mit kell cserélnem? :-)
Van külön tömítés a motor és a tartály közé? Vagy a motor a kuka?
Köszi :)

 

A motor alatt van tömítés de lehet csak kirázkódott a helyéről, nézd meg alaposan. 

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Mikulás74 írta:

Üdv Urak, ha az ablakmosó tartályban max 3 napig marad meg a lötty, mit kell cserélnem? :-)
Van külön tömítés a motor és a tartály közé? Vagy a motor a kuka?
Köszi :)

 

Hali.

Mindenképen le kell szedni a dobbetétet sajna hogy hozzáférj.Utána már látható a hiba.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.