Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

12 órája, wookie írta:

1.6 se-t akárhogy rúgtam nem bírtam 7 fölé vinni. 

Kicsiket rúgtál.:hehe: Én A zafirával ( de már az astrával is) 95%-ban 10 kilométerre mentem max, és városban. 30-35Km/ H az átlagsebességem, a fogyasztás most ebben a pillanatban 9.1Liter/ 100Km átlag.  Ha kimegyek a városban hosszabb távra pár 100km alatt beáll 6-7 literre, klímával fél-egy literrel több. Pályán tempomattal klíma nélkül tudom levinni mondjuk 110-nél 5.5-re. De ugye az csak pillanatnyi ,mert nem akkora az ország hogy sokat tudj gyorsítás-lassítás nélkül egyenletes tempóban menni. 

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 02. 18. at 7:58, zotya975 írta:

Nekem sohasem volt alacsony fagyasztásom, az NZ-vel sem álltam meg 7-8 liter alatt városban utána az SE-vel elvileg kevesebbet kellett volna ennie, de ennek meg toltam így ezért evett többet. A Zafirát sem tudtam még 9 liter alá vinni rövidtávon. Nekem mindíg inkább fehérek voltak a gyertyák.

Elfogadnám a jelenlegit is, ha ennyi lett volna mindig is. De nem. Valami változott, csak nem tudom mi. Talán holnap "okosabb" leszek.  

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 02. 05. at 4:28, zotya975 írta:

Szerintem ha találnátok egy karambolos autóból származó működő, akár fiatalabb motort, lehet egyszerűbb lenne azt átpakolni. Azért ha beáll a motor ott már nagyjavítással lehet számolni. 

Na sziasztok. Tesóm unatkozott meg kíváncsi is volt hogy mi lehet a baja  a motornak ezért neki  állt  szét szedni. Ezt találta  a hengerfej  levétele  után  http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=66320200220_154537.jpg  http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=24020200220_154909.jpg gondolom  a főtengely is kapott egy kicsit. Vélemény róla? Érdemes-e vele foglalkozni?

Link to comment
Megosztás:

11 órája, endi29 írta:

Na sziasztok. Tesóm unatkozott meg kíváncsi is volt hogy mi lehet a baja  a motornak ezért neki  állt  szét szedni. Ezt találta  a hengerfej  levétele  után  http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=66320200220_154537.jpg  http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=24020200220_154909.jpg gondolom  a főtengely is kapott egy kicsit. Vélemény róla? Érdemes-e vele foglalkozni?

Hol a dugó kijött felfelé? :blink: Hát szerintem nem. A komplett motorfelújítás több 100 ezer forint. Komplett motort meg már 100-alatt lehet kapni, ha szerencséd van sikerül egészen keveset futottat is, ha egy nagypapi lezúzta a kocsit, és ott maradt az akár 100 ezer alatti futással az ép motor. 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, zotya975 írta:

Hol a dugó kijött felfelé? :blink: Hát szerintem nem. A komplett motorfelújítás több 100 ezer forint. Komplett motort meg már 100-alatt lehet kapni, ha szerencséd van sikerül egészen keveset futottat is, ha egy nagypapi lezúzta a kocsit, és ott maradt az akár 100 ezer alatti futással az ép motor. 

A dugattyú széttört darabokra, a nagyja kint van, a többi része meg a hajtókar is gondolom a motorblokk alján van. Tesóm már nézett több autót is a neten amit ki lehetett volna próbálni de csak egyben adnák az egész autót. Ahol meg  lenne motor a bontóban azt meg  ki tudja hogy milyen állapotban van. Már azon van hogy meghirdeti így ahogy van motorhibasan eladásra.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, endi29 írta:

A dugattyú széttört darabokra, a nagyja kint van, a többi része meg a hajtókar is gondolom a motorblokk alján van. Tesóm már nézett több autót is a neten amit ki lehetett volna próbálni de csak egyben adnák az egész autót. Ahol meg  lenne motor a bontóban azt meg  ki tudja hogy milyen állapotban van. Már azon van hogy meghirdeti így ahogy van motorhibasan eladásra.

Hát gondolom bontóként változik oda ahol én járok van lehetőség kipróbálni legalább azt hogy a motor indítható-e , és csak utána kivenni az autóból. Meg mondjuk ha az autó feneke van lezúzva attól még elvileg a motor ép és működik. Végülis az is megoldás hogy ezt eladod így csak nem tudom mennyiért vinnék el. Az enyémet tavaly áprilisban 1 év műszakival 130-ért vitték el, annyit adtak érte. 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, endi29 írta:

A dugattyú széttört darabokra, a nagyja kint van, a többi része meg a hajtókar is gondolom a motorblokk alján van. Tesóm már nézett több autót is a neten amit ki lehetett volna próbálni de csak egyben adnák az egész autót. Ahol meg  lenne motor a bontóban azt meg  ki tudja hogy milyen állapotban van. Már azon van hogy meghirdeti így ahogy van motorhibasan eladásra.

Motorhibásan sokat nem adnak érte, ha a bodé jó állapotú érdemes kivárni, hátha akad előbb utóbb egy motor valahol! Fb csoportokat érdemes forgatni,  x16xe láttam az előbb Veszprémben kipróbálhatót 30ért egybe, Pápán igaz ott nem irt árat!

Link to comment
Megosztás:

7 órája, endi29 írta:

A dugattyú széttört darabokra, a nagyja kint van, a többi része meg a hajtókar is gondolom a motorblokk alján van. Tesóm már nézett több autót is a neten amit ki lehetett volna próbálni de csak egyben adnák az egész autót. Ahol meg  lenne motor a bontóban azt meg  ki tudja hogy milyen állapotban van. Már azon van hogy meghirdeti így ahogy van motorhibasan eladásra.

De azért marhára kíváncsi lennék mi lehetett ennek az oka.. Először azthittem elfolyt az olaj és azért állt be, de ezt nem hiszem. Ugyanis attól a dugattyú nem törik el ha elfolyik az olaj.. Nagyon nem jellemző az opel motorokra ez főleg nem a 8 szelepesekre, mert úgylátom ez az.. mi a motorkód? 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Kispotter írta:

De azért marhára kíváncsi lennék mi lehetett ennek az oka.. Először azthittem elfolyt az olaj és azért állt be, de ezt nem hiszem. Ugyanis attól a dugattyú nem törik el ha elfolyik az olaj.. Nagyon nem jellemző az opel motorokra ez főleg nem a 8 szelepesekre, mert úgylátom ez az.. mi a motorkód? 

Hát én úgy tudom hogy a főtengely csapágyak ha nincs kenősük megfolynak így akadályozva meg a tengely megszorulását, így végülis akár lehetséges hogy a dugattyú szorult meg előbb és az volt a motor vége. Vagy a hajtókar szorult rá a főtengelyre kenés nélkül, eltört vagy kiszakadt a dugóból.  Mondjuk a dugó egyben nem fér le a karterba tehát elébb fel kellett neki " darabolódnia". Volt egy olyan ötletem hogy gyűrűt cserélek úgy hogy fent hagyom a hengerfejet és lefelé húzom ki a dugót, de itt felvilágosítottak hogy nem fér ki arra.

http://278P3230036.jpg

Amikor nálunk a diesel astránál hűtés nélkül beállt a motor nem volt semmi hang csak egyre lassult, aztán teljesen beállt. Szerencsére a sofőr kinyomta a kuplungot így nem csúsztunk blokkoló kerekekkel. Miután lehűlt a motor lehetett indítózni, de már nem indult el. Nem lett szétszedve így nem tudom pontosan mi történt a motorban. 

 

Link to comment
Megosztás:

14 órája, Kispotter írta:

De azért marhára kíváncsi lennék mi lehetett ennek az oka.. Először azthittem elfolyt az olaj és azért állt be, de ezt nem hiszem. Ugyanis attól a dugattyú nem törik el ha elfolyik az olaj.. Nagyon nem jellemző az opel motorokra ez főleg nem a 8 szelepesekre, mert úgylátom ez az.. mi a motorkód? 

x16xel a motorkód és 1,6-os 16 szelepes volt, 96-os évjárat.Egyébként ma reggel elvitték 50 ezerért adás-vételivel. Az okára mi is kíváncsiak lettünk volna. De csak ennyire tudta tesom szétszedni hogy a hengerfejet levette. Az olajteknőt kellett volna még leszedni hogy alulról is lássuk meg mekkora a baj. De ahhoz már akna kellet volna, vagy alá feküdni amihez már nem volt energia.Így is látszott hogy a dugattyú, hajtókar rapityára törött. Valószínűleg a blokk is megrepedhetett mert a hűtő folyadék is eltűnt a tartályból. Az olaj is még folyt belőle amikor kitoltuk az utcára. Mindegy most már, eladtuk, elvitték.Kész. A kasztni  miatt én sajnáltam mert szinte hibátlan, rohadás mentes állapotban volt.2éve kellett először egy tenyérnyi méretű lukat befoltozni az padló lemezen

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok 

Vettem a haverom F-astrtájába (1998 as ) 2 új Depos-s lámpát. A gyári lámpák fényszórói elektromosan állíthatóak az újak meg értelem szerűen kézi állításos. Az lenne a kérdésem hogy bele lehet rakni ? Felfogatásra úgy tűnik igen, de félek hogy a manuális állítót megpróbálnám izomból kihúzni akkor eltörik és nem biztos hogy passzolna a benne lévő gömbfej mintha a motors állításún picit vastagabb lenne , ami kézi azon meg mintha kisebb lenne. Valaki szedte már ki az új lámpából azt a kis állító mechanikát ? 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Barret írta:

Sziasztok 

Vettem a haverom F-astrtájába (1998 as ) 2 új Depos-s lámpát. A gyári lámpák fényszórói elektromosan állíthatóak az újak meg értelem szerűen kézi állításos. Az lenne a kérdésem hogy bele lehet rakni ? Felfogatásra úgy tűnik igen, de félek hogy a manuális állítót megpróbálnám izomból kihúzni akkor eltörik és nem biztos hogy passzolna a benne lévő gömbfej mintha a motors állításún picit vastagabb lenne , ami kézi azon meg mintha kisebb lenne. Valaki szedte már ki az új lámpából azt a kis állító mechanikát ? 

Szia! 

Nekem is pont ez volt a projekt, még a Depo is stimmel (a gyári Valeo volt). Valóban, kicsit nehézkes a régi lámpából az állító motort áttelepíteni az új Depo-ba, de kicsi erőszakkal megoldható. Nálam ezt úgy oldotta meg a szerelő, hogy az állító motoron található gömbfejet kicsit megcsiszolta csiszolópapírral, majd bekente szilikonzsírral és finom erőszakkal beletolta az új lámpába. Elég nehezen ment, de sikerült és működik. Lehet, ha kicsit többet csiszolgatja, még könnyebben belement volna. :-) 

A kézi állító kihúzása az új lámpából egyébként könnyebben ment, mint a motoros állító betolása, legalábbis nálam így volt :-) 

 

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Az volna a kérdésem, hogy le lehet tolni akadálymentesen a benzintankba (F Astra Caravan, 1997)  egy vékony, nem túl merev (pl. ablakmosó szilikon cső) csövet? Be kellene juttatnom egy elég kicsi mennyiségű E10 stabilizáló adalékot a benzinbe, mert a kocsi hosszú ideig állni fog.

Előre is köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, kacs írta:

Sziasztok!

Az volna a kérdésem, hogy le lehet tolni akadálymentesen a benzintankba (F Astra Caravan, 1997)  egy vékony, nem túl merev (pl. ablakmosó szilikon cső) csövet? Be kellene juttatnom egy elég kicsi mennyiségű E10 stabilizáló adalékot a benzinbe, mert a kocsi hosszú ideig állni fog.

Előre is köszi a válaszokat!

A tankba teljesen nem fog lejutni a cső mert a tank csonkjánál van egy visszafolyás gátló gumibiszbasz, ott elakad.  Hogy ott mennyi adalék reked meg azt nem tudom. Lehet hogy azt kellene csinálni hogy 1-2 liter benzinnel összekeverni az adalékot és úgy beönteni. 

http://109P4220002_m_solata.jpg

http://3221960208_20150830_45QVo.jpg

Link to comment
Megosztás:

Szia zotya975!

Köszönöm a választ! Jól gondolom, hogy a második képen látható gumi izé úgy van a tankban, hogy a szélesebb része mutat a tank belseje felé a keskenyebb része pedig a tankon kialakított belépő nyíláshoz csatlakozik? Így tűnik logikusnak, de hogyan lehet akkor a betöltőnyílás és a tankot összekötő csövet (1-2 liter) benzinnel megtölteni, ha megakadályozza a "visszafolyást"? :confused:

Ezzel a keverési módszerrel az a baj, hogy az adalékot a tankolt üa. mennyiségéhez kell igazítani a tankolás után. Az pedig kissé macerás. hogy a pisztoly lekattanása után a tankolt liternek megfelelően kimérem az adalékot, aztán tankolok még 1-2 litert, keverem, majd betöltöm. Az adalékot 10-20 ml-ként kell adagolni. Valamit ki kéne találni az adalék benzinbe juttatásához, mert az E10 (mondják) 1 hónap után már kezd összeállni és tönkreteheti az üa. rendszert :icon4:

Link to comment
Megosztás:

22 perce, kacs írta:

Szia zotya975!

Köszönöm a választ! Jól gondolom, hogy a második képen látható gumi izé úgy van a tankban, hogy a szélesebb része mutat a tank belseje felé a keskenyebb része pedig a tankon kialakított belépő nyíláshoz csatlakozik? Így tűnik logikusnak, de hogyan lehet akkor a betöltőnyílás és a tankot összekötő csövet (1-2 liter) benzinnel megtölteni, ha megakadályozza a "visszafolyást"? :confused:

Ezzel a keverési módszerrel az a baj, hogy az adalékot a tankolt üa. mennyiségéhez kell igazítani a tankolás után. Az pedig kissé macerás. hogy a pisztoly lekattanása után a tankolt liternek megfelelően kimérem az adalékot, aztán tankolok még 1-2 litert, keverem, majd betöltöm. Az adalékot 10-20 ml-ként kell adagolni. Valamit ki kéne találni az adalék benzinbe juttatásához, mert az E10 (mondják) 1 hónap után már kezd összeállni és tönkreteheti az üa. rendszert :icon4:

No, sikerült is megoldani a kérdést! Az ablakmosó szilikon cső végébe beledugtam egy 10cm hosszú merev műanyag csődarabot, amit sikerült ledugni egész a benzinbe. megfújtam, bugyogott. :-) Egy fecskendő segítségével így már közvetlenül a benzinbe juttatható az adalék...az E10 meg bekaphatja...remélem :blush:

Link to comment
Megosztás:

2 órája, kacs írta:

No, sikerült is megoldani a kérdést! Az ablakmosó szilikon cső végébe beledugtam egy 10cm hosszú merev műanyag csődarabot, amit sikerült ledugni egész a benzinbe. megfújtam, bugyogott. :-) Egy fecskendő segítségével így már közvetlenül a benzinbe juttatható az adalék...az E10 meg bekaphatja...remélem :blush:

Ügyes voltál, elvileg ledugható a cső, ha pont eltalálod a visszafolyás gátló nyitott részét, hát sikerült. 

Link to comment
Megosztás:

47 perce, kacs írta:

Hát most nem nyugtattál meg :-):-) lehet, legközelebb megöregszem, mire sikerül :laugh:

Egyszer akartam elszívni a saját benzinem elromlott AC-pumpa miatt, pont előtte tankoltam tele, és ugye akkor nem tudom kinyitni a fedelet. Nem ment le semmilyen cső,  a vékonyabbik szellőző csövet kellett megbontanom, ott tudtam csak leszívni a benzint. 

Link to comment
Megosztás:

21 perce, zotya975 írta:

Egyszer akartam elszívni a saját benzinem elromlott AC-pumpa miatt, pont előtte tankoltam tele, és ugye akkor nem tudom kinyitni a fedelet. Nem ment le semmilyen cső,  a vékonyabbik szellőző csövet kellett megbontanom, ott tudtam csak leszívni a benzint. 

Akkor a levegőztető cső a menekülő útvonal :) No, majd legközelebb elválik, de az nem most lesz, pedig most lehetne menni, ilyen benzinárak mellett :cool:

Link to comment
Megosztás:

7 perce, free0228 írta:

Üdv Urak!

Elkezdett a fűtőmotorom ciceregni 1-es fokozaton! A helyén ezt megtudom fújkálni wd-vel, hozzáférni? Vagy ki kell szerelni hozzá?

 

4 perce, Róóóbi írta:

Nem nehéz kiszedni, én kint adnék neki valami kenőanyagot.

Az a baj kiszerelés nélkül nem nagyon lehet kenőanyagot juttatni a tengelyhez.

http://7602767772_20180215_yraIl.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.