Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

On 2021. 02. 15. at 4:16, zotya975 írta:

Én sem tudtam kiszedni őket, be akartam áztatni ecetbe, nyilván 20 év alatt biztos hogy került bele csapvíz gondolom vízkőtelenítem. De nem jött ki, így feladtam. Elvileg ha jól emlékszem cserélhető a cső úgy is ha bent a fúvóka, de nyilván nehezebb hozzáférni a helyén. 

Inkább próbálkoznék fecskendővel, vízkőoldóval. Az talán eléggé megpucolja. 

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet! Z14XEP-nél mi lehet a gond ? Néha ha rálépek a fékre akkor rángat a pedál, kicsit csúszik az autó is, bár inkább csak a rángatás feltűnő. Hátsó fékek szerelő által átnézve, első fékek szintén. Aránylag új fékbetétek. Véletlenszerűen csinálja egyébként. Esetleg a gumi lehet viseletes ? Bár jártam már szarabb gumikkal is.

 

Ha valaki tud valami tippet azt megköszönném! :)

Link to comment
Megosztás:

5 órája, joe89 írta:

Üdvözlet! Z14XEP-nél mi lehet a gond ? Néha ha rálépek a fékre akkor rángat a pedál, kicsit csúszik az autó is, bár inkább csak a rángatás feltűnő. Hátsó fékek szerelő által átnézve, első fékek szintén. Aránylag új fékbetétek. Véletlenszerűen csinálja egyébként. Esetleg a gumi lehet viseletes ? Bár jártam már szarabb gumikkal is.

 

Ha valaki tud valami tippet azt megköszönném! :)

Hali.Ha nagyon rálépel a fékre akkor esetleg működik az ABS.Akkor pulzál.De ha nemrég volt cserélve fékbetét akkor nincs összekopva a tárcsával.Vagy a féktárcsa üt.Hogy érted hogy csúszik az autó?Valamelyik irányba?Próbáld meg olyan utszakaszon ahol nincs forgalom néhányszor megvasaltatni a féket.

Link to comment
Megosztás:

24 perce, kingblue írta:

Hali.Ha nagyon rálépel a fékre akkor esetleg működik az ABS.Akkor pulzál.De ha nemrég volt cserélve fékbetét akkor nincs összekopva a tárcsával.Vagy a féktárcsa üt.Hogy érted hogy csúszik az autó?Valamelyik irányba?Próbáld meg olyan utszakaszon ahol nincs forgalom néhányszor megvasaltatni a féket.

Először is köszönöm hogy reagáltál! :) Valójában ez változó sajnos, mert nem mindig produkálja. A fékbetétek nagyjából fél évesek lehetnek,tehát nem vadi új. Csak előre csúszik, bár lehet hogy ez egyébként is normális, mert van egy kis fékút. Viszont így nekem olyan, mintha kicsit talán hosszabb lenne. Egyszer futottam bele hogy satu fék és berángatott a pedál, viszont megállt. Szóval a fékút nem tudom hogy mennyivel hosszabb sajnos. ABS-es autóm viszont még nem volt. Mindig őstechnika volt csak. Eltudom képzelni, amit mondtál, hogy a féktárcsa üt. Az ABS nem lehet hibás egyáltalán ? Nem sok fogalmam van ezekről a dolgokról, ha őszinte akarok lenni. De direkt átnézettem szerelővel. Gondolom ha valami nagyon nem stimmelt volna, akkor csak észrevette volna. Ami érdekes hogy nem mindig csinálja. Valamikor teljesen rángatás mentes. Fékfolyadék nem tudom mikor volt cserélve igazából.

Link to comment
Megosztás:

15 órája, joe89 írta:

Először is köszönöm hogy reagáltál! :) Valójában ez változó sajnos, mert nem mindig produkálja. A fékbetétek nagyjából fél évesek lehetnek,tehát nem vadi új. Csak előre csúszik, bár lehet hogy ez egyébként is normális, mert van egy kis fékút. Viszont így nekem olyan, mintha kicsit talán hosszabb lenne. Egyszer futottam bele hogy satu fék és berángatott a pedál, viszont megállt. Szóval a fékút nem tudom hogy mennyivel hosszabb sajnos. ABS-es autóm viszont még nem volt. Mindig őstechnika volt csak. Eltudom képzelni, amit mondtál, hogy a féktárcsa üt. Az ABS nem lehet hibás egyáltalán ? Nem sok fogalmam van ezekről a dolgokról, ha őszinte akarok lenni. De direkt átnézettem szerelővel. Gondolom ha valami nagyon nem stimmelt volna, akkor csak észrevette volna. Ami érdekes hogy nem mindig csinálja. Valamikor teljesen rángatás mentes. Fékfolyadék nem tudom mikor volt cserélve igazából.

Lehet ABS hiba is  de ezt csak szervizben tudják diagnosztizálni.Az ABS kocka lehet hibás.De ezt nem lehet házilag javítani.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
1 órával ezelőtt, hazi1966 írta:

Köszi a válaszod.Azért kérdeztem meg mert az én tartályomban mikor belenyúltam ronggyal olyan barnás olajos lerakódás volt rajta.Lehet hogy valamikor hengerfejes volt akkor hordhatta fel és rakódott le a tartály oldalára.

Hali.Nekem sosem volt hengerfejes de nekem is kis koszos barnás lerakódás volt az oldalán.Hosszú idö után természetes koszolódás.Csövekben magában a motorban kering oldódik kis mennyiségben.Gumicsövekben is hűtőben is .

Link to comment
Megosztás:

7 órája, kingblue írta:

Hali.Nekem sosem volt hengerfejes de nekem is kis koszos barnás lerakódás volt az oldalán.Hosszú idö után természetes koszolódás.Csövekben magában a motorban kering oldódik kis mennyiségben.Gumicsövekben is hűtőben is .

Úgyvan, a hűtőfolyadék vas-alu és réz alkatrészeken folyik keresztül. Mivel ezeknek eltérő az elektródpotenciáljuk, a "leggyengébb" amelyiknek a legkisebb az fogyogat. Szerencsére ebből, a vasból van a legtöbb. Ha meg kell bontani valamiért a motort látszik a járatokban a barnás lerakódás:

b7db1c600dbc339267e977de5d4ee02f.jpg

4013986817312a0e052d0378e4fbc31c.jpg

Néha nem árt átmosni az egész rendszert. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Tudja valaki hol tudnék venni vastag gumilapot ? Arra gondoltam hogy ha lehet akkor valahonnan szerzek egy ilyen gumilapot és kivágom belőle az olajteknő tömítést, nekem ez a parafa nagyon nem szimpatikus (sose voltam oda érte ). Persze ha bírné a hőt a gumi nem lenne baj , de mivel van olyan autó ahol a kartel gumi így csak van olyan ami jó lehet ide is .

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Barret írta:

Tudja valaki hol tudnék venni vastag gumilapot ? Arra gondoltam hogy ha lehet akkor valahonnan szerzek egy ilyen gumilapot és kivágom belőle az olajteknő tömítést, nekem ez a parafa nagyon nem szimpatikus (sose voltam oda érte ). Persze ha bírné a hőt a gumi nem lenne baj , de mivel van olyan autó ahol a kartel gumi így csak van olyan ami jó lehet ide is .

Miért nem jó az olajteknő tömítő massza? Gyárilag is az enyémen ilyen volt. Vigyázni kell az ilyen vastagabb tömítés variációknál mert passzentosak a csavar furatok és hiába fogatod fel alulról a blokkhoz a teknőt oldalán lévő váltóhoz már nem tudod belerakni a csavart mert lejjebb kerül a furat közép pont.Máskülönben két féle tömítés van van ami nútos és ami sík felületű.A motortipus jellegétől függően.Persze kisérletezni lehet.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

1 óra, Barret írta:

Tudja valaki hol tudnék venni vastag gumilapot ? Arra gondoltam hogy ha lehet akkor valahonnan szerzek egy ilyen gumilapot és kivágom belőle az olajteknő tömítést, nekem ez a parafa nagyon nem szimpatikus (sose voltam oda érte ). Persze ha bírné a hőt a gumi nem lenne baj , de mivel van olyan autó ahol a kartel gumi így csak van olyan ami jó lehet ide is .

Az a baj hogy olajálló gumi kell, van ilyen ipari használatra, de szerintem nagy táblákban, és elég drága.

9 perce, kingblue írta:

Miért nem jó az olajteknő tömítő massza? Gyárilag is az enyémen ilyen volt. Vigyázni kell az ilyen vastagabb tömítés variációknál mert passzentosak a csavar furatok és hiába fogatod fel alulról a blokkhoz a teknőt oldalán lévő váltóhoz már nem tudod belerakni a csavart mert lejjebb kerül a furat közép pont.Máskülönben két féle tömítés van van ami nútos és ami sík felületű.A motortipus jellegétől függően.Persze kisérletezni lehet.

Végülis akár fel is lehetne ragasztani csak pasztával, nem? Milyen gyakran kell leszedni? Ideális esetben soha. Csak már előtte nap le kell szedni az olajteknőt, had csurogjon le az olaj, meg jól lemosni a belső felét is, hogy amig meg nem köt a paszta ne nagyon érje olaj. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

26 perce, zotya975 írta:

Az a baj hogy olajálló gumi kell, van ilyen ipari használatra, de szerintem nagy táblákban, és elég drága.

Végülis akár fel is lehetne ragasztani csak pasztával, nem? Milyen gyakran kell leszedni? Ideális esetben soha. Csak már előtte nap le kell szedni az olajteknőt, had csurogjon le az olaj, meg jól lemosni a belső felét is, hogy amig meg nem köt a paszta ne nagyon érje olaj. 

Én ilyennel raktam fel anno.Meg kell várni míg megköt és úgy összehúzatni.Örök élet meg egy nap.

https://autofejlesztes.hu/tomito-paszta-fekete-mannol-9912-af100172

Link to comment
Megosztás:

1 perc, kingblue írta:

Én ilyennel raktam fel anno.Meg kell várni míg megköt és úgy összehúzatni.Örök élet meg egy nap.

https://autofejlesztes.hu/tomito-paszta-fekete-mannol-9912-af100172

Loctite 5910-et vettem legutoljára, azzal raktam még össze az F-en a hengerfejet a veztengelyházzal. Ugye ott alapból nincs tömítés csak a paszta. A cégnél ahol dolgozom van lakatos műhely, sok gép van, ott is ezt használják vagy a pirosat ( 5920) mert az jobban hőálló. De a karter azért nem nagyon melegszik szerintem 100-150 fölé. Egy gondom van az ilyen pasztákkal, ritkán kell, és hiába zárod le egy idő után beszárad. 

Link to comment
Megosztás:

24 perce, zotya975 írta:

Loctite 5910-et vettem legutoljára, azzal raktam még össze az F-en a hengerfejet a veztengelyházzal. Ugye ott alapból nincs tömítés csak a paszta. A cégnél ahol dolgozom van lakatos műhely, sok gép van, ott is ezt használják vagy a pirosat ( 5920) mert az jobban hőálló. De a karter azért nem nagyon melegszik szerintem 100-150 fölé. Egy gondom van az ilyen pasztákkal, ritkán kell, és hiába zárod le egy idő után beszárad. 

Hát ha a650 ft-os pasztából még marad 100 forintnyi amit ki kell dobni nem egy nagy katasztrófa szerintem.:)

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

7 perce, Barret írta:

Szóval akkor úgy csináljam hogy pasztával körbekenem hagyom száradni amíg rugalmas lesz és utána rakjam csak fel ?

Így van.Az illeszkedő felületeket bekened de ne vastagon megvárod míg megköt gumi állagúvá aztán összehúzatod.Előtte zsirtalanítsd le a felületeket hogy jól tapadjon a massza akár higítós ronggyal.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

2 órája, kingblue írta:

Hát ha a650 ft-os pasztából még marad 100 forintnyi amit ki kell dobni nem egy nagy katasztrófa szerintem.:)

Oda a hengerfej meg a veztengelyház közé, még a negyede sem fogyott el, de nyilván nem tragédia. Mondjuk most még használtam belőle, csak csavarhúzóval kicsit meg kell piszkálni a tubust. Én nem vártam itt hogy kössön, mert ugye itt fontos a távolság, teljesen össze kell lapulni. Karternál nem gond ha egy kicsit vastagabb anyag marad a két felület között. 

ea6984515834170e7e23ac0250f65e2f.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2020. 07. 22. at 21:00, epk947 írta:

15 éve enyém az autóm, de eddig sose hagyott az úton a kocsim.  Most 4 napon belül kétszer autómentőn jött haza, illetve a szerelőmhöz az autó.

Először eltörött a blokk mögött levő műanyag vízgyűjtőcső, elfolyt a hűtővíz.  Szerencsére rögtön észleltem, mert a vízszintjelző kiírta a board computeren a hibát és leálltam.

Csere után minden OK.

Majd elmentem a barátomhoz Agárdra és hazafelé Baracskánál 80-as tempónál  leállt a motor, minden kontrollámpa kigyulladt.  Úgy gondoltam, hogy a benzinszivattyú vagy a reléje szállt el. A szerelőm is azt kezdte vizsgálni, de az jó volt.

Ekkor nézett rá a vezérműszíjra és kiderült, hogy önindítózásra a motor forog, de a vezérműtengely áll!

A 38 ezer kilométert futott Gates vezérműszíjról  elszálltak a fogak!

15 éve csak Gates szíjat használok és 60 ezer kilométerenként cseréltetem a vízszivattyúval és a benzin szűrővel együtt. Most ez megadta magát....  A szerelőm szerint ma már annyira silány az alkatrészek minősége, hogy semmiben se lehet megbízni.

Gates szijat mar evek óta nem merek felrakni. Vagy conti, vagy dayco. 

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 08. 30. at 8:44, tuskes írta:

Sziasztok! 
Nem lustaságból, talán inkább bénázás. Egyszerűen nem találok beszélgetést arról, hogy kézifék kart hogy lehet cserélni, javítani. Nem az én autóm! Kézifék fog, ( tárcsás fék ) de nem akad be, nem is “reccsen” 

Cserélhető-e benntről, vagy kell hozzá akna, van-e eltérés egy A Veci és egy F Astra kézifék karja között? ( szemre nincs, alul nem tudom ) Ültetett autó.

Olvasnék a témában, nem szükséges hogy a számba adjátok a megoldást. 

Ülés ki, kárpit fel, persze középkonzol is ki, aztan két csavar fogja 

Maga a kar ugynaaz az aszra/vectra, de a bowdent húzó szár vége eltér. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.