Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Fehérgsi:

Segitsetek!!!

Szombat reggel 13 km megtétele után kiirta a computer , hogy kevés a hűtőfolyadék!Utánna töltöttem és este amikor megint megtettem ugyanezt a a távot megint kiirta és ugyanannyi folyadék hiányzott és hátul az FSI mögött párolgott a fagyálófolyadék a meleg motornál.

Ma reggel rááltam az aknára és meleg motornál alábujtam és az Fsi alatt (valahol )szabályosan csöpög a hűtőfolyadék.

Végül is nem tudom, hogy honnan csöpög de van ott is gumicső!!!

Tud valaki tanácsot adni!

_________________

Link to comment
Megosztás:

Fehérgsi:

Segitsetek!!!

Szombat reggel 13 km megtétele után kiirta a computer , hogy kevés a hűtőfolyadék!Utánna töltöttem és este amikor megint megtettem ugyanezt a a távot megint kiirta és ugyanannyi folyadék hiányzott és hátul az FSI mögött párolgott a fagyálófolyadék a meleg motornál.

Ma reggel rááltam az aknára és meleg motornál alábujtam és az Fsi alatt (valahol )szabályosan csöpög a hűtőfolyadék.

Végül is nem tudom, hogy honnan csöpög de van ott is gumicső!!!

Tud valaki tanácsot adni!

_________________

Most voltam a szervizbe és megállapították, hogy el van repedve a motor mögött az FSI alatt lévő 3 águ vulkanizalt gumicső.Na most körültelefonáltak egy pár alkatrészkereskedőt és leghamarabb péntekere szállítják , mert Bécsböl hozzák.Tud valaki szerezni????Sürgős.Debrecen vagy környéke lenne hozzám közelebb.
Link to comment
Megosztás:

Ja , remélem te sem hibázol csávó. Vót beszonni? Legyen jó kedved... javítva.

azt hittem érted a témát (vicczet):wink:

még jó hogy nem ezt a választ írtad: www.nyasgem.hu :)

de látom, hogy nem vagy rossz gyerek, ja és én is szavaztam rád, meg persze az összes opelra is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!

Keresek egy olyan valakit, aki foglalkozik turbo motor szerelésével.

A történetem röviden: beállt a GSi Astrámba a motor múlt nyáron. Vettem télen egy Calibra turbo motort. Valószínűleg a beszereléssel lesznek kisebb-nagyobb gondjaim. Ehhez kérnék segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Igen, végre sikerült motort szerezni.

Gábornál voltunk a hét végén, ő igazán az alkatrészek terén tud (és már tudott is) segíteni. Ő még nem épített Astrába Calibra motort.

Az ára nem titok. 120 e Ft volt a törött karosszériával együtt. De most kb 600 e Ft-nál tartunk, és MÉG NINCS KÉSZ!!!

Link to comment
Megosztás:

Igen, végre sikerült motort szerezni.

Gábornál voltunk a hét végén, ő igazán az alkatrészek terén tud (és már tudott is) segíteni. Ő még nem épített Astrába Calibra motort.

Az ára nem titok. 120 e Ft volt a törött karosszériával együtt. De most kb 600 e Ft-nál tartunk, és MÉG NINCS KÉSZ!!!

Hi!!

"""szerintem a fekete kadett gsi egy Turbo kadett lenne

és a M. Csabié ö szokik ilyen épitgetéseket csinalgatni

régen 5 csavaros volt most nem tom vissza épitette e 5 csavarosra """"

Sonique(SXP) kartársat keresd talán ő ismeri a Csabát, én egyszer beszéltem vele a H.ringen,ő épített már be kadettba és nekem is beépítené az astrába azt mondta.

Ha kész lesz akkor a tapasztalatokat megoszthatnád mert én is hasonló projektet tervezek.

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Pont tegnap jártam Csabinál...

A Kadett most épp pihenget, jelenleg a 4csavaros kerekek vannak rajta, és épp egy Lotus Omega ellen "készülődik".... Más kihívója sajnos nem nagyon akad :)

A turbó építgetés is szóba jött, most is el van havazva hasonló projektekkel. Azt hiszem az aktuális 2000 16V moci Corsa A-ba...

bye

Link to comment
Megosztás:

Így van - bár ezt a gondját-baját nem tartottam "publikusnak" :wink:

A fogaskerekek elég csúnyán néznek ki. - legalább is ami maradt belőlük.

Ha minden igaz ma már járóképes lesz a gépegység, illetve kerül bele egy újabb intercooler hűtő is.

ez nem gond inkabb bosszusag hogy nem tud olyan valtot

alá rakni annak a motornak ami ne hullana szét

emléxem az f28 kb 2hétig birta azt meg is adta magát....

egyébként én azt varom hogy azt az astrat amit csinal egyzser be fejezze

nem olyan rég lett kész a fényezése és valami nagyon szép kék lett

asszem az uj puntonak van ilyen szine ..

de sajna meg nem lehet tudni milyen moci lessz benne

mert a turbot multkor épp be rakta egy haver vectrajaba

yahh egyébként a fazon akinek meg adtad a szamat

azota sem jelentkezett söt jo ideig el sem lehetett érni ..

sorry ha ezt mondom de egy kicsit nagyon link ...:)

Udv

Link to comment
Megosztás:

ez nem gond inkabb bosszusag hogy nem tud olyan valtot

alá rakni annak a motornak ami ne hullana szét

emléxem az f28 kb 2hétig birta azt meg is adta magát....

A "legnagyobb" Opel váltó az F40. Ez az Y30DT-vel fut, de itt is inkább a motor van "visszafogva" a váltóhoz. Az 400Nm-re van méretezve. :twisted:

Egyel alatta az F35 van, ami már "B" Vectrában is ment. Y22DTR

Bár nemtudom, ezekkel a váltókkal, h viselkedne a benzines motor, mert nagyon rövidek. :)

Mondjuk, ha az említett mester motorépítéssel foglalkozik sokkal jobban tudja. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Hello emberek

Lassan felujjitasra szorul majd az elso fekrendszer az automon.(kicsit elkoptak a dolgok) Az lenne a kerdesem,hogy ki tud jo aron szerezni gsi-hez(92-es) elso fektarcsakat es fekbeteteket? Minden megoldas erdekel ! (szla ,garancia nem kell!)

udv.

PetiGSI

mail : gsi@index.hu

mobil : 06-20-325-2933

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

A kiegyenlitő tartály kupakjára lenne szükségem!

Folyamatosan kiírja a BC, hogy Kühlmittel stand, de megnéztem, csak annyi a baja, hogy ez az úszó, vagy mi a sz@r már teljesen szétmállott és nem emelkedik fel a hűtővízen. Szóval jó lenne , ha valakinél a sufniba lenne egy ilyen kütyü bontottan.

Előre is köszi:

Mező

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.