Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Másnak is párásodik az Astrája ha eesik az eső?

az enyén nagyon..., pedig uj a pollen, és nem nedvesedik.

a tököm kivan ezzel...

Hideg levegot fujatsz a szelvedore meg bentre, es meg is oldodik a problema. Legalabbis nalam. Viszont a belso keringetest ne hasznald esos idoben, mert az 0 a parasodas ellen. Nalam legalabbis igy van.

Link to comment
Megosztás:

Haj Mindenki!

A köv. bosszantó érdekesség ütötte fel a fejét nálam. 1800-1900-as fordulaton be-berángat a motor,

folyamatos gázon, nem nagyokat, de idegesítôen... Nemrég volt fojtószelepház és alapjárati-motor pucolás,

azóta marhastabil az alapjárat, de ez a rágatódzás megmaradt...

Plusz, ha leveszem a gázról a lában, a motorfék is rángatós, hidegen-melegen egyaránt...

Van valakinek 5lete, hol kezdjem? TEC nem mondott semmit...

Thx,

Link to comment
Megosztás:

Haj Mindenki!

A köv. bosszantó érdekesség ütötte fel a fejét nálam. 1800-1900-as fordulaton be-berángat a motor,

folyamatos gázon, nem nagyokat, de idegesítôen... Nemrég volt fojtószelepház és alapjárati-motor pucolás,

azóta marhastabil az alapjárat, de ez a rágatódzás megmaradt...

Plusz, ha leveszem a gázról a lában, a motorfék is rángatós, hidegen-melegen egyaránt...

Van valakinek 5lete, hol kezdjem? TEC nem mondott semmit...

Thx,

nekem a gyertyakábel hibája okozott ugyanilyíen tüneteket...

Link to comment
Megosztás:

Ma felgyulladt a sárga lámpa egy percre a műszerfalon, legjobb tudomásom szerint a kocsi életében először. :)

Nyugtasson meg valaki hogy nem kell komolyabb jelentőséget tulajdonítani neki. Vagy mégis?

Biztos nem véletlenül villant fel az említett lámpa, a hibajelenség oka a computerben el van tárolva, amit majdan illendő lenne kiolvastatni

Link to comment
Megosztás:

Ma felgyulladt a sárga lámpa egy percre a műszerfalon, legjobb tudomásom szerint a kocsi életében először. :)

Nyugtasson meg valaki hogy nem kell komolyabb jelentőséget tulajdonítani neki. Vagy mégis?

Lehet egy sima elkoszolódás valamelyik érzékelőn. Nekem is egyszer volt ilyen, azóta sem... :roll: knock, knock :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Hogyan kell kiszedni a gyári Grundig car 200 -as rádiót a kocsiból?? Nem akarom szétbarmolni! :)

no akkor ahhoz kell két kihúzó... kicsavarod a négy imbuszt, majd betolod a két kihúzót és azzal... szal ha nincs kérj v.kitől kölcsön...

Link to comment
Megosztás:

Sárga pilács! Ehez a témához nekem is lenne kérdésem. Kb. 1 hónapja nekem is csinálta hogy felvillant...elaludt..aztán kis idü múlva fel, és ugy is maradt :?

Gondoltam hátha vmi kontkat. Kontaktok átnéz...sprézz.. aksi le(lehet nem kellett volna) vissza.

Azota jo volt. Tegnap viszont megint felvillant, igaz csak max 1-2 másodpercre. azota megint semmi.

Ha csak ilyen rövid idöre villan. 1: probléma? 2: eltárolja hogy miért strobizott?

hogy mik lehetnek az okai, szerintem kismillio...ha jol sejtem...

Link to comment
Megosztás:

Sárga pilács! Ehez a témához nekem is lenne kérdésem. Kb. 1 hónapja nekem is csinálta hogy felvillant...elaludt..aztán kis idü múlva fel, és ugy is maradt :?

Gondoltam hátha vmi kontkat. Kontaktok átnéz...sprézz.. aksi le(lehet nem kellett volna) vissza.

Azota jo volt. Tegnap viszont megint felvillant, igaz csak max 1-2 másodpercre. azota megint semmi.

Ha csak ilyen rövid idöre villan. 1: probléma? 2: eltárolja hogy miért strobizott?

hogy mik lehetnek az okai, szerintem kismillio...ha jol sejtem...

ha nem vetted volna le, akkor meg lehetett volna nézni, mer 30secnél tovább világít akkor tárol, s azt Tech el vagy "kivillogtatással" meg lehet nézni..

szal ha legközelebb sokáig ég ne szedd le, s akkor valszeg meglesz a bűnös...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy hete egy '98-as 1,4-es astra tulajdonosa lettem. Az autó kifogástalanul működik, de csodálkozom, hogy a vízhőmérséklet

majnem 100 fok. Kb. 2 milliméterrel van a mutató 100 alatt.

Feljebb nem megy, és fel se forr a víz (tegnap másfél órát álltam dugóban, akkor se), és a ventillátor is bekapcsol.

Szóval ezzel most törödni kell, vagy nem? Ez a normál hőmérséklet?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Hát ahogy én tudom ezzel nem kell foglalkozni, mert ha minden igaz kétállású a ventillátorkapcsoló, az egyik valahogy 80 körül kapcsol, a másik meg 98-foknál. Ha csak egy az is 98-nál kapcsol. Nem kell agódni a forrás miatt, mert a fagyállónak magasabb a forráspontja.... :roll:

De majd a szakik megmondják!

Üdv.: Atommanó

Link to comment
Megosztás:

Nincs két állása a ventinek...

Annyi a dolog lényege, hogy a gyári termosztát 92 foknál engedi ki a

motorból a vizet a hűtő felé, ahol asszem 96 foknál kapcsol a ventillátor

hőgombája. A műszer pedig kisebb eltérésekkel adja vissza a valóságot.

Ha nem kúszik jóval 100 fölé, akkor nincs gond. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.