Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Vezetékkel is lehet, mert nem a behúzó tekercsnek van nagy áramfelvétele, hanem az önindító motornak. Persze azért nem 0,5-ös vezetékkel kell áthidalni. :D

Mondjuk ez igaz. De ettől függetlenül még nálam is csak egykezes villáskulcsos móka, mert örülök ha így odaférek.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Lassan meg kell látogatnom a kipufogószervizet, ezzel kapcsolatban vetődött fel bennem kérdés.

2002-es X14NZ esetén szükséges flexifilis cső a kipufogórendszerbe? Nekem van egy a motor és a katalizátor között, de a kipufogószerelő meglepődött ezen, mivel szerinte ilyen csak dízelnél kell. Én meg azon parázok, nehogy kispóroljon valamit, ami anno indokoltan került az autó alá. Ráadásul pont ez az alkatrész, ami most cserés lenne.

Nem lesz hangosabb nélküle?

Vajon miért rakta bele az előző szerelő, ha nem is kell?

Link to comment
Megosztás:

Gyárilag egy tűzkarikás csatlakozás van, két rugós csavarral, amit a barbárok le szoktak vágni, és flexicsövet tesznek a helyére, ami legalább se nem szerelhető, se nem bírja 1-2 évnél tovább.

Fexibilis elem mindenképp kell a rendszerbe, mert a motor mozog a kasznihoz, és ezáltal a kipufogóhoz képest is.

mondjuk a te motorodnál ez magában a leömlőben van, így máshova tényleg nem szükséges betenni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem az alábbi problémával kapcslatban:

Az autóval hazaérek, leállítom, és másnap nem indul be. Ezt már másodszor játsza el. Elfordítom a kulcsot, rendesen forgatja a motort, vezérlés is rendben, de beindulni nem hajlandó, nem is próbálkozik, mintha nem lene benzin.

Előző ilyen megállásnál töltöttem kannából benzint a tankba, mert hátha kifogyott, mivel elég kevés lehetett benne mikor megálltam, és akkor se indult. Viszont másnap pöccre indult.

Most ugyanígy megállt, ismét töltöttem bele benzint kannából, mert hátha kevés van benne, és azután se indult be.

Van esetleg ötlet, hogy mitől lehet ez?

Astra F caravan 1999, 1.6 benzin, 8v

Előre is öszönöm a segítséget

Link to comment
Megosztás:

Főtengelyjeladó,üzemanyagpumpa, vagy az üzemanyagpumpa relé.

Köszönöm, így legalább tudok valamerre indulni.

Az üzemanyag pumpát és annak reléjét ki tudom zárni, ha leveszem az injektorról a hátsó benzincsövet, és idítózáskor "köpi" a csövön az üzemanyagot, jól gondolom?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, így legalább tudok valamerre indulni.

Az üzemanyag pumpát és annak reléjét ki tudom zárni, ha leveszem az injektorról a hátsó benzincsövet, és idítózáskor "köpi" a csövön az üzemanyagot, jól gondolom?

Egyszerűbb, ha leveszed az anyósoldali lábtér-küszöb burkolatot, kihúzod a lila AC-relét, és áthidalod egy darab dróttal a 30-87-es lábak helyét. Ha a pumpa azonnal elindul, és így indítózva a kocsi is, akkor a relé rossz. Ha nem indul a pumpa, akkor kábel, csati vagy pumpa hiba. Lila kocka:

1788791-20150318-xxAK1f.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, így legalább tudok valamerre indulni.

Az üzemanyag pumpát és annak reléjét ki tudom zárni, ha leveszem az injektorról a hátsó benzincsövet, és idítózáskor "köpi" a csövön az üzemanyagot, jól gondolom?

Ha a főtengelyjeladó jó, akkor indításkor nyomja a benzint és adja a szikrát. Ha egyik megvan, akkor a jeladó jó.

Nem is próbálkozik a beindulással? Röffenések? Gázadásra sem csinál semmit?

Mondjuk az, hogy az injektorhoz érkező benzincsövekben van benzin, az nem jelenti azt, hogy adja is, mert nekem 1,5 hét állás után mikor levettem a komplett fojtószelepházat, volt benne benzin dögivel. A csövekben is.

Amúgy igen, ha löki a benzint, akkor jó a pumpa és a relé is. A szűrő sem tömődött el. Ha nincs üzemanyag, akkor üzemanyagszűrő, pumpa vagy relé. Amúgy a relé kattanását lehet hallani indításkor és indítás abbahagyásakor is a jobb lábtérben.

Ha szikra nincs, akkor főtengelyjeladó vagy DIS kocka vagy ECU, esetleg gyertya, gyertyakábelek, pipák. Bár mind a négy nem mehet egyszerre tönkre, tehát 2-3 hengerrel is tud járni a motor.

Azt hiszem leírtam minden eshetőséget.

Ja igen! A motorvezérlőhöz (ECU) érkező kétvezetékes vízhőfokjeladó is lehet a ludas, de azzal be szokott indulni a motor, csak sokkal többet kell indítózni.

Lehet még injektor meghalás is, de az elég ritka. Vezetékcsatlakozásokat is érdemes átnézni a DIS kockán, fojtószelepházon. Ámbár a DIS kockán és amúgy a legtöbb csatlakozón rögzítés van, tehát kicsúszni nem tud. Kivéve az alapjárati motor és injektor csatlakozó.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Egyszerűbb, ha leveszed az anyósoldali lábtér-küszöb burkolatot, kihúzod a lila AC-relét, és áthidalod egy darab dróttal a 30-87-es lábak helyét. Ha a pumpa azonnal elindul, és így indítózva a kocsi is, akkor a relé rossz. Ha nem indul a pumpa, akkor kábel, csati vagy pumpa hiba. Lila kocka:

Koszonom, lehet ki is probalom. Ezt talan meg meg tudom csinalni :)

Módosítva : hening
Képpel idézés.
Link to comment
Megosztás:

Ha a főtengelyjeladó jó, akkor indításkor nyomja a benzint és adja a szikrát. Ha egyik megvan, akkor a jeladó jó.

Nem is próbálkozik a beindulással? Röffenések? Gázadásra sem csinál semmit?

Mondjuk az, hogy az injektorhoz érkező benzincsövekben van benzin, az nem jelenti azt, hogy adja is, mert nekem 1,5 hét állás után mikor levettem a komplett fojtószelepházat, volt benne benzin dögivel. A csövekben is.

Amúgy igen, ha löki a benzint, akkor jó a pumpa és a relé is. A szűrő sem tömődött el. Ha nincs üzemanyag, akkor üzemanyagszűrő, pumpa vagy relé. Amúgy a relé kattanását lehet hallani indításkor és indítás abbahagyásakor is a jobb lábtérben.

Ha szikra nincs, akkor főtengelyjeladó vagy DIS kocka vagy ECU, esetleg gyertya, gyertyakábelek, pipák. Bár mind a négy nem mehet egyszerre tönkre, tehát 2-3 hengerrel is tud járni a motor.

Azt hiszem leírtam minden eshetőséget.

Ja igen! A motorvezérlőhöz (ECU) érkező kétvezetékes vízhőfokjeladó is lehet a ludas, de azzal be szokott indulni a motor, csak sokkal többet kell indítózni.

Lehet még injektor meghalás is, de az elég ritka. Vezetékcsatlakozásokat is érdemes átnézni a DIS kockán, fojtószelepházon. Ámbár a DIS kockán és amúgy a legtöbb csatlakozón rögzítés van, tehát kicsúszni nem tud. Kivéve az alapjárati motor és injektor csatlakozó.

Szia!

Köszi az infót, mivel van szikra, így a jeladót akkor ki is zárhatom, ha jól értem. Ismét egy lépéssel közelebb vagyok a megoldáshoz.

Most a következő valóban az Ac relé lesz amit megnézek. Örülnék ha csak annyi lenne a baj.

Link to comment
Megosztás:

AC relé is működik. És még mindig nem indul a masina, csak "üresen" forog. Persze az injektor fedelet meg nem tudom levenni, mert nincs akkora torx kulcsom :-( Pedig ott meg tudtam volna nezni h spriccel-e az üzemanyag. Egyelőre nem tudom merre induljak tovább. Házhoz jövős-nem olcsó szerelős dolog lesz a vége ennek azt hiszem, pedig ennél az autónál erre nem számítottam volna :-(

Link to comment
Megosztás:

AC relé is működik. És még mindig nem indul a masina, csak "üresen" forog. Persze az injektor fedelet meg nem tudom levenni, mert nincs akkora torx kulcsom :-( Pedig ott meg tudtam volna nezni h spriccel-e az üzemanyag. Egyelőre nem tudom merre induljak tovább. Házhoz jövős-nem olcsó szerelős dolog lesz a vége ennek azt hiszem, pedig ennél az autónál erre nem számítottam volna :-(

Torx kulcsos? Nekem sima kereszthornyos.

Link to comment
Megosztás:

AC relé is működik. És még mindig nem indul a masina, csak "üresen" forog. Persze az injektor fedelet meg nem tudom levenni, mert nincs akkora torx kulcsom :-( Pedig ott meg tudtam volna nezni h spriccel-e az üzemanyag. Egyelőre nem tudom merre induljak tovább. Házhoz jövős-nem olcsó szerelős dolog lesz a vége ennek azt hiszem, pedig ennél az autónál erre nem számítottam volna :-(

Ha tolja befelé benzint és a motor nem megy akkor a kipufogó határozottan benzinszagú.

Link to comment
Megosztás:

AC relé is működik. És még mindig nem indul a masina, csak "üresen" forog. Persze az injektor fedelet meg nem tudom levenni, mert nincs akkora torx kulcsom :-( Pedig ott meg tudtam volna nezni h spriccel-e az üzemanyag. Egyelőre nem tudom merre induljak tovább. Házhoz jövős-nem olcsó szerelős dolog lesz a vége ennek azt hiszem, pedig ennél az autónál erre nem számítottam volna :-(

Indítózás közben és/vagy után nem villog a sárga motorkontroll lámpa? Mert ha igen akkor az immobilizer (indításgátló) tiltja a motor beindulását.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm az ujabb infókat mindenkinek!

Az autót holnap visszük el valahogy szerelőhöz. Nem találtam rá a hibára, de a katalizátor még esélyes lehet, valahol eléggé "gatya" már elöl a kipu, ki is fuj rendesen, csak még nem volt lehetőségem alánézni. De nem gondoltam volna, hogy ez indítási problémát okozhat.

Motorkontroll lámpa nem villog semilyen helyzetben.

Ahogy van fejlemény, természetesen megosztom Veletek, illetve ha van esetleg ujabb otlet, szívesen veszem.

Mégegyszer köszi az eddigieket is

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm az ujabb infókat mindenkinek!

Az autót holnap visszük el valahogy szerelőhöz. Nem találtam rá a hibára, de a katalizátor még esélyes lehet, valahol eléggé "gatya" már elöl a kipu, ki is fuj rendesen, csak még nem volt lehetőségem alánézni. De nem gondoltam volna, hogy ez indítási problémát okozhat.

Motorkontroll lámpa nem villog semilyen helyzetben.

Ahogy van fejlemény, természetesen megosztom Veletek, illetve ha van esetleg ujabb otlet, szívesen veszem.

Mégegyszer köszi az eddigieket is

két csavart le kell lazítani ami a leömlőhöz fogja a kipufogót, aztán úgy rápróbálni, ehez nem kell szerelő sem

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.