Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

On 2018. 06. 13. at 10:16, tuskes írta:

Szia!

Én megtanultam együttélni a dologgal. A km órád " legálisan " csal, mindegyik ilyen. Arányosan csal egyébként, 50 Km/h-nál még kb. 5-öt, míg 100 Km/h-nál már kb 10-et csal. Valahol e környékény szokott lenni. Üzemanyag nálam is ilyen, tudtom szerint ez is megszokott. Nekem pont 8 liter benya van még a tankban, mikor teljesen kifekszik a mutató. Nálad mondjuk erős az eltérés, biztos lesz itt valami pontos válasz, de szerintem a mutatót arrébb lehet tenni, ezzel korrigálni. Én nem csináltam meg, mert nem zavar.

A páciens a klasszikus jótékony csalás áldozata lett. :-)

Nekem 185/65 R15-nél mondhatni pontos az óra. Egy konstans ~2,5km/h csalás, de az 25-160 között végig ennyi. Az odométer meg, ki tudja... :confused:

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 06. 12. at 14:58, zotya975 írta:

Ide sehová, az opelfórum nem nézi jó szemmel jogvédett tartalmak ( például javítási kézikönyv pdf-je) megosztását. 

Nem törvényszerű hogy fűtésről beszélünk, lehet inkább hűtésről, mert ugye ott van egy alu tömb felfogatva a hengerfejre, amiben vannak vízjáratok, és nem melegszik kábé 100 fok fölé. Ha erre olyan szívócsonkot tennél amiben nem kering hűtőfolyadék, valószinűleg melegebb lenne, ami megint nem jó a keveréknek.  A jeladót már méricskélted a táblázat alapján? 

Szia . Elnézést a késői válaszért .

Oké akkor nem forszírozom a dolgot. De ha néha valami témában valami segítség kell akkor  kép formában berakom. Gondolom azért nem harapják le a fejemet:).

A problémámra visszatérve  sok mindent átnéztem azóta: Igen a hőfok jeladót is megnéztem , kétnapos állás  24C° garázs hőmérsékletnél  pontosan 2kΩ mértem. Ami tökéletes a táblázat szerint. A  alapjárati motort is kitakarítottam  ezt a videót megnézve :https://youtu.be/YXvpKw3y1H0 az áramkört megépítve kívül belül WD40-el kimostam , majd Lítium bázisú kenőzsírral megkenve a menetes részt összeszereltem és visszaraktam.  Gyújtást is állítottam , 5-6 kivezetést  rövidre zártam majd gyújtásra téve kiolvastam a lámpa villogást (ami nem mutatott hibát , csak 12 villogtatta), így még melegeibe :) beindítottam  és így 1000-res fordulatra beállt a motor , majd stroboszkóppal a lendkeréken a jelöléseket egybe hoztam az elosztó tekergetésével. A motor szuperül le halkult de a problémám megmaradt. Végül kínomba minden vákuum csövet újra  átnéztem és ezt találtam:

r_s_a_pip_n.jpg

Rés a pajzson (ja nem , a pipán :))  Szóval meg lett a hiba és  most minden tökéletes.

Amúgy a gyújtás állítást mindenkinek javaslom (elosztós motorokra gondolok), aki vezérmű szíj cserét hajtott végre mert sokkal csendesebb lesz tőle  a motor és nem utolsó sorban a javítási útmutatóban is határozottan előírják.

Szóval így jártam , Azért írtam le hogy ne hogy valaki más is beleessen ebbe a csapdába.

Mindent köszönök.

Üdv. nyemi.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, nyemi írta:

Szia . Elnézést a késői válaszért .

Oké akkor nem forszírozom a dolgot. De ha néha valami témában valami segítség kell akkor  kép formában berakom. Gondolom azért nem harapják le a fejemet:).

A problémámra visszatérve  sok mindent átnéztem azóta: Igen a hőfok jeladót is megnéztem , kétnapos állás  24C° garázs hőmérsékletnél  pontosan 2kΩ mértem. Ami tökéletes a táblázat szerint. A  alapjárati motort is kitakarítottam  ezt a videót megnézve :https://youtu.be/YXvpKw3y1H0 az áramkört megépítve kívül belül WD40-el kimostam , majd Lítium bázisú kenőzsírral megkenve a menetes részt összeszereltem és visszaraktam.  Gyújtást is állítottam , 5-6 kivezetést  rövidre zártam majd gyújtásra téve kiolvastam a lámpa villogást (ami nem mutatott hibát , csak 12 villogtatta), így még melegeibe :) beindítottam  és így 1000-res fordulatra beállt a motor , majd stroboszkóppal a lendkeréken a jelöléseket egybe hoztam az elosztó tekergetésével. A motor szuperül le halkult de a problémám megmaradt. Végül kínomba minden vákuum csövet újra  átnéztem és ezt találtam:

 

Rés a pajzson (ja nem , a pipán :))  Szóval meg lett a hiba és  most minden tökéletes.

Amúgy a gyújtás állítást mindenkinek javaslom (elosztós motorokra gondolok), aki vezérmű szíj cserét hajtott végre mert sokkal csendesebb lesz tőle  a motor és nem utolsó sorban a javítási útmutatóban is határozottan előírják.

Szóval így jártam , Azért írtam le hogy ne hogy valaki más is beleessen ebbe a csapdába.

Mindent köszönök.

Üdv. nyemi.

Nem rossz, az a pipa szeret eltörni, megeszi az idő, már nekem sincs meg az eredeti állapotban. 

2857281-20180618-ogbSQY.jpg

Én valami műanyag csődarabot tettem helyette.

 Gondolom hogy tudtad, de azért szólok hogy a gyújtás beállítást diag módban kell végezni, mintha hibakódot olvasnál, ha így csináltad akkor ezt vedd semmisnek. 

Képeket, táblázatokat ( forrás megjelölésével)lehet belinkelni, a komplett jogvédet tartalmat nem nézik jó szemmel. 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok.valaki tudna nekem segíteni.Van egy 1993 Opel astra f C16NZ.Az a problémám,hogy már csináltunk teljes motorfelújítást kicseréltük a gyújtáselosztót,elosztófedelet,rotort,gyújtókábeleket,gyertyákat,trafót,injektort,alapjárati motor, vákuumcsöveket,De ennek ellenére egyenletlen az alapjáratom és ha hátramegyek lehet hallani,hogy a kipufogóba beledurrog.Szerintetek mi lehet a baja,már teljesen tanácstalan vagyok.

Link to comment
Megosztás:

7 perce, hazi1966 írta:

Sziasztok.valaki tudna nekem segíteni.Van egy 1993 Opel astra f C16NZ.Az a problémám,hogy már csináltunk teljes motorfelújítást kicseréltük a gyújtáselosztót,elosztófedelet,rotort,gyújtókábeleket,gyertyákat,trafót,injektort,alapjárati motor, vákuumcsöveket,De ennek ellenére egyenletlen az alapjáratom és ha hátramegyek lehet hallani,hogy a kipufogóba beledurrog.Szerintetek mi lehet a baja,már teljesen tanácstalan vagyok.

Lehet még fals levegő. Érdemes leellenőrizni a fékrásegítőt, az egr-t és a vákuumrendszert. Simán leszereled a vákuumtömlőket és kézzel elszorítod a végét. Ha kisimul a motor járása, akkor abban a körben van a hiba.

Módosítva : HaPetya
Link to comment
Megosztás:

20 perce, hazi1966 írta:

befogtam a fékrásegítő alján a két műanyag vákuumcsövet és megváltozott a motor járása.alig durogot be. mi lehet a baj

Vagy a belsőkeringetésnél szív falsot vagy a tankszellőztetőnél. Az egyik az "ufo"-hoz megy, a másik a szellőztető ventilátor kapcsoló felett levő gombhoz.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
7 órája, Lajos12 írta:

Sziasztok! Mitől lehet az, hogy melegen csak gázadással indul a motor? C14nz.

Hidegen amúgy 2000 az alapjárat de ezt már megszoktam :lipssealed: 

Akár a kétvezetékes vízhőfok jeladó, ami a fojtószelepház hátuljában van és multiméterrel ki lehet mérni különböző hőfokokon, de neked ugye most a hideg érték a lényeges. De például nekem akkor is nehezen indul , és van hogy csak gázzal hidegen, ha eljött a gyertya csere ideje. 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Lajos12 írta:

A gyertyák újak, 13e km van bennük. A kétvezetékes jeladót megnézem.

Annyit még kérdeznék, hogy a fékrásegítő dobot, mennyire komplikált cserélni?

Egy konzolra fogja 4 csavar amiről le lehet csavarozni, a fékpedálhoz meg szerintem az utastér felől rögzíti szintén csavar. Előtte le kell róla csavarozni a főfékhengert ( 2 csavar) elméletileg amikor elhúzod tőle nem folyik ki fékfolyadék itt, de van hogy mégis. ( nekem legutóbb ömlött itt szó szerint) A fékcsövek engednek annyit hogy el lehessen húzni a kocsi orra felé, annyit amennyit kell a kiszedéshez. De ha eltörik valamelyik cső akkor nem én mondtam. :goofy:

Link to comment
Megosztás:

Szóval nem is olyan bonyolult. És ráadásba nem is kell a fékfolyadékkal bajlódni (hátha nem folyik ki) 

Lehet, hogy cserélnem kell :/ 

köszönöm a segítséget.

Még annyi.. /elméletben/, ha gázpedál lenyomásával sem indulna az autó, akkor milyen probléma lehetne? (Betolni símán belehet)

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Lajos12 írta:

Szóval nem is olyan bonyolult. És ráadásba nem is kell a fékfolyadékkal bajlódni (hátha nem folyik ki) 

Lehet, hogy cserélnem kell :/ 

köszönöm a segítséget.

Még annyi.. /elméletben/, ha gázpedál lenyomásával sem indulna az autó, akkor milyen probléma lehetne? (Betolni símán belehet)

Hát ezt passzolom, ha a forgat az önindító, akkor nincs különbség a betolás és az indítózás között, csak máshonnan kapja a forgatást a motor. 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, zotya975 írta:

Hát ezt passzolom, ha a forgat az önindító, akkor nincs különbség a betolás és az indítózás között, csak máshonnan kapja a forgatást a motor. 

Találkoztam már olyan problémával h kifogyasztotta haver a benzint a kocsiból (addig ment míg meg nem állt, aztán ment a kútra benzinért gyalog) utána addig indítózott míg olyan szintre merült az akksi h nem volt elég ereje h indítózás közben elég erős szikrát adjon. Szóval van az az élethelyzet h húzásból indul de indítózásra nem hajlandó. :hehe:

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Stevy írta:

De ebben az esetben nyilván a önindító sem tudta már olyan fordulattal megforgatni, hogy az elég legyen az elinduláshoz.

Feltételezem hogy forgat az önindító, mert ugye ha nem ( vagy nem elég gyorsan) akkor akku-kábelsarú-önindító probléma. Legutóbb egy Pözsó Partnert húztam el villamosságishoz, lecserélte az egyik sarút és már jó is lett. Ránézésre nem láttam rajta semmi szokatlant, de kimérte hogy nem jó. 

Link to comment
Megosztás:

17 órája, hazi1966 írta:

Sziasztok Tudna valaki segíteni.Azt szeretném kérdezni van nekem egy  Opel Astra f 1993 .Mindent kicseréltünk rajta .Azt szeretném kérdezni,hogy a motor egyenletesen jár de a kipufogóba lehet hallani,hogy beledurrog.Szerintetek mi a baja.Köszi

 

A kipufugó buborgást állítólag szelepzárási gondok okozzák. Aki valamiért javította a hengerfejet, ( szelepcsiszolás egyebek) az azt írt megszűnt neki. 

Link to comment
Megosztás:

Szia.Vettünk rá egy másik hengerfejet de a szerelő azt mondta,hogy nem kell kicserélni mert nem támaszt ki egyik szelep sem.Az eredeti hengerfejbe cserélni kellett a hidrótökéket  mert már nagyon csattogtak.Elég sokáig mentünk így vele.Szelepekkel együtt lettek cserélve.De ennek ellenére ugyanúgy bedurrog.Állítólag a kompresszió is jó 13 mindegyik hengerbe.Szerintem is valamelyik szelep kitámaszt de ennek ellenére sem akarja feltenni a másik hengerfejet.Köti magát ahhoz ,hogy az eredeti hengerfejbe nem támaszthat ki egyik szelep sem.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, hazi1966 írta:

Szia.Vettünk rá egy másik hengerfejet de a szerelő azt mondta,hogy nem kell kicserélni mert nem támaszt ki egyik szelep sem.Az eredeti hengerfejbe cserélni kellett a hidrótökéket  mert már nagyon csattogtak.Elég sokáig mentünk így vele.Szelepekkel együtt lettek cserélve.De ennek ellenére ugyanúgy bedurrog.Állítólag a kompresszió is jó 13 mindegyik hengerbe.Szerintem is valamelyik szelep kitámaszt de ennek ellenére sem akarja feltenni a másik hengerfejet.Köti magát ahhoz ,hogy az eredeti hengerfejbe nem támaszthat ki egyik szelep sem.

Hát ha egyforma mind a 4 hengerben a kompresszió akkor a szelepzárással nincs gond. Ugye azért van a hidrotőke hogy ne kelljen szelephézagot állítani. Ezt viszont üresen illik betenni, és nem olajjal megtöltve, mert ugye nem tudod milyen magasnak kell lennie, teljesen zárt szelepnél, majd szépen felpumpálja magát amennyire kell. Ennek feltétele hogy az olajnyomás rendben legyen az olajcsatornák ne legyenek eldugulva és a hidrotőke fészke ne legyen kikopva mert akkor ott szökik el a nyomás és nem a tőkét állítja. Szóval azért több minden beleszól, mint egy sima jó vagy rossz tőke. 

Link to comment
Megosztás:

Szia.  már csináltunk teljes motorfelújítást kicseréltük a gyújtáselosztót,elosztófedelet,rotort,gyújtókábeleket,gyertyákat,trafót,injektort,alapjárati motort, vákuumcsöveket,szelepeket,hidrotőkéket.Szerinted a vezérlés nem lehet elrakva valamerre 

Link to comment
Megosztás:

28 perce, hazi1966 írta:

Szia.  már csináltunk teljes motorfelújítást kicseréltük a gyújtáselosztót,elosztófedelet,rotort,gyújtókábeleket,gyertyákat,trafót,injektort,alapjárati motort, vákuumcsöveket,szelepeket,hidrotőkéket.Szerinted a vezérlés nem lehet elrakva valamerre 

Hát ezt csak úgy lehet kideríteni hogy meg kell nézni. Mindegyik keréknek jelen kell lennie. De ha teljesítményben nem éreztél különbséget, akkor szerintem ez rendben lesz, ha egy foggal el van rakva akkor már nem úgy húz mint előtte.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.