Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

On 2018. 08. 21. at 19:40, gyuri80 írta:

Üdv! Újra a segítségeteket szeretném kérni! Van egy barátomnak egy b corsája amin elszakadt a vezérműtengelyben eltört a fogaskerék rögzítő csavarja. A vezérlés szétment a vezérműtengelyt sem szeretné javítani. Ez a motor még a rotoros gyújtáselosztóval , és központi injektorral volt szerelve. Kerítettünk egy másik hengerfejet amin már holtponti jeladós gyújtás , és hengerenkénti injektorral van szerelve. kábelestől vezérlőstől megvan mindenestől. Két csati van amit számomra homály fed . Az egyik a mostani vezetékkötegben van ami gyújtás ráadásakor elveszi a testet  A másik az új korbácson  van és az egyik pólusa az akksi pozitívjára megy a másik valahová be a kapcsolótáblába        Ha esetleg valaki eltudná mondani hogyan tudjuk ezeket a különbségeket megoldani nagyon hálásak lennénk. A válaszokat előre is köszönöm ! Tisztelettel Gyuri

Az új kötegben a szürke csati az ecu tápja, ami az akksira megy az értelemszerűen a fix plusz, a másik gyújtáskapcsolt. Elvileg ami a régi kötegben vas egy pólusú csati, az ugyanez a gyújtás plusz kellene hogy legyen. De ha mondasz évjáratot, motorkódot és kábelszínt az egypólusú csatihoz akkor megmondom tutira hogy miaz. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Homlokfalat,hogyan lehet javítani.Ugyanis nem tudom rendesen felrakni a hűtőrácsot ..Már így vettem meg. az előző tulajdonos nem tudta felrakni.  Mikor odarakta nem pattantak be a fülek a helyükre és jól odavágott neki amitöl az egész hátrafelé benyomódott.Mit tegyek,hogy a fülek könnyen bepattanjanak a helyükre.

Link to comment
Megosztás:

58 perce, hazi1966 írta:

Sziasztok.Homlokfalat,hogyan lehet javítani.Ugyanis nem tudom rendesen felrakni a hűtőrácsot ..Már így vettem meg. az előző tulajdonos nem tudta felrakni.  Mikor odarakta nem pattantak be a fülek a helyükre és jól odavágott neki amitöl az egész hátrafelé benyomódott.Mit tegyek,hogy a fülek könnyen bepattanjanak a helyükre.

Hát ugye a hűtőrács fülein ( a középső 4-en) vannak olyan kis fém karomszerű biszbaszok, azok pattannak be a zárhíd nyílásába. Ha nincs egy síkban, mert mondjuk törve, vagy javítva volt de rosszul, akkor esélytelen felrakni. Szemre ott van minden a helyén? 

Sárga karikával jelöltem a 4-ből- 3-at erről beszélek:

2904807-20180827-QDftR1.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, hazi1966 írta:

Szia.ha odarakom a hútőrácsot nem pattannak be a helyükre pedig egy síkba vannak ,mert az egész be van nyomva hátra

Én már régóta kábelkötegelővel rakom fel a hűtőmaszkot, megfúrtam egészen bent ahol már nem látszik és a zárhídhoz fogattam oda. Hosszú csőrű fogóval tudom meghúzni amikor a helyén van és ollóval vágom le a felesleget. Nyilván el kell vágni ha le akarom szedni. Nem feltűnő, csak akkor látni ha keresed hol van,meg igazából nem tudtam mást kitalálni. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, 24-es hibakóddal küszködök, sebesség érzékelő. C14NZ, 2002. Óraegység zöld fóliás VDO. Sebességjeladó sajnos nem kivehető.
(Km óra működik, de a középkonzolon menet közben: 0 Km/h olvasható (két gomb benyomása 5 másodpercre), tehát nincs jel az órától)
80km/h felett check engine lámpa világítani kezd, a motor leállításáig.

42503600170_80edf26b07_c.jpg

 

Mielőtt másik órát kellene keresni, kimérném, hogy a jeladó vezetékein (barna, piroskék, kékfehér) nincs-e szakadás.

 42503601320_868cbdd5f9.jpg42503598770_78504ae132.jpg

Hova csatlakoznak be ezek a vezetékek a motortérben?
Mennyi az esély arra, hogy NEM az óraegységben van a hiba?

Köszönöm a választ!

Módosítva : 4lewis
Nincs post elönézet funkció.
Link to comment
Megosztás:

3 órája, 4lewis írta:

Sziasztok, 24-es hibakóddal küszködök, sebesség érzékelő. C14NZ, 2002. Óraegység zöld fóliás VDO. Sebességjeladó sajnos nem kivehető.
(Km óra működik, de a középkonzolon menet közben: 0 Km/h olvasható (két gomb benyomása 5 másodpercre), tehát nincs jel az órától)
80km/h felett check engine lámpa világítani kezd, a motor leállításáig.

 

 

Mielőtt másik órát kellene keresni, kimérném, hogy a jeladó vezetékein (barna, piroskék, kékfehér) nincs-e szakadás.

 

Hova csatlakoznak be ezek a vezetékek a motortérben?
Mennyi az esély arra, hogy NEM az óraegységben van a hiba?

Köszönöm a választ!

Az útjeldó a rajzon a P21-el jelölt biszbasz.

http://www.skandiasauna.de/opel/astra/F/Plan/0500.jpg

Az egyik lábán a működéhez szükséges táp jön a másik le van testelve a harmadik (kék-piros színű vezeték) az anyósoldali lábtérbe megy és be van kötve a motorvezérlőbe ( többek közt, meg ugye a kijelzőbe is ami most neked 00-mutat) . Megtalálod a motorvezérlő ( amihez felkanyarodik a sok kábel)lábainál, de a lila AC-relé melletti 9 pines ( a képen fekete)csatinál is.

2904962-20180828-dW8GST.jpg

Hogy hol lehet a hiba azt passzolom, az óraegységen kívül nincs más része csak a kábelek, csatik. A kilóméter óra spirál forgat egy kis tárcsát arról fogja a jelet.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Zotya vagy valaki segítsen nekem. 

Kollégám 1 hónapja rommá törte az opel caravánját. Most vett egy másikat egész jó áron x16xel, klíma, abs stb nem is ez a lényeg. Kombiban valamelyikben van valami szelep a csomagtartóban amivel nagy súlynál keményebbé lehet tenni erre emlékszem, de azt nem tudom hol. Hol kellene lennie ennek a szelepnek ha van benne? 

Link to comment
Megosztás:

21 perce, Kispotter írta:

Zotya vagy valaki segítsen nekem. 

Kollégám 1 hónapja rommá törte az opel caravánját. Most vett egy másikat egész jó áron x16xel, klíma, abs stb nem is ez a lényeg. Kombiban valamelyikben van valami szelep a csomagtartóban amivel nagy súlynál keményebbé lehet tenni erre emlékszem, de azt nem tudom hol. Hol kellene lennie ennek a szelepnek ha van benne? 

A választ nem tudom a kérdésedre, pedig nekem is kombim van. Viszont ha van tényleg ilyen, ( bár soha nem hallottam ) akkor roppantul érdekelne. Legutóbb szinte lépésben jöttem haza a Mátrából, mert tele volt az autó, és minden gödörnél beleért a sárvédőívbe a gumi. Bár nekem 195-ös gumik vannak fennt, ami azért nem a gyári szélesség.... 

 

Link to comment
Megosztás:

41 perce, Kispotter írta:

Zotya vagy valaki segítsen nekem. 

Kollégám 1 hónapja rommá törte az opel caravánját. Most vett egy másikat egész jó áron x16xel, klíma, abs stb nem is ez a lényeg. Kombiban valamelyikben van valami szelep a csomagtartóban amivel nagy súlynál keményebbé lehet tenni erre emlékszem, de azt nem tudom hol. Hol kellene lennie ennek a szelepnek ha van benne? 

Azokban van, amiket gyárilag szintszabályzós teleszkóppal szereltek! Ritka mint a fehér holló! Ha jól emlékszem akkor valahol a hátsó kerékjárati dob és a csomiajtó közt van valahol a szelep a csomagtartóban!

 

21 perce, tuskes írta:

A választ nem tudom a kérdésedre, pedig nekem is kombim van. Viszont ha van tényleg ilyen, ( bár soha nem hallottam ) akkor roppantul érdekelne. Legutóbb szinte lépésben jöttem haza a Mátrából, mert tele volt az autó, és minden gödörnél beleért a sárvédőívbe a gumi. Bár nekem 195-ös gumik vannak fennt, ami azért nem a gyári szélesség.... 

 

Próbáld meg az erősített rugókat! _Nekem beváltak! Vagy lehet kapni, rugóközé rakható légrúgót!

Link to comment
Megosztás:

18 órája, 4lewis írta:

Sziasztok, 24-es hibakóddal küszködök, sebesség érzékelő. C14NZ, 2002. Óraegység zöld fóliás VDO. Sebességjeladó sajnos nem kivehető.
(Km óra működik, de a középkonzolon menet közben: 0 Km/h olvasható (két gomb benyomása 5 másodpercre), tehát nincs jel az órától)
80km/h felett check engine lámpa világítani kezd, a motor leállításáig.

42503600170_80edf26b07_c.jpg

 

Mielőtt másik órát kellene keresni, kimérném, hogy a jeladó vezetékein (barna, piroskék, kékfehér) nincs-e szakadás.

 42503601320_868cbdd5f9.jpg42503598770_78504ae132.jpg

Hova csatlakoznak be ezek a vezetékek a motortérben?
Mennyi az esély arra, hogy NEM az óraegységben van a hiba?

Köszönöm a választ!

Ha kicsit értesz az elektronikához , 12Voltot adva az óraegységnek , akkor egy soros ellenállás(3,3-4,7KΩ) és LED párossal letesztelhető.

Forgatva a kilométer órát a LED-nek  villognia kéne.

dat4ik_skorosti3.jpg

dat4ik_skorosti2.jpg

dat4ik_skorosti.jpg

A képeket itt találtam:http://ova.kiev.ua/sxema-datchika-skorosti-v-priborke.htm

Igaz hogy VW de valahogy így :)  :https://youtu.be/u6ZfmBfk8M8

Módosítva : nyemi
  • Like 1
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

18 órája, Kispotter írta:

Zotya vagy valaki segítsen nekem. 

Kollégám 1 hónapja rommá törte az opel caravánját. Most vett egy másikat egész jó áron x16xel, klíma, abs stb nem is ez a lényeg. Kombiban valamelyikben van valami szelep a csomagtartóban amivel nagy súlynál keményebbé lehet tenni erre emlékszem, de azt nem tudom hol. Hol kellene lennie ennek a szelepnek ha van benne? 

18 órája, Kispotter írta:

Zotya vagy valaki segítsen nekem. 

Kollégám 1 hónapja rommá törte az opel caravánját. Most vett egy másikat egész jó áron x16xel, klíma, abs stb nem is ez a lényeg. Kombiban valamelyikben van valami szelep a csomagtartóban amivel nagy súlynál keményebbé lehet tenni erre emlékszem, de azt nem tudom hol. Hol kellene lennie ennek a szelepnek ha van benne? 

Jobb hátsó sarokban a csomagterben. A szelep benne szokott lenni, a gátlók már nem. 

18 órája, tuskes írta:

A választ nem tudom a kérdésedre, pedig nekem is kombim van. Viszont ha van tényleg ilyen, ( bár soha nem hallottam ) akkor roppantul érdekelne. Legutóbb szinte lépésben jöttem haza a Mátrából, mert tele volt az autó, és minden gödörnél beleért a sárvédőívbe a gumi. Bár nekem 195-ös gumik vannak fennt, ami azért nem a gyári szélesség.... 

 

Rugó csere. Javaslom a Saab Cabrio hátsó rugojat. Jó erős, és vastagabb mint a gyári. https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/fr/cp0/e15/q65/39868986_1320975141373041_8179788326451019776_o.jpg?_nc_cat=0&efg=eyJpIjoidCJ9&oh=9cefcc59febb2ed78ee2f2a1bcc9b166&oe=5C31419C vectrat is kicsit kiemelte. 

Link to comment
Megosztás:

18 órája, free0228 írta:

Azokban van, amiket gyárilag szintszabályzós teleszkóppal szereltek! Ritka mint a fehér holló! Ha jól emlékszem akkor valahol a hátsó kerékjárati dob és a csomiajtó közt van valahol a szelep a csomagtartóban!

 

Próbáld meg az erősített rugókat! _Nekem beváltak! Vagy lehet kapni, rugóközé rakható légrúgót!

Köszönöm, de nemrég cseréltem rugókat, és alapesetben elég kemény így, ettől tovább nem konfortos. Nem mindennapos dologról van szó, ennyire nem szoktam megpakolni, és tényleg szélesek a gumik, persze a felni sem kifejezetten erre való, így nem csodálkozom a dolgon. 

Link to comment
Megosztás:

16 órája, 4lewis írta:

Nagyon köszönöm, ki fogom próbálni! Nem sok időm volt ma(tegnap), kocsiban a csatlakozón a barna és a kékfehér vezeték között 14 voltot mértem, Azok a vezetékek jók.

Szívesen.

Még egy pár fénykép segítségnek :

wvYQ38.jpg

Ez reflexiós szenzor , egyik felében egy infra LED (szemmel nem látható ha világít csak mobil kamerával) a másikban meg egy fotodióda található.

3rpIOk.jpg

Reflexiós  tárcsa, amit a kilométer óra spirálja forgat.

wXX064.jpg

 Panel alkatrész oldal.

8y_Hsip.jpg?dl=1

A nyomtatott oldal. A kapcsolás szinte teljesen ugyanaz az előző hozzászólásbélivel , csak egy-két szűrő kondenzátor hiányzik  :) .

Egy kicsit kipótoltam a LED és ellenállás bekötéssel a teszthez. Az ellenállás értéke nem kritikus, mert a kimeneti "tranyó"(BC547C)0,5A  terhelhető , de azért 2,2kΩ-nál ne legyen kisebb.

Módosítva : nyemi
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 08. 29. at 19:06, nyemi írta:

Szívesen.

Még egy pár fénykép segítségnek...

Sziasztok!

A hiba megvan, de sajnos nem tudom megjavítani.

Tekeréskor csak világít a led.
29413628107_b27913cb73.jpg30482714308_dc3337dd48.jpg

43633407544_5582cc9015.jpg

A bontással eddig jutottam, a mutatót képtelenség levenni, elgörbül már az étkező villa amivel lefeszíteném. A mutató támasztékot meg sikerült letörni, az smd panellel meg amúgy sem tudnék mit kezdeni, szóval kuka az egész.
43444070445_e4855e1b5e.jpg44301420182_80d3b4414b.jpg

Sajnos be kell szerezzek egy másik órát. Benzines; W=1102;  90 519 079RL

Módosítva : 4lewis
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 09. 03. at 20:49, 4lewis írta:

24-es hibakód megoldódott. Óracsere. Ez van, ha az óra újabb, és az útjeladó nem kivehető, mint ahogy nyemi leírásában szerepel.  "Régen minden jobb volt" :)

Ennek nagyon örülök, akkor csak jeladó  volt a bűnös.:icon13: Az biztos,  hogy a nem felület szerel (SMD) könnyebben javítható. De a bekarikázott tranzisztort  cserével  a  régi is feléleszthető lett volna .  Persze az kicsit nagyobb szerszámozottságot igényel. Amúgy, olyan egyszerű és olcsó anyagokból épül fel ez a kapcsolás (szerintem még 1000Ft sincs)mindenképp érdemes a javítást megpróbálni . Bár nem tudom, menyiért vesztegetnek a bontósok egy használt Km órát?

A_hib_s_trany.gif

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, nyemi írta:

Ennek nagyon örülök, akkor csak jeladó  volt a bűnös.:icon13: Az biztos,  hogy a nem felület szerel (SMD) könnyebben javítható. De a bekarikázott tranzisztort  cserével  a  régi is feléleszthető lett volna .  Persze az kicsit nagyobb szerszámozottságot igényel. Amúgy, olyan egyszerű és olcsó anyagokból épül fel ez a kapcsolás (szerintem még 1000Ft sincs)mindenképp érdemes a javítást megpróbálni . Bár nem tudom, menyiért vesztegetnek a bontósok egy használt Km órát?

 

 

A sima 3-4 ezer a fordulatszám mérős 7-8. Ugye elviekben átrakható ( a simából a ford. mérősbe) csak az óraegység az útjeladóval együtt, még akkor is ha WDO-Delco márka váltás van. Bár ekkor kell némileg faragni az óra hátulját.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni az alábbi problémában:

adott egy 95-ös kombi f astra klímás c14se motorral és kb. 1 hónapja igen erősen azt hallani a műszerfal közepe tájékáról, hogy bugyog és gurgulázik a hűtőfolyadék hidegindítás után kb. 30 percen keresztül, aztán szép lassan elmúlik. Olyan, mintha egy kis csobogó lenne beépítve. A jelenség konkrétabb gázadásnál a leghangosabb (kb. 2000-2500 fordulatnál). A termosztát normálisan nyit, visszahűti, majd a ventillátor is normálisan kapcsol, rendesen lehűtve a hűtőfolyadékot, nem forr fel, fűtés is teljesen jól működik. A hűtőfolyadékban olajszennyeződés nincs. A tanksapkát letekertem, a tágulási tartályt kicsavaroztam a helyéről és megemeltem egy kicsit, majd folyamatosan járattam a motort kb. 2500-as fordulaton megvárva, amíg kétszer is bekapcsol a hűtőventillátor. Mindeközben a vízszint a tartályban csak minimálisan emelkedett (kb. 1 cm), olajszennyeződés nem volt látható, a visszatérő vezetékből pedig áramlott a tartályba vissza a víz, azaz a kör is megvolt. Ezek után menet közben jó is volt, nem lehetett hallani semmi bugyborékolást, de másnap reggel újra kezdte... Most kicseréltem a tartály kupakját, de sajnos semmi változás... Amit észrevettem tegnap:  sajnos araszolnom kellett vagy 2 órát baleset miatt és hazaérve ránéztem a tartályra ami teljesen tele volt hűtőfolyadékkal. Ma reggel is megnéztem indulás előtt a tartályt, letekertem a kupakot, de ekkor visszaállt normális szintre a tartályban a folyadékszint, azaz nincs túltöltve. Ez normális dolog egyáltalán, hogy ennyire megemelkedjen a folyadékszint a tágulási tartályban, hogy gyakorlatilag tele legyen amikor rajta van a kupak? Azon gondolkodom, ha egy órával többet kellett volna araszoljak a forgalomban, akkor eldurran valami, mert már gyakorlatilag nem volt hely a tartályban, azaz tele volt? A csobogást pedig hogy tudnám megszüntetni? Vajon mi lehet a hiba?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Köszönettel:Attila

 

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.