Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

manta

Recommended Posts

Jó állapatú 2,4 az relatív... kompletten mit jelent? Hengerfejjel, vagy anélkül, tengellyel vagy anélkül, generátort, önindítót adnak e hozzá... :roll: Ha ez mind benne van, akkor olyan kiló, kiló20.

Mondjuk a hengerfejjel sokat nem tudsz kezdeni, de a szelepek és himbák miatt nem egy kátrány, ha van.

Arról a mantáról meg már hallottam, de nem tudom, milyen állapotban van, hogy gyári e vagy sem. Fogggggalmam sincs, meg kéne nézni, hogy érdemes e megvenni... meghát ugye, attól is függ, hogy mire kell... :roll:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • Hozzászólások 829
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Hello

Keresek egy bal oldali nagy KOCKALÁMPÁT ami nagyon jó állapotban van és mennyiért??

Válaszokat várok. Belecsúsztak egy Honda Shuttle -be , és sajnos oda lett a lámpa meg a lökhárító na meg a hűtőrács is egy picit. Pedig most cseréltem féktárcsákat, de talán nem kellett volna olyan közel mennem, de hát azért van a Manta, hogy menjen. Nem?

Na előre is köszönöm .

Dani

Link to comment
Megosztás:

Nem baj sikerült megoldanom a problémát.

Vettem kemény 2000 pénzért egy szép nagy kockalámpát. Aztán elgondolkodtam, hogy miért van az enyémen kockalámpa és miért nem kör van. Aztán rájöttem, hogy azért mert szinte mindenkinek körlámpája van. Én meg így vettem. De ha megtudom, hogy mennyiért vesztegetnek kompletten körlámpát akkor lehet, hogy lecserélem mert az jobban tetszik nekem.

Ja igen fórumozók magukról rovatba hamarosan írok, csak össze kell, hogy szedjem magam. Vagyis azt a rohadt képet nem tudom felrakni a tár. hu -ra.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

itt kérem, hamarosan egy légszűrő lesz 8)

http://kep.tar.hu/manta/images/pic5393843.jpg

és hopppppppáá, már ott is van :)

http://kep.tar.hu/manta/images/pic5393841.jpg

végülis, karácsony óta várok erre... :roll: és nagggggyon, NAGGGGYON jónak kellett lennem hogy végre betegyék nekem 8).... a legszűrőt ...:roll: ...a kocsiba :oops:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Bocsánat! Nálad a pont. Kicsit pongyolán fogalmaztam. A kormányagy borítása. Az a helyzet, hogy a rendőrség által lefoglalt, majd visszakapott gépezetet, kell kicsit rendbe kapnom. Az a műanyag borítás ami rajta van szarrá van faragva. Nálam az elakadásjelző gombja felűl van, míg a borításon ez eredetileg nincsen. Úgyszintén a bajuszkapcsoló sem stimmel, kicsit arrébb van mint a borítás szerint kéne lennie, így ezt is faragták. Ebből kifolyólag a jobbra indexelés kicsit esetleges, illetve kisseb kormányrángatás által eszközölhető. Ha ezt így viszem kpm -re, akkor ugye a bukta szélén áll kicsit farával a szakadék felé. Arról nem is beszélve, hogy Kurgyis bácsi egy olyan momo kormányagyat rakott fel, amit szarráfúrtak, hogy a Raid kormány rámenjen. A csavarokról nem is beszélek, hatból három ami fog valamit, de kb 100km en egyszer meg kell húznom. Amúgy más gondom nincsen a géppel, de ezt mindenképpen meg kell oldanom. Csak az a kérdés, hogy hogyan. Azon gondolkoztam, hogy sztirolból megcsinálom, egy kis hőkezeléssel.

Link to comment
Megosztás:

Momo agyra raidet faragni... :? na, az karrier :?

Olyan takarás kéne akkor neked, ami momohoz volt. Nekem pl. egy niszán sanyiból van ilyen. És elvileg, jobb helyeken ezt adniuk kéne az aggyal.

Már körbe néztem itthon, de nincs semmi ilyesmink :) (smink :) ilyen szokott a pofámon is lenni :) )

Amit fel tudok ajánlani, az egy raid agy borítással 5ezerért. Ez volt az én verdámba (szóval eszmei értéke is van 8) ). Nekem már nem nagyon fog kelleni, mert univerzális agyra tettük a momot, arra meg elvileg akármi is rámegy.

Link to comment
Megosztás:

Tiv! :twisted: Bontok én még rád sátrat! :twisted: :twisted: :twisted:

Nekem azt mondták a fiúk, hogy ne aggódjak, ha mozog a kormányom ki-be, nem lesz attól bajom :roll: kicsit furcsa volt ugyan, de ha a fiúk ezt mondják, akkor az biztos úgy van - gondoltam. :roll: Aztán azt mondja a Mester barátnője, hogy hallom nálatok van ma a párom, mert életveszélyes a kocsid :roll: ....

no comment

Link to comment
Megosztás:

Hehe! Olyankor egy szlalomverseny kiváltképp szükséges. Rizsáztam, hogy csinálok képeket. Csináltam. Kicsit szánalmasak, de a PR jellegűeket

ha túl vagyok a vizsgán. Amióta nem tom mi lesz a kocsi sorsa (lassan alakul :) ) azóta csak az eső mossa...... lécci no comment, egy elkeseredett ember döntése ez. De a remény hal meg utóljára.

http://suicid.utca.hu/mantaz/m001.jpg

http://suicid.utca.hu/mantaz/m002.jpg

http://suicid.utca.hu/mantaz/m003.jpg

http://suicid.utca.hu/mantaz/m004.jpg

Bocs kicsit nagyobbacskák a képek :oops:

A szürke már nem az enyém, a fekete meg a problémás darab.

Vigyázat folyt.köv.

Link to comment
Megosztás:

Hehe! Olyankor egy szlalomverseny kiváltképp szükséges. Rizsáztam, hogy csinálok képeket. Csináltam. Kicsit szánalmasak, de a PR jellegűeket

ha túl vagyok a vizsgán. Amióta nem tom mi lesz a kocsi sorsa (lassan alakul :) ) azóta csak az eső mossa...... lécci no comment, egy elkeseredett ember döntése ez. De a remény hal meg utóljára.

http://suicid.utca.hu/mantaz/m001.jpg

http://suicid.utca.hu/mantaz/m002.jpg

http://suicid.utca.hu/mantaz/m003.jpg

http://suicid.utca.hu/mantaz/m004.jpg

Bocs kicsit nagyobbacskák a képek :oops:

A szürke már nem az enyém, a fekete meg a problémás darab.

Vigyázat folyt.köv.

Szeva!

A szürkén pedig majdnem olyan felni van, mint az ősők kadett-jén..már más topicban is érdeklődtem, hogy tudni e a pontos méretét, ET számát, felfekvő váll méretét, mert nagyon érdekelnek ezek az adatok szerintem nagyon más a mérete, mint a kedett gyárié!

Az gyári manta felni?

Üdv.

Qpack

Link to comment
Megosztás:

Legjobb tudásom szerint igen. Ha esetleg kellenek akkor tudok intézkedni az ügyben, mert egy barátom vette meg, és ő tuti nem tartja meg őket. Pontos adatokkal hétfőn tudok szolgálni. Sőt, hogy szomorítsam a hozzáértőket, a szürkében még a gyári ködlámpa kapcsoló is meg van, ami ugye viszonylag fehérholló.

Link to comment
Megosztás:

Legjobb tudásom szerint igen. Ha esetleg kellenek akkor tudok intézkedni az ügyben, mert egy barátom vette meg, és ő tuti nem tartja meg őket. Pontos adatokkal hétfőn tudok szolgálni. Sőt, hogy szomorítsam a hozzáértőket, a szürkében még a gyári ködlámpa kapcsoló is meg van, ami ugye viszonylag fehérholló.

Maga a felni egynlőre nem érdekel csak az adatai illetve ha meg van a közepébe való opel embléma garnitúra az érdekelne, mert majdnem ilyen van az Őseimén és ezek már hiányoznak belőle...! :roll:

Link to comment
Megosztás:

Te! Sujicid! Nem is olyan gáz a verda! Te még nem láttál igazán szánalmas mantát! 8)

Egyszer elmentünk vidékre mantát nézni. Na én ott láttam az igazán szánalmasat: verda bent állt a fészerben, a szalma meg a macskakaki között, ülések felbszva a tetejére, a fészernek alig volt teteje, a futómű valahol a kutyaól és a baromfiudvar között félúton szétrohadva... Na. Ez volt az igazán szánalmas... :D komolyan mondom fájt látni, hogy így végzi egy autó... :)

Link to comment
Megosztás:

Hát én veszem magamnak a bátorságot, hogy azt képzeljem egészen jól néz ki a kocsim. :oops: A szabadkozás annak szól, hogy nem mostam le szegényt már hónapok óta, és ez azért nálam szentségtörés. Persze nem tökéletes, főleg a belseje ami még rengeteg munkát igényel, de a felniket leszámítva én kívűlről nem nyúlnék nagyon hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

A szürkén eredeti Manta felni van, a mérete 5.5x13 ET37 (nekem is ilyen van).

Egyébként tök ritka az ilyen eredeti Manta. Hol lehet ilyet találni??

1.9-es vagy 2.0-ás? Karbis, injektoros? 4 sebességes, vagy automata?

köszi, akkor azért kell hozzá ekkora zsemle néha hogy megtekerhessem... :? a kadett gyárija meg 5x13 ET49..mégis ez van rátéve! még 1x köszi!

Link to comment
Megosztás:

A szürke 2lityós, injektoros, 5 sebis.

Vót nekem egy rosszul feltett kérdésem, a kormyány agy borítással kapcsolatban. Namost pontosítanék ezübben. Nekem a kormány agy és a műszerfal közötti részre kellene borítás. Ami jelen pillanatban van az nem igazán jó, és mint írtam faragott (csúnyán), a tartalék az tök ugyanaz, de még gyári állapotban. De ez sem jó, mert a.) szarul van össze rakva a szekezet

b.) Nem ehhez való.

Ha minden kapcsolóhoz jól illeszkedik, akkor a két féldarab között van egy 2-2.5mm rés, illetve a bajuszkacsoló és kábelei miatt az egyik rögzítés nem használható. Mi a megoldás?

Link to comment
Megosztás:

Suicid!

Mondtam már, hogy az a megoldás, hogy megfelelő agyhoz megfelelő borítást kapj. Ha valami gányolva van, akkor az nem lesz jobb. Ha a momo agyat gányolták össze, hogy rámenjen a raid, akkor az egyrészt egy kib*szott nagy hülyeség és kóklerság volt, másrészről meg sose lesz igazán jó, akármit csinálsz vele.

Vagy veszel egy univerzális agyat 10pénzért, vagy egy raid-et kb. ugyanannyiért. Amennyire tudom, a momo agy sem sokkal drágább.

Raid kormányhoz raid agy kell, momo kormányhoz momo agy, VAGY kiváltod ezeket univerzális aggyal, amit ugyanúgy MANTÁHOZ KELL kérni. Arra már rámegy mindenféle borítás.

Figyu, nézzél körbe, én ennél okosabbat nem tudok mondani, ha jó neked a raid agyam borítással, akkor továbbra is tartom az ajánlatom.

Link to comment
Megosztás:

De én meg írtam, hogy nem az agy borítása kell, hanem a kormányoszlopnak a műszerfal, és a kormány agy közötti részére. Tehát ahol a gyújtáskapcsoló, bajuszkapcsoló van. Ezt nem a kormány agyhoz adják. A kormány agy ehhez a részhez illeszkedik. A gyári műanyag burkolatról van szó. A kormány agy gumiborítása az nem gond, azt adják az agyhoz. Másképpen nem tudom leírni, mert a szükséges ismereteknek nem vagyok a birtokában. sry. Ennyi agy meg kormány egy kommentben......tarap tarap......

Link to comment
Megosztás:

vazze...dögöljek meg fingom nincs, mire gondolsz :shock: úgy megkavartál vazze :shock:

itten vagy a közelben, dobj egy pü-t, fussunk össze, oszt mutassad má meg, hogy mi a jóistenre gondolsz, mer esküszöm ezért fogok hánykolódni egész iccaka :shock: de most már úgy körbejártuk a témát, hogy az tuti: bármi is kell neked arról a tájékról, minden van itthon, ócsón megszámítom, csak oldódjon már meg ez a kérdés :x

tényleg lehet, hogy tök értetlen vagyok :roll:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.