Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Tulajdonképpen a "gázos"-ban is van olaj. Kis terhelésnél lágy, nagyobb terhelésnél keményebb (állítólag). Majd kiderül.

A gázos sokak elmondása szerint komfortosabb, viszont élettartamilag rövidebb és sérülésveszélyesebb.

Én ugyanebben a dilemmában voltam, mikor cserére szorultak az első gátlók.

Nekem az olajos figyelt be és semmi gondom nincs vele.

Zárójelben megjegyzem, hogy kb eddig 2000 km-t mentem el vele.

Tehát gyakorlatilag úgy 10 e km.nél,vagy környékén kezd bizonyítani a drága :) :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem (elméletileg) a LÁNG-nál van kedvezményem, ott a netto árak:

Láng olajos 6 736Ft és 8 448Ft, Monroe Reflex 11 895Ft és 12 595Ft. Alul szemes, felül csavaros és fordítva. Nekem nem'tom melyik kell :)

Ja és még be is kell szereltetni és erre még ÁFA jön, de lejön a kedvezmény is, így kb. ugyanott vagyok :P.

Különben Opel Astra 1994-es Szentgotthárdi :D 1994.05-én lett üzembe helyezve. "Angyalfehér" (csak én hívom így :D )

Akkor a tiédben szerintem Mc person patron van, de azért egyeztess, mielőtt vásárolsz.

Ismétlem, a monroe jó döntés (ár is megfelelőnek tűnik),de én hithű vagyok, ragaszkodom a gyári dolgokhoz :D

Link to comment
Megosztás:

Hát igaz. Én eddig 43E km mentem vele, és mivel használtan vettem, nem valószínű, hogy előtte ki volt cserélve :)

De ha mégis, akkor már kibírt több, mint 40E km-t, mellesleg olajos :D

A 40 ezer nem sok ám, mivel egy gátlóra 2-3 év garit adnak és átlag 20-25 e km-t számolnak /év.

Tehát ha 20 a szorzó és két év a gari akkor 40 e km, de ez a minimum fut. teljesítmény,amit tudnia kell a csillapítónak.

Link to comment
Megosztás:

A dizil motor generál sosem volt olcsó, de legalább rendbe lessz a vas. Mit mondtál hány km-van benne? Kiváncsi lennék rá , :?:

A km-t nem tudom pontosan, de legalább 300 E km.

Belgiumból hozták az autót, óra szerint 155 e km volt benne,mikor megvettem.

Egy biztos, az óra vissza lett csavarva, ezért is kell most generáloztatni a motort. :D

Ezen már utólag csak mosolygok.

A generál hozzávetőlegesen 200 e ft-be fog kerülni. Ezt hitelből fedezem.

Tudom,hogy ez + költség, de legalább rendben lesz :)

Egy jó tanács, Szentesen a Vásárhelyi úti Shell kúttal szenbeni autókereskedésbeen ne vásároljatok, mert én ott vettem ezt a vasat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1,7TD Isuzu motoros caravánom van 1994-es, 135e km-el ebböl 30-et én vezettem le. Nagyon meg vagyok elégedve vele, fogyasztás, kényelem, költségek. 5,5-6l közt fogyaszt, figyelek rá, hidegen nem hajtom, ill. hajtás után hagyom hűlni a turbót. Eddig csak olajat+olajszűrőt és légszűrőt cseréltem 7500km ként, valamint gázolajszűrőt is...

Viszont már amikor megvettem akkor is erőteljes gázadásra nem gyorsult teljes erejével, ahogy tudna, a pedál enyhe visszaengedésével megindul a gép :)

Ez valaminek a jellegzetes hibajelensége lehet?

kösz a helpet...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1,7TD Isuzu motoros caravánom van 1994-es, 135e km-el ebböl 30-et én vezettem le. Nagyon meg vagyok elégedve vele, fogyasztás, kényelem, költségek. 5,5-6l közt fogyaszt, figyelek rá, hidegen nem hajtom, ill. hajtás után hagyom hűlni a turbót. Eddig csak olajat+olajszűrőt és légszűrőt cseréltem 7500km ként, valamint gázolajszűrőt is...

Viszont már amikor megvettem akkor is erőteljes gázadásra nem gyorsult teljes erejével, ahogy tudna, a pedál enyhe visszaengedésével megindul a gép :)

Ez valaminek a jellegzetes hibajelensége lehet?

kösz a helpet...

Szia,

Erősen gyanítható, hogy kisturbó van a gépeden, ami satunál se indít 200 ford. alatt. Ha a turbód kezd meghalni, hangos lessz és szívó teljesítmény jár vele.

Link to comment
Megosztás:

" Érdekes elméletben úgy látom kened a dolgokat :wink: hogy lehet hogy mégis megetettek? Vagy pedig nagyon olcsón vetted a vasat :?: Egyébként kevés a korekt kereskedő. Amikor árultam az enyém, én megmondtam hogy :arrow: km van benne, erre minden érdeklődő hú az sok :!: Na gondoltam pancserok ha tényleg eladó lessz akkor vissza berhelem az órát 89000km ig és majd lestek.

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Erősen gyanítható, hogy kisturbó van a gépeden, ami satunál se indít 200 ford. alatt. Ha a turbód kezd meghalni, hangos lessz és szívó teljesítmény jár vele.

A turbó hangját 2500 felett hallom csak, - ha utcán megyek és visszaverődik a hang - sipolással, ami sztem rendben van

2500 ford felett érződik, és hangsúlyozom, megvan a plusz nyomatéka, sztem nem a turbóval van a gond. Ha egyenletesen gorsítok, és nem padlóval, semmi gebasz, megy rendesen. Csak akkor van ez a fura dolog, ha 2500 felett padlót nyomok, nem húz telj erővel, de amint kissé visszaengedem a gázpedált, érezhetően megindul a kicsike. :D

Nem lehet hogy valami koszos, dugult, egyéb?

Egyébként mi ez a kisturbó dolog? Az enyémben biztos ijen van, mert a légszűrő is kisebb méretű, mint a '96-os dízel isuzuban, bizt mert kisebb a légmozgás??? passz

Esetleg ezekröl az üzemanyagadalékokrol mi a véleményetek?

Amire ráírják, hogy a tanktol a katalizátorig tisztít?/Na nem külsőleg :D/ És higító szaga van? :D)

Most vettem bele egy Pro-Tec löttyöt, majd meglátjuk, mi lesz egy tank után...

Link to comment
Megosztás:

" Érdekes elméletben úgy látom kened a dolgokat :wink: hogy lehet hogy mégis megetettek? Vagy pedig nagyon olcsón vetted a vasat :?: Egyébként kevés a korekt kereskedő. Amikor árultam az enyém, én megmondtam hogy :arrow: km van benne, erre minden érdeklődő hú az sok :!: Na gondoltam pancserok ha tényleg eladó lessz akkor vissza berhelem az órát 89000km ig és majd lestek.
A kereskedő visszaélt azzal, amivel tisztában volt.

A hitelt a gépre a legkedvezőbb feltételekkel intézte, tehát a thm 7%, ez az ami melette döntött.

...illetve az, hogy a köv. autó 400-600 e ft-vel drágább volt.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos "a magyarok" a futásteljesítményt 80ekm felett túl magasnak értékelik, magyarázhatod te, hogy ezek a motorok a többszörösét kibírják... az én 1.4-es kis benzinesemben 230ekm van most és semmi bajom az erejével meg a nyomatékával. 10ekm alatt 1,5l olajat evett meg mindössze, úgy, hogy néha igencsak hajszolom (160-180 a pályán). Amikor kereskedésben dolgoztam a legjobb példa erre az a gyári taxi 2.5TD omega-b, amiben 500ekm volt. Kíváncsiak voltunk, ezért elvittük kompressziómérésre, semmi baja nem leledzett, mégsem kellett senkinek, amíg nem lett visszatekerve 200ekm-re... ez van. Szeretjük átveretni magunkat. Ha az a THM télleg 7%, akkor kérek egy címet, mert nekem akkor sikerült nagynehezen 15%-ost (CHF) kiharcolnom, amikor még ott dolgoztam...

Link to comment
Megosztás:

A kereskedő visszaélt azzal, amivel tisztában volt.

A hitelt a gépre a legkedvezőbb feltételekkel intézte, tehát a thm 7%, ez az ami melette döntött.

...illetve az, hogy a köv. autó 400-600 e ft-vel drágább volt.

Ezt nem fejre olvasásnak szántam, csak nem igazán értettem. Melyik bank hitelezte :?: Használt autónál nagyon kevésnek találom!!! Üdv

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.