Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Az olajcsere tervbe volt véve már, megcsinálom.

E-mail: golby@rette.net, köszi :)

Azt minél előbb tedd meg. Amennyiben még nincs konkrét elképzelésed az olaj tekintetében, bátran merem ajánlani az Opel 10W 40-es olajat,ami gyári GM és összesen 5-6500 Ft be kerül/5 liter.

A szűrőt is cseréld.

Link to comment
Megosztás:

Azt minél előbb tedd meg. Amennyiben még nincs konkrét elképzelésed az olaj tekintetében, bátran merem ajánlani az Opel 10W 40-es olajat,ami gyári GM és összesen 5-6500 Ft be kerül/5 liter.

A szűrőt is cseréld.

olaj :arrow: motor fórum :arrow: árak, címek :wink:

Link to comment
Megosztás:

Kosz.

Akkor en lenyugodtam.

Viszont van egy havernak calibraja , tudom hogy nem ide illo dolog, de segiteni szeretnek neki.

Problema hogy autopalyan kozlekedve , nagy melegbem 180km/h-nál csak 45 fokos a vize?

Ugye ez ténleg kevés?

termosztát cserére szorul...

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Azt hiszem német, 1994-es. Bár az alvázszámból nem tudom kideriteni, hol gyártották? WOL000051RS... Az S-betű mit jelent? Csak nem Szentgotthárd?

Ha meleg akkor simán idul, bár ha hajtom vagy ha nagy dugóban vagyok, akkor felmelegszik a víz, 95 fok fölé is. Egyébként a hütö nem kapcsol be automatikusan, és nem is láttam ott semmiféle hökapcsolót. Vagy csak nem találtam? Kézzel szoktam bekapcsolni.

Olajcsere? Hát már ideje lenne, mert több, mint 10e km-t mentem vele.

Egyébként rendszeresen utántöltöm az olajat, erre odafigyelek minden tankolásnál, kb. 0.5l / 1000km.

Mikor megvettük, akkor szép tiszta volt a motor, most már tök koszos. Le lehet mosatni? Egyáltalán érdemes?

Kompresszió mérést is kellene csinálni, abból talán lehetne következtetni pár dologra. Mennyiért csinálnak ilyet?

Helló4

Az S betü az szentgotthárdi gyártásu.

de neked iilyenkor az adagolo tipusát érdemes megnézni.

általában a zárhidra felvan egy matrinya ragasztva és rajtavan, hogy Bosch, vagy CAV

amugy van egy klubtársunk, akineek a bátyának van egy ilyen 17D motoros asztrája, amiben 520.000 km van.

és még sose lett megnézve a porlasztócsucs.

Link to comment
Megosztás:

Hali Mindenki!

A motor alján van egy pár csepp olaj, ami még nem cseppent le. Valahol folyhat. Ezért is koszos és utánaszámolva kb. 2000km-enként töltök bele 0.5l motorolajat. Ez nekem soknak tünik, mert 10000km alatt félig "lecserélem" az olajat. Szimmering csere?

Link to comment
Megosztás:

Hali Mindenki!

A motor alján van egy pár csepp olaj, ami még nem cseppent le. Valahol folyhat. Ezért is koszos és utánaszámolva kb. 2000km-enként töltök bele 0.5l motorolajat. Ez nekem soknak tünik, mert 10000km alatt félig "lecserélem" az olajat. Szimmering csere?

vagyinkább kartel tömités.

deha annyi olajfolyásod van hogy le sem cseppen, akkor a tömitéscsere után is fogsz beletölteni féll litert.

ez egy picikét eszi az olajat.

Link to comment
Megosztás:

De akkor füstölne, nem? Most szinte nem is füstöl.

Egyébként 20E km-el "ezelötti" szervizelés után szivárgott az egyik porlasztócsúcsnál, de mire észrevettem, már mentem vele egy pár ezer km-t, majd kicsit meghúztam, és megszünt. De most megint előjött.

Ez nem utal valamire?

Link to comment
Megosztás:

De akkor füstölne, nem? Most szinte nem is füstöl.

Egyébként 20E km-el "ezelötti" szervizelés után szivárgott az egyik porlasztócsúcsnál, de mire észrevettem, már mentem vele egy pár ezer km-t, majd kicsit meghúztam, és megszünt. De most megint előjött.

Ez nem utal valamire?

hát a porlasztócsucs, és a motorolaj fogyás nem nagyon áll közel egymáshoz.

ötezrenként fél liter olaj egy diesel motornál nem sok.

és ennyi olajfogyasztást nem látsz a füstön.

akinek olaj füst jön a kipufogoján, és látod is, annak ezer km-ként 1-2 L olajat fogyaszt.

amugy ez az olajfogyasztás lehet a szelepszárszimmering hibája is.

amugy mennyi idős autód van?

Link to comment
Megosztás:

Nekem azért kicsit több olajat eszik, kb. 0.5l/2000km. Úgy durván kicsit több, mint 1 doboz (liter) 5000 km-re.

Amúgy Opel Astra Caravan 1.7D, 17DR motorral, Szentgotthárdi, 1994-es, fehér, 44kW/60LE, kb. 206000km van benne, majd 40E-t hajtottam bele. Napi 120km megyek munkába és haza Vác-Bp XI. ker között.

Multkor a zöldkártyánál sárga cimkét kapott, pedig állítólag katalizátoros. Vagy mégsem?

Lassan lelépek, de holnap felnézek ide. Tetszik a fórum :)

Link to comment
Megosztás:

Helló4

Az S betü az szentgotthárdi gyártásu.

de neked iilyenkor az adagolo tipusát érdemes megnézni.

általában a zárhidra felvan egy matrinya ragasztva és rajtavan, hogy Bosch, vagy CAV

amugy van egy klubtársunk, akineek a bátyának van egy ilyen 17D motoros asztrája, amiben 520.000 km van.

és még sose lett megnézve a porlasztócsucs.

Uhuhu :!:

Az adagolók felsorolásából kihagytad a Lucas-t :) :) :o

Az egyik kedves ismerősömnek ilyen típusúval van megáldva a

gépe :)

Mese szép, csodagazdag tőle a verda :D :P ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem azért kicsit több olajat eszik, kb. 0.5l/2000km. Úgy durván kicsit több, mint 1 doboz (liter) 5000 km-re.

Amúgy Opel Astra Caravan 1.7D, 17DR motorral, Szentgotthárdi, 1994-es, fehér, 44kW/60LE, kb. 206000km van benne, majd 40E-t hajtottam bele. Napi 120km megyek munkába és haza Vác-Bp XI. ker között.

Multkor a zöldkártyánál sárga cimkét kapott, pedig állítólag katalizátoros. Vagy mégsem?

Lassan lelépek, de holnap felnézek ide. Tetszik a fórum :)

A diesel autókra (régebbikre,mint a tiéd, vagy az enyém) nem tesznek katalizátort.

Az olajdekni tömítésedet nézd meg, illetve vizsgálódj, honnan folyhat az olaj. lehet,hogy a főtengely szimeringed fáradt el,de akkor sincs baj,mert van ismerős,aki olcsón és garantáltan TUTIRA jól megcsinálja. Nekem is ő segített.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Pedig a középsö kipufogó dob elött van valami katalizátorra hasonlító cucc. Valami olyasmi, mint a második képen itt:

http://www.opelklub.hu/index.php?option=co...id=80&Itemid=32

Meg az eurotax.hu-n is úgy irja, hogy "Astra Kombi Dies Kat 1991-1994"

1.7D GL.

Hasonló, vagy u.ilyen?

Amit te látsz (a leömlő után az alső dob körül) szövetes flexibilis bekötőcső :)

Vastagabb,mint a kipuf.cső, ezért megtévesztő. Hasonlít a kat.ra is :)

Link to comment
Megosztás:

Nem, a "rezon.cső" után van és a dob elött. A régi zöldkátyán úgy emlékszem rá is volt irva, hogy katalizátoros.

Apropó, a pesti utak hazavágták a lengéscsillapítóimat, fel lehet ujítani, vagy cserélni kell? Szegényke minden úthibát megérez, és zörögnek a müanyagok benne. Lehet valamit csinálni vele? Mikor megvettük, nem vagy alig zörgött. Ja meg kattog a km.óra spriál is. Ezek olyan apró kis bosszantó hibák, amik rontják az Opel Image-t. :?

Link to comment
Megosztás:

Én ugy emlékszem hogy csak a 1995 utáni opel diesel motorok katalizátorosak.

azaz X17DT , X17DTL.

az első betü nélküliek nem kat-osak azaz 16D,17D,17DR

és ugyanez a benzinesnél is: 13S, 13N motor nem katalizátoros,

C14NZ,X16XEL az meg igen.

amugy tök mindegy, hogy katalizátoros e vagy sem, ugyani minden 6 évnél öregebb autó 1 év ződkártyát kap.

Link to comment
Megosztás:

Talán annyiban nem mindegy, hogy ha cserélem a kipufogót vagy a rezon.csőt (ami egy picit már kifúj) akkor a katalizátort is meg kell nézetni, és az +pénz :)

nem lesz kat.

amugy a flexibilis cső mindegyiknél tönkre megy a motor rezonanciája miatt.

kipufogo klinikán érdemes cseréltetni, mert egy párezerért megcsinálják.

a gyári asszem 15 ezerbe kerül...,

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.