Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Helló!

Van egy kis tőltés bajom.

Manapság nem nagyon akkar indulni az autó pedig szinte új az aksim.

Mértem feszkokat.13.4 voltnál fogyasztó nélkül nem megy feljebb a tőltésem.

Ha pl ráadom a világitást akkor már 13 volt alá esik,ablak fűtésel meg belső fűtésel leesik 12.20 voltra.

Mi lehet a gond szerintetek?

Még amit észre vettem ha beinditom a gépet kb 1 perc útán jön meg a töltése.olyankor az alapjárat is megemelkedik.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Van egy kis tőltés bajom.

Manapság nem nagyon akkar indulni az autó pedig szinte új az aksim.

Mértem feszkokat.13.4 voltnál fogyasztó nélkül nem megy feljebb a tőltésem.

Ha pl ráadom a világitást akkor már 13 volt alá esik,ablak fűtésel meg belső fűtésel leesik 12.20 voltra.

Mi lehet a gond szerintetek?

Még amit észre vettem ha beinditom a gépet kb 1 perc útán jön meg a töltése.olyankor az alapjárat is megemelkedik.

Az után izzítás miatt van! Elég sokat levesz! Amíg el nem éri az 55C addig izzít! Amikor megemelkedik a fordulatod akkor van vége az után izzításnak.Ez akár percek is lehetnek ilyen hidegben. Amikor megemelkedik a fordulatod akkor mérjél rá,hidd el jó lesz,kb 14,3V!! :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Amíg megy az utóizzítás, addig nem illik terhelni feleslegesen a generátort. Csak a legszükségesebb fogyasztókat kapcsold be, mint pl a tompított fényszóró sötétben. Ablakfűtést, meg belső fűtést addig ne.

Pontosan! :icon1:

Ablakfűtés az mi?? Talán 2x használtam eddig! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Az után izzítás miatt van! Elég sokat levesz! Amíg el nem éri az 55C addig izzít! Amikor megemelkedik a fordulatod akkor van vége az után izzításnak.Ez akár percek is lehetnek ilyen hidegben. Amikor megemelkedik a fordulatod akkor mérjél rá,hidd el jó lesz,kb 14,3V!! :D

Nekem az után izzitás kb 40 másodpercig tart,ma kimértem műszerel.

útána sem ugrik fel a tőltésem 13.4 voltnál.

Ma cseréltem generátort azzal sem sokal jobb a helyzet.

14 fölé az istené sem megy.Akksi kizárva a szomszédéval is úgyan ezt csinálja.

Link to comment
Megosztás:

Amíg megy az utóizzítás, addig nem illik terhelni feleslegesen a generátort. Csak a legszükségesebb fogyasztókat kapcsold be, mint pl a tompított fényszóró sötétben. Ablakfűtést, meg belső fűtést addig ne.

Az jó dolog hogy meleg motornál is van a gépemnek útóizzítása?

Link to comment
Megosztás:

Nah a hétvégén átestem egy motorcserén. Aranyom szerette az olajat a végére, és az utobbi 1 hónapban a vizet is megette mellé! Így úgy döntöttem jöjjön az ifjú titán! :) Érezhető minden formában az a 300 ekm a két motor között! Ha ez is kibír ennyit, tiszta boldog leszek! :)

Link to comment
Megosztás:

Az jó dolog hogy meleg motornál is van a gépemnek útóizzítása?

Próbáld ki azt, hogy széthúzod a termosztátháznál lévő jeladó csatiját. Ne a sarusat, hanem a másikat, ha jól emlékszem a bal oldali az. Eztet :) Kíváncsi vagyok nálad mit produkál, nekem ez elszakadt, azóta sem cseréltem, de nekem egyáltalán nincs azóta utóizzításom, sőt olyan sincs, hogy ha meleg a motor, akkor szinte nem is izzít. Viszont, ahogy elindul a motor le is veszi az izzítást.

Link to comment
Megosztás:

Próbáld ki azt, hogy széthúzod a termosztátháznál lévő jeladó csatiját. Ne a sarusat, hanem a másikat, ha jól emlékszem a bal oldali az. Eztet :) Kíváncsi vagyok nálad mit produkál, nekem ez elszakadt, azóta sem cseréltem, de nekem egyáltalán nincs azóta utóizzításom, sőt olyan sincs, hogy ha meleg a motor, akkor szinte nem is izzít. Viszont, ahogy elindul a motor le is veszi az izzítást.

És előizzítás van? Csak mert az izzításvezérlő ezen keresztül érzékeli, hogy meleg-e a motor vagy hideg. És szerintem ez az előizzításra is vonatkozik.

Amúgy ez a belinkelt alkatrész nem teljesen korrekt, mert ami az isuzu motorban van, az 1 vezetékes, és nem változó ellenállás, hanem 55 fok alatt szakadás, az felett rövidzár (Vagy épp fordítva, nem emlékszem pontosan).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok egy apró kérdésem lenne , egy megbízható adagolós Pesten halódtam hogy 16 ba meg 18 ba jók a szerelők , de melyik :D neten egy csomót találtam, nem nagy baj, kicsit szivárog a gázolaj a csuszkánál meg szerintem előtöltessél van vmi hidegen nagyon kopog a motor , sima szívó dizel és bosch adagoló van benne .Köszönöm Üdv Pety

Link to comment
Megosztás:

És előizzítás van? Csak mert az izzításvezérlő ezen keresztül érzékeli, hogy meleg-e a motor vagy hideg. És szerintem ez az előizzításra is vonatkozik.

Amúgy ez a belinkelt alkatrész nem teljesen korrekt, mert ami az isuzu motorban van, az 1 vezetékes, és nem változó ellenállás, hanem 55 fok alatt szakadás, az felett rövidzár (Vagy épp fordítva, nem emlékszem pontosan).

Igen van előizzítás, csak mindig ugyan annyi. Szóval, elkezdek izzítani, míg a relé nem kattan izzít, viszont ha tudom, hogy meleg a motor, akkor egyből indítok és ahogy elindul a motor már le is veszi az izzítást. Rámértem, nálam tuti így működik. De amikor rajta volt a szenzor vezetéke (kábele) és mivel magából a jeladóból szakadt ki nekem (nem lehet vissza forrasztani, mert valami gyantás cuccban van) és össze ért a "2" vezeték, akkor semmit sem izzított. Így lehúztam a csatinál és kivettem a vezetéket, magában a jeladó bent van a termosztátnál, csak nem megy rá vezeték most. Utóizzítás semmi sincs nekem, és mondom két vezetékes, faterén is ugyan ilyen van. Mondjuk ez "A' vectra, de a motor ugyanaz. ITT is itt van, de ITT még jobban látni.

Link to comment
Megosztás:

Igen van előizzítás, csak mindig ugyan annyi. Szóval, elkezdek izzítani, míg a relé nem kattan izzít, viszont ha tudom, hogy meleg a motor, akkor egyből indítok és ahogy elindul a motor már le is veszi az izzítást. Rámértem, nálam tuti így működik. De amikor rajta volt a szenzor vezetéke (kábele) és mivel magából a jeladóból szakadt ki nekem (nem lehet vissza forrasztani, mert valami gyantás cuccban van) és össze ért a "2" vezeték, akkor semmit sem izzított. Így lehúztam a csatinál és kivettem a vezetéket, magában a jeladó bent van a termosztátnál, csak nem megy rá vezeték most. Utóizzítás semmi sincs nekem, és mondom két vezetékes, faterén is ugyan ilyen van. Mondjuk ez "A' vectra, de a motor ugyanaz. ITT is itt van, de ITT még jobban látni.

Természetesen ilyenkor nincs se izzítás se után izzítás,mert a 55C elérte a motor és ez érzékeli az elektronika is!

Szóval ha jó lenne az elektronikád akkor is így működne.

Link to comment
Megosztás:

Ezt én sem, értem teljesen, mert azt mondja, hogy előizzítás van. Annak ellenére, hogy a hőfokjeladóra nem megy neki vezeték.

Na most ha én lehúzom a hőfok jeladóra menő vezetéket, akkor folyamatosan izzítana, és talán az utóizzítást se kapcsolná le soha.

Ha meg letestelem a vezetéket, ami rámegy a hőfok jeladóra, akkor úgy érzi, hogy meleg a motor, és nem vagy csak nagyon rövid ideig izzít.

Ez hőmérséklet jeladó nekem gyanus, mert az izzításhoz csak hőkapcsoló kell, és nem hőmérséklet függvényében az ellenállását változtató jeladó. Ilyen az ECU-s motorokhoz kell.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok az a problémám h a vectrámnál ami isuzu folyamatosan izzit relét ki mértem nem enged át szerintetek mi a baj?

Leszakadt a vezeték az emlegetett hőgombáról, ami a motorhőmérséklet függvényében 55 fokon kapcsol. Vagy tönkrement a hőgomba. Testeld le a rá menő vezetéket, ha akkor már nem izzít, akkor ez a gond.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1997-es évjáratú , 1.7TD , kombi astra f-em.

Sajna februárban lejár a műszakija, de fel kell újítani rajta mindent, külömben nem fog átmenni.

Az olajpumpája hibás , sokszor nincs olajnyomás , a kormánymű is csere érett , a jobb első kerékszilent ki van szakadva.

Megéri szerintetek felújítani , vagy nem ér ennyit az autó?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1997-es évjáratú , 1.7TD , kombi astra f-em.

Sajna februárban lejár a műszakija, de fel kell újítani rajta mindent, külömben nem fog átmenni.

Az olajpumpája hibás , sokszor nincs olajnyomás , a kormánymű is csere érett , a jobb első kerékszilent ki van szakadva.

Megéri szerintetek felújítani , vagy nem ér ennyit az autó?

Ez eddíg nem tűnik komolyabb felújításnak. Kormányművek 10-15 körül mennek, a szilent pár ezer forint az olajpumpát passzolom ( ha valóban az a hibás) 10-20 ezer körül lehet talán. Én megcsinálnám.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szétszedtem az üzemanyagtankomat, mert levegősen szívta az üzemanyagot (na meg kíváncsi voltam mi is van benne)

Nézegetem ezt a kis szerkezetet (ami ugye azért van, ha lejtőn megy az ember akkor is biztosítva legyen az üzemanyag ellátás) de egyszerűen nem tudok rájönni, hogy melyik a kimenő és melyik a visszatérő ág. Ha valaki tud kérem segítsen. Beszámoztam a csonkokat.

Ja és azt is megköszönném, ha valaki egy két mondatban leírná a működési elvét.

Előre is köszönöm!

Szia!

Ezt hogyan sikerült kiműtened? És hogyan rakod vissza?

Nyáron a tankomat cseréltem, mert a beöntő nyakánál már szivárgott az üzemanyag és tettem be helyette egy után gyártottat. Ezt a műanyagot én meg sem próbáltam kivenni, hagytam benne. Az után gyártott tankban valami belehegesztett fémházas szerkezet van, amiből a két gumicső kiáll. Azokon sincs rajta melyik a ki és melyik a be ág. A szintmérőn viszont már jelölve van.

Tapasztalatból sikerült rájönnöm, hogy az összerakáskor fordítva csatlakoztattam a csöveket, azok megtörtek annyira, hogy kövérebb gázadásnál erőtlen lett, aztán le is állt. JA és a tankcserekor megmozgatott csövekből annyi trutyi került a rendszerbe, hogy a nagyszűrő előtti csavarban eltömődött a vezeték.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.