Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

1 hour ago, bond1 said:

Igen ezt a motort ismerem énis szívtam vele 7 évig....aztán kicseréltem egy isuzura...de ezen kivsit rosszabb helyen van...légszürő alatt a kipufogo és ott alatta vannak a gumicsövek és rohadtul nem látom;(

Isuzu motornál nincs gumicső, legalábbis a csúcsok között.

Fémcső köti össze a csúcsokat: http://www.toystore.hu/pages/product_info.php?partn=202&acs=_3015_&alcs=&prod=631512-5-18&sid=-&catf=7

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 06. at 10:37, bond1 írta:

Igen ezt a motort ismerem énis szívtam vele 7 évig....aztán kicseréltem egy isuzura...de ezen kivsit rosszabb helyen van...légszürő alatt a kipufogo és ott alatta vannak a gumicsövek és rohadtul nem látom;(

Vegyél egy flakon gázszivárgás kereső spray-t, hátha bugyog, ha befújod vele. Amúgy porlasztó cseréhez le kell venni a szívósort (nem értem, azt a részt, hogy légszűrő alatt kipufogó, isuzunál elől van a leömlő), újat is rakhatsz bele, ha rossz, de akár bontott is mehet bele, persze ha jók. kb. 150 bar-on kell nyitnia a porlasztónak, tűzkarikákat is célszerű olyankor újra cserélni. Én a helyedben ilyen hibával első körben méretnék egy kompressziót, plusz egy veszteségmérés sem árt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Tegnap vettem egy igazi gyöngyszemet; 1.7 D Caravan -t. 
2. tulajos, ebben tényleg 236 000 Km van. 
Szépen megy, viszont vannak vele kisebb gondjaim: 
- ha erőlködik a motor, nagyon kormol, ennyire szerintem nem kéne neki. (igazi koromfelhőbe burkolom a mögöttem jövőt)
- hidegindításnál 6-7 másodpercig egyenetlenül jár, és dől belőle a szürke füst. Azután elmúlik és szépen ketyeg.
- nem melegszik fel rendesen a hűtővíz, 50 Km után sem. (termosztát csere, ez igazából nem nagy gond)

Van még egy "gond", szerintem ezen valami el van állítva, mert ennyire nem kéne ennek mennie. Vezettem már ilyet, ennyire egyik 1.7D sem ment.
Hallottam h a Lucas adagolótól megnő a teljesítmény is, lehet h az van rajta... 
 Fogyasztás rendben, 5 liter. 

Szerintetek adagolót kellene beállítani, vagy van valami vákuumcsövet kipucolni stb? Ez az első dízelem:) 
Köszi!

Link to comment
Megosztás:

9 perce, Gabber írta:

Sziasztok!

 

Tegnap vettem egy igazi gyöngyszemet; 1.7 D Caravan -t. 
2. tulajos, ebben tényleg 236 000 Km van. 
Szépen megy, viszont vannak vele kisebb gondjaim: 
- ha erőlködik a motor, nagyon kormol, ennyire szerintem nem kéne neki. (igazi koromfelhőbe burkolom a mögöttem jövőt)
- hidegindításnál 6-7 másodpercig egyenetlenül jár, és dől belőle a szürke füst. Azután elmúlik és szépen ketyeg.
- nem melegszik fel rendesen a hűtővíz, 50 Km után sem. (termosztát csere, ez igazából nem nagy gond)

Van még egy "gond", szerintem ezen valami el van állítva, mert ennyire nem kéne ennek mennie. Vezettem már ilyet, ennyire egyik 1.7D sem ment.
Hallottam h a Lucas adagolótól megnő a teljesítmény is, lehet h az van rajta... 
 Fogyasztás rendben, 5 liter. 

Szerintetek adagolót kellene beállítani, vagy van valami vákuumcsövet kipucolni stb? Ez az első dízelem:) 
Köszi!

Szerintem rá van tekerve az adagolón, az úgynevezett "füstcsavarra" és azért is megy valamivel jobban, meg azért is füstöl jobban.

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen! Gondolom így többet is fogyaszt..
Tegnap előztem vele és 140 től még olyan szépen szedte a lábát hogy öröm volt nézni:) 
De csak próba volt, nem gyilkolom...

Még valami; a generátor felől fémes hang jön, mintha lemezek csörömpölnének. Pár generátorszíjat már elfogyasztott a régi tulaj állítása szerint. 
Döglődik a generátorcsapágy? Néztem a szíjat, van egy kis "kotyogása". Ez normális?
 

 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Gabber írta:

Köszi szépen! Gondolom így többet is fogyaszt..
Tegnap előztem vele és 140 től még olyan szépen szedte a lábát hogy öröm volt nézni:) 
De csak próba volt, nem gyilkolom...

Még valami; a generátor felől fémes hang jön, mintha lemezek csörömpölnének. Pár generátorszíjat már elfogyasztott a régi tulaj állítása szerint. 
Döglődik a generátorcsapágy? Néztem a szíjat, van egy kis "kotyogása". Ez normális?
 

 

Sokkal nem eszik többet, inkább füstöl :) Igaz nekünk Kadett van ilyen motorral, de 4,5-5 között eszik, ráállítva is max 5,5.

Szerintem nem normális, ha kotyog, azt meg kellene nézni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Jaja azt a generátort megnézzük holnap a srácokkal. Nem vészes a kotyogás, épp hogy látszik. De a generátor szerintem csapágyas... 

Érdekes ez a füst dolog, mert egy bizonyos gázpedál állásig semmi de semmi füstöt nem látok, és egy pont után viszont dől belőle, akkor jön egy kis kraft is. Nekem ilyen utánégetőm van :)

Ami egyre inkább zavar, az a hidegindítás utáni egyenetlen járás + szürke füst. Mintha 3 hegerezne vagy nem tudom. De ez max 10 másodpercig tart utána tökéletes. 
Gyakori jelenség? 

Köszi a válaszokat, egyébként nagyon jó kis fórum ez:) 
 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Gabber írta:

Jaja azt a generátort megnézzük holnap a srácokkal. Nem vészes a kotyogás, épp hogy látszik. De a generátor szerintem csapágyas... 

Érdekes ez a füst dolog, mert egy bizonyos gázpedál állásig semmi de semmi füstöt nem látok, és egy pont után viszont dől belőle, akkor jön egy kis kraft is. Nekem ilyen utánégetőm van :)

Ami egyre inkább zavar, az a hidegindítás utáni egyenetlen járás + szürke füst. Mintha 3 hegerezne vagy nem tudom. De ez max 10 másodpercig tart utána tökéletes. 
Gyakori jelenség? 

Köszi a válaszokat, egyébként nagyon jó kis fórum ez:) 
 

Hideg indításnál nálam akkor volt szürke füst meg egyenletlen járás, mikor döglött volt az egyik izzítógyertya! És kellett neki pár másodperc mire elindult rendesen az is! Úgyhogy érdemes azokat is megnézni, cserélni  ha kell!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi! 
Milyen izzítógyertyát ajánlasz?
Egyébként hogy keletkezik ez a szürke füst? Tökéletlen égés? Mert ez nem kék motorolajfüst.

Amúgy megkérdezhetem, hogy neked mennyi a fogyid? Város/országút/vegyes/autópálya?
Látom neked is kombid van. De mondjuk a Tiéd 1.7 DTL. 
Melyik fogyaszt jobban azonos körülmények mellett?

Módosítva : Gabber
Link to comment
Megosztás:

12 órája, Gabber írta:

Köszi! 
Milyen izzítógyertyát ajánlasz?
Egyébként hogy keletkezik ez a szürke füst? Tökéletlen égés? Mert ez nem kék motorolajfüst.

Amúgy megkérdezhetem, hogy neked mennyi a fogyid? Város/országút/vegyes/autópálya?
Látom neked is kombid van. De mondjuk a Tiéd 1.7 DTL. 
Melyik fogyaszt jobban azonos körülmények mellett?

Például úgy hogy az adott hengeren elégetés nélkül áthaladó gázolajat a többi henger forró égésterméke a kipufogó csőben hátrafelé menet elpárologtatja.

Link to comment
Megosztás:

Köszi! 

Ma reggel pl első izzítás utáni nemsokadik öníndítófordulatnál be is röffent, 2 másodpercig egyenletesen járt, majd leállít. Másodjára már kicsit kehesebben indult de összeszedte magát.

Érdemes ezekbe önteni valami adagolótisztító cuccot? 
Nem akarom tekergetni a füstcsavart, tudtok valakit aki beállítja az adagolóm? Kormol nagyon.

Link to comment
Megosztás:

23 órája, Gabber írta:

Köszi! 
Milyen izzítógyertyát ajánlasz?
Egyébként hogy keletkezik ez a szürke füst? Tökéletlen égés? Mert ez nem kék motorolajfüst.

Amúgy megkérdezhetem, hogy neked mennyi a fogyid? Város/országút/vegyes/autópálya?
Látom neked is kombid van. De mondjuk a Tiéd 1.7 DTL. 
Melyik fogyaszt jobban azonos körülmények mellett?

Nekem bosch volt benne, meg bosch-ra is cseréltem őket. Én futárkodom a kocsival, napi 130km, ebből max 50km ami nem házról házra járás, egy helyben ketyegés ,ilyen használattal 6.2-6.4, de pl  hosszútávon (720km) 3 személy tele csomival 90-110-es tempóval 5.5 lett!

Az is lehet hogy valahol vissza levegösödik  a rendszered, azért indul nehezen,meg azért is állhatott le elindulás után!

Link to comment
Megosztás:

16 órája, Gabber írta:

Köszi! 

Ma reggel pl első izzítás utáni nemsokadik öníndítófordulatnál be is röffent, 2 másodpercig egyenletesen járt, majd leállít. Másodjára már kicsit kehesebben indult de összeszedte magát.

Érdemes ezekbe önteni valami adagolótisztító cuccot? 
Nem akarom tekergetni a füstcsavart, tudtok valakit aki beállítja az adagolóm? Kormol nagyon.

Lehet adagoló vagy az adagolón haldoklik az automata dúsító, nekünk is hasonlót produkált a kadett, aztán addig fajult a dolog, hogy kicsit nagyobb tempóról megállva, leállt a motor. Kapott egy bontott adagolót 10 ezer Ft körüli áron, azóta is megy.

Porlasztótól is füstölhet keményen, ha rosszak. Szerintem nézd meg az izzítógyertyákat, ha az jó, akkor a porlasztókat kellene bemérni, ha az is jó, akkor adagoló (költségi sorrend :) ).

Szerintem felesleges öntögetni, sokat nem ér egyik sem, főleg ha mechanikusan kopott XD.

Módosítva : isi
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet nem ide kell beirnom a kérdésem, de hátha. 

Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy egy JVC rádiót kötöttem be az Opel astra f 94-es 1.7d kombi autónkba de csak akkor hajlandó bekapcsolni a rádió ha a motor jár vagy a kulcsot az indítózás előtti helyre fordítom, tehát pl amikor izzit. Mi lehet a gond ilyenkor? A régi rádióval is ilyen volt, de az kazettás volt és hát ez most usb-cd lenne. Ha leállítom az autót nem szól, de az új indításkor elfelejt mindent, rádióadókat audio beállításokat stb. Ahogy néztem a kábelköteget ami a három csatlakozós iso kábelre megy nem buherálta az előző, egyben első tulaja.

Gabbernek válaszolva, nekem is igy füstöl a gép, főleg hidegen, melegen annyira nem de 375.000 van a motorban, múlt héten vettem meg én is a kocsit, nekem is harmadik, negyedik izzitásra indul a gép, egy vagy két izzitással sokat kell indítóznom, mire beröffen de akkor is kiköp egy adag füstöt és már jó is. 

Várom kedves segítségeteket.

Üdvözlettel: Gergő

Link to comment
Megosztás:

5 órája, kovacsh írta:

Sziasztok!

Lehet nem ide kell beirnom a kérdésem, de hátha. 

Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy egy JVC rádiót kötöttem be az Opel astra f 94-es 1.7d kombi autónkba de csak akkor hajlandó bekapcsolni a rádió ha a motor jár vagy a kulcsot az indítózás előtti helyre fordítom, tehát pl amikor izzit. Mi lehet a gond ilyenkor? A régi rádióval is ilyen volt, de az kazettás volt és hát ez most usb-cd lenne. Ha leállítom az autót nem szól, de az új indításkor elfelejt mindent, rádióadókat audio beállításokat stb. Ahogy néztem a kábelköteget ami a három csatlakozós iso kábelre megy nem buherálta az előző, egyben első tulaja.

Gabbernek válaszolva, nekem is igy füstöl a gép, főleg hidegen, melegen annyira nem de 375.000 van a motorban, múlt héten vettem meg én is a kocsit, nekem is harmadik, negyedik izzitásra indul a gép, egy vagy két izzitással sokat kell indítóznom, mire beröffen de akkor is kiköp egy adag füstöt és már jó is. 

Várom kedves segítségeteket.

Üdvözlettel: Gergő

Szia!

Több lehetőséged is van.

Az egyik,hogy állandó 12 voltra kötöd a rádió 12 voltját,és a kapcsolt tápját is,ekkor állandóan használhatod gyújtás nélkül is.Ekkor figyelni kell arra,hogy ne hagyd bekapcsolva,ha nem használod az autót mert könnyen nemindulás lesz a vége a lemerült akksi miatt.

A másik,hogy a jelenlegi állapothoz képest felcseréled a gyújtáskapcsolt és az állandó 12 voltot a rádió csatlakozójánál.

Ekkor ugyanúgy fog működni,mint most,annyi különbséggel,hogy nem fogja elfelejteni a beállításokat.

Erre a csereberére szoktak lehetőséget biztosítani a rádióhoz tartozó iso adapterkábelen.Általában egy sárga és egy piros vezeték szokott ebben az adapterben lenni,amejyik a többi vezetéktől eltérően fel van saruzva,hogy lehessen variálni vele.(széthúzni és felcserélve összedugni pirosat a sárgához,sárgát a piroshoz)

Az f astra pont olyan ,hogy a gyári iso csatijában fel van cserélve a fix és a gyújtáskapcsolt 12 volt...

Link to comment
Megosztás:

Azért ennél nincs ekkora gond, ha nincs mínusz fok, akkor első izzításra is beindul. 
Az adagolóra viszont ráférne egy felújítás. 
De ameddig normálisan indul, megy, és jól fogyaszt nem költök rá. A korom engem nem zavar, max a mögöttem haladókat:)

 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Szabadij írta:

Szia!

Több lehetőséged is van.

Az egyik,hogy állandó 12 voltra kötöd a rádió 12 voltját,és a kapcsolt tápját is,ekkor állandóan használhatod gyújtás nélkül is.Ekkor figyelni kell arra,hogy ne hagyd bekapcsolva,ha nem használod az autót mert könnyen nemindulás lesz a vége a lemerült akksi miatt.

A másik,hogy a jelenlegi állapothoz képest felcseréled a gyújtáskapcsolt és az állandó 12 voltot a rádió csatlakozójánál.

Ekkor ugyanúgy fog működni,mint most,annyi különbséggel,hogy nem fogja elfelejteni a beállításokat.

Erre a csereberére szoktak lehetőséget biztosítani a rádióhoz tartozó iso adapterkábelen.Általában egy sárga és egy piros vezeték szokott ebben az adapterben lenni,amejyik a többi vezetéktől eltérően fel van saruzva,hogy lehessen variálni vele.(széthúzni és felcserélve összedugni pirosat a sárgához,sárgát a piroshoz)

Az f astra pont olyan ,hogy a gyári iso csatijában fel van cserélve a fix és a gyújtáskapcsolt 12 volt...

Megoldottam a rádió hátulján lévő biztosíték egyel feljebb tételével. Igy nem hat rá akulcs de megmaradnak a beállítások. Köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Adott egy isuzu 1.7td motor (x17dt), hamarosan porlasztócsúcs csere lesz, úgy gondolom csereérett már közel 382.000 km után. Igazából a hangja elkezdett simább lenni, ami valamennyire a porlasztó kopottságára utaló jel, illetve alapjárat környékén elkezd egyenetlenül járni a motor, mintha rövid időre kihagyna a befecskendezés. Éppen vásárlás előtt állok és kicsit elbizonytalanodtam a márkával kapcsolatban. Bosch lenne elég kedvező áron (30.000 HUF / garnitúra), de nem vagyok meggyőződve hogy a mai Boschok annyira rendben vannak (tartósság).

A gyári az Nippon-Denso, ami jó lenne, csak a beszerzése nem olyan egyszerű, szinte csak külföldön elvétve van, a másik amit most találtam az egy DTP, ami elég jó minőségű, ez rendelhető lenne kb, 40.000 körül Németből, a VW körökben használják.

 

A kérdésem az lenne, hogy van-e valami tapasztalatotok erről (gagyi olcsó kizárva)?

Várom a véleményeket...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Lehet h hülye v. nem ideillő kérdés, de ki hol tankol? 
Ha valaki tud olcsó(nagyon olcsó..) gázolajat, légyszíves írjon. Nem feltétlenül benzinkúton kapható gázolajra gondolok... 
És bocs előre is, ha nem ebbe a fórumba passzol a kérdés..

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.