Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Üdv szét túrtátok már a gép motorját :?: vagy még halogatod :?: kiváncsi lennék már rá hogy hogy néz :) ki

...mint tapasztalt autószerelő, van ötlet arra,vagy tanács hogy mire kell különösképp odafigyelni,amikor szétszedjük a verda motorját?

(Csak a vezérlésre ne tégy említést, azzal szívtam eleget legutóbb,mikor vízpumpa csere volt)

Link to comment
Megosztás:

...mint tapasztalt autószerelő, van ötlet arra,vagy tanács hogy mire kell különösképp odafigyelni,amikor szétszedjük a verda motorját?

(Csak a vezérlésre ne tégy említést, azzal szívtam eleget legutóbb,mikor vízpumpa csere volt)

Szerintem a szerelőd tudni fogja a dolgát :arrow: viszont a vez...szíjat gondolom múltkor cserélted , nos ha igen akkor most ugye nem kell. Viszont ugyan arra forogjon mint most .Ne változzon meg a forgás irány. Hát esetleg még a kinyomó csapágyat sasoljátok meg. Nemtom cseréltek-e hengerfej csavarokat, én első szétszedésnél nem szoktam de kéne állitólag. Most nincs több input más nem jut eszembe :roll:
Link to comment
Megosztás:

Szerintem a szerelőd tudni fogja a dolgát :arrow: viszont a vez...szíjat gondolom múltkor cserélted , nos ha igen akkor most ugye nem kell. Viszont ugyan arra forogjon mint most .Ne változzon meg a forgás irány. Hát esetleg még a kinyomó csapágyat sasoljátok meg. Nemtom cseréltek-e hengerfej csavarokat, én első szétszedésnél nem szoktam de kéne állitólag. Most nincs több input más nem jut eszembe :roll:

Ez több is mint elég :D)

Erree megvallom őszintén, nem is gondoltam, de ezek után mindenképp nyilazni fogom a forgásirányt.

...és hengerfej csavarokat lehet külön darabra kapni?

Ha igen, hol?

Link to comment
Megosztás:

. . Nemtom cseréltek-e hengerfej csavarokat, én első szétszedésnél nem szoktam de kéne állitólag. ]

Ha ez igaz akkor...............................!

a szerelőm szerint az én hengerfejemet már nem először baszogatták.

És egy-két szaki barátom szerint olyan nincs , hogy egy felújított hengerfejet (nyomáspróba, síkba, ), hogy 3 tank üzemanyag után visszakakósodjon a rendszer.1-2 tank-kig még "tiszta" volt a rendszer(a szerelő szerint ami még benne marad a blokkban az egy kicsit még piszkolhat)és a 3. tanknál mint ha elvágták volna teljesen behabosodott.

Most hengerfej után rohangálok.

Már kint németben is rendezem, de egy hengerfejért még nem érdemes kimenni.

Egy szaki barátom szerint lehet , hogy csak egy banális hiba van a rendszerben :)VAGY ÚJ HENGERFEJ KELL.

(ja megnéztem a törött c20xe mocikódos calibrát:( olajos volt a gumicső)

Link to comment
Megosztás:

. . Nemtom cseréltek-e hengerfej csavarokat' date=' én első szétszedésnél nem szoktam de kéne állitólag. ']

Ha ez igaz akkor...............................!

a szerelőm szerint az én hengerfejemet már nem először baszogatták.

És egy-két szaki barátom szerint olyan nincs , hogy egy felújított hengerfejet (nyomáspróba, síkba, ), hogy 3 tank üzemanyag után visszakakósodjon a rendszer.1-2 tank-kig még "tiszta" volt a rendszer(a szerelő szerint ami még benne marad a blokkban az egy kicsit még piszkolhat)és a 3. tanknál mint ha elvágták volna teljesen behabosodott.

Most hengerfej után rohangálok.

Már kint németben is rendezem, de egy hengerfejért még nem érdemes kimenni.

Egy szaki barátom szerint lehet , hogy csak egy banális hiba van a rendszerben :)VAGY ÚJ HENGERFEJ KELL. Érdekes, ha sikba húzták akkor nem lehet deformált , de gátas még igen viszont akkor hogy birta 3 tankig :?: tömités vastagság oké :?: banális hiba hát nem tom :!: Mivolt a gáz miért szettétek szét :arrow: azért mert összekutyulta a dolgokat :?:

Link to comment
Megosztás:

a hengerfej leszerelés után minden esetben csavarokat kell cserélnio, mert a menet megnyulhat, és a hengerfej tömités átégéséhez vezethet, ha nem egyformén van lehuzva a hengerfej.

a másik: ha sikoltattad a hengerfejedet, akkor milyért nem nyomáspróbáztattad?? 5.000 Ft-ba kerül egy nyomáspróba. és máris kiderül hogy repedt e.

ÉN leszedném a hengerfejet, és elvinném nyomáspróbázni.

ha el van repedve, akkor mérlegelném, hogy megéri e javittatni, ugyanis lehet a repedt hengerfejet hegesztetni. nem kő egyből ujat venni.

de ha aszerelőd ezt nem tudja magától, akkor lehet hogy érdemes lenne szerelőt váltani.....

ez az én saját véleményem volt.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Opelesek!

Néha marhára tud idegesíteni, (föleg ha hideg), hogy alapjáraton berezonál a kaszni hátsó része és zörög. Van valakinek ötlete, hogy mit lehet csinálni? Emeljem meg az alapjáratot? :)) Vagy a gumibakot kellene megnézni?

Más... Multkor kicseréltük haverommal a kipufogó leömlö-részt a flexi bekötöcsövel együtt. De mikor leszedtük a régit, beletörtünk 2 csavart a 4-böl. Az egyiket nagy nehezen kifurtam és új menetet vágtunk bele, így most 3 csavar fogja. Szerintetek meddig fogja bírni? Talán ez is össze fog "rohadni" egy idö után...

Üdv, Fekosz!

Nagyon jó a Monroe lengéscsillapító! Majd az elsőre is ilyen lesz...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok újra!

Külön üdv Fekosz!

Kicsit rendeződtek a dolgaim, van otthon is netem stb.

Lenne néhány hozzászólásom:

Hengerfejezésnél az OPEL esetében mindíg(MINDIG) kell csavarokat cserélni mert nyomatékra és fokra vannak lehúzva. Ez azt jelenti hogy az anyag már a nyúlási tartományig van terhelve, és megbontás esetén nem tehető vissza. AYUSA vagy AJUSA spanyol garnitúrák opel blokkhoz 6500(hoszabb kb. 150mm belső Torxos fejű T-55 crovafej) ISUZU blokkhoz 5000 körül vannak (ez rövidebb és belső imbusz fejű) tehát egyből el tudod dönteni még a boltban hogy jót akarnak-e rádsózni. Az AJUSA egyébként gyári minőség az Opel gyári beszállítója.

A kartertömítést szerintem jobb fajtát vegyél pl. Elring, szelepfedéltömítés Elring v. Ajusa csak a gumit vedd meg a szelepfedélhez a parafatömítés nagyon ratyi. Hengerfejtömítést is csak gyári minőséget vegyél ha van a motorhoz akkor feltétlenül fémet ne klingeritet sokkal tartósabb megéri a +zst pl. Victor Reinz, Elring, Ajusa 5-10e között mozog, XIII. Jász utca 67. MOTORION Kft. ez egy nagyker itt lehet Reinzet kapni olcsón, elvileg nagyker de meg lehet beszélni...

Az Opel hajlamos izzadni minden tömítésén finoman az olajat kérdezd meg a márkaszervízben megerősítik, ezért fontos hogy csak a legjobbal dolgozz. Vegyél menetrögzítőt a csavarok biztosítására és valamilyen szilikon alapú rezes hőálló tömítőpasztát pl. loctite v. nicro az örvénykamra rész és a vezértengelyház összetömítéséshez, menetrögzítő kis tubus 1e sziló 2e. A tömítővel megkenheted vékonyan az összes tömíést(karter, szelepfedél vákuumszivattyú) csak javít a helyzeten.

Hengerfej hegesztésre több céget lehet találni a neten is, ha budapesti vagy ajánlom Budaörsön a Szakál Metált korrektül dolgoznak és gyorsan és kb. 20 éve vannak a szakmában. Náluk egy X17DTL hengerfej meghegesztése örvénykamra csere nélkül, szelepszár szimmering cserével számla nélkül kb. 20-25 ezer pénz, a vezértengelyel, himbákkal, szelepekkel, hidrotőkékkel nem volt baj de mindent felmérnek és szólnak ha valami nem kóser. A hengerfejet kompletten vezértengelyel kell vinni hogy be tudják jelölni a felső holtponotot, ezzel megspórolsz egy fokolást.

Motor szerelésnél első és legfontosabb a tisztaság, ha összeraktátok minden szűrőt cserélni (nafta, lég, olaj) és fincsi tiszta olaj a motornak. A vezértengely végén a szíjkerék kúpon zár ügyelni kell a jelre összerakáskor és arra, hogy ne tekerd el mikor megtéped.

Golby ha jól értettem beleszakítottátok a kipufogó tőcsavart, ez elég nagy baj előbb utóbb átég a sortömítés és ki fog fújni a kipufogó. Csavarkihúzóval már próbáltátok kiszedni a beszakadt részt???? előtte egy napra befújod csavarlazítóval. Ha nem jön be meg kell melegíteni. Az meg hogy hátul zözög valami kipufogó probléma pl. tartó leszakadva tartó gumibak eltörve, cső elrepedve stb. lehet

Ennyit mára

Lizard

Link to comment
Megosztás:

Hegerfejet tudomásom szerint sikbahúzták, nyomáspróbázták, hegesztették.

A szaki szerint.

De én mondom nem láttam........!Vagyis csak annyit , hogy sikba van húzva ahengerfej! :shock:

Nem tudom de én is úgy gondolom,hogy le kéne venni a hengerfejet és elvinni én magam egy nyomáspróbára. :roll:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Kérdésekkel és kéréssel fordulok hozzátok, vélemeényetekre, tanácsra lenne szükségem.

27 éves vagyok, nemrég felmerült az autóvásárlás téma nálunk is.

Anyagi forrásaink végesek, bár ezzel valamilyen szinten mindenki így van, a lényeg, hogy nem szeretnénk túl sokat költeni az autóra, se vásárlásnál de főleg nem a fenntartására. Nem vagyok szakértő, de vettem a fáratságot és átrágtam magam jó pár leíráson, teszten, fórumon. Több tipus/márka volt, ami tetszett, (Fiat Bravo, Ford Fiesta, Skoda Felicia, Mitsubishi Colt...) de sikerült leszűkítenem a kört két autóra.

Anyagi (Én) és esztétikai (a párom) igények közti kompromisszumnak a Suzuki Swift illetve az Opel Astra tűnik a mi esetünkben. Suzukiból az 1,0 vagy 1,3 benzines motor vagy Opelből az Astra F Classic 1,6 benzin vagy 1,7 dízel. Astra 1,4ről elég sok rosszat olvasva kizártam.

Kérdésem az lenne mit ajánlanátok? mi a véleményetek?

Gyerek nincs, a kocsi mérete (még) nem lényeges, sokat szeretnénk utazni, minnél olcsóbban, habár a mindennapos használat városi lenne. Biztosítás szempontjából mindketten A0-ások vagyunk. A városi hsználathoz még annyi, hogy nem pest, pécs, vagyis dugók nélkül.

Minkét autónak árait német, olasz osztrák oldalakon nézegettem, számításaim szerint 94-96os évjárat körülire tellene pénzből az összes költséget számításbavéve.

Elnézést ha túl sokat írtam, remélem tudtok segíteni, tanácsot adni.

Válaszokat várva, előre is köszönve, tisztelettel

Kieselstein Richard

Pécs

Link to comment
Megosztás:

Hegerfejet tudomásom szerint sikbahúzták, nyomáspróbázták, hegesztették.

A szaki szerint.

De én mondom nem láttam........!Vagyis csak annyit , hogy sikba van húzva ahengerfej! :shock:

Nem tudom de én is úgy gondolom,hogy le kéne venni a hengerfejet és elvinni én magam egy nyomáspróbára. :roll:

Bocsi pontosan milyen hengerfej kell?? Az Érdi bontóban egy hónapja még volt egy X17DTL motoros verda, annak meg lehet kérdezni a hengerfejét. Náluk egyébkéntis van egy 10 méteres polcnyi hengerfej, érdemes rákérdezni.

:wink: :wink: De miután megvan mindenképpen el kell vinni felméretni valahova.

Bár szerintem a meglévő hengerfejedet is megérné elvinni profikhoz megnézetni, pl. Szakál Metál Budaörs. :?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Kérdésekkel és kéréssel fordulok hozzátok, vélemeényetekre, tanácsra lenne szükségem.

27 éves vagyok, nemrég felmerült az autóvásárlás téma nálunk is.

Anyagi forrásaink végesek, bár ezzel valamilyen szinten mindenki így van, a lényeg, hogy nem szeretnénk túl sokat költeni az autóra, se vásárlásnál de főleg nem a fenntartására. Nem vagyok szakértő, de vettem a fáratságot és átrágtam magam jó pár leíráson, teszten, fórumon. Több tipus/márka volt, ami tetszett, (Fiat Bravo, Ford Fiesta, Skoda Felicia, Mitsubishi Colt...) de sikerült leszűkítenem a kört két autóra.

Anyagi (Én) és esztétikai (a párom) igények közti kompromisszumnak a Suzuki Swift illetve az Opel Astra tűnik a mi esetünkben. Suzukiból az 1,0 vagy 1,3 benzines motor vagy Opelből az Astra F Classic 1,6 benzin vagy 1,7 dízel. Astra 1,4ről elég sok rosszat olvasva kizártam.

Kérdésem az lenne mit ajánlanátok? mi a véleményetek?

Gyerek nincs, a kocsi mérete (még) nem lényeges, sokat szeretnénk utazni, minnél olcsóbban, habár a mindennapos használat városi lenne. Biztosítás szempontjából mindketten A0-ások vagyunk. A városi hsználathoz még annyi, hogy nem pest, pécs, vagyis dugók nélkül.

Minkét autónak árait német, olasz osztrák oldalakon nézegettem, számításaim szerint 94-96os évjárat körülire tellene pénzből az összes költséget számításbavéve.

Elnézést ha túl sokat írtam, remélem tudtok segíteni, tanácsot adni.

Válaszokat várva, előre is köszönve, tisztelettel

Kieselstein Richard

Pécs

A Suzuki motorikusan megbízható, kiforrott konstrukció, tizenegypár éven keresztül gyártották úgy, hogy csak az első hűtőmaszkot designolták át 5 évente. A kasztni papír a motor pörgős de nyomatékszegény. De az a ti autótok nem is szeretnék több szót vesztegetni rá.

Az 1,4 Astra szerintem bombabiztos járgány rengeteg tartalékkal, az első szériák gyújtásával volt csak az a probléma, hogy nagyfeszültségű távvezetékek közelében hajlamos volt leállni. A motort egyébként finom utcai tuningra is érdemes benevezni bírni fogja, de ehhez vannak itt nálam sokkal jobban értő kollégák.

Olcsó és jó állapotú autót venni nem lehet, sajnos a jó általános állapotért külön meg kell fizetni a piacon.

Az általad említett diesel korosztály 1,2-1,4 millió között van. Érdemes szombat korán reggel kilátogatni az M3 (Bp) kiveezetőjénél a Nagykőrösi úti autópiacra körülnézni.

Dieselben németből származót vegyél, ebben a korosztályban kell hogy legyen min. 130-180 ezer kilométer mást ne higgy el! Mindegyik a magyar ízléshez (100-120ezer) vissza van tekerve (még a '92-es is ami nevetséges) és a némat adásvételi (amire a kereskedő felírja a km óra állást) és a szervízkönyv elveszett. De a kocsik általános állapota sokkal jobb a lelkiismeretesebb (márkaszervíz no barkács) szervízelés miatt mint a magyar Astráknak. Én először nem hittem el de a külföldön futó kocsik tényleg más nívót(jobbat), összeszerelési minőséget, fényezést képviselnek mint a honiak, jobb utak stb...

A kocsira miután a tied mindenképpen rá kell szánni még 100-200 ezer forintot, kötelező cserék, szerintem kijár egy futóműszilentezés futóműbeállítás, általános felmérés pl. az autóklubnál, ott megvan minden műszer és nem érdekük hogy átejtsenek.

A biztosítás a te esetedben 1,6-1,7 es benzin v. diesel mindegy kb 80-100e/év, ebből lejön a korod miatt némi kedvezmény 60-80e/ év a vége.

A suzuki/Astra 1,4 ebben olcsóbb valamivel.

Dieselt csak akkor vegyél ha mész min. 25-30ezret évente, általában Caravanok (kombik) gyakoriak dieselben. A kombi diesel Astrát óvatosan el lehet hajtani 5-5,5 körül, de nehéz 6,5 fölé vinni a fogyasztást. Benzinesről kérdezzd meg a benzines fórumot, azért ha négy litert írnak ne hidd el.

Na én tényleg sokat írtam.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem sem rossz az 1.4, sőt. Egy 82 (SE), vagy egy 90 LE-s (16V) 1.4-es nagyon zsír. Mindkét fajtát vezettem, szerintem elég erős és takarékos motorok - családi autónak talán a legjobb. A sima 1.4i 60LE az állítólag gyenge, de nagyon strapabíró. Az SE sokak szerint a legjobb konstrukcó amit az Opel valaha csinált !!! - de viszonylag ritka. Én pedig személy szerint a 16V-vel is nagyon meg vagyok elégedve, az újabb 97-es 98asok között elég sok is van belőle, s mostanság az Astráknak eléggé lent van az áruk ! 1.4, 1.5 körül nagyon jót lehet már kapni. Ennyiért akár kaphatsz újabb classic astrát is, igaz sima 1.4i motorral. Az Isuzu gyártmányú TD jó is, erős is, csak azok általában sokat is futottak, meg az alkatrész sem olcsó hozzá. A sima 1.7D meg kicsit tán gyenge, de több van belőle. Dieselt szerintem is csak érdemes menni, ha tényleg sokat megy valaki. S az is szempont, hogy egy idősebb dieselt szinte biztosan sokat használtak, s a karbantartási költsége is több, mint a benzinesé.

Link to comment
Megosztás:

Lizard

köszönöm a választ, és az infókat.

Ha jól értem akkor te az Astra 1,4et ajánlod?

Azzal nem is számoltam, hogy vásárlás után még jelentős összeget kell rászánnom cserére, javításra...kösz a figyelmesztetést.

A biztosítással lehet variálni vagy az én vagy a párom nevére, az 1,4Astra-ra 42 688 Ft lenne az Union-nál pl.

A dízelt miért nem ajánlod? a biztosításon kivül van még más is ami többe kerül a fenntartásnál mint egy benzines astránál?

Az árak, nem igazán tudom miben higgyek, a www.hasznaltauto.hu oldalon téged igazoló árak vannak, és még pár hazai oldalon(www.kjb.hu). Amiket nézegettem azok ellenben 1000-1750Euros árak. Abból meg akárhogy számolgatom, még jóval 1 millió alatt marad.

www.mobile.de, www.autoscout24.it

Link to comment
Megosztás:

A dízelt miért nem ajánlod? a biztosításon kivül van még más is ami többe kerül a fenntartásnál mint egy benzines astránál

egy gyors történet:

nekem volt egy 1.4i kadettom

az apukámnak van egy 1.5D kadettja.

1.4i fenntartása:

15.000 km-ként

3 L 15w40-es olaj 3.000 ft

olajszürő 700 Ft

légszürő 1.000 Ft

a dízelé:

7.500 km nél 5L 10w40-es olaj 7.000 ft

olajszürő 2.000 ft

légszürő 2.000 Ft

ez volt csak a kötelező olajcsere.

és akkor még nem is beszéltünk a kisebb javitásokról, ami egy dizel autónál drágább, mert mindenerősitett alkatész, amig a kis benzines autónál könnyitett olcsó cucc.

amit spórolsz a gázolaj + fogyasztásnál, simán ráköltöd a javitásnál.

főképp arról nem is beszélve, hogy egy dizel autót azért vesznek meg, mert rengeteget mennek vele.

én inkább járnék egy több fogyasztásu, de jó állapotu autóval, mint egy 600.000 km-t futott dizellel.

Link to comment
Megosztás:

Nekem van egy 1.7D Astra Caravan-om, a fenntartása:

10.000 km-ként (de kibir 15.000-20.000 km-t is jobb olajjal, persze drágább :) )

5 L 15w40-es olaj 5.000 Ft

olajszürő 700 Ft

légszürő 1.000 Ft

+100km-ént = 1050Ft üzemanyag (<5l/100km, város + 120km/h vegyes)

Hogy is van ez a benzines Kadettnál?

Link to comment
Megosztás:

knight

kösz, hogy írtál.

A motorváltozat amit említesz, SE és 16V milyen évjárattól van?

Az, hogy gyenge, nem nagy gond, nem versenyezni kell a verda:)

az 1.4 SE, az szerintem 94-től kb. de nem vagyok benne biztos, az 1.4 16V az 96-tól, de a legkorábbiaknál volt valami konstrukciós hiba a vezérműszíj feszítőgörgőjével, ezt utána javították, asszem 96 május után. De ugye szeptembertől már 97-esnek vannak dátumozva, szal szerintem vegyél 97-est ha 16V-ben gondolkodsz.

Felnéztem a hasznaltauto.hu-ra 97utáni 1.4 es Astrából sok van 1.2M körül (16V is) ! ez nagyon jó ár. Januárban - amikor mi vettük - jóval húzósabbak voltak még.

Link to comment
Megosztás:

Nekem van egy 1.7D Astra Caravan-om, a fenntartása:

10.000 km-ként (de kibir 15.000-20.000 km-t is jobb olajjal, persze drágább :) )

5 L 15w40-es olaj 5.000 Ft

olajszürő 700 Ft

légszürő 1.000 Ft

+100km-ént = 1050Ft üzemanyag (<5l/100km, város + 120km/h vegyes)

Hogy is van ez a benzines Kadettnál?

okés, de egy 7-8 éves dízelnél, - amivel ugye valszeg sokat mentek - azért általában jönnek a költségek: pl. adagoló birizgálása... stb, De ettől függetlenül aki sokat megy annak megéri persze.

Link to comment
Megosztás:

Anno mi is néztünk egy 1.7TD-t ami nagyon jó állapotban volt - csak kicsit idős volt és sokat kért érte a tulaj. Ő 5 és 5.5 közötti fogyit mondott, pedig tudom, hogy vigyázott rá nagyon, nem hajtotta és lightosan ment vele. Szal 5 alá menni szerintem sem nagyon lehet -pedig ez egy 5ajtós volt, a Caravan ugye még nehezebb is. Mondjuk Golby-nak sima D van, az lehet, hogy még kevesebbet eszik nemtom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.