Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Pedig mindig a KM-órát nézem hány km-t mentem vele, mondjuk én úgy számolom, hogy ha pl. 25L teszek bele -> 5000km-t KELL elmennem vele.

Napi 120km-t megyek vele Vác és Budörs között, 2/A-n és át a városon.

De régebben mikor több pénzem volt ( :) ), akkor full tele tankoltam, és megnéztem hány KM-t mentem vele, egy 4.7-4.9 között mozgott, de SOHA nem érte el az 5L-t.

Különben ömagamat miért csapnám be?

És olyat hallottál már, hogy egy Opel motorban több mint 800e km van és még nem nyúltak a motorhoz?

Ja és katalizátoros az autó. Aki nem hiszi, nézzen utána :D

Link to comment
Megosztás:

Lizard

Ha jól értem akkor te az Astra 1,4et ajánlod?

A dízelt miért nem ajánlod? a biztosításon kivül van még más is ami többe kerül a fenntartásnál mint egy benzines astránál?

Szerintem menj ki a piacra és nézz, körül vagy menj rá a külföldi behozatalra, de erre megvannak a kupecek bejáratott kapcsolatokkal, te a végére biztos elfelejtesz örülni az új kocsinak.

Mindíg vigyél szerelőt vagy hozasd a kocsit a szervízbe és nézzetek alá szakemberrel. Aki erre nem hajlandó ott gáz van hátraarc! :twisted:

Gondold végig mire akarod használni a kocsit, mennyit vezetsz milyen stílusban. Nézz meg sok autót, ha a bótos nem szimpi azonnal állj tovább(ez nálam többször bejött) annyi használt kocsi van mint a tenger, ha türelmes vagy nagyon jót találhatsz dízelt és benzinest is, ha kapkodsz nagyon befürödhetsz.

Nem akarok ajánlani neked semmit, nekem 1,4-es Astrám sosem volt, de nagyon sok haver hajtota és dícsérte.

A diesel szerintem nagyon jó, aki egyszer beül egy jó dieselbe többet nem száll ki. Nekem 1,7 TD van Opel blokkos kisturbós 68Le (nem sokkal erősebb az 1,4i benzinesnél) ezért becézem túródízelnek. De nagyon jó állapotú motorikusan és összességében is és az a kis turbó ott van mikor kell. Sokat megyek sportosan, nem nagyapósan vezetek, és nagyon jól tolerálja a verda, nem egy sportkocsi az is biztos.

Fogyasztási és fenntartási kérdésekbe nem szeretnék belefojni ez nagyon sok tényezős dolog, és mindenki csak azt hiszi el amit maga mér.

Suzuki vs. Astra szerintem üljetek be pároddal egy suzukiba aztán agy astrába szerintem a kontraszt elég meggyőző.

Még egy tévhit a mai dieselek adagolója turbója elmegy annyit mint a motor, tehát ha valamivel ezek közül gond van átvert a bótos, és lehet spórolni a komplett nagygenerálra mert hamarosan lekönyököl a következő egység is egyszerre érdemes őket szakszervízekben megcsináltaltni.

Jó fülű szakember már a diesel hangjából megmondja megveheted-e vagy inkább keress másikat.

Lizard

Link to comment
Megosztás:

Pedig mindig a KM-órát nézem hány km-t mentem vele, mondjuk én úgy számolom, hogy ha pl. 25L teszek bele -> 5000km-t KELL elmennem vele.

Napi 120km-t megyek vele Vác és Budörs között, 2/A-n és át a városon.

De régebben mikor több pénzem volt ( :) ), akkor full tele tankoltam, és megnéztem hány KM-t mentem vele, egy 4.7-4.9 között mozgott, de SOHA nem érte el az 5L-t.

Különben ömagamat miért csapnám be?

És olyat hallottál már, hogy egy Opel motorban több mint 800e km van és még nem nyúltak a motorhoz?

Ja és katalizátoros az autó. Aki nem hiszi, nézzen utána :D

de ez nem egyenlő az átlagfogyasztással.

merthogfy csak te jársz állandóan a 2/A n, én nem, igy nekem SOHA sem fogyasztana 5L-t.

mert átlagban ezek a motorok vedgyesen kicsit város - kicsit hosszutáv olyan 6L-t fogyasztanak.

Amugy még 800 km-ről nem hallottam, de 540 e ről igen, ugy hogy még soha nem nyultak a motorhoz, csak vezérmütengely kopott el.

viszont ő 7.000 km-ként lecserélte az olajat :twisted:

Link to comment
Megosztás:

okés, de egy 7-8 éves dízelnél, - amivel ugye valszeg sokat mentek - azért általában jönnek a költségek: pl. adagoló birizgálása... stb, De ettől függetlenül aki sokat megy annak megéri persze.

Ha valaki elmegy 5liter alatt az már nagy mágus ,kizárt , én is hallottam ilyet és be szartam az enyém zabál 5.9l átlag fogyi na persze nem is 80 vannal járok vele. Olaj csere =7500km 15000-20000km megölöd a motort még akkor is ha ezrenként töltesz utánna 1 litert mert másként nemtudom elkébzelni hogy ne egye . 800000km hát csak annyit tudok hozzá hogy 92-astra 82000km futott és van aki elhiszi.
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

..ha már így feldobtad a labdát, rögtön két kérdésem is van.

Az 1.7dr szívónak mennyi a 5. sebességben lévő utazó 140 km/h fordulatszáma?

..és ugyancsak ezen autónak a tamkja hány literes, ha kombiról van szó?

(Opel Astra 1.7dr szívó kombi 1993.07-hó)

Na nekem Diesel Astrám van mi lenne a kéérdés ??
Link to comment
Megosztás:

Szia Golby :)

Áruld el nekem kérlek, hogy hol veszel olajszűrőt 700 huf-ért + lev.szűrőt 1000 huf-ért.

Előre is thx :D

Nekem van egy 1.7D Astra Caravan-om, a fenntartása:

10.000 km-ként (de kibir 15.000-20.000 km-t is jobb olajjal, persze drágább :D )

5 L 15w40-es olaj 5.000 Ft

olajszürő 700 Ft

légszürő 1.000 Ft

+100km-ént = 1050Ft üzemanyag (<5l/100km, város + 120km/h vegyes)

Hogy is van ez a benzines Kadettnál?

Link to comment
Megosztás:

mi változott, amiről lemaradtam?

Ne legyetek ilyen titokzatosak!

A klubba még hivatalosan nem léptem be, feltételezte, hogy ezért nem ment a forumba való jegyzetelés.

...de most valami változhatott, mert tudok ismét írni.

:) :D :D :D

na ná:P) Lehet újra írni :D) Érted:))

Link to comment
Megosztás:

mi változott, amiről lemaradtam?

Ne legyetek ilyen titokzatosak!

A klubba még hivatalosan nem léptem be, feltételezte, hogy ezért nem ment a forumba való jegyzetelés.

...de most valami változhatott, mert tudok ismét írni.

:) :D :D :D

Válasz : www.opelklub.hu főoldalán.

Link to comment
Megosztás:

Megtaláltam, megtaláltam, olyan boldog vagyok, hogy azt le sem lehet írni :D

:) :D :D

Ez egy (remélem ) mindenki számára pozitív lépés volt :D

Jaj, tök jó hétvégém lesz.

Ezidáig mailen keresztül kommunikáltam,ha akartam valamit valamely hozzászóláshoz írni.

Válasz : www.opelklub.hu főoldalán.

Link to comment
Megosztás:

full generál !

Papir pénben sok :D

A dugók + gyűrű garnitúra csere, fúrás + főtengely köszörülés + csapágyazás.

Egyszóval full.

A gépmunka nem volt egy tigris összeg, az 99000 Ft-ben megállt.

A hengerfej annál inkább, mivel eredetileg csak 30-40 körül számoltam, ehelyett lett 87 000 Ft :D :P :twisted:

A szerelési anyagok + tömítések összesen 50 körül voltak.

A munkadíj barátilag teljesen fullosan (tehát a hengerfejet kétszer tettük fel, majd le két héten belül) 50 ropi, amit ráérek részletekben kifizetni.

Tehát közel 300 E ft-be került a mutatvány.

...és még nincs vége.

Most jön a téligumi kiadás + futómű beállítás, majd adagolós, mert arra a generálkor már nem jutott pénz.

...de én pozitívan közelítem meg a dolgot, "tudom,hogy miben ülök és hogy mire számíthatok" :)

Sovány vígasz :D

Hali végül is mit varázsoltál a :iroc: vele . És papir pénzbe hány kiló lett? :weedman:

Link to comment
Megosztás:

full generál !

Papir pénben sok :D

A dugók + gyűrű garnitúra csere, fúrás + főtengely köszörülés + csapágyazás.

Egyszóval full.

A gépmunka nem volt egy tigris összeg, az 99000 Ft-ben megállt.

A hengerfej annál inkább, mivel eredetileg csak 30-40 körül számoltam, ehelyett lett 87 000 Ft :D :D :twisted:

A szerelési anyagok + tömítések összesen 50 körül voltak.

A munkadíj barátilag teljesen fullosan (tehát a hengerfejet kétszer tettük fel, majd le két héten belül) 50 ropi, amit ráérek részletekben kifizetni.

Tehát közel 300 E ft-be került a mutatvány.

...és még nincs vége.

Most jön a téligumi kiadás + futómű beállítás, majd adagolós, mert arra a generálkor már nem jutott pénz.

...de én pozitívan közelítem meg a dolgot, "tudom,hogy miben ülök és hogy mire számíthatok" :)

Húha :smt064 ez nagyon sok miér4t vettétek le ket szer a fejet? :smt071

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.