Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Azért, mert elsőnek egy "hazai veersenyző", akinek műhelye van csinálta meg a heng.fejet. Esködött rá, hogy lenyom.próba, uj szelepek +sz.szimering, meg ami kell, tehát rakható össze.

Persze nem így lett :D :D

Amikor összeraktuk, csak két henger járt, így ujra szét kellett szedni és jöhetett azAlbeert műhely by Hódmezővásárhely. Azóta tuti a verda, reggel azonnal indul, izzítás csak addig, amíg kialszik az ikon, aztán kulcs és zenél a motor :D)

Eddig 1600 km körül tartok vele. Most jön az első oil csere, bár már hamarabb kellett volna, de mit lehet tenni. A pénz nagy úr.

Link to comment
Megosztás:

Így van jó az utazás és a reggeli hidegindítás is :D :D :wink:

Szóval mostmár teljesen tuti minden. A száguldás még várat kicsit magára, de az az idő is el fog egyszer jönni :D

Ha -10-ben is gerjed allor minden ok, van garázsod? mert ugye az sokat segít a dolgon még ha nem fűtött is.

Link to comment
Megosztás:

Sajna garázsom nincs, mivel bérházban lakom és ez sajna nem teremgarázsos :lol:

Van parkolójuk, ami igénybe veszek, de az egy üres telek bekerítve őrrel.

Semmi extra, tehát még egy fabodega sincs, ahova beállhatnék vele.

..a mai reggel is tutin indult, még csak az izzítást sem kellett megvárni. Kulcs, izzítólámpa világít, elalszik és indítás. A motor meg mint a doxa :D :D

Link to comment
Megosztás:

Szóval ülésfűtést, azta :)

Mennyibe került? ..és hol lehet olyat kapni?

Szerintem mörfi a gazdaságos ülésfűtésre gondolt, amit kb. 1500Ft-os áron kapsz szinte bármelyik hipermarketben (ha mégsem arra gondolt, akkor meg úgyis kijavít :wink: ). Ennek meg hiába rejted el a csatlakozóját meg a kapcsolóját, ha egyszer maga a fűthető cucc csak egy ülésvédő, azaz szimplán rá van terítve az ülésre...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem mörfi a gazdaságos ülésfűtésre gondolt, amit kb. 1500Ft-os áron kapsz szinte bármelyik hipermarketben (ha mégsem arra gondolt, akkor meg úgyis kijavít :wink: ). Ennek meg hiába rejted el a csatlakozóját meg a kapcsolóját, ha egyszer maga a fűthető cucc csak egy ülésvédő, azaz szimplán rá van terítve az ülésre...

Igen az olcsóbb megoldás van nekem is :) nekem bevált nagyon , :wink: miután begerjedt a vas utánna dugom be. Mire kiállok az udvarról tökmeleg az ülés néha még ki is kell húzni mert süt. Én örököltem 1-ik kollégámtól ez Német gyártmány . A hátránya hogy el-el csúszik én a trikó huzat alá szoktam tenni igy nem is látszik. A gyári garnitúra rohadt drága azthiszem 40ft körül.

Link to comment
Megosztás:

Igen az olcsóbb megoldás van nekem is :) nekem bevált nagyon , :wink: miután begerjedt a vas utánna dugom be. Mire kiállok az udvarról tökmeleg az ülés néha még ki is kell húzni mert süt. Én örököltem 1-ik kollégámtól ez Német gyártmány . A hátránya hogy el-el csúszik én a trikó huzat alá szoktam tenni igy nem is látszik. A gyári garnitúra rohadt drága azthiszem 40ft körül.

Ezek szerint lehet kapni gyáriba is :?: :roll:

Képzeljétek, tegnap du. mikor mentem a gyerkőcért a bölcsibe, észre vettem, hogy a kocsi mellett elhaladva g.oil szag van. (Tudom,hogy diesel a kocsi, de ez rendhagyóan erős szag volt)

Rögtön mot.ház.tet. fel, belekukk.

..és mit láttam?

Na mit?

A rés olaj cső (vagy vész oil cső) el van fáradva az első hengernél és könnyezik. :twisted: (Elég rendesen :evil: ) Na gyorsan irány Bárdiékhoz, 8) ahol kértem rögtön egy métert ebből a csőböl.

Sajna csak külső szövetes volt, :roll: bár esküdtek rá, hogy német + tuti minőség, de én óckodtam tőle. :oops:

Végül is vettem belőle. Most ez szuperál a verdán, de nem tudom meddig fog menni vele. :idea: :?: :idea:

:arrow: Ha valaki tud belső szövetes erősített 0,3-as csövet szerezni,vagy fellelni, kérem segítsen. Előre is thx :D

Link to comment
Megosztás:

Ezek szerint lehet kapni gyáriba is :?: :roll:

Képzeljétek, tegnap du. mikor mentem a gyerkőcért a bölcsibe, észre vettem, hogy a kocsi mellett elhaladva g.oil szag van. (Tudom,hogy diesel a kocsi, de ez rendhagyóan erős szag volt)

Rögtön mot.ház.tet. fel, belekukk.

..és mit láttam?

Na mit?

A rés olaj cső (vagy vész oil cső) el van fáradva az első hengernél és könnyezik. :twisted: (Elég rendesen :evil: ) Na gyorsan irány Bárdiékhoz, 8) ahol kértem rögtön egy métert ebből a csőböl.

Sajna csak külső szövetes volt, :roll: bár esküdtek rá, hogy német + tuti minőség, de én óckodtam tőle. :oops:

Végül is vettem belőle. Most ez szuperál a verdán, de nem tudom meddig fog menni vele. :idea: :?: :idea:

:arrow: Ha valaki tud belső szövetes erősített 0,3-as csövet szerezni,vagy fellelni, kérem segítsen. Előre is thx :D

Na igen ez a probléma nálam is rendszeres, én azt csináltam hogy szintén vettem 1 métert és az első hengernél ahol bevan kötve a kis t elágazóba előtte felcsavartam a termosztát gumi csövére. Télen melegiti a visszatérő gazoilt, és állandóan kéznél van ha szivárog valahol, a többi hengernél. Én is csak külső szövetest kaptam 1évig bierja szerintem. :partyman:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok,

A shell jóvoltából mostmár mi is érezhetjük a hullám erejét :partyman:

Csapjon a lovak közé! :supz:

A Shell V-Power Diesel gázolajnak köszönhetően mostantól a dízelüzemű gépjárművek vezetői is átélhetik azt az élményt, amit a Shell egyedi fejlesztésű üzemanyagai nyújtanak.

A Shell V-Power Diesel egyedülálló összetételű gázolaj, amely nemcsak energiával tölti meg a motort, hanem folyamatosan tisztítja is azt. Nagyobb teljesítmény, dinamikusabb gyorsulás és különleges vezetési élmény.

A Shell V-Power Diesel minden dízelüzemű gépjárműhöz ajánlott, keverhető más gázolajjal, de Ön a legjobb hatást akkor érheti el, ha rendszeresen, keverés nélkül ezt használja!

:prayer:

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Astrához keresek elektromos kacsolási rajzot, pontosabban a fűtőmotor ellenállásának bekötését. Tud valaki segíteni? Esetleg valamilyen médián van valalkinek ilyen? (CD, könyv)?

Nem kérem ingyen...

www.totalcar.hu

(autódoki)

Próbáld ott, szerintem sikerrel fogsz járni. Hívd őket, ne mait írj,mert arra 10 év,mire válaszolnak, ha megteszik!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A shell jóvoltából mostmár mi is érezhetjük a hullám erejét :partyman:

Csapjon a lovak közé! :supz:

A Shell V-Power Diesel gázolajnak köszönhetően mostantól a dízelüzemű gépjárművek vezetői is átélhetik azt az élményt, amit a Shell egyedi fejlesztésű üzemanyagai nyújtanak.

A Shell V-Power Diesel egyedülálló összetételű gázolaj, amely nemcsak energiával tölti meg a motort, hanem folyamatosan tisztítja is azt. Nagyobb teljesítmény, dinamikusabb gyorsulás és különleges vezetési élmény.

A Shell V-Power Diesel minden dízelüzemű gépjárműhöz ajánlott, keverhető más gázolajjal, de Ön a legjobb hatást akkor érheti el, ha rendszeresen, keverés nélkül ezt használja!

:prayer:

Kicsit reklám szaga van , nem aShell-nél dolgozol véletlenül?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Astrához keresek elektromos kacsolási rajzot, pontosabban a fűtőmotor ellenállásának bekötését. Tud valaki segíteni? Esetleg valamilyen médián van valalkinek ilyen? (CD, könyv)?

Nem kérem ingyen...

Pedig megkapod :) :D

http://julio.fw.hu/

nagyon zsír minőségű cucc.... amúgy ha rákerestél volna a fórumban te is megtaláltad volna...

Link to comment
Megosztás:

Hát A3 printer rulez... v.mi ismerős melóhelyén, vagy v.mi fénymásolós, nyomtatós boltban...

A4-ben egyben szerintem kicsi lenne, 2-be meg már sok lap, de ha nem zavar...

Mondjuk ilyen bajom nem volt, mert az Így Csináldban benne van :)

Ugyan ez kompletten benne van az így csináldba?

akkor inkább megveszem a könyvet :D

Thx...

Nálunk is van nyomtató,de csak A4-es lapot tud a szerencsétlen nyomtatni. A fénymásoló tudja az A3-at, de az meg nem tud nyomtatni :D

Tiszta gáz :!: :roll:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.