Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Sziasztok!

Egy kérdés, tudja valaki mekkora nyomásra kell beállítani a porlasztót, 1.7 dr motornál? Nagyon fontos lenne mert nem tudom pontosan azt hiszem 145 bar?

Az olajcserés témához pár szó ha megengedeitek:

Az olajszűrő peremét mindig meg kell kenni mert így amikor meghúzod nem tépi el a gumit és tényleg könyebben lejön majd.

A réztömítést tényleg ki kell cserélni, traktoros boltban 20ft az ára. És ha újat teszel fel ne felejtsd el kilágyítani mert csak így tölti be rendesen a szerepét. kilágyítás: lánggal (pl gáztüzhely) piros izzásig melegíted az alátétet, majd hideg vízzel gyorsan lehűtöd. pont fordítva működik mint a szénacélok, azok ilyenkor edződnek. Az alátétet célszerü egy vékony drótra fűzni, és ezt megfogni egy fogóval, mert így a fogó nem viszi el a hőt.

Remélem tudtam segíteni, jómagam évek óta így csinálom minden autón és bevált.

Link to comment
Megosztás:

És ha újat teszel fel ne felejtsd el kilágyítani mert csak így tölti be rendesen a szerepét. kilágyítás: lánggal (pl gáztüzhely) piros izzásig melegíted az alátétet, majd hideg vízzel gyorsan lehűtöd.

:?: :?: :?:

ilyenről még nem hallottam. :shock:

pedig egypár olajcserén már tulvagyok... 8)

Link to comment
Megosztás:

Eddig ahány szerelővel csak beszéltem, mind azt mondta hogy az a rézalátét minden esetben cserés. Utánanéztem az Így csináld... sorozat könyvében, ott is ezt írják, sőt ha nagyon precízek akarunk lenni, még ezt is: "...az olajleeresztő-csavar meghúzási nyomatéka benzinmotornál és szívó-dízelmotornál 45 Nm, turbódízel motornál 80 Nm..." Persze annak, aki nyomatékkulccsal áll neki olajat cserélni :wink:

Így van, de akkor azt sem felejtsük el, hogy:

első lépés: Végy egy teherautót, menj el az első barkácsboltba majd vegyél beton alapanyagot + téglát + csempét + fugát +fugakeresztet.

Ezután jöhet a telek. + markoló, akna ásás.

Ha mindez megvan: akna elkészítése.

Ekkor már be tudsz álni az AKNÁRA, hogy hozzáférhess a leeresztő csavarhoz.

Ekkor menj el a Beta szerszám üzletbe, vegyél egy nyomatékkulcsot 30-50 ezer, aztán hozzá is lehet fogni.

:D)

Ugyan ne legyünk már ennyire precízek!!!!

Hat éve cserélek olajat különböző kocsikban, egyszer sem használtam nyomatékkulcsot ( EZ NEM HENGERFEJ !!!)

Alátétet is csak kétszer talán, azt is csak azért,mert már nagyon ratyi volt.

Azt hiszem mindent leírtam :P)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kérdés, tudja valaki mekkora nyomásra kell beállítani a porlasztót, 1.7 dr motornál? Nagyon fontos lenne mert nem tudom pontosan azt hiszem 145 bar?

Az olajcserés témához pár szó ha megengedeitek:

Az olajszűrő peremét mindig meg kell kenni mert így amikor meghúzod nem tépi el a gumit és tényleg könyebben lejön majd.

A réztömítést tényleg ki kell cserélni, traktoros boltban 20ft az ára. És ha újat teszel fel ne felejtsd el kilágyítani mert csak így tölti be rendesen a szerepét. kilágyítás: lánggal (pl gáztüzhely) piros izzásig melegíted az alátétet, majd hideg vízzel gyorsan lehűtöd. pont fordítva működik mint a szénacélok, azok ilyenkor edződnek. Az alátétet célszerü egy vékony drótra fűzni, és ezt megfogni egy fogóval, mert így a fogó nem viszi el a hőt.

Remélem tudtam segíteni, jómagam évek óta így csinálom minden autón és bevált.

Az Opel 1.7 dr porlasztócsúcs nyomása 130 bár kell legyen.

Link to comment
Megosztás:

:?: :?: :?:

ilyenről még nem hallottam. :shock:

pedig egypár olajcserén már tulvagyok... 8)

Pedig ez biz ony ígyvan, a hideg víz az nem fontos anélkül is kilágyul. Az oli csere csak akkor válik érdekessé ha torz

a leengedő csavar mint például a 1.7xdtl motornál. Melg motornál kell mindig cserélni mert ugye a vkony oil jobban kicsorog.

Link to comment
Megosztás:

Így van, de akkor azt sem felejtsük el, hogy:

első lépés: Végy egy teherautót, menj el az első barkácsboltba majd vegyél beton alapanyagot + téglát + csempét + fugát +fugakeresztet.

Ezután jöhet a telek. + markoló, akna ásás.

Ha mindez megvan: akna elkészítése.

Ekkor már be tudsz álni az AKNÁRA, hogy hozzáférhess a leeresztő csavarhoz.

Ekkor menj el a Beta szerszám üzletbe, vegyél egy nyomatékkulcsot 30-50 ezer, aztán hozzá is lehet fogni.

:D)

Ugyan ne legyünk már ennyire precízek!!!!

Hat éve cserélek olajat különböző kocsikban, egyszer sem használtam nyomatékkulcsot ( EZ NEM HENGERFEJ !!!)

Alátétet is csak kétszer talán, azt is csak azért,mert már nagyon ratyi volt.

Azt hiszem mindent leírtam :D)

:D :P :D

Rendben van, én csak azt akartam ezzel mondani, hogy a megadott nyomatékkal történő meghúzás elvileg Opel előírás, míg a garázs építését nem követeli meg a gyár. Mellesleg akkor is ilyen erővel kell meghúzni azt a fr@ncos csavart, ha nem aknán cserélsz olajat :)

Link to comment
Megosztás:

:D :D :lol:

Rendben van, én csak azt akartam ezzel mondani, hogy a megadott nyomatékkal történő meghúzás elvileg Opel előírás, míg a garázs építését nem követeli meg a gyár. Mellesleg akkor is ilyen erővel kell meghúzni azt a fr@ncos csavart, ha nem aknán cserélsz olajat :)

Ok, Aláírom, de legközelebb ha cserélek, kérlek gyere el hozzánk segíteni, mert az én kezem nem áll rá a 45/80-as nyomaték meghúzására :D

:D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Gondoltam beköszönök ide hozzátok, mert nemrég (szeptember végén) vettem egy TDS-es (97-es) Caravan-t. Lehet, hogy nem a legjobb döntés volt diesel-t vennem, mert nem fogok évi 10ezer km-nél sokkal többet menni, de bízom benne, hogy nem lesz vele sok gondom. Főleg a gazdaságossági szempontokat vettem figyelembe a vásárlásnál (kötelező, fenntartási költségek), figyelembe véve a menettulajdonságokat is. Így két választásom volt: 1.4 16V vagy 1.7 TD (mindkettő Caravan-ban). Ja, és kizáró ok az ABS hiánya! Aztán a hazai kínálatból ez lett. Sok tapasztalatom még nincs, majd a tél után lesz! Remélem jók!! (Eddig nem rossz.)

Ez a beköszönés jó hosszúra sikeredett!!

Minden jót!

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Gondoltam beköszönök ide hozzátok, mert nemrég (szeptember végén) vettem egy TDS-es (97-es) Caravan-t. Lehet, hogy nem a legjobb döntés volt diesel-t vennem, mert nem fogok évi 10ezer km-nél sokkal többet menni, de bízom benne, hogy nem lesz vele sok gondom. Főleg a gazdaságossági szempontokat vettem figyelembe a vásárlásnál (kötelező, fenntartási költségek), figyelembe véve a menettulajdonságokat is. Így két választásom volt: 1.4 16V vagy 1.7 TD (mindkettő Caravan-ban). Ja, és kizáró ok az ABS hiánya! Aztán a hazai kínálatból ez lett. Sok tapasztalatom még nincs, majd a tél után lesz! Remélem jók!! (Eddig nem rossz.)

Ez a beköszönés jó hosszúra sikeredett!!

Minden jót!

Ha jó a moci akkor királyság, Isuzu dizil igyhát 82le szorgoskodik tehát jól is megy nekem csak 68le van de még így is elutazgatok 130-140 közt. Ja és tök gazdaságos nem zabálja le a fejem. Habár ha így haladnak a Moll árak, akkor lassan a benzin olcsóbb mulatságnak tűnik.

Link to comment
Megosztás:

97-es évjárat. Az előző tulaj állítása szerint 3 éve hozta be saját használatra, a felesége használta eddig :?: , most akarják lecserélni egy használt G astrara. Ennek lehet, hogy a fele sem igaz, de a használtautó vásárlásnál ez mindig fennál. A km óra szerint 88 ezer van benne, de szerintem 100-zal több lehet. Kb ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok egy hatalmas nagy kérdésem lenne Diesel Opel ügyben ..

Az a hibajelenség,hogy a motor mikor beindul egyfolytában rázkódik és nagyon füstöl..

De nem kékes füstöt....

ha nem olyan szokványos diesel füstöt de most mégjobban

esetleg ti milyen hibára gondolnátok ?

Adagoló ? talán ?

vagy mit tanácsoltok mit nézzek meg ??

Link to comment
Megosztás:

Izzítógyertyákat nézted? Nekem anno a Kadett akkor csinált ilyet (motor rázkódás) ha nem ment egy henger indításkor. A füstölés meg attól is lehet hogy rá van állítva az adagolóra (füstcsavar), de ha nem akkor lehet tényleg az adagolód halódik

Szerintem is ez lehet az ok, izzító gyergya csere ha lehet 1-ből 4-et, vagy pedig a porlasztó csúcsok valamelyke csak folyik és nem porlaszt. De inkább izzító hiba, szerintem az adagolót hagyd későbre. Próbáld le a izzítókat elsőnek.

Link to comment
Megosztás:

97-es évjárat. Az előző tulaj állítása szerint 3 éve hozta be saját használatra, a felesége használta eddig :?: , most akarják lecserélni egy használt G astrara. Ennek lehet, hogy a fele sem igaz, de a használtautó vásárlásnál ez mindig fennál. A km óra szerint 88 ezer van benne, de szerintem 100-zal több lehet. Kb ennyi.

Na igen ,ha nem is 100-zal de 80-van töblet bele fér, szerintem. Reálisan gondolkodva a 88 kevésnek tűnik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok :)

Most igazán nincs okom a panaszkodása, képzeljétek el, hogy a Caravánom fél tank oillal elment idáig 450 km-t.

:) Repdesek a boldogságtól, bár azért idekívánkozik az is, hogy átlag 100-120-al mentem vele :D

Azt hallottam, hogy ismét emelni akarják a diesel árát, mi igaz ebből? Valakinek valami infó?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok :P

Most igazán nincs okom a panaszkodása, képzeljétek el, hogy a Caravánom fél tank oillal elment idáig 450 km-t.

:lol: Repdesek a boldogságtól, bár azért idekívánkozik az is, hogy átlag 100-120-al mentem vele :lol:

Azt hallottam, hogy ismét emelni akarják a diesel árát, mi igaz ebből? Valakinek valami infó?

Holnaptól 4 ft-olcsóbb a a gazoil benzin meg 6ft- esik. Nagyon olcsó lesz megint :) :) :D :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.