Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Üdv!

Ugyan nekem csak egy Kadett diesel jutott, de ha itt akkora guruk vannak, valaki mondja már meg nekem, mi a különbség a 16D és a 16DA motorkódú autók között?

(Mielőtt valaki megjegyezné, ismerem a calibrainfo vonatkozó oldalát a motorkód meg alvázszámmagyarázatokkal (huh, de szép szó...) csak épp attól nem lettem okosabb.)

Link to comment
Megosztás:

ÜDV. Nekem is az előző vas kadett 1.6d volt. Nagxon jó volt a gép, az ényém simán 1.6d-vel kezdett. Én firtatnám a 10000km oil cserét skacok, jelenleg diesel Toyotákat is hajtok mivel mentős vagyok. Mi nálunk is 7500km és oil csere. 5 ropis oil nem valami nagy pukk, ebben gondolom egyett értünk, a turbó pedig akármijen kicsi is meg pörköli az oilt. Le engedtem a 7500 oilt hát???? én maradok az előírt cserénél. Kb ? ér 97-es caraván sajnos lehet hogy anyagi gondok miatt meg kell válnom tőle :) :lol: :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

" 5 ropis oil nem valami nagy pukk, ebben gondolom egyett értünk, ....

....97-es caraván sajnos lehet hogy anyagi gondok miatt meg kell válnom tőle"

....ha valakit érdekel, Csepelen a "Bopel" boltban akciós a gyári Opel gm olaj most az 5 liter 5990- (ajándék olajszűrővel)

Én vagy ma,vagy holnap veszek magamnak egyet. :)

Az öt ropis olaj alatt mit értesz?

Miért adod el az astrát? Hány Km van benne? Sokat kellene ráköltened :?:

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenki. Hát a gumiról még nincs elkébzelésem :oops: , sokat nem szeretnék bukni rajta. :) na persze nyár jön úgyhogy mindenkép bukta. Hát az én vasam teljesen rendben van, 167000km van benne. tényleg a kormány nincs megkopva sem a pedálgumik, sem a váltókar szoknya. Nem kell költeni rá, nem rég cseréltem vezérmü szíjat, vezető görgőt , oilt ,pollenszűrőt :roll: . A gép Németből jött, megtartásra vettem, de sajnos anyagi problémák is megérkeztek. Szerintem van benne sok extra is : 2 lufi, ABS, plüss, szintszabályzos a hátulja, elektromos n.fénytető, elekt. fényszoro áll. körbe van fóliázva, gyári levehető von.horog. Irja már le valaki a gyári oil nevét. köszi.

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenki. Hát a gumiról még nincs elkébzelésem :oops: , sokat nem szeretnék bukni rajta. :D na persze nyár jön úgyhogy mindenkép bukta. Hát az én vasam teljesen rendben van, 167000km van benne. tényleg a kormány nincs megkopva sem a pedálgumik, sem a váltókar szoknya. Nem kell költeni rá, nem rég cseréltem vezérmü szíjat, vezető görgőt , oilt ,pollenszűrőt :roll: . A gép Németből jött, megtartásra vettem, de sajnos anyagi problémák is megérkeztek. Szerintem van benne sok extra is : 2 lufi, ABS, plüss, szintszabályzos a hátulja, elektromos n.fénytető, elekt. fényszoro áll. körbe van fóliázva, gyári levehető von.horog. Irja már le valaki a gyári oil nevét. köszi.

Azt,hogy mi a neve a gyári olajnak, passz :? Szerintem szimplán Opel oil :) ....de holnap,vagy legkésőbb holnap után megírom,mert akkor megyek venni Csepelre a bopel boltba. :lol:

Valami ötleted csak van a gumival kapcsolatban :?:

Link to comment
Megosztás:

Apropó....

Help, akinek van eladó 14 "-os sima lemezfelnije(4, vagy 5 Db) az szóljon.

Fontos lenne, előre is köszi mindenkinek :)

Hát voltam a gumisnál és azt mondta , örüljek ha kapok 10-et darabjáért. Ember, nyár jön. Kérdem tőle polska gumi hogyé ebben a méretben 12 mondja ő .Máshol meg csak himeltek hámoltak. Ha nem kapós akkor várunk a következő télre. Mosthoz barát kintről torony merevitőt 1.7d-hez meg 1.4se-hez ár-9000ft . 8) :arrow: :mrgreen: felni: vetera.hu próba hátha :roll: nem biztos
Link to comment
Megosztás:

Nemjól irtam Vatera.hu :D :idea: :idea: :idea: :idea:

Szia mörfi :)

Már szaladok is és rátekintek, köszi. :)

....egy barátom ajánlott egy Opel boltot,ahol viszonylag olcsón lehet gyári alkatrészeket venni.

Én ott vettem az olajat és a szűrőt: össz: 6500 Ft-ért :)

Ez baráti,mert a Bárdiban a Fina oil + szűrő lett volna vagy 8000 Huf

A különbözetet gyorsan beelee is tankoltam :o

Bolt neve: BO-pel

Cím:1211, Budapest (Csepel)

Védgát utca 43.

Tel: 1/425-05-05

Mob:20/9-777-500

Nyitva:H-P: 9-18

Szo:9-13

Link to comment
Megosztás:

Hali. Kérdés: mi a különbség a lemez olajteknős és az alukarteros motor között. Az enyém alus a haveromé pedig lemezből van. Megnéztem a fogyasztást 5.9l vegyes használatban. Ezt csak azért írom mert én többnek gondoltam. Még valami érdekesség az én gyári vez..szíjam 21.5 széles volt, amit felraktam 24 ezt írja a fáma. Aztán valami nem hagyott nyugodni ezért ránéztem, majdnem kiugrott a szemem mikor láttam hogy 1.5 mm ledarált belőle. Na ilyenkor mi van ? Hát az hogy a vezető görgő alá 2mm hézagolni kell. Csak hogy ez nekem 1 + vez..szíjba került. Ezt csak tanulság végett írom, pedig elhihetitek már cseréltem 1 pár szíjat de még így nem jártam. Tehát milyen széles a vezérmű szíj a 1.7DTL motoron?? :?: :?: :?:

Link to comment
Megosztás:

Hali. Kérdés: mi a különbség a lemez olajteknős és az alukarteros motor között. Az enyém alus a haveromé pedig lemezből van. Megnéztem a fogyasztást 5.9l vegyes használatban. Ezt csak azért írom mert én többnek gondoltam. Még valami érdekesség az én gyári vez..szíjam 21.5 széles volt, amit felraktam 24 ezt írja a fáma. Aztán valami nem hagyott nyugodni ezért ránéztem, majdnem kiugrott a szemem mikor láttam hogy 1.5 mm ledarált belőle. Na ilyenkor mi van ? Hát az hogy a vezető görgő alá 2mm hézagolni kell. Csak hogy ez nekem 1 + vez..szíjba került. Ezt csak tanulság végett írom, pedig elhihetitek már cseréltem 1 pár szíjat de még így nem jártam. Tehát milyen széles a vezérmű szíj a 1.7DTL motoron?? :?: :?: :?:

...hát nem gyenge, hogy mibe kerül egy-egy tapasztala :)

Ahol vetted a szíjat, ott nem homályosítottak fel? Számomra érthetetlen.

...de most hogy írod, és mivel nekem is aktuális lesz a dolog, külön oda fogok rá figyelni. :)

...hogy mi a kettő között a különbség, passz. Talán egy Op. szervízben, vagy Bo-pel-éknél telón meg tudják mondani. Tipp....

A tiéd már turbós igaz? Az 5.9 jónak számít,ha ehez temperamentumos vezetés társul, vagy sok dugó.

Link to comment
Megosztás:

...hát nem gyenge, hogy mibe kerül egy-egy tapasztala :)

Ahol vetted a szíjat, ott nem homályosítottak fel? Számomra érthetetlen.

...de most hogy írod, és mivel nekem is aktuális lesz a dolog, külön oda fogok rá figyelni. :)

...hogy mi a kettő között a különbség, passz. Talán egy Op. szervízben, vagy Bo-pel-éknél telón meg tudják mondani. Tipp....

A tiéd már turbós igaz? Az 5.9 jónak számít,ha ehez temperamentumos vezetés társul, vagy sok dugó.

Link to comment
Megosztás:

HU valamit nagyon bekavartam. na még 1szer. :twisted: .Hát igen, sajnos a könyvek meg a katalógus és az eladó is sőt egy haverom aki opel servicében dolgozik az is csak nézet hogy mi van. Ha elfogadsz 1 tanácsot akkor csakis gyári szíjat vegyél. Lehet hogy valamivel drágább de megéri. A régit pedig kérd el és mérd meg kíváncsiság kép . A fogyasztás, vegyes, megjártam a mátrárt is vele nagyon nem nyomtam neki.

Link to comment
Megosztás:

HU valamit nagyon bekavartam. na még 1szer. :twisted: .Hát igen, sajnos a könyvek meg a katalógus és az eladó is sőt egy haverom aki opel servicében dolgozik az is csak nézet hogy mi van. Ha elfogadsz 1 tanácsot akkor csakis gyári szíjat vegyél. Lehet hogy valamivel drágább de megéri. A régit pedig kérd el és mérd meg kíváncsiság kép . A fogyasztás, vegyes, megjártam a mátrárt is vele nagyon nem nyomtam neki.

Szóval a mátra nem túl nagy igyekezettel :)

Az én autóm kb 6 litert eszik, legalábbis ezt mondom,mert pontos adatom nincsen. Szerintem nagy átlagban 5. 5,5 L 100 km eljár. városban kevésbé, országúton 130-140-el hajtom,de akad,hogy csak 100, 110. :) Ez a forgalomtól és a kedvemtől,nameg a kocsim hangulatától függ :twisted:

Mennyibe kerül a gyári bordásszíj?

A Bo-peléknél 11 körül van és csak rendelésre tudnak hozni,ami 1-2 nap.

Egyébként ott is azt mondták,hogy 24-es :)

Tehát ezek szerint akkor hézagoltatnom kell ha cserélem. :x

Link to comment
Megosztás:

A kép, ami a usered alatt van, saját gép?

Hogyan tudok én is feltenni képet a nevem alá?

ugyan olyan autóm van, 8) mint neked. Csak az enyém sima német diesel. Szeretnék képeket feltenni,de nem tudom,hogy hogyan műkszik.

Fekosz!

Megoldás a következő: Profil menü - Avatar beállítása

Link to comment
Megosztás:

Fekosz!

Megoldás a következő: Profil menü - Avatar beállítása

Köszönöm szépen segítségedet, rögtön csatoltam is egyet. Remélem minél előbb lesz saját képem a kocsimról és akkor azt is feltehetem.

Valami gáz lehet,mert nem jelent meg :)

Na majd jól utánanézek :twisted:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv mindenki. Régvoltam sajna erre mi újság veletek? Mindenkinek jó a sárkánya? Nagy csend van . Az én gépem most tök jól muzsikál hála a jó istenek. :twisted: Most cseréltem a hütőben jeladó gombát mert nem kapcsolt a ventilátor. Nem opelt kapott, hanem skoda favoritét. A gyári drága, és ráadásul bonyolult is. Ha valakit érdekel akkor leirom hogy miért.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.