Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

On 2016. 12. 16. at 7:06, zotya975 írta:

Ja igaz lehet kevés a 80...meg ha jól rémlik annak is pont ugyanúgy ment fel a hőfoka mint a benzinesnek.

No, azóta cseréltem hűtőfolyadékot (elég trutyis volt, meg sztem kicsit túl is volt töltve), és azóta mintha jobban melegedne. Dehát amúgy meg tél van, na.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, szabolala írta:

No, azóta cseréltem hűtőfolyadékot (elég trutyis volt, meg sztem kicsit túl is volt töltve), és azóta mintha jobban melegedne. Dehát amúgy meg tél van, na.

Én a nyáron átmostam a radiátort csak vízzel, trisózni nem mertem, akkor azt hittem semmit nem javult, de most hogy bejöttek a hidegek, hatalmas a különbség a tavalyi fűtéshez képest. Most már hosszabb úton vissza is kell tekernem, mert nagyon meleg van. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

 

On 2016. 12. 14. at 17:02, zotya975 írta:

Nem kell, ha jól rémlik itt nincs befűzve a motortartó bak. Na sikerült vadászni egy rajzot, be is van rajta karikázva a feszítő csavarja...nyilván ami felül útban van, légszűrő cső, pölö azt le kell szedni.

2417791-20161214-8hLmDq.jpg

Na úgy tűnik végre lesz időm meg csinálni a generátor ékszíj cserét. De felmerült bennem egy kérdés, ugye adott a tárcsa ami meghajtja a generátort meg a szervót. Az előbbi belsőn az utóbbi a külsőn van. A szervót is meg kellene valahogy mozdítani hogy ki tudjam cserélni a generátor ékszíját. A kérdés hogy a legegyszerűbb ezt megtenni, minimális bontással?

Link to comment
Megosztás:

6 órája, exitl0l írta:

 

Na úgy tűnik végre lesz időm meg csinálni a generátor ékszíj cserét. De felmerült bennem egy kérdés, ugye adott a tárcsa ami meghajtja a generátort meg a szervót. Az előbbi belsőn az utóbbi a külsőn van. A szervót is meg kellene valahogy mozdítani hogy ki tudjam cserélni a generátor ékszíját. A kérdés hogy a legegyszerűbb ezt megtenni, minimális bontással?

Hát erre nem tudok válaszolni, van a családban szervós astra, de nincs elérhető közelségben hogy megnézzem, a képeken meg nem nagyon látszik, mert viszonylag el van dugva a motor oldalán.

Link to comment
Megosztás:

On ‎2017‎.‎01‎.‎07‎. at 10:31 AM, zotya975 said:

Én a nyáron átmostam a radiátort csak vízzel, trisózni nem mertem, akkor azt hittem semmit nem javult, de most hogy bejöttek a hidegek, hatalmas a különbség a tavalyi fűtéshez képest. Most már hosszabb úton vissza is kell tekernem, mert nagyon meleg van. 

A hétvégén mostam át egy radiátort (kiszerelt állapotban) vízkőoldóval. Olcsó fajta, de jó erős. Elképesztő mennyiségű rozsdát, és vízkövet mosott ki belőle. Szóval én a vízkőoldós tisztítást ajánlom. Bent a helyén úgy lehet megoldani, ha meg van keringetve benne a vízkőoldó egy szivattyúval.

A trisós mosás semmit sem ér. A trisós oldat enyhe lúgos kémhatású oldószer, ami a zsírt oldja. De a vízkővel rozsdával sokmindent nem csinál. Ennél még a rozsdaoldós tisztítás is többet ér.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Adam1 írta:

A hétvégén mostam át egy radiátort (kiszerelt állapotban) vízkőoldóval. Olcsó fajta, de jó erős. Elképesztő mennyiségű rozsdát, és vízkövet mosott ki belőle. Szóval én a vízkőoldós tisztítást ajánlom. Bent a helyén úgy lehet megoldani, ha meg van keringetve benne a vízkőoldó egy szivattyúval.

A trisós mosás semmit sem ér. A trisós oldat enyhe lúgos kémhatású oldószer, ami a zsírt oldja. De a vízkővel rozsdával sokmindent nem csinál. Ennél még a rozsdaoldós tisztítás is többet ér.

Nem próbáltam, csak ezt szokták ajánlgatni. A helyén nem merem kimosni, mert ha szivárog nem veszem észre egyből a szivacsba jut a hűtőfolyadék. A sima mosás dobott annyit rajta hogy lebeszéltem magam a kiszerelésen, átmosáson, nyomáspróbán, majd ha megint fázni kezdek akkor talán. Pár óra volt neki, én csak fényképeztem meg szóval( fel) tartottam.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, zotya975 írta:

Hát erre nem tudok válaszolni, van a családban szervós astra, de nincs elérhető közelségben hogy megnézzem, a képeken meg nem nagyon látszik, mert viszonylag el van dugva a motor oldalán.

Ha le tudod írni talán azzal is előrébb leszünk ;) Mit kell esetleg meglazítani hogy ki tudjam cserélni a kis mocskot. Mondjuk ha már ott vagyok akkor szervó szíjat is cserélek szerintem. Biztos ami bitztos :P 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 18. at 9:34, exitl0l írta:

 

Na úgy tűnik végre lesz időm meg csinálni a generátor ékszíj cserét. De felmerült bennem egy kérdés, ugye adott a tárcsa ami meghajtja a generátort meg a szervót. Az előbbi belsőn az utóbbi a külsőn van. A szervót is meg kellene valahogy mozdítani hogy ki tudjam cserélni a generátor ékszíját. A kérdés hogy a legegyszerűbb ezt megtenni, minimális bontással?

Lehet hogy ez segít:

http://p.coldline.hu/2017/01/19/2448395-20170119-IKSZOo.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

10 hours ago, pszilaj said:

Ez biztos, hogy nem Isuzu diesel, mert annál nem így van az ékszíjhajtás. Hnanem egy szíj hajtja a generátort és a vízpumpát, a másik pedig a szervószivattyút és szintén a vízpumpát. A harmadik szíj pedig - ha van - a klímakompresszort hajtja, egy külön feszítő feszíti, és még a szervoszivattyún is át van vezetve.

Úgyhogy ez az ábra valószínűleg a német diesel.

Módosítva : Adam1
Link to comment
Megosztás:

16 hours ago, zotya975 said:

Nem próbáltam, csak ezt szokták ajánlgatni. A helyén nem merem kimosni, mert ha szivárog nem veszem észre egyből a szivacsba jut a hűtőfolyadék. A sima mosás dobott annyit rajta hogy lebeszéltem magam a kiszerelésen, átmosáson, nyomáspróbán, majd ha megint fázni kezdek akkor talán. Pár óra volt neki, én csak fényképeztem meg szóval( fel) tartottam.

Egy pár éve a rozsdamarós, meg a meleg trisós mosást csináltam meg a család B Corsáján. A helyén bent, nem szereltem ki. De úgy, hogy egy mosógép szivattyújával keringettem rajta keresztül a löttyöt. Elég szépen hozott ki belőle szennyeződést, és nálam is javult annyit a fűtés, hogy lebeszéltem magam a kiszerelésről.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 órája, Adam1 írta:

Egy pár éve a rozsdamarós, meg a meleg trisós mosást csináltam meg a család B Corsáján. A helyén bent, nem szereltem ki. De úgy, hogy egy mosógép szivattyújával keringettem rajta keresztül a löttyöt. Elég szépen hozott ki belőle szennyeződést, és nálam is javult annyit a fűtés, hogy lebeszéltem magam a kiszerelésről.

Ez a mosógép szivattyús dolog jó ötlet...asszem nekem is hentereg valahol egy.:icon13:

Link to comment
Megosztás:

Szép napot

Lenne egy kérdésem: Van köztetek olyan aki Turbót kézzel próbált tekerni arra gondolok itt hogy hidegen próba képpen mennyire könnyedén kell forognia a turbónak??

1: Nem teljesen könnyen de lehet forgatni?

 

2: könnyedén szinte légiesen?

3: Kissé szorosan mint mikor illesztésnél még szoros valami és majd össze kopik?

 

Vagy írja le valaki hogy is kéne forognia a turbónak ?(hangsúlyozom hidegen kézzel benyúlva a levegő oldalon középpen és tekergetve)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Már régi probléma, többször írtam is róla, csak most már kezd nagyon idegesíteni, mert sehogy nem oldódik meg. 

93as x17dt hidegen napi első indításkor nagyon nehezen indul. Szilveszterkor sikerült is lemeríteni az akksit, addig próbálkoztam. 
0 fok körül általában elsőre beröffen, de nagyon hosszan kell indítózni. Ja, és csak a napi első indítás, utána egy izzítás után pöcc, függetlenül a megtett távolságtól.

Ami volt rajta cserélve-piszkálva:
- akksi cserélve
- izzítógyertyák cserélve
- üzemanyagszűrő cserélve
- önindító csekkolva, kipucolva (olajos volt eléggé, sztem a főtengely szimmering hibája miatt, az már volt azóta cserélve)
- autóvillamosságisnál testkábelek átnézve, feszültségek jók, generátor tölt.
- a képen pirossal jelölt helyen egy visszafolyásgátló szelep lett berakva az üzemanyagtömlőbe (még régebben):
https://drive.google.com/file/d/0ByAfDJgXE9xMOGdqcWg2Wm8ycm8/view?usp=sharing

Mivel érezhetően nehezen kapja fel az üzemanyagot, és az elektromos hiba gyakorlatilag ki lett zárva, szerintem az üzemanyagellátásban lehet valami hiba. Oké, hogy dermedtebb ilyenkor a gázolaj, de ez túlzás.. Mindig MOLnál tankolok amúgy, teli, kb. 2 kút között váltakozva.
Lennének erre tippeitek esetleg?

Ja, igen és random módon, nagyobb hidegben, ha nagy nehezen beindul, utána fél-1 percig mintha kihagyna egy-egy henger, kicsit dadog az alapjárat. Aztán abbahagyja és utána semmi baja.

Íme egy videó egy kb 0 fokban történő indításról. Ez egy relatíve könnyű indítás volt, ennél mostanában hosszabban kell tekerni, de az egyre gyorsuló pörgetés ugyanilyen. Ma pl. -5ben 3-szor kellett kb 20-20 mp-ig indítoznom, hogy elinduljon.
https://drive.google.com/file/d/0ByAfDJgXE9xMQk5IS2tJelNOaDFRSXVweUw3VGpaM3V2Tjc0/view?usp=sharing

Várom az ötleteket, köszi! :)

Link to comment
Megosztás:

Just now, szabolala írta:

Sziasztok!

Már régi probléma, többször írtam is róla, csak most már kezd nagyon idegesíteni, mert sehogy nem oldódik meg. 

93as x17dt hidegen napi első indításkor nagyon nehezen indul. Szilveszterkor sikerült is lemeríteni az akksit, addig próbálkoztam. 
0 fok körül általában elsőre beröffen, de nagyon hosszan kell indítózni. Ja, és csak a napi első indítás, utána egy izzítás után pöcc, függetlenül a megtett távolságtól.

....

Na, közben találtam frissebb videót, ez múlt hét hétfő ill., azóta volt az autóvillamosságisnál, ő kipucolta az önindítót, meg lecsekkolt mindent, de a jelenség megmaradt, talán most egy kicsit erősebben teker az önindító.
Bocs, lehet hogy elég halk a felvétel...

https://drive.google.com/open?id=0ByAfDJgXE9xMZ0FOamNBb3QzSzA
https://drive.google.com/open?id=0ByAfDJgXE9xMUHRWOFNWaTkzUTA

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, szabolala írta:

Na, közben találtam frissebb videót, ez múlt hét hétfő ill., azóta volt az autóvillamosságisnál, ő kipucolta az önindítót, meg lecsekkolt mindent, de a jelenség megmaradt, talán most egy kicsit erősebben teker az önindító.
Bocs, lehet hogy elég halk a felvétel...

https://drive.google.com/open?id=0ByAfDJgXE9xMZ0FOamNBb3QzSzA
https://drive.google.com/open?id=0ByAfDJgXE9xMUHRWOFNWaTkzUTA

Szia! Izzitó gyertyák,izzitó relé jók? Ezeket megnézte az autóvillamossági szerelő?

Link to comment
Megosztás:

7 hours ago, pimpa197403 said:

Szép napot

Lenne egy kérdésem: Van köztetek olyan aki Turbót kézzel próbált tekerni arra gondolok itt hogy hidegen próba képpen mennyire könnyedén kell forognia a turbónak??

1: Nem teljesen könnyen de lehet forgatni?

 

2: könnyedén szinte légiesen?

3: Kissé szorosan mint mikor illesztésnél még szoros valami és majd össze kopik?

 

Vagy írja le valaki hogy is kéne forognia a turbónak ?(hangsúlyozom hidegen kézzel benyúlva a levegő oldalon középpen és tekergetve)

Én már pörgettem így turbót, többet is, és az 1-es a jó válasz. Viszont sem tengelyirányban, sem másik irányban nem lehet a turbónak játéka.

A 2-est teljességgel kizárnám, én is azt hittem volna, hogy megpörgeted kézzel, akkor pörög még egy fél percig magától, hát nagyon nem. Nem is értem, hogy tud ez így pörögni 100 ezret, mikor működik, de biztos tud. X17DT turbójáról van szó, az IHI gyártmány.

Az isuzu TD-ken egyébként kinézetre kétféle van, egyik fajta a műanyag borítású szívósorral szerelt motorokon (jellemzően 95 előtti évjáratok), aminél a szívósoron van a levegőszűrő, illetve a másik a teljesen fém szívósoros (95-98-ig). Utóbbinak 5-6 mm-rel hosszabb a szívó csonkja. A kis eltérés ellenére igazából csere kompatibilisek, ha valakinek épp cserélni kell, és nem olyat tud szerezni, amilyen volt rajta.

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, szabolala said:

Na, közben találtam frissebb videót, ez múlt hét hétfő ill., azóta volt az autóvillamosságisnál, ő kipucolta az önindítót, meg lecsekkolt mindent, de a jelenség megmaradt, talán most egy kicsit erősebben teker az önindító.
Bocs, lehet hogy elég halk a felvétel...

https://drive.google.com/open?id=0ByAfDJgXE9xMZ0FOamNBb3QzSzA
https://drive.google.com/open?id=0ByAfDJgXE9xMUHRWOFNWaTkzUTA

Ez így nagyon nem jó, ki fogod nyírni az önindítót, illetve az akksit.

Ennek 3-4 mp izzítás, majd kb 1 mp-es indítózás után indulnia kell.

Izzítógyertyák jók? Azokat kellene elsőként ellenőrizni. Ezt az isuzu motort igazából még azt sem kellene hogy zavarja, ha visszaejti a gázolajat a tankba.

Módosítva : Adam1
Link to comment
Megosztás:

45 perce, bocs írta:

Szia! Izzitó gyertyák,izzitó relé jók? Ezeket megnézte az autóvillamossági szerelő?

Igen, a gyertyák újak, és le is csekkolta őket. A relé is jó, annyi hogy kicsit még várni kell az izzítás visszajelző elalvása után hogy kattanjon a relé, ez a videókon látszik is. Hidegben amúgy kétszer szoktam izzítani.

Link to comment
Megosztás:

Just now, Adam1 írta:

Ez így nagyon nem jó, ki fogod nyírni az önindítót, illetve az akksit.

Ennek 3-4 mp izzítás, majd kb 1 mp-es indítózás után indulnia kell.

Izzítógyertyák jók? Azokat kellene elsőként ellenőrizni. Ezt az isuzu motort igazából még azt sem kellene hogy zavarja, ha visszaejti a gázolajat a tankba.

Decemberben lettek cserélve a gyertyák, a csere után sem lett javulás, és most rá is mért a villamosságis.

Link to comment
Megosztás:

3 minutes ago, szabolala said:

Decemberben lettek cserélve a gyertyák, a csere után sem lett javulás, és most rá is mért a villamosságis.

Füstöl, miközben indítózol?

A gyertyákat ki kell venni, és együtt a 4-et áram alá helyezni, hogy mindegyik egyformán izzít-e.

Ha az izzítás jó, akkor az üzemanyag ellátással van gond.

Előtöltés szerintem túl kicsi, amitől elég lágy hangja van a motorodnak, ez is nehezíti a hidegindítást.

Link to comment
Megosztás:

41 minutes ago, Adam1 said:

Én már pörgettem így turbót, többet is, és az 1-es a jó válasz. Viszont sem tengelyirányban, sem másik irányban nem lehet a turbónak játéka.

A 2-est teljességgel kizárnám, én is azt hittem volna, hogy megpörgeted kézzel, akkor pörög még egy fél percig magától, hát nagyon nem. Nem is értem, hogy tud ez így pörögni 100 ezret, mikor működik, de biztos tud. X17DT turbójáról van szó, az IHI gyártmány.

Az isuzu TD-ken egyébként kinézetre kétféle van, egyik fajta a műanyag borítású szívósorral szerelt motorokon (jellemzően 95 előtti évjáratok), aminél a szívósoron van a levegőszűrő, illetve a másik a teljesen fém szívósoros (95-98-ig). Utóbbinak 5-6 mm-rel hosszabb a szívó csonkja. A kis eltérés ellenére igazából csere kompatibilisek, ha valakinek épp cserélni kell, és nem olyat tud szerezni, amilyen volt rajta.

Ha már a turbók különbségéről volt szó, a 95 előtti (műanyag szívósoros Vectra A) és a 95 utáni (fém szívósoros blokk - Vectra B) és hengerfej is különbözik egy kismértékben.

A 95 előtti hengerfej bordázott, arról lehet felismerni. Illetve egy M8-as menetes furat hiányzik róla, ahova a turbó szívócsövet (ami 3 daraból van összerakva) rögzíteni kell, viszont a helye, a felöntés megvan. A 95 utáni változaton a a turbó szívócső egy darabból van, és műanyag, a hengerfej helyett a turbó fém nyomócsőhöz van rögzítve. A régi hengerfej gond nélkül jó az új helyett, fordított esetben, új blokkra régi hengerfejet rakva ez a furat hiányozhat, de nélkülözhető, vagy szükség esetén ki lehet alakítani könnyen.

Különbözik még az olajhűtő, illetve a rögzítése, ami a 95 előtti változatokon plusz egy csavarral van a blokkhoz rögzítve (hátul, az adagoló mögött). Ez a menetes furat a 95 után blokkról hiányzik (a helye a felöntés megvan), mert itt az olajhűtő henger alakú, és csak az olajszűrő központi csapján lévő anya rögzíti. A régi blokkra gond nélkül felmegy az új olajhűtő, de a régi olajhűtőt az új blokkra rakva a rögzítési pont hiányozhat.

Az olajnívó pálca, illetve annak vezető csöve is különbözik, ami levezeti az olajteknőbe. A nívópálca csak a csövével együtt cserélhető, mert különbözik a hosszuk, viszont nálam a régi blokkból nem jött ki az olajnívócső. Erőltetni nem akartam.

Különbözik még a vezérműszíj feszítőgörgő is, mivel a motor rögzítése más. Viszont minden furat megvan a régi és az új blokkon is, szóval mindkét féle feszítő felmegy mindkét blokkra. Viszont az adott motor függesztő konzoloz csak a megfelelő feszítőgörgő megy fel.

A vízpumpa is különbözik, más a szíjtárcsája, illetve más a főtengely ékszíjtárcsa is.

Az adagolónál a 95 előttieken nincs immo, az újabbakon van. Az immós kocsiba az immo nélküli adagoló simán jó, fordítva viszont nem.

A turbó alatt elmenő kisvízköri fémcső, illetve annak alumínium becsatlakozása a blokkba (a vízpumpa mellett) is különbözik. A régi verziónál fém cső becsatlakozása túl közel van az alumínium csonkhoz, emiatt a klímakompresszor és a szervoszivattyú tartókonzolját nem lehet felszerelni. Ezt könnyen arról lehet felismerni, hogy az új verziónál a turbó a turbó hűtőcsöve az alumínium csonkba, régi verziónál a vas csőbe csatlakozik bele. Ha nincs klíma, akkor a régi verzió is jó, ha van, akkor mindenképpen az új kell.

Ha valakinek motort kell cserélni, és régi helyett új, vagy új helyett régi motort tud csak szerezni, ezeket tartsa szem előtt.

Módosítva : Adam1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.