Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

1 perc, petyc20ne írta:

Köszönöm a vàlaszt! Lecserèlem a csöveket, ès majd meglàtjuk. Üzemi hömèrsèkletre gondoltam, hogy izzitàs nèlkül kène/kellene indulnia.

Igen, üzem melegen nem izzit indítás elött! Esetleg az adagolón a mágneskapcsolót kimérni, lehet nem mindig kap áramot! Illetve ahogy Zotya is irta, lehet levegősődik valahol!

Link to comment
Megosztás:

Összes csö àtnèzve, rèsolakcsövek cserèlve...adagolo elötti csövet levettem, kannàba berak, ugyan az a jelensèg! Ugy hallom az adagoloba is van/kellene lennie valami visszacsaposzelepnek, igaz lehet ez? Nem kinlodok mar vele, veszek egy bontott adagolot.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, petyc20ne írta:

Ha màsik adagoloval is ezt csinàlja, akkor felgyujtom. Benzineseimmel sose volt ennyi gondom mint ezzel, soha többè règi dizel!

Pedig alapból a régi dieselek a legmegbízhatóbbak. Legen benne gázolaj, ízzítás, kompresszió és kimegy a világból. A benzinesnél sokkal több a hibalehetőség. 

Link to comment
Megosztás:

14 órája, petyc20ne írta:

Összes csö àtnèzve, rèsolakcsövek cserèlve...adagolo elötti csövet levettem, kannàba berak, ugyan az a jelensèg! Ugy hallom az adagoloba is van/kellene lennie valami visszacsaposzelepnek, igaz lehet ez? Nem kinlodok mar vele, veszek egy bontott adagolot.

Lehetőleg  frissen levett vagy  még kocsin lévő adagolót vegyél! Én épp a múlthéten újítattam fel az enyém, 30 ezer volt, fél év garit kaptam rá! Bontóba olyan 20 körül adják öket, ami kitudja mióta áll a polcon!

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 05. 06. at 23:14, petyc20ne írta:

Ha màsik adagoloval is ezt csinàlja, akkor felgyujtom. Benzineseimmel sose volt ennyi gondom mint ezzel, soha többè règi dizel!

Jó egyáltalán az előtöltés az adagolón? Próbálj nagyobb előtöltést rátenni, hogy csörögjön mint a fene. Bosch adagolónak csak a tömítései krepálnak be, meg a bronzperselye ritkán. Nézd meg, eszi e a vezérműszíjat, ha nem, akkor javították azt már. Az X17DTL-nek úgy kéne indulnia, hogy izzítólámpa kialszik, és pöc-röff. Télen is.
 

Módosítva : Mikulás74
Link to comment
Megosztás:

Elötöltèst bàrhova is állitom ugyan azt csinàlja. Elvittem egy dizel szakihoz (aki valóban èrt hozzà) hogy àllitson az elötölèsen, neki se vàltozott semmi! Tegnap vettem egy adagolot, ès egy turbot csonkal együtt 20ezerèrt....tubonak log a tengelye kicsit, csak jo lesz valamire, az adagolo elvileg hinatlan, par napja vettek le müködö autorol. Hètvègèn felrakom, remèlem nem lesz olcsó húsnak híg leve...

Link to comment
Megosztás:

6 órája, petyc20ne írta:

Elötöltèst bàrhova is állitom ugyan azt csinàlja. Elvittem egy dizel szakihoz (aki valóban èrt hozzà) hogy àllitson az elötölèsen, neki se vàltozott semmi! Tegnap vettem egy adagolot, ès egy turbot csonkal együtt 20ezerèrt....tubonak log a tengelye kicsit, csak jo lesz valamire, az adagolo elvileg hinatlan, par napja vettek le müködö autorol. Hètvègèn felrakom, remèlem nem lesz olcsó húsnak híg leve...

És az egész 20 volt? Nem rossz vétel. :)
Én egyszer jártam úgy, hogy rosszul volt összecsavarva a két porlasztófél, és ott elengedte a nyomást. Csúcscserénél volt.
Meg amikor a lezáró dugó a résolajcsövek végén rossz volt, akkor is nehezen indult.
Gázolajszűrővel szívtam még nem keveset, főleg az Opelekneknek a melegítőjével, de írtad, hogy kannából is nehezen indult.
Valahol visszaereszti az anyagot nálad. :(

Bosch adagolók pedig nem nagyon csinálnak ilyet, mindig példálózom a fater 1.6-os Kadettjával, kb 15 évvel ezelőtt, orrán száján folyt az adagolóból a gázolaj, és pöccre indult mindig.
Kap elég anyagot az adagoló? Van rajta az a vákumos alapjárat-emelő, nálam pl az se ment, ki is iktattam, nem sok értelme van.
Egy hőgomba kapcsolja be, amikor elérte az üzemi hőmérsékletet, a vákumlabda tartja az alapjáratot.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, petyc20ne írta:

Bizom benne,hogy jo vétel volt! Biztos,hogy kap elég anyagot mert a füstcsavarral is játszottam már, és ugyan az a helyzet. Vákumus dúsitó is rajta van, működik is. Agyamra megy ez a kocsi :D

Ha lehúzod az egyik résolajcsövet, gurgulázik a gázolaj benne? Vagyis visszafolyik?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, szebik írta:

Sziasztok!

Kilyukadt az olajteknő az astrámon. 1.7 isuzus motoros. Tulajdonképpen csak a teknő lemez része kellene. Szerintetek a b bectráéval, esetleg a corsáéval megegyezhet?

Elméletileg azonos motorkodú autóknak azonosak az alkatrészeik, tehát a teknő is, gyakorlatilag lehet eltérés, máshol húzódó bölcső..stb miatt. Hogyan sikerült kilyukasztani? 

Link to comment
Megosztás:

Köszi az infót! A kapu középső kitámasztója fogta meg, amiről nem is gondoltam volna, hogy eléri, de becsapós volt, mert a csapás mellette eléggé mély volt. Amúgy elég vékonyka volt már a csavar előtt az anyag. Ez a lyukon is látszott. Sokat járok vele erdőben és rossz utakon, ez meg is látszik mind a kartelen, mind a kipufogócsövön. Még gondolkodtam a behegesztésen mert vaslemez az anyaga.

Link to comment
Megosztás:

28 perce, szebik írta:

Köszi az infót! A kapu középső kitámasztója fogta meg, amiről nem is gondoltam volna, hogy eléri, de becsapós volt, mert a csapás mellette eléggé mély volt. Amúgy elég vékonyka volt már a csavar előtt az anyag. Ez a lyukon is látszott. Sokat járok vele erdőben és rossz utakon, ez meg is látszik mind a kartelen, mind a kipufogócsövön. Még gondolkodtam a behegesztésen mert vaslemez az anyaga.

A hegesztés is járható út, de ahhoz ugye le kell szedni és ki kell mosni belőle az olajat. Vékony tehát pálcával nem lehet megcsinálni csak mondjuk CO-val.

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

Srácok,Isuzu TD(82LE) motorhoz keresnék olajteknő tömítéseket,a boltokban értetlenül bámulnak rám,hogy miért kell kettő tömítés?? Illetve állandóan a német dízelét akarják rámtukmálni...

Namármost utánanéztem,a saját autóm alá is befeküdtem,illetve neten is találtam képeket az Isuzu olajteknőről,és lám tényleg két részből áll!:evilgrin: (Nagyokos Unixosok)

Van egy felső rész,az azt hiszem 18 db csavarral van rögzítve a blokk aljára,illetve van egy alsó része is,amit 14db csavarral fogattak fel az teknő felső részére...

Most lefényképeztem ,aztán majd beviszem nekik,hogy erről beszélek...

Találtam képet a teknő felső tömítéséről(a 18 lyukasról),de viszont az alsóról(a 14 lyukasról) NEM!

Kérdésem,az alsó tömítés esetleg nem tömítőpasztával van megoldva Isuzuéknál????

Aki szedett már le és cserélt Isuzunál olajteknő tömítéseket,az segítsen már nekem hogy mi a túrót tettek oda alulra a japók??? 

Üdv.és köszi!

Z.

 

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zolpat írta:

Szervusztok!

Srácok,Isuzu TD(82LE) motorhoz keresnék olajteknő tömítéseket,a boltokban értetlenül bámulnak rám,hogy miért kell kettő tömítés?? Illetve állandóan a német dízelét akarják rámtukmálni...

Namármost utánanéztem,a saját autóm alá is befeküdtem,illetve neten is találtam képeket az Isuzu olajteknőről,és lám tényleg két részből áll!:evilgrin: (Nagyokos Unixosok)

Van egy felső rész,az azt hiszem 18 db csavarral van rögzítve a blokk aljára,illetve van egy alsó része is,amit 14db csavarral fogattak fel az teknő felső részére...

Most lefényképeztem ,aztán majd beviszem nekik,hogy erről beszélek...

Találtam képet a teknő felső tömítéséről(a 18 lyukasról),de viszont az alsóról(a 14 lyukasról) NEM!

Kérdésem,az alsó tömítés esetleg nem tömítőpasztával van megoldva Isuzuéknál????

Aki szedett már le és cserélt Isuzunál olajteknő tömítéseket,az segítsen már nekem hogy mi a túrót tettek oda alulra a japók??? 

Üdv.és köszi!

Z.

 

 

Ez lenne az olajteknő alsó része? https://www.autoalkatreszek24.hu/automarkak/alkatresz-opel/astra-f-kombi-51-52/1820/10589/olajteknoe.html

DE tömítés itt is csak 18 lyukas van: https://www.autoalkatreszek24.hu/automarkak/alkatresz-opel/astra-f-kombi-51-52/1820/10334/olajteknoe_toemites.html#10102

Sőt a teljes készletben sem látok hozzávalót: https://www.autoalkatreszek24.hu/ajusa-376944.html

A tiéden nem látni hogy ott tömítés is van vagy csak paszta? 

Link to comment
Megosztás:

17 órája, zolpat írta:

Szervusztok!

Srácok,Isuzu TD(82LE) motorhoz keresnék olajteknő tömítéseket,a boltokban értetlenül bámulnak rám,hogy miért kell kettő tömítés?? Illetve állandóan a német dízelét akarják rámtukmálni...

Namármost utánanéztem,a saját autóm alá is befeküdtem,illetve neten is találtam képeket az Isuzu olajteknőről,és lám tényleg két részből áll!:evilgrin: (Nagyokos Unixosok)

Van egy felső rész,az azt hiszem 18 db csavarral van rögzítve a blokk aljára,illetve van egy alsó része is,amit 14db csavarral fogattak fel az teknő felső részére...

Most lefényképeztem ,aztán majd beviszem nekik,hogy erről beszélek...

Találtam képet a teknő felső tömítéséről(a 18 lyukasról),de viszont az alsóról(a 14 lyukasról) NEM!

Kérdésem,az alsó tömítés esetleg nem tömítőpasztával van megoldva Isuzuéknál????

Aki szedett már le és cserélt Isuzunál olajteknő tömítéseket,az segítsen már nekem hogy mi a túrót tettek oda alulra a japók??? 

Üdv.és köszi!

Z.

 

 

Szia, isuzus vagyok, gyárilag pasztás az alsó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszi Zotyának meg neked is Isti a gyors reagálást..:)

Akkor az alsó oké,az pasztás,de a az a baj hogy a felső deknihez sem hoz nekik semmilyen tömítést a program..hozzáteszem motorkód alapján keresik..(X17DT-TC4EE1)

Akkor létezik hogy a felső is gyárilag pasztás lenne????

Mert alánéztem és igenis kilóg a tömítés pereme....vagy esetleg az előző valamelyik tulaj egyszerűen vágott rá valamilyen anyagból tömítést,azért vezet meg bennünket ,hogy most ugye van tömítés,de a gyári robbantott ábra az Unixnál sem hoz tömítést hozzá...

Normálisan akarom szétszedni meg összerakni,mert már olajcsere is esedékes,aztán nem akarok görcsölni vele mégegyszer ha már benne van a friss olaj...

Köszi.Z

Link to comment
Megosztás:

12 órája, zolpat írta:

Sziasztok!

Köszi Zotyának meg neked is Isti a gyors reagálást..:)

Akkor az alsó oké,az pasztás,de a az a baj hogy a felső deknihez sem hoz nekik semmilyen tömítést a program..hozzáteszem motorkód alapján keresik..(X17DT-TC4EE1)

Akkor létezik hogy a felső is gyárilag pasztás lenne????

Mert alánéztem és igenis kilóg a tömítés pereme....vagy esetleg az előző valamelyik tulaj egyszerűen vágott rá valamilyen anyagból tömítést,azért vezet meg bennünket ,hogy most ugye van tömítés,de a gyári robbantott ábra az Unixnál sem hoz tömítést hozzá...

Normálisan akarom szétszedni meg összerakni,mert már olajcsere is esedékes,aztán nem akarok görcsölni vele mégegyszer ha már benne van a friss olaj...

Köszi.Z

Helló,

A Szakál http://www.szakalmetal.eu/ katalógusa alapján 1 darab tömítés kell oda, elég ritkán tévednek ilyen téren. 30%-os kedvezménnyel kb 1000ft.

 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Mikulás74 írta:

Helló,

A Szakál http://www.szakalmetal.eu/ katalógusa alapján 1 darab tömítés kell oda, elég ritkán tévednek ilyen téren. 30%-os kedvezménnyel kb 1000ft.

 

Szuper! Köszi szépen... Na szóval akkor felső dekni tömítéses,az alsó meg pasztás..:icon13:

Jobb ezt így szerelés előtt tisztába tenni,ne akkor derüljön ki a gubanc mikor már szétszedtem...

Üdv.Z

Link to comment
Megosztás:

Nah  lekerült a hengerfej a múlt héten, tömítésen nem látszott egyértelműen az átégés nyoma, gát nem volt repedt! Ment a gépműhelybe, nyomáspróbára! Valahol repedt belül, azt mondták jobban járok ha szerzek másikat! Most keresés zajlik ezerrel! 

Link to comment
Megosztás:

2 perce, free0228 írta:

Nah  lekerült a hengerfej a múlt héten, tömítésen nem látszott egyértelműen az átégés nyoma, gát nem volt repedt! Ment a gépműhelybe, nyomáspróbára! Valahol repedt belül, azt mondták jobban járok ha szerzek másikat! Most keresés zajlik ezerrel! 

Hát ilyen sajnos van néha...de ha sikerült szerezni azt is nyomáspróbázni kellene, nem? 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, free0228 írta:

Nah  lekerült a hengerfej a múlt héten, tömítésen nem látszott egyértelműen az átégés nyoma, gát nem volt repedt! Ment a gépműhelybe, nyomáspróbára! Valahol repedt belül, azt mondták jobban járok ha szerzek másikat! Most keresés zajlik ezerrel! 

Én is gátrepedésre tippeltem az enyémnél, le lett véve, és teljesen hibátlan volt. Még  az előkamrák is hibátlanok voltak.
Pedig az minden dízelnél reped idővel.
Nekem egy HF tömítés csere elég volt, a régin nálam se látszott semmi.
Elvileg után kellene húzni a csavarokat, sok szaki elfelejti.
Azóta beleraktam 10e km-t, és nincs baj vele.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdv.

Két kérdésem lenne: 

1. Isuzu motornál hátul az olajszűrő házon van két vízcsonk,az egyik egy majdnem egyenes az becsatlakozik a termosztát házból a fűtőradiátorhoz menő vízcsőbe,illetve van egy"U"alakú ami rámegy az olajszűrő házról a blokk hátulján lévő csonkra,na ez a csonk érdekel engem,hogy ez mi a fene lehet,mert úgy néz ki mint egy termosztát ház,van alatta tömítés is,de nem az mert a termosztát kint van oldalt a blokk oldalán,mi van ebben a kis öntvény házban a blokk hátulján??? A 4.henger porlasztócsúcsa alatt van...

2.Levettem a légszűrőház és intercoolert összekötő csövet,és a turbót és a coolert összekötőt is,és hát meglepődtem,gyakorlatilag mindkettő olajos az alsó csőből szinte csöpögött az olaj,szerintem ezeknek a csöveknek száraznak kellene lennie belül,hiszen csak levegőnek szabad benne keringeni.....Ez normális dolog,vagy haldoklik a turbóm????

Hozzáteszem,a turbó szépen dolgozik,jól húz az autó,semmi jele hogy beadná a kulcsot a turbó..

Válaszokat köszi..

Üdv.Z

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.