Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

köszi :) ezt én is így látom, amúgy a dolog csak évek múlva esedékes (még tanulok), ha olyan melóm lesz, hogy sokat kell menni majd akkor.

Hidd el, nem kell ahoz olyan meló :)

Elég ha lojális vagy önmagadhoz és szereted az autódat.

Én egyébként a Diesel hangjába szerettem bele és a nyomatékba :o

Igaz az én gépen nem egy tigris a gyári 60 pacijával,de nem az a fontos. Egyszer nekem is lesz egy 100-130 Lovas tádém. Rem. Opel Astra H kombi formályában :)

Link to comment
Megosztás:

A diesel nyomatéka ezerszer jobb,mint a benzinesé :D
Na hát addig jutottam hogy a tarabusi kedvezménnyel 15000ft. Hát felment az ára :oops: de azis igaz hogy mi tavly vagy előtte gyűrűztünk vele. :arrow: a névtelen gyű. 10000ft nemtom milyen. Ma a sógor golfjával 2 gtd mentem :twisted: hát a rohadt életbe nagyon megy 160 és lazán előztem 1 4-es golfot 1.6 berzinest. A krapek csak ámult :)
Link to comment
Megosztás:

Képzeljétek az elmult hétvégén megesett a lengéscsillapítók kicserélése a kocsimban. Lip-et vettem a Bárdiban. 3 év garit adtak rá. Annyi volt a kikötés, hogy szakszervízben szereltessem be.

Persze van Opel Arany ismeretség, ezért én beszereltem egy barátommal, majd az Opelnél tomi kiadta a beszerelési igazolást :P

:) :) :) :o :D :P ;) :D :D :D :P :P

Van különbség, bár most amolyan trabant feelingeem van :P

...de legalább nem pattog az úton és a stab. csuklókat is kicseréltük.

Link to comment
Megosztás:

UDV MINDENKI!

Egy kérdésem lenne egy atra 1.7 dtl -el hez értő emberhez.

Autopalyan kozlekedve mennyi a normalis víhőfok 130km/h-nál?

Üdv nos állítólag majd minden Astra hőfok óra csal :) az enyém biztos pontosan 2 fokot :roll: Az enyém ''110-nél 92 130-nál 95fok.
Link to comment
Megosztás:

Kosz

Most mar megnyugodtam, az enyém 150 utazonál ment fel 95-re de sokaltam kicsit.

Nem tudom mi ilyenkor a normalis , mert az elozo kocsimmal nem mentem ilyen sebessegel.

a 95 fok teljesen jó. Az opelek melegebb járású motorok, főleg a diesel :)

Az enyém szimpla szívó, ő is megy 150-et, de a vizem mutató szerint csak a negyedig megy fel,tehát nem túl meleg :)

Valszeg a mutató műszer nincs összehangolva az utángyártott termosztáttal :)

Link to comment
Megosztás:

Tényleg, ha már itt tartunk, hogyan tudom bemérni a vizem pontos hőfokát?

szóljatok, ha nagyon hülyét kérdeztem :)

sajnos a pontos hőmérsékletet csak tech 1-es müszerrel lehet.

a müszerek amugy mindig csalnak, nekem 90 felett egy picival 103 fokos a vizem, és kapcsol be a ventilátor, és 90 és a kék között normális üzemmeleg a motor.

Link to comment
Megosztás:

sajnos a pontos hőmérsékletet csak tech 1-es müszerrel lehet.

a müszerek amugy mindig csalnak, nekem 90 felett egy picival 103 fokos a vizem, és kapcsol be a ventilátor, és 90 és a kék között normális üzemmeleg a motor.

...és hol tudok ilyen mérést csináltatni? Neked van ismerősöd, akinek van ilyen műszere?

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenki!

Nekem disesel Caravan-om van, 44kW/60LE, turbo nincs. Eddig még az átlagfogyasztást nézve nem volt több, mint 5l, kb. 4.7-4.9, ebben város is van (Bp), és a 2/A is járok vele minden nap Vác-Bp között, 100-120 km/h között. Amúgy 160 körül van a vége. Füstölni eddig még nem láttam, csak indításkor szokott néha, meg amikor nemrég csinálták a zöldkártyát :).

Mostanában kicsit nehezen indul, és a motor egyre csúnyább piszkos-olajos. Hengerfej tömítés lehet? Esetleg porlasztócsúcs?

kb. 206e km van benne, lassan 40. ezret hajtom bele.

Amúgy nagyon szeretem, eddig még nemigen hagyott cserben (ill. egyszer kifogyott az üzemanyag, másik alkalommal meg elszakadt a gen. ékszíj).

Link to comment
Megosztás:

Szerencsés vagy :)

A porl.csúcsokat be tudod méretni, tehát gyorsan rövidre zárhatod a hibaforrást.

A hengerfejre nem gondolnék, hacsaknem forralja a vizet és nehezen indul meleg motornál.

Az olaj valszeg elhasználódott. Milyen típusú olajat használsz? Milyen gyakran cseréled? Ha hengerfejes a gép, vagy csak kezdődő, akkor a nívón pici apró pettyecskék jelentkeznek (víz). Ha ez nincs, nem hengerfejes.

Egyébként a dieselre egyébként is jellemző,hogy hamar befeketíti az olajat. Ezzel különösebbképp nem kell foglalkoznod,ha megfelelő minőségű az olaj,amit beletettél és rendszeresen km függvényében azt cseréled.

Sima német diesel ?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Azt hiszem német, 1994-es. Bár az alvázszámból nem tudom kideriteni, hol gyártották? WOL000051RS... Az S-betű mit jelent? Csak nem Szentgotthárd?

Ha meleg akkor simán idul, bár ha hajtom vagy ha nagy dugóban vagyok, akkor felmelegszik a víz, 95 fok fölé is. Egyébként a hütö nem kapcsol be automatikusan, és nem is láttam ott semmiféle hökapcsolót. Vagy csak nem találtam? Kézzel szoktam bekapcsolni.

Olajcsere? Hát már ideje lenne, mert több, mint 10e km-t mentem vele.

Egyébként rendszeresen utántöltöm az olajat, erre odafigyelek minden tankolásnál, kb. 0.5l / 1000km.

Mikor megvettük, akkor szép tiszta volt a motor, most már tök koszos. Le lehet mosatni? Egyáltalán érdemes?

Kompresszió mérést is kellene csinálni, abból talán lehetne következtetni pár dologra. Mennyiért csinálnak ilyet?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Azt hiszem német, 1994-es. Bár az alvázszámból nem tudom kideriteni, hol gyártották? WOL000051RS... Az S-betű mit jelent? Csak nem Szentgotthárd?

Ha meleg akkor simán idul, bár ha hajtom vagy ha nagy dugóban vagyok, akkor felmelegszik a víz, 95 fok fölé is. Egyébként a hütö nem kapcsol be automatikusan, és nem is láttam ott semmiféle hökapcsolót. Vagy csak nem találtam? Kézzel szoktam bekapcsolni.

Olajcsere? Hát már ideje lenne, mert több, mint 10e km-t mentem vele.

Egyébként rendszeresen utántöltöm az olajat, erre odafigyelek minden tankolásnál, kb. 0.5l / 1000km.

Mikor megvettük, akkor szép tiszta volt a motor, most már tök koszos. Le lehet mosatni? Egyáltalán érdemes?

Kompresszió mérést is kellene csinálni, abból talán lehetne következtetni

pár dologra. Mennyiért csinálnak ilyet?

Tehát sorjában :)

Az olajla ne játsz, mert könnyen elfáraszthatod a német diesel motort. :!:

Sűrítési veszteség légnyomás mérést a nagyobb szervízek időpont egyeztetés alapján vállalnak. persze az nem mindegy,hogy mennyiért csinálják. Nekem épp most (azaz holnap du.) csinálják meg, de én vidékre viszem. Ott kemény 1000 Ft-ért végzik ezt el. Ideértve a porlasztók bemérését is.

amennyiben a hűtő nem kapcs. magától:

Termosztát nem nyit ki, vagy a hűtőgomba meghalt. Ezek filléres dolgok. Cseréld ki őket. Ha szoktál pestre járni és nincs lehetőség olcsón alkatrészt venni, segíthetek. (írd le a mail címedet és megírom,hogyan tudok segíteni)

A motort bármikor meg lehet mosatni / mosni. Te is elvégezheted. Vegyél egy Brigéciol blokk tisztító folyadékot (500-850 Ft), ezt egy kefével vidd fel a tisztítani kívánt felületre, majd 10 perc elteltével mosd le, vagy csapasd le kúton.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.