Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Nem, a "rezon.cső" után van és a dob elött. A régi zöldkátyán úgy emlékszem rá is volt irva, hogy katalizátoros.

Apropó, a pesti utak hazavágták a lengéscsillapítóimat, fel lehet ujítani, vagy cserélni kell? Szegényke minden úthibát megérez, és zörögnek a müanyagok benne. Lehet valamit csinálni vele? Mikor megvettük, nem vagy alig zörgött. Ja meg kattog a km.óra spriál is. Ezek olyan apró kis bosszantó hibák, amik rontják az Opel Image-t. :?

Az alkatrészek inkább cseések,mintsem hogy javítósak.

Lip gátlók 3 év garival előre 11500 Ft/db. Hátra 8000 E ft/db.

Km spirálban a gyárit ajánlaom,mivel sokan esküsznek rá.

Egyébként sokan foglalkoznak felújítással,de az omolyan kétszerrágott dolog. Sosem lesz az igazi.

a kopogó hang előről nem a gátlóból jön. Az nem kopog. Én inkább a menetstabilizátor fejre gondolok,az kezdhet meghalni.

A tiéden vagy gömbcsuklós, vagy szimpla van. Amennyiben a szimpla, akkor 22-es méretű és horrorisztikus 1300 Ft-be kerül /db. Kell kettő összesen a két oldalra :)

Nehezen tartom elképzelhetőnek,hogy a régebbi zöldkártyán szerepeltetik a katalizátort, az uj kártyán meg nem. Hacsak szándékosan nem lett levéve vizsga ideje alatt :idea: :!: :?:

Link to comment
Megosztás:

Tényleg, hol is tudok tájékozódni,hogy hol gyártották az én verdámat?

Van egy cimke a kocsi elején, az tele betűkkel, karakterekkel és számokkal.

abból ki lehet valamit hámozni?

Őszintén kíváncsi lennék,hogy az enyém hol készült :)

Hali nekem megvan a kódtábla hogy mi micsoda F astra sima + clasic emilben akárkinek vagy hogytudom felrakni ide?
Link to comment
Megosztás:

Hali nekem megvan a kódtábla hogy mi micsoda F astra sima + clasic emilben akárkinek vagy hogytudom felrakni ide?

tar.hu-ra feltöltöd, ha nincs regisztraciód, akkor gyártasz 1-et. Majdan a hozzászólásodba beilleszted a képet. Ha nem túl nagy, akkor van esélyed, hogy nem lesz kimoderálva :) Kép max mérete : 640X480 + >1 Mb.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! :)

Én 2002-ben vettem egy '96-os F astra Caravan 1,7 TD Isuzu motoros autót. Német országból hozták, a papírjai szerint 207.000 Km volt benne, de aki eladta azt mondta, hogy a számla értéke miatt tekertek bele az órába egy százast. A bal oldala törött is volt, de szépen megcsinálták.

Amikor megvettem, akkor olajcsere, fékcsere, hűtőcsere, néhány csövecske cseréje majd ajándékba kapott egy jó nagy aksit a kocsim, hogy ne érjen meglepetés.

A felszereltsége elég jó, ( tetőablak amit imádok, abs, 2 lufi, körbe színrefújt, vonóhorog gyárilag, színes üveg stb stb)

A kocsim a vétel óta mindennapos használatban van, többnyire pesten araszolgatok vele, de sokat járok vidékre is. ( töb mint 40 ezret mentem vele eddig) A fogyasztásom országúton 3 személlyel és némi csomaggal 5,4 volt ezt két hete mértem, de nem hajtottam, átlagban 120 km/h volt az utazónk. 760 km-t 37-38 lityivel megúsztam. Motorom nem füstöl, ha bekapcsol a turbó akkor belesüppedsz az ülésbe. Városban 7 liter körül fogyaszt. Én minden második tankolásnál teszek a gázolajba wins adalékot ártani nem árt alapon, az tisztán tart mindent. (760 ft) Olajat 9 ezrenként cserélek, minden olajcserénél sz összes szűről is kicserélem. Félszintetikus opel olajat használok, 5 lityi kb 6000 ft, a szűrők pedig sofima névre hallgatnak. 2 oil csere között kb. 2 dl az olajfogyasztása a motornak. Télen nyáron gond nélkül indul a motor, télen pl. a hó miatt 6 napig nem tudtam vele beálni a garázsba, de az utcára sem vittem ki és amikor beültem az első indításra gond nélkül elindult.Pedig jóvan -10 alatt volt a hőmérséklet. Most láttam idejét a vezérlés cseréjének, kompletten alkatrészekkel munkadíjjal került 43.000 pénzbe, és érezhetően jobban megy tőle a kocsi, vagyis még jobb lett az alapjárat és érzésem szerint jobban ugrik ha odalépek neki.

van egy nagyon jó szerelő ismerősöm, az egész család dizelet szerelt és a srác is már 10 éve szinte csak ezt csinálja, lelkiismeretes és nem vágott át eddig még egy ismerősömet sem. csak ajánlani tudom, ráadásul nagyon ismeri az összed dizel motort.

Megszerettem ezt a kocsit, kár hogy már 8 éves, még egy évet használom azután csere, de maximálisan meg vagyok vele elégedve, utazásra, cuccolásra nagyon jó.

Eddig megúsztam nagyobb javítások nélkül, a motor mondhatni a korához és az ismertelen számú futott kilóméterekhez képest nagyon jó.

Mivel már legalább 10 éve csak dízel autóim vannak, így azt tudom tanácsolni, hogy az ízzítógyertyánál és a porlasztócsúcsnál ha van rá anyagi lehetőségünk ne spóroljunk, vegyük meg a gyárit. Amíg az adagolóval nincs semmi gond, nem szabad szétszedni, megy amíg megy, ügyeljünk arra, hogy tiszta legyen az üzemanyag és néha adjunk neki egy kis tisztó adalékot. Ha pedig hozzá kell nyúlni az adagolóhoz, otthon nem érdemes vele barkácsolni mert csak padon lehet igazán beszabályozni és nem minden szerelő tudja a hozzá való trükköket.

Na mindenkibnek nagyon jó opelozást és olcsó gázolajat kívánok. :)

Link to comment
Megosztás:

:arrow: WWW.partsnet.hu/shop 8) :mrgreen: itt megtaláljátok a kódtáblát ami nekem is megvan bocsi de még mindig hülye vagyok a pc-hő :oops:

az amit felraktam neked, az az opel garanciális kézikönyvéből lett kiollozva...

ugyhogy ez a hivatralos opel alvázszám értelmezés...

Link to comment
Megosztás:

Eljött a pillanat,mikor is döntenem kell :)

...na nem a kocsim megválása vagy sem a tét :) :) :o

Porlasztócsúcs cserére szorul a kis astra :wink:

...de melyiket is szeressem :?:

A jól ismert Bosch-t :?: ...esetleg az ocsóbb Nippon-Denso-t :?:

...amit ezidáig sokan dícsétek :?: :idea:

Segítsetetek, ki mit javasol :?:

Forintálisan mindenképp a Denso felé húzok, mert az csak 5370 Ft-be kerül, míg a Bosch 9800 Ft-be :idea:

Link to comment
Megosztás:

Bosch - mert megérdemled 8)

Biz a jó döntésnek tűnik,de azt hallottam a Bosch-ról,hogy drága és ár/érték messze álnak egymástól.

A Nippon-Densórol meg azt,hogy az isuzu TD-t ezzel rakják össze. Mi az igazság :?:

A Nippon messze olcsóbb,mint a Bosch :?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! :)

A leírtak alapján feltűnően jó az autód motorja,, de azért én kicsit vitatkoznék az olajfogyasztással :?

Ez az érték nekem feltűnően kevésnek tűnik :)

Viszont ha valós az adat, sokáig autózhatsz még gondtalanul. Gratula.

Van ismerősöd, aki adagolót javít, illetve beállít?

Nekem sima 1.7 szívó dieselem van. Feketén füstöl/kormol.

Link to comment
Megosztás:

Szia buliszerviz :)

Elmondottaid alapján elég rendesen értetek a DIESEL motorhoz, volna egy kérdésem,ami már régóta mocorog bennem,

Tehát :arrow:

Honnan lehet megtudni,hogy mennyi a sima szívónak a gyári "kompresszió" értéke :?: Azaz hengerenként mennyi a hivatalos sűrítési veszteség légnyomás :?:

Tervezem beméretni a kocsimat és kíváncsi vagyok,ahoz képest hol van az én motorom.

Link to comment
Megosztás:

Hali Mindenki!

Tegnap olajcsere történt "nálunk", és Mobil olajat (a'szem 10W40) raktam bele. Mi a véleményetek róla? Nekem úgy tünik, hogy jobban megy töle az autó. 40km/h-nál ismét "rendesen" húz 4.ben, meg finomabban jár az autó. Vagy csak úgy képzelem?

Én viszont még mindig ragaszkodom a katalizátorhoz. A flexi bekötö csö és az első dob között van egy lecsapott sarkú téglalap, kb. 20x40cm-es "doboz". Tegnap rendesen megnéztem az olajcsere közben. Szerintem szabályozatlan katalizátor. Más 5let?

Link to comment
Megosztás:

Hali Mindenki!

Tegnap olajcsere történt "nálunk", és Mobil olajat (a'szem 10W40) raktam bele. Mi a véleményetek róla? Nekem úgy tünik, hogy jobban megy töle az autó. 40km/h-nál ismét "rendesen" húz 4.ben, meg finomabban jár az autó. Vagy csak úgy képzelem?

Én viszont még mindig ragaszkodom a katalizátorhoz. A flexi bekötö csö és az első dob között van egy lecsapott sarkú téglalap, kb. 20x40cm-es "doboz". Tegnap rendesen megnéztem az olajcsere közben. Szerintem szabályozatlan katalizátor. Más 5let?

...más ötlet nincs. Lehet tényleg katalizátor van a géped alatt :)

A Mobil 1 a legjobb olajok közé tartozó termék.

A gyár is ezt illetve a sajátját ajánlja. A teljesítménynövekedés érthető. Tiszta olaj, alacsonyabb hőmérséklet és súrlódás.

Irígyellek :oops: Nekem még van kb. 3000 Km-m addig.

...bár nekem a GM eredeti vált be. A többit eszi,mint állat :) :) :o

Link to comment
Megosztás:

Majd kiderül, hogy a Mobil olajat mennyire szereti hosszú távon :) .

Viszont én annyira megkedveltem a diesel Astrát, és azon gondolkodok, hogy "Asszony-Pajtásnak" is kellene venni egy 5ajtós 1.7D-t, és azután (talán) nem fog nyaggatni, hogy menjük ide-oda. Csak egy kis MONEY kellene :?.

Link to comment
Megosztás:

Majd kiderül, hogy a Mobil olajat mennyire szereti hosszú távon :D .

Viszont én annyira megkedveltem a diesel Astrát, és azon gondolkodok, hogy "Asszony-Pajtásnak" is kellene venni egy 5ajtós 1.7D-t, és azután (talán) nem fog nyaggatni, hogy menjük ide-oda. Csak egy kis MONEY kellene :?.

A pénz ma már részletkérdés, merkantil bank :) :) :)

Komolyra fordítva a szót, elég jó kondíciókkal lehet ma már gépjárművet vásárolni :o

Link to comment
Megosztás:

nekem is gyári légterelőm van.

16 e/pár.

elég huzós, de sokkal jobb mint a magyar utángyártott.

Az bizony elég húzós, de gondolom tartósabb is,mint a magyar :) :)

Rászólok már a vidéki bontós kollégára,hogy nézzen nekem egyet párba.

(Valami kikíméltet)

Link to comment
Megosztás:

Az bizony elég húzós, de gondolom tartósabb is,mint a magyar :) :)

Rászólok már a vidéki bontós kollégára,hogy nézzen nekem egyet párba.

(Valami kikíméltet)

szerintem bontottat nem fogsz találni.....

de én is ezért választottam ezt, mert a kadettomon magyar volt, 3 párat használtam el, egy a hidegben eltört, egyet a mosoban törtek el, egyet meg rajtahagytam.

a gyári sirály nagyon, nincs szélzaj, nem zörög, és szeptember óta jól teljesít :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.