Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

de én is ezért választottam ezt, mert a kadettomon magyar volt, 3 párat használtam el, egy a hidegben eltört, egyet a mosoban törtek el, egyet meg rajtahagytam.

a gyári sirály nagyon, nincs szélzaj, nem zörög, és szeptember óta jól teljesít :)

A mosót is csipázza?

Nem karcolta még össze?

Link to comment
Megosztás:

Nekem gyari legterelom van asszem viszont elegge karcos. Bar szerintem jopar eves lehet mar.

Uhuhu: hol van ilyen hely, es mennyi az annyi? :)

én a kertész u-ba járok, és ezernyócszáz az annyi.

szerintem nagyon szépen dolgoznak, idáig még mindig meg voltam elégedve velük.

a kertész u. ba van egy régi főtaxi garázs, és a félemeleten vannak.

non-stop.

Link to comment
Megosztás:

én a kertész u-ba járok, és ezernyócszáz az annyi.

szerintem nagyon szépen dolgoznak, idáig még mindig meg voltam elégedve velük.

a kertész u. ba van egy régi főtaxi garázs, és a félemeleten vannak.

non-stop.

1800 Ft-ba benne van a külső mosás, polir/vax, illetve a belső porszívózás, takarítás?

Link to comment
Megosztás:

1800 Ft-ba benne van a külső mosás, polir/vax, illetve a belső porszívózás, takarítás?

ezer nyócszázba benne van a külső kézi mosi, + törölgetés

rések kifujása levegő segítségével, télen a zár olajzása. és a felnit is megmossák.

belseje porsziv+törölgetés + szellözök ecsettel történő portalanitása+falcok viztelenitése+ ablak csikmentes puccc+ én a tetőablakot is megpucoltatom velük+ha van kedvük akkor a belsejét is müanyagápolózzák. amugy ez feláras, én nem szoktam kérni, de egy csomoszor megcsinálják.

én ajánlom őket.

és mivel éjjel-nappal nyitva, én néha éjfélkor megyek, akkor nincsenek sokan :)

Link to comment
Megosztás:

ezer nyócszázba benne van a külső kézi mosi, + törölgetés

rések kifujása levegő segítségével, télen a zár olajzása. és a felnit is megmossák.

belseje porsziv+törölgetés + szellözök ecsettel történő portalanitása+falcok viztelenitése+ ablak csikmentes puccc+ én a tetőablakot is megpucoltatom velük+ha van kedvük akkor a belsejét is müanyagápolózzák. amugy ez feláras, én nem szoktam kérni, de egy csomoszor megcsinálják.

én ajánlom őket.

és mivel éjjel-nappal nyitva, én néha éjfélkor megyek, akkor nincsenek sokan :o

Link to comment
Megosztás:

Éjszaka többnyire aludni szoktam, de ha akkor gyorsabb, egye fene :) :) :)

Egy normális kárpit tisztításra is gondoltam már,mert ráférne a kicsikére.

Ezek szerint kb. 3000-ba beleférne egy komplett nagytakarítás 8)

azt nemtóm. meg kő kérdezni, hogy mennyiért csinálnak ilyet.

Link to comment
Megosztás:

Nekem gyari legterelom van asszem viszont elegge karcos. Bar szerintem jopar eves lehet mar.

Próbálkozz meg a Prevent tubusos polírral! Fényezésre nem jó, de a plexivel csodákat tesz. Minden kúton kapni, van még akár 300 magyar forint is! A műszercsoport-plexit nem eccerűen újítja fel!

Link to comment
Megosztás:

Dieselt, csak tisztán :)

Bizony, csak is kizárólag tisztán.

...bár megvallom őszintén, ez kissé nehéz,mert a kislányom és a feleségem kissé trehány,ha a kocsi tisztántartásáról van szó.

Egyre közelebbi az idő,mikor is elviszem egy nagytakarításra.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Sajna nem volt netem sokáig, de ezután bepótolom a lemaradást.

Porlasztócsúcs ügyben : mivel nekem Isuzu motorom van, abba teljesen jó a Nippon Denso, és a Láng katalógusa szerint jó a sima német morba is, az ára tényleg 5-6 ezer között van.

Olajfogyasztás : szerencsém van, hogy ilyen kevés, bár az elmúlt napokban megjelent egy folyás a szelepfedél mellett az egyik sarokban. Elmentem vettem új tömítést és amikor szétszedtem, akkor derült ki, hogy el van repedve a MŰANYAG szelepfedél. Opel boltban 34.000 pénz, bontóban nem lehet kapni, úgyhogy jöhet a barkácsolás.( ha lesz időm elviszem egy műanyagheggesztőhöz, addig is kapott egy kis gumiámot belülről, az még tarja magát.

Légterelő : Nekem sajnos nincs, DE a Bp. XI. ker. Fehérvári úton van a Homasita árúház, ott tudnak rendelni Fűzfőgyártelepről magyar utángyártottat, ha kell a gyártó telefonszámát kikeresem, és idén februárban 12.000 körül említették a német légterelő árát, de csak rendelésre. Szerintem valaki behozza a kinti bontóból, kap egy polírt és olyan mintha új lenne.

Még egy. Én a Láng kft-nél vásárolok alkatrészt, mert általában kapok 19 százalék kedvezményt a vevőkódomra.(nem vagyok szerelő!!) Értem itt a lengéscsillapító, futómű, fék, motor alkatrészeket, aksira csak 10 % van.

Ha esetleg valakinek tudok segíteni, de ez most nem a tömeges alkatrészbeszerzés helye.... buliszervíz@mailbox.hu, ha valakinek nagyon égetően szüksége van valami nagyon drága alkatrészre, válaszolok a kérdésekre privátban.

Kívánok mindenkinek a 7re szép időt és olcsó gázolajat

buliszervíz

Link to comment
Megosztás:

Kívánok mindenkinek a 7re szép időt és olcsó gázolajat

és olyat hol lehet kapni/szerezni?

A porl.cserén túl vagyok. 4db nippon kedv. 16200 pénz volt bárdinál.

Szeretnék valamit kérdezni:

A német sima szívó dieselnek mennyi a hengerenkénti

sűrítési veszteség légnyomása?

S.O.S nagyon fontos lenne, mert megyek beméretni a kocsimat

és a szerelő srác elfogult. Nem akar felesleges költségekbe vezetni engem és emiatt a határesetekre is jót mond. :oops:

Link to comment
Megosztás:

Még egy. Én a Láng kft-nél vásárolok alkatrészt, mert általában kapok 19 százalék kedvezményt a vevőkódomra.(nem vagyok szerelő!!) Értem itt a lengéscsillapító, futómű, fék, motor alkatrészeket,

Ha esetleg valakinek tudok segíteni, de ez most nem a tömeges alkatrészbeszerzés helye....

buliszervíz@mailbox.hu, ha valakinek nagyon égetően szüksége van

Tudod mi kellene nekem?

Egy komlett 1.7 D motor (gyári) :)

Na jó, félretéve a tréfát, meg tudnád nekem tudakolni, hogy mennyibe kerrül kompletten egy tömítésgarnítúra a kocsimhoz?

Generál után amik szükségesek, cseréljük.

Link to comment
Megosztás:

Szasz Fekosz !

úgy láttam, hogy '93-as sima dizeled van, ennél nem olyan egyszerű a helyzet, mert kérték a motor kódot, ugyanis ezt az évjáratot a katalógus szerint többféle motorral is szerelték. Mivel nem tudtam a kódot, így megkértem a tól-ig határt, ami a német gyári servicepack -nál 50-70.000 Ft volt. Természetesen ennyiért már autót lehet venni, úgyhogy megoldás az utángyártott tömítés, de azokat is darabonként érdemes megvenni, úgy tényleg olcsóbb.

A Bp. XI. kerület Kamaraerőben a Szakáll-Metál kft-nél gyártanak nagyon jó minőségű tömítéseket elég jó áron. ( külföldre is szállítanak, tényleg jók )

következik a megoldás : felhívod az alábi budapesti számon a (06-1- 451-96-00 ) a Láng kft-t a Bp. XIII. Váci úton. Bemondod az évjáratot, motorszámot és darabonként a tömítéseket, majd azt mondod, hogy nem a németet kéred, nincs-e véletlenül IDEGEN ÁRÚBAN tömítés. Ők kapcsolnak a mellékre. Na itt az idegen árúknál a srác megrendeli a szakáll-tól a tömítéseket és jóval olcsóbb árat mond neked, mintha te kimennél a Szakállhoz és ott megvennéd. Ezután megrendeled én pedig elhozom a saját kedvezményemmel.

Tehát mégegyszer példával : szakállnál 10.000 ft a tömítés, te a LÁngtól megrendelésre megkapod mondjuk 9.000 -ért és a kedvezménnyel még ebből lejön 19 %. Tehát 7.290 ft-ba kerül a 10.000 ft-os tömítés.

na most mennem kell

mindenkinek kellemes napot és olcsó gázolajat

buliszervíz :)

Link to comment
Megosztás:

......

Tehát mégegyszer példával : szakállnál 10.000 ft a tömítés, te a LÁngtól megrendelésre megkapod mondjuk 9.000 -ért és a kedvezménnyel még ebből lejön 19 %. Tehát 7.290 ft-ba kerül a 10.000 ft-os tömítés.

na most mennem kell

mindenkinek kellemes napot és olcsó gázolajat

Hali :)

Ez tök jó :D

Köszi a segítséget. Bárdiékat hívtam, a komplett töm. készletet 12 e ft-re mondták + hengerfej, bár nem tudom ebben mi volt benne.

(mármint a komplettbe)

Lassan kezdek elszomorodni, félő hogy ez a felújítás sokba fog nekem kerülni. :D

A motrokódom 1.7 DR '93 Astra F Caravan

Link to comment
Megosztás:

Lassan kezdek elszomorodni, félő hogy ez a felújítás sokba fog nekem kerülni. :D

A motrokódom 1.7 DR '93 Astra F Caravan

A dizil motor generál sosem volt olcsó, de legalább rendbe lessz a vas. Mit mondtál hány km-van benne? Kiváncsi lennék rá , :?:
Link to comment
Megosztás:

Üdv Diesel Opelesek!

Most voltam lengéscsillapító mérésen, az első 68/66% eltérés 3% (ez hogy jött ki?), a hátsó 50/44% eltérés 12% (és ez hogy jött ki?). A veszélyes eltérés 15%.

A jobb hátsóból folyik az olaj, gázruggós Monroe-t akarnak beleszerelni, 13e/db a hátsó, szereléssel együtt. Ez jó ár? Esetleg érdemes az elsőt is cserélni?

Az emberke azt mondta, hogy még jó, bár én úgy érzem, hogy nem az igazi.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Diesel Opelesek!

Most voltam lengéscsillapító mérésen, az első 68/66% eltérés 3% (ez hogy jött ki?), a hátsó 50/44% eltérés 12% (és ez hogy jött ki?). A veszélyes eltérés 15%.

A jobb hátsóból folyik az olaj, gázruggós Monroe-t akarnak beleszerelni, 13e/db a hátsó, szereléssel együtt. Ez jó ár? Esetleg érdemes az elsőt is cserélni?

Az emberke azt mondta, hogy még jó, bár én úgy érzem, hogy nem az igazi.

Szia :)

A monroe egy jó döntés lehet, bár én a gyári minőségű LIp gastech leng.csill. javaslom 3 év gyári garival. Ennek darabja olcsóbb,mint a monroé.

Az eltérés érthető.

Feltételezhető, hogy a gyengébb gátlók a jobb oldaliak.

Én részemről az olajos gátló híve vagyok, de kinek a pap, kinek a papné.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Diesel Opelesek!

Most voltam lengéscsillapító mérésen, az első 68/66% eltérés 3% (ez hogy jött ki?), a hátsó 50/44% eltérés 12% (és ez hogy jött ki?). A veszélyes eltérés 15%.

A jobb hátsóból folyik az olaj, gázruggós Monroe-t akarnak beleszerelni, 13e/db a hátsó, szereléssel együtt. Ez jó ár? Esetleg érdemes az elsőt is cserélni?

Az emberke azt mondta, hogy még jó, bár én úgy érzem, hogy nem az igazi.

Írd le pontosan milyen autód van (motorkód, kivitel) és akkor meg tudom neked nézni a Bárdi árakat, ahol vehetsz gyári minőségű gátlókat jó áron.

Link to comment
Megosztás:

Nekem (elméletileg) a LÁNG-nál van kedvezményem, ott a netto árak:

Láng olajos 6 736Ft és 8 448Ft, Monroe Reflex 11 895Ft és 12 595Ft. Alul szemes, felül csavaros és fordítva. Nekem nem'tom melyik kell :)

Ja és még be is kell szereltetni és erre még ÁFA jön, de lejön a kedvezmény is, így kb. ugyanott vagyok :D.

Különben Opel Astra 1994-es Szentgotthárdi :D 1994.05-én lett üzembe helyezve. "Angyalfehér" (csak én hívom így :D )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.