Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fólia


Tápiószecső

Recommended Posts

  • Hozzászólások 765
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

most kötöszködsz :twisted: :?:

Ki? Ééén? :)

Engem az bosszant, hogy a szabályozások bárgyúak és ostobák. Egyszerűen csak a legsötétebb árnyalatokat ként betiltani. Biztos meg lehet határozni ezt ésszerűen is. Jönnek itt a 70%-os fényáteresztéssel... :evil: Az enyémen is tökéletesen átlátni, és még észjaka sem zavaró. (és nem 70%-os)

http://www.tar.hu/astra_agr/folia.JPG

Link to comment
Megosztás:

Ki? Ééén? :)

Engem az bosszant, hogy a szabályozások bárgyúak és ostobák. Egyszerűen csak a legsötétebb árnyalatokat ként betiltani. Biztos meg lehet határozni ezt ésszerűen is. Jönnek itt a 70%-os fényáteresztéssel... :evil: Az enyémen is tökéletesen átlátni, és még észjaka sem zavaró. (és nem 70%-os)

http://www.tar.hu/astra_agr/folia.JPG

Na de skacok mivan akkor amikor fullra pakolom a vas hátulját, vagy télen a kalaptartón piheg a nagy kabát? Miért akarnak átnézni rajtam :?: Akkor menj ha ha látsz is valamit :twisted: Éjszaka pedig megkell szokni.
Link to comment
Megosztás:

Tápi, király lett a géped!

Mibe került mindez?

Ja és a hűtőrácsot te vágtad ki sk?

A fólia 35 volt.

A maszkkal az a legnagyobb baj hogy beleér az opeljel. (alul és felül is) Ezt egy műanyagos eldolgozza szépen. Próbálj meg szerezni egy enyhén sérültet és akkor nem kell szétbarmolni a gyárit. Ezen és a fényezésen kívül én csináltam a többit.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Megvolt az első fólia-rendőr tapasztalat. Eddig azt hittem ha bebújok a másik mögé akkor megúszom az igazoltatást. Nem így történt. Kiintettek mindkettőnket.

A 33-as úton valahol:

- Jónapot kívánok, blablabla

- (adom a papírokat, megnézi)

- köszönöm, megnézhetném még a kötelező tartozékokat?

- persze, de tele van a csomagtartó (hátramegyek kinyitom)

- na jó hagyja a francba, fóliáról van valami papír/műbizonylat?

- igen van

- téééényleg? Akkor hadd nézzem már meg.

- (odaadom)

- rendben további jó utat.

Szerintem ez a rendőr fóliáról még nem látott műbizonylatot. Remélem a további tapasztalatok is hasonló eredménnyel járnak majd.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
Még mindig senkit nem érdekel a fóliázás ajánlatom(unk) ? :D

itt van a "referenciaféle" :)

http://fototar.origo.hu/pages/albumlist/al...w.jsp?id=274595

szines van? kék kellene betörésvédelemmel, csapotthátu f asztrára, meg jo lenne ha a meleget is kizárná

árakat tudsz mondani? mennyi idő amig megcsináljtáok kb? és ott kell hagyni vagy megvárhato? és helyileg holvagytok mert nem mindegy hogy Ujpestről vagy Algyőböl kell bkv-zni a munkahelyre :D :D :P

Link to comment
Megosztás:

szines van? kék kellene betörésvédelemmel, csapotthátu f asztrára, meg jo lenne ha a meleget is kizárná

árakat tudsz mondani? mennyi idő amig megcsináljtáok kb? és ott kell hagyni vagy megvárhato? és helyileg holvagytok mert nem mindegy hogy Ujpestről vagy Algyőböl kell bkv-zni a munkahelyre :D :P :D

Jajajaj mennyi kérdés : ))))

Asszem ha szines kell,betörésvédelemmel stb akkor azt nem nálunk fogod megcsinaltatni ,

nekünk fekete 3M foliank van .. most csak fekete.

De ha veszel foliat szivesen fölrakjuk.

Árat tudok mondani, egy kombi vectra pl olyan 28.000

Helyileg Péteriben vagyunk,ami Peströl 29km..

És a fóliázás nagyjábol egesznapos melo,délelött elkezdjük és általában eltart egy 18.00-19.00 -ig..

Mert mi szétszedjük,ez azert jo mert nem kell várni azzal hogy száradjon stb és hogy letekerhesd az ablakot,igy azonnal lehet .

Na ennyit rolunk :D szolj ha van foliad:)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Helló

Tuda valaki arrol valamit hogy mi törtent azzal a szabály modosítással ami még ugy szeptemberbew hallotam hogy az unio meg mit tudom én micasoda mübizonylattal a hátsó szélvédő is sőtétíthető lessz ugy mint a két hátsó oldalsó.

Hallot valaki erről hogy mi lett a vége?

Link to comment
Megosztás:

Helló

Tuda valaki arrol valamit hogy mi törtent azzal a szabály modosítással ami még ugy szeptemberbew hallotam hogy az unio meg mit tudom én micasoda mübizonylattal a hátsó szélvédő is sőtétíthető lessz ugy mint a két hátsó oldalsó.

Hallot valaki erről hogy mi lett a vége?

Én fél éve mikor rakattam fel a sajátomra akkor hallottam hogy esetleg majd lesz egy ilyen szabály. Azóta kicsit kiestem a témából, de nagyon örülnék ha életbe lépett volna.

Egyel kevesebb dologba tudnának belekötni. :)

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nekem majd kell átlátszó törésvédő fólia az oldalablakokra a

versenygépen, sajna a 2005-ös RTE szabályokban már ez előírás.

Valaki esetleg tud dobni egy céget/árat ezzel kapcsolatosan?

Szerintem ha olcsón akarod akkor kiscéget keress, ha jól akkor meg nagyot. :wink:

Thomyfóliánál rengeteg típusú fólia van. Ott kiszedik az oldalüvegeket, és azt hiszem 5 év garanciát adnak. Nekem anno ott is 35-t mondtak azt hiszem. (5ajtós f astra körbe) Nézd meg a honlapjukat.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

no a helyzet a következő. a hivatalos részét mondom.

fóliázni csak a hátsó ajtók oldalüvegeit lehet, ill. ha kombi és vannak még oldalüvegei akkor az is. meghatározott fényáteresztő képességű fóliából. (legjobb a 3M csakhát drága) az első ajtók fóliázása miatt elvehetik a forgalmit, és biztos hogy feljelentenek ergo le kell szedni. a hátsó szélvédőbe is beleköthetnek de nem szoktak nagy gondot csinálni belőle. az első szélvédőn a felsőcsíkot sötétítheted le, meghatározott százalékban. műbizonylatot kérhetik vizsgán, de ha nagyon kötekednek akkor fényáteresztő képességet mérnek. a jó fólia egyébként összetartja a már betörött üveget. nem érdemes rajta spórolni, biztos szép a home made is, de szerintem szebb és tartósabb ha csináltatod.

Link to comment
Megosztás:

a 3M a király, de 30-35 alatt nem úszod meg vele. gondolj bele szét kell szedni plusz anyagköltség. (ez természetesen egy kombi autó teljesen körbefóliázva)

azt is vedd figyelembe hogy a mozgatható ablakoknál (lehúzható) karcosságot tudnak okozni a bentragadt homokszemcsék a gumi tömítésben

Link to comment
Megosztás:

no a helyzet a következő. a hivatalos részét mondom.

fóliázni csak a hátsó ajtók oldalüvegeit lehet, ill. ha kombi és vannak még oldalüvegei akkor az is. meghatározott fényáteresztő képességű fóliából. (legjobb a 3M csakhát drága) az első ajtók fóliázása miatt elvehetik a forgalmit, és biztos hogy feljelentenek ergo le kell szedni. a hátsó szélvédőbe is beleköthetnek de nem szoktak nagy gondot csinálni belőle. az első szélvédőn a felsőcsíkot sötétítheted le, meghatározott százalékban. műbizonylatot kérhetik vizsgán, de ha nagyon kötekednek akkor fényáteresztő képességet mérnek. a jó fólia egyébként összetartja a már betörött üveget. nem érdemes rajta spórolni, biztos szép a home made is, de szerintem szebb és tartósabb ha csináltatod.

A B oszloptól hátra az oldalablakokra lehet akármit tenni.

A hátsó szélvédőre elvileg csak 70%-ost, de ha van vagy lesz valami uniós szabvány akkor oda is bármit.

Első oldalsókra 70%-ost.

Első szélvédőre csak csíkot mégpedig olyan széleset amelyet még a napellenző takar.

Rendőr pedig nem veheti el a forgalmit, mert nem fénymérő készülék a szeme. Max. elküldhet beméretni. Tehát ha légy van a levesben akkor mindenképp rosszul jársz de azért nyersz egy kis időt. Tapasztalatom nincs ezügyben (és nem si szeretnék :) ), de ez az idő esetleg elég lehet arra hogy kicseréld az első oldalüvegeket egy másikra, vagy lekapard otthon a fóliát. Így legalább a forgalmi megmarad. :wink:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
a 3M a király, de 30-35 alatt nem úszod meg vele. gondolj bele szét kell szedni plusz anyagköltség. (ez természetesen egy kombi autó teljesen körbefóliázva)

azt is vedd figyelembe hogy a mozgatható ablakoknál (lehúzható) karcosságot tudnak okozni a bentragadt homokszemcsék a gumi tömítésben

Nálunk megúszhatod 30 alatt ha 3M fóliát akarsz fullra(kombinál is)

Az üvegeket ki is kapjuk természetesen.

Irjatok ha érdekel vkit !

unlit@freemail.hu

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.