Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fólia


Tápiószecső

Recommended Posts

Nyáron a fóliázott autó érezhetően kevésbé melegszik, és kiszűri az UV sugarakat is.

Akkor már nem is barnulhatok a kocsiban? :)

Azt hiszem jövő héten elintézem a dolgot.

Ha nem szedik ki az ablakokat akkor kb. 2 óra a szerelés, de ha kiszedik mennyivel nő meg az időtartam? Fél napot nem akarok ezzel elszúrni, meg nem is hagynám ott sehol szivesen.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 765
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Az nem túl jó ha sokat kell várni, mert a következő 3 hónapban nem sok időm van és a most következő 2 hétben pedig mégkevesebb. :? Lehet hogy mégis csúszik a dolog.

Elsőre nekem is szimpatikusabb ha nem szedik ki az üveget, de ha belegondolok akkor nem hiszem hogy pl: Thomy-éknál olyan bénák lennének hogy ne bírnák megcsinálni kiszedés nélkül. Magyarul csak van valami oka hogy kiszedik. És ez lehet akár tartósság akár minőség úgy gondolom meg kell hogy érjen nekem néhány óra többletet.

Thomy-ék mellett van még az 5 év garancia is. Nem is azért mert azt gondolom vissza kellene vinni, hanem mert aki ennyi garanciát tud vállani az már rosszat nem csinálhat. Mindemellett nem kételkedem az egyéb cégek szerelési minőségében sem.

Link to comment
Megosztás:

Ezt egy másik fórumból szedtem:

"Itt a pontos jogszabály:

4. A gépkocsi szélvédőjének és ablakainak fényáteresztő képessége vizsgálatának technológiai műveletei

4.1. Követelmény

A fényáteresztő-képesség mértéke megfelelő:

a) a szélvédő esetében - kivéve a lehajtott napellenzők által takart üvegfelület - ha a fényáteresztő-képesség legalább: Tmin=75%;

:) a vezetőtéri oldalablakok üvegei (amelyen keresztül a gépjármű vezetője részére az oldalra való kilátás, valamint a visszapillantó tükrökkel a jármű mellett lévő mindkét forgalmi sávra történő hátralátás biztosítva van), valamint a személygépkocsi hátsó ablaküvege esetében legalább: Tmin=70%;

c) egyéb ablakok (utastéri, raktéri oldal és - személygépkocsi kivételével - hátsó ablakok) üvegei esetében nincs követelmény.

4.2. A vizsgálat műveletei

4.2.1. A vizsgálathoz a következő feltételeket kell biztosítani:

a) a mérést az ablaküveg legsíkabb felületén, a rögzített mérőmaszk által kijelölt helyen kell végezni,

:lol: a vizsgált felület legyen száraz és tiszta,

c) mérés közben 3 m sugarú körben semmilyen felület nem mozoghat,

d) a fényforrás fényerőssége és helyzete legyen állandó, a mérendő felületre merőleges és attól 1000+10 mm távolságra,

e) a fényforrás stabilizált tápegységről működjön (akkumulátor vagy stabilizált 12 V).

4.2.2. A mérés végrehajtása:

a) a megfelelő méréstartományba állított fénymérő, illetőleg Lux-Meter érzékelőjét az üveg külső felületén rögzített pozicionáló maszkon kell elhelyezni, és a stabilizálódott értéket le kell olvasni, ez t1.= ...... Lux;

:D az érzékelőt az üveg belső felületére kell helyezni a külső méréssel megegyező helyre, és a stabilizálódott értéket le kell olvasni, ez t2.= .... Lux.

4.2.3. A mérési eredmények kiértékelése:

a) a fényátbocsátási tényezőt a T1(t2/t1)x100 képlet alapján kell kiszámítani;

:lol: a mérést ötször kell megismételni (T1, T2, T3, T4, T5), és az így kapott fényátbocsátási tényezők közül a legkisebb és a legnagyobb értékűt elhagyva a maradék három számtani átlagát szorozva a mérési összeállításból számolt 1,08 korrekciós tényezővel kapjuk az üvegfelület átlagos fényátbocsátási tényezőjét

Ta(%) = T1+T2+T3 x1,08;

3

c) az üvegfelület fényátbocsátása megfelelő, ha Ta>Tmin;

d) a mérés elrendezését és a mérőeszköz részeinek javasolt kialakítását tartalmazó ismertetőt a Közlekedési Főfelügyelet bocsátja rendelkezésre. "

Link to comment
Megosztás:

Szintén Thomy-ék fórumából szedtem:

"Az üvegkiszerelést részünkről azért favorizáljuk szinte minden autó típusnál, mert nincs meg az a hibalehetősség, hogy az évek óta lerakódó por-homok az ablakvezetősínből (filcből) a víz és mozgatás hatására megindul és természetesen a fólia alatt áll meg, ami nem kis esztétikai látványosságot eredményez (sivatag). "

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenki. Nekem is fóliázva van a vas körbe mindenhol. 2 dolgot mondanék ha lehet . 1 othon ne csináld ha mégsoha nem csináltad. 2 az üveget mi is kiszedjük ha lehet. A rendőr ha meg állít akkor a vérnyomásom mindig 200 de még mindig megusztam. :) MI eddig lumar foliát raktuk, de az az érzésem hogy utoljára átvertek másod osztályú s...ral. Az árak jók amiket irtatok.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
Tud nekem valaki segíteni hogy Bács megyébe hol van olyan műhely ahol "legálisan" ragasztanak foliát műbizonylattal. Mert nincs kedvem kekeckedni a rendőrökkel!

Köszi a segítséget

hát igaz jo régen irogattatok már itt..de azert hozzászólok hátha:)

a barátom foglalkozik fóliázással,

és csak azt mondanám Neked hogy attól még hogy van műbizonylat nem szabályos a fólia,csak a hátsó ablakon..

Link to comment
Megosztás:

igen azt tudom, hogy ott van....de lássuk Ágica mit mond

a thomi fólia baromi drágán dolgozik.

mikor az enyémet fóliáztattam, akkor thomika 45 körülit mondott, és 1 napot.

máshol

28-ért megcsináltattam 4 óra alatt, ugy hogy az üvegeket is kiszedték.

Link to comment
Megosztás:

a thomi fólia baromi drágán dolgozik.

mikor az enyémet fóliáztattam, akkor thomika 45 körülit mondott, és 1 napot.

28-ért megcsináltattam 4 óra alatt, ugy hogy az üvegeket is kiszedték.

azigen :evil:

a tiéd ugyanolyan mint amilyen az enyém volt és egy tizessel többe került volna...megszaladtak az árak 1 év alatt :evil: :evil:

mellesleg nyugodtan reklámozd a helyet :idea:

Link to comment
Megosztás:

thomy nekem 35 pénzt mondott ######trámra....szal nemtom ....amugy megbizhato a minösége ....de rendörök ellen nem véd szal érdemesebb házilag csinálni vagy ismerössel hisz mübizonylat igy sincs meg ugy sincs szal akkor minek ki dobni 35 pént vagy akár 27 et is ha megveszed foliát pl 15 ér (csak irtam vlmi példát...) és felrakjátok ismerössel.....de persze ez csak ugy müködik ha van ismerös....ha nincs akor megéri a 27....sztem...

háj

Link to comment
Megosztás:

na itt vagyok ujra:)

a baratom is kiszedi az üvegeket,mert csak ugy lehet normálisan,pormentesen foliazni,

amugy 3M folia,és olyan ami sötét,de ki lehet belöle látni(éjjel is),ahogy irtátok:)

árat nem nagyon tudok mondani csak pl-t

most volt egy kombi vectra 7végén., 27.000-ért..

üzizzetek még ha érdekel vkit:)

Nekem ilyen kő, vagy ilyen, esetleg ilyen. 8)

Link to comment
Megosztás:

thomy nekem 35 pénzt mondott ######trámra....szal nemtom ....amugy megbizhato a minösége ....de rendörök ellen nem véd szal érdemesebb házilag csinálni vagy ismerössel hisz mübizonylat igy sincs meg ugy sincs szal akkor minek ki dobni 35 pént vagy akár 27 et is ha megveszed foliát pl 15 ér (csak irtam vlmi példát...) és felrakjátok ismerössel.....de persze ez csak ugy müködik ha van ismerös....ha nincs akor megéri a 27....sztem...

háj

nemhiszem hogy otthon fel tudnád rakni ugy, hogy szép is legyen.

mert buborékosan, elcsuszva, ocsmányul nem kell inkább egy tizessel többet adok érte...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.