Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa A - Általános -


tourist

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Hali!

Pont tegnap intéztem a sajátomon.

Légszűrő (hogy jobban hozzáférj mindenhez) és Szelepfedél le, 15-ös kulcs az ékszíjtárcsa csavarjára, és elkezditek forgatni. Lassan. Persze gyújtás ne legyen rajta, de ez evidens.

Szépen nézitek, hogy melyik szelep kezd nyitni éppen. No olyankor a vele párban lévő éppen erősen zárva van, vagy kéne legyen.

Na ilyenkor vagy hézagmérővel, vagy érzésre állítotok a himba anyáján.

Ha túl nagy a hézag, akkor húzni, ha kicsi, akkor lazítani kell.

Igen kis mozdulat is képes teljesen eltüntetni a hézagot, szóval csak óvatosa.

Ha nem csináltatok még ilyen hézagoló nélkül, akkor nélküle hozzá se kezdjetek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A múlt héten beszereztem (megint) egy 1.5 D-s kockaCorsát. Anno, vagy 6 éve volt még egy ilyen, ezért. mert az idióta leszakadós motortartó csavarokon kívül nagy gebasz nincs vele, bírja a szántást s keveset eszik. Viszont még mindig nem találok szerelési útmutatót neki. ha lenne esetleg ötletetek hozzá megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Nem rég vettem egy tökéletes állapotban levő 93 -as A Corsa -t 1.4 -es c14nz motorral... Az lenne a kérdésem hogy szeretném átépíteni hengerenkénti injektorosra... (c14se). Hogy körülbelül mennyibe is fájna ez nekem...meg éri-e a szerelés menete... Ha esetleg valakinek vannak ezzel kapcsolatos tapasztalatai vagy képei megköszöném...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A múlt héten beszereztem (megint) egy 1.5 D-s kockaCorsát. Anno, vagy 6 éve volt még egy ilyen, ezért. mert az idióta leszakadós motortartó csavarokon kívül nagy gebasz nincs vele, bírja a szántást s keveset eszik. Viszont még mindig nem találok szerelési útmutatót neki. ha lenne esetleg ötletetek hozzá megköszönném.

Hali!

Amennyiben valamilyen idegennyelvű megfelel, akkor esetleg ebay-en próbálj meg keresgélni, ha nem, akkor esetleg vatera.

Ha ott sincs, akkor valamelyik könyváruházban (pl. Maróti talán.)

A fórumon ennyit tudunk segíteni a szabályok és törvények tiszteletben tartása mellett.

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Nem rég vettem egy tökéletes állapotban levő 93 -as A Corsa -t 1.4 -es c14nz motorral... Az lenne a kérdésem hogy szeretném átépíteni hengerenkénti injektorosra... (c14se). Hogy körülbelül mennyibe is fájna ez nekem...meg éri-e a szerelés menete... Ha esetleg valakinek vannak ezzel kapcsolatos tapasztalatai vagy képei megköszöném...

Hali!

F astra topikokban van pár elvetemült, akik már átépítettek mocikat.

Sok dolog amúgy elvileg nem kell, csak a hengerfej az összes cuccával, mocivezérlő, gyújtás cuccok stb.

Pontos részleteket ők biztosabban tudnak.

Ha valamit nem találsz, szólj, megpróbálok segíteni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hali!

Amennyiben valamilyen idegennyelvű megfelel, akkor esetleg ebay-en próbálj meg keresgélni, ha nem, akkor esetleg vatera.

Ha ott sincs, akkor valamelyik könyváruházban (pl. Maróti talán.)

A fórumon ennyit tudunk segíteni a szabályok és törvények tiszteletben tartása mellett.

Hali!

F astra topikokban van pár elvetemült, akik már átépítettek mocikat.

Sok dolog amúgy elvileg nem kell, csak a hengerfej az összes cuccával, mocivezérlő, gyújtás cuccok stb.

Pontos részleteket ők biztosabban tudnak.

Ha valamit nem találsz, szólj, megpróbálok segíteni.

Hát szeretném elvégezni ezt az apró módosítást főleg ha viszonylag olcsón elvégzéséről mert egyébként a kocsi tökéletes állapotban van!Néztem de elég kevés ehez hasonló estet találtam...és azok is eléggé pontatlanok...köszönöm szépen a választ és a segítséget is ha tudnál!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hát szeretném elvégezni ezt az apró módosítást főleg ha viszonylag olcsón elvégzéséről mert egyébként a kocsi tökéletes állapotban van!Néztem de elég kevés ehez hasonló estet találtam...és azok is eléggé pontatlanok...köszönöm szépen a választ és a segítséget is ha tudnál!

Hali. Itt a topikban menj vissza a 7980- as hozzászólásomhoz és ott nézd meg a képet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hát szeretném elvégezni ezt az apró módosítást főleg ha viszonylag olcsón elvégzéséről mert egyébként a kocsi tökéletes állapotban van!Néztem de elég kevés ehez hasonló estet találtam...és azok is eléggé pontatlanok...köszönöm szépen a választ és a segítséget is ha tudnál!

Köszönöm szépen a segítséget! Utána nézek megvizsgálom a tanácsokat és jelentkezem!!!

Link to comment
Megosztás:

Hali. Itt a topikban menj vissza a 7980- as hozzászólásomhoz és ott nézd meg a képet.

Hali. Nem találtam meg sajnos ha esetleg el tudod küldeni nekem a linket megköszöném. Amúgy nem ragaszkodom foggal körömel a hengerenkénti injektoros megoldáshoz... Csak szeretnék bele kicsi plusz izmot ha már ilyen szép állapotban van szívesebben költenék rá később.Főleg ha kicsit erősebb lenne. Ha esetleg volna más ötleted... Előre is köszönöm és az eddigi hozzászolást is!

Link to comment
Megosztás:

Hali. Nem találtam meg sajnos ha esetleg el tudod küldeni nekem a linket megköszöném. Amúgy nem ragaszkodom foggal körömel a hengerenkénti injektoros megoldáshoz... Csak szeretnék bele kicsi plusz izmot ha már ilyen szép állapotban van szívesebben költenék rá később.Főleg ha kicsit erősebb lenne. Ha esetleg volna más ötleted... Előre is köszönöm és az eddigi hozzászolást is!

Szia. Itt a link és a dátum, az oldal lap alján.:Corsa A - Általános - - Oldal 399 - Corsa A - B és Tigra A - OPEL FÓRUM - Oldal 399

2013 december 10 - 12:45

Link to comment
Megosztás:

Okés köszönöm a segítséget!!! Ha kész lesz rakok fel képeket... ;)

Hali. Nem kell ennyit ráköltened meg elég macerás dolog a hengerenkénti, meg aztán nem gazdaságos. Egyszerűbb dolgot mondok. Nézd meg a gyújtásod típusát : Bosch, Delco, GM és az szerint keress egy Astra C16NZ motorvezérlőt és központi befecskendezőt azt tedd fel és máris nyertél pár pacit.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azon töprengek, hogy kockaCorsám fenekét felemelném pár centivel (ha 10-15-tel feljebb menne az lenne a férfinemiszerv). Szerintetek milyen rugót kapok a piacon, ami bepasszolna oda? Idővel az eleje is emelkedhetne, de most a feneke az izgalmas (több telekjárás következik s a Corsa tökéletes oda).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ötleteket várok vagy segítséget. Keresek 13SB motorkódos blokkot (üreset, fűzöttet mindegy). Esetleg valaki tud ilyenről, legyen oly kedves és jelezze felém vagy ha valaki eladna ilyet az is szóljon!

Köszönöm! Ja a motorszám épsége nagyon fontos lenne, papír ha van jó, de nem feltétel. Egy historic rally-ra épülő opelba keresek ilyen blokkot.

Link to comment
Megosztás:

A Corsa hátulja nagyon könnyű, úgyhogy szinte bármilyen nehezebb Opel hátsó rugójával eléred a kívánt hatást... pl. egy F Astra Caravanéval biztosan.

Nekem a Calibra 40mm-es ültetőrugótól feljebb ment vagy 3 centit...

Értem és köszönöm.

Lámer kérdés, de mivel nem sokat szereltem eddig Corsán: pl. egy F Astra rugó bárminemű módosítás nélkül bemegy a Corsa rugójának helyére? Mert ha igen, akkor kurta egyszerű dolgom lenne.

Link to comment
Megosztás:

Igen. Ugyanúgy ahogy a Calibráé, Vectráé, Kadetté és G Astráé is. Esetleg ha nagyon nagy (hosszú) lenne bele, akkor elképzelhető hogy a gyári lengéscsillapítóval nem tudod összerakni, akkor az is kellhet a donorautóból (Kadettből vagy Astrából). Természetesen mindezek a hátsó futóműre vonatkoznak, elöl nem ilyen egyszerű a helyzet.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

64mm

Úgy tudom csak egyféle van, szóval nem tudom nekik hogy jött ez ki.

Sziasztok!

Első kerékcsapágyat kellene cserélnem, de a UNIXnál kétféle átmérőjű van 64 és 66 mm-s most akkor melyiket kell megrendelnem?

Corsa A '92

Válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Holnap megy vallatásra a kicsikém. Átrángatjuk a "csülkeit", megnézzük, mit kell még cserélni rajta.

Közben sikerült CO gépet vennem, így a kasztni lassú, de folyamatos javulása is biztosítottá vált.

Végre megvan az első mért fogyasztási adatom is, bár már lassan 1500 km-t tettem bele.

5,6 liter / 100 km vegyesben.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.